Skocz do zawartości
DeeJayWaski

X1900xtx Vs. 7900gtx

Rekomendowane odpowiedzi

ja juz nigdy nie kuie NV , 7900GT zrypane , kupilem x1900xt i do niej accelero i mam teraz wydajana grafe a do tego strasznie cicha dzieki accelero, kupujac x1900xt/xtx zaopatz sie w zasilacz z mocna linia 12V conajmniej 30A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

1900xt ma przewage -troche bardziej przyszlosciowa ze wzgledu na wiecej PS oraz fsaa+hdr co w tej klasie kart ma znaczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz nigdy nie kuie NV , 7900GT zrypane , kupilem x1900xt i do niej accelero i mam teraz wydajana grafe a do tego strasznie cicha dzieki accelero, kupujac x1900xt/xtx zaopatz sie w zasilacz z mocna linia 12V conajmniej 30A

@VerB- co ty chcesz od 7900GT, karta za 1200zl krecaca sie w okolice grafik 400-500zl drozszych :?

Widze ze masz na 1900XT o 1500ptk wyzszy wynik w 3D MARK05 niz na 79000GT, czy taka roznica jest warta wyzej wymieniona kwote?? :)

 

Ale niby X1900XT ma 48PS, to rzeczywiscie cos. Jak nic 24, jednostki wiecej niz w 7900.

 

Pozostaje wybor akceleratora wedlug wlasnego uznania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się na dzień dzisiejszy wstrzymał do premiery G80 :), w sumie się nie opłaca teraz pakować w super wydajną karte graficzną jak za niedługo wyjdą nowe wydajniejsze i z nowymi standardami DX 10 i SM 4.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7900gtx za:

- fsaa

- transparency aa

- opengl

- FP16 blending/filtering

- pelny dx9c

- chlodzenie

- pradozernosc

- SLI

- fsaa

A co na x1900XT/X nie mozna wlaczyc FSAA :unsure:

- transparency aa

Skoro nie dsie wlaczyc FSAA to o - transparency aa mozna tylko pomazyc ;)

- ogl

Tutaj Ati caly czas jest slabsza, do tego wiecej gier powstaje w DX gdzie Ati jest czesciej szybsze ale w OGL ciagle w tyle

- FP16 blending/filtering

Cos obilo mi sie o uszy ze efekt na kartach Ati uzyskiwany poprzez emulecje przy pomocy PS i karty Ati moga troche stracic na wydajnosci przy wlaczeniu tego efektu.

- pelny dx9c

Mozna prosic o rozwiniecie mysli.

- chlodzenie

Zawsze mozna zmienic. Obie karty maja suszarki ale ta na Ati jest bardziej denerwujaca :)

- pradozernosc

TRUE. Obecne grafy Ati a szczegolnie te z gornej polki potrzebuja dosc mocnego zasilatora z mocna linia 12V. Z tego co pamietam to x1900XTX zre wiecej pradu niz 7950 GX2

- SLI

:unsure: Obecnie technologia ktora do niczego sie praktycznie nie przydaje. Najpier programista(gry/sterow) musi zaimplementowac obsluge SLI aby dalo jakies przspieszenie w danej aplikacji. Jezeli tego nie zrobi to dodatkowa grafa na nic sie nie przyda. A gdy w koncu SLI zacznie przynosic wieksze korzysci poza dodatkowymi punktami w benchmarkach to obie grafy odejda do lamusa. Nie wspominajac o aspekcie finanfsowm. Podczas gdy mozna jeszcze zainwestowac w dodatkowa grafe pokroju GF7600GS/GT to przy tej grafie to tylko ktos nadziany na to sie moze zdecydowac(4k zl. za 2 karty to juz lepiej brac 7950 GX2 ;)).

 

Do tego mozna wyrwac x1900XT za 1500-1600zl. co w przypadku GF7900GTX jest raczej niemozliwe. I to raczej najlepszy wbor bo karta niewiele slabsza od XTX a tansza.

Ale z drugiej strony oszczedzone pieniadze przy kupnie x1900XT nalezy dodac do lepszego zasilacza ;)

I chyba osobiscie jakbym mial ~2k zl. na grafe to mimo wszystko ze wiecej przemawia za x1900XTX to wybralbym GF7900GTX wlasnie z powodu pradozernosci ATI a co za tym idzie wieksza temperatura bo jak mowi stara fizyczna teoria energia nie moze znikac i pojawiac sie z niczego czyli ta moc pobierana przez karte Ati oddawana jest jako cieplo :).

Edytowane przez sucker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam bym nie kupowal... na jesien/zime wychodzi G80 wiec po co kupowac cos co za chwile bedzie slabe i do tego nie bedzie wspieralo dx 10?

Dokładnie. Ja teraz sobie kupie 7300gt na poczekajke. Imo nie ma sensu tracić tyle kasy na pól roku przed nowymi kartami z dx10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

A nie lepiej kupić teraz np taką GF 7300GT która do czasu premiery G80 i R600 będzie dobrze sobie radziłą z grami, tem ją sprzedać, dłorzyć i kupić coś na wyżej wymienionych układach i w ten sposób bedziemy sie cieszyc wydajną i bardzo nowoczesną grafą, bo wydawać 1,5k teraz na karte na szczerze mówiąc 6-7 miesięcy troche mija sie z celem, chyba że ktoś niema co z kasą robić :lol:

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc tropem waszego myślenia nikt nigdy by niczego nie kupił. Paranoja jakaś . No i co, wyjdzie G80/R600 i od razu rzucicie się na kupno? Jak to zwykle bywa karty będą w cenie 2,2-2,4k, więc gdzie tu do poziomu 1,6k?

No ale jak stanieją, to pewnie znów ktoś powie - po co kupować przecież niedługo G90 czy inne badziewie....

 

@ Xan02 - czy ty tylko "markami" żyjesz? Mówisz 1500 pkt różnicy miedzy 7900Gt a x1900xt. A REALNE wyniki w grach spoglądałeś czy tylko tak z teorii sypiesz sloganami? Zapewniam cię, że różnica w wydajności między tymi kartami jest dużo większa niż myślisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Xan02 - czy ty tylko "markami" żyjesz? Mówisz 1500 pkt różnicy miedzy 7900Gt a x1900xt. A REALNE wyniki w grach spoglądałeś czy tylko tak z teorii sypiesz sloganami? Zapewniam cię, że różnica w wydajności między tymi kartami jest dużo większa niż myślisz...

Dokładnie, zresztą przecierz nie gramuy w 3d marki tylko w gry, 3d mark nie zawsze jest miarodajny, Xan pisało 1500pkt różnicy w 3d marku, fakt nie jest to tak duzo ale w grach sytuacja przedstawia sie inaczej

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc tropem waszego myślenia nikt nigdy by niczego nie kupił. Paranoja jakaś . No i co, wyjdzie G80/R600 i od razu rzucicie się na kupno? Jak to zwykle bywa karty będą w cenie 2,2-2,4k, więc gdzie tu do poziomu 1,6k?

No ale jak stanieją, to pewnie znów ktoś powie - po co kupować przecież niedługo G90 czy inne badziewie....

 

:banana: :banana: :lol:

 

chodzi o to, że wchodzi dx10 to po co pakować się w dx9 skoro będzie dx10!? o sm4 nie wspominając

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- fsaa

A co na x1900XT/X nie mozna wlaczyc FSAA :unsure:

nie supersampling.

 

- transparency aa

Skoro nie dsie wlaczyc FSAA to o - transparency aa mozna tylko pomazyc ;)

wyglada i dziala gorzej niz na nv

 

- ogl

Tutaj Ati caly czas jest slabsza, do tego wiecej gier powstaje w DX gdzie Ati jest czesciej szybsze ale w OGL ciagle w tyle

tutaj juz nie chodzi o sama szybkosc, ale o mozliwosci. nv dzieki swoim rozszerzeniom/implementacji OGL umozliwia uzyskanie efektow o ktorych na ati mozna tylko pomarzyc, dzieki wlasnie takiemu a nie innemu podejsciu do kwestii OGL

http://www.skenegroup.net/tertsi/doom3/nvi...3_vs_3mood.html

 

- FP16 blending/filtering

Cos obilo mi sie o uszy ze efekt na kartach Ati uzyskiwany poprzez emulecje przy pomocy PS i karty Ati moga troche stracic na wydajnosci przy wlaczeniu tego efektu.

dokladnie. filtrowanie za pomoca PS. jezeli zas chodzi o blending to ati nawrzucalo pare innych formatow oprocz FP16 i w sumie nigdy nie wiadomo jaki developer wykorzysta, a efekt nie zawsze moze byc dobry. na nv mamy jeden format, z najwyzsza precyzja. proste.

 

- pelny dx9c

Mozna prosic o rozwiniecie mysli.

bardziej skrotu myslowego ;) Vertex Texture -> Shader Model 3 -> DX9c, z tym ze VT mozna tez wykorzystac w OGL. no, ale po co ati ma korzystac z standaru jak moze swoj promowac - R2VB. parallax mapping i rozne techniki uzyskiwania cienia ztcw na nv tez sprawiaja mniej problemow

 

- chlodzenie

Zawsze mozna zmienic. Obie karty maja suszarki ale ta na Ati jest bardziej denerwujaca :)

na gf7900gtx masz suszarke??? chyba zartujesz, albo nie miales okazji posluchac. swoja droga nie kazdy moze chciec/czuc sie na silach zmieniac chlodzenie

 

- SLI

:unsure: Obecnie technologia ktora do niczego sie praktycznie nie przydaje.

:D

 

Najpier programista(gry/sterow) musi zaimplementowac obsluge SLI

a co powiesz na Battlezone II A.D 1999 :) SLI tutaj dziala dajac prawie 2x wiekszy framerate, skad oni wtedy wiedzieli o SLI? ;)

 

Jezeli tego nie zrobi to dodatkowa grafa na nic sie nie przyda.

przyda sie. do wyzszych trybow fsaa.

SLI daje obecnie spore korzysci, wiele sie zmienilo. paru userow moze to potwierdzic. nie jest oczywiscie idealnie, ale imho jest dobrze.

 

Do tego mozna wyrwac x1900XT za 1500-1600zl. co w przypadku GF7800GTX jest raczej niemozliwe.

ogolnie chodzilo o x1900xtx i 7900gtx. nie wprowadzajmy zametu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc tropem waszego myślenia nikt nigdy by niczego nie kupił. Paranoja jakaś . No i co, wyjdzie G80/R600 i od razu rzucicie się na kupno? Jak to zwykle bywa karty będą w cenie 2,2-2,4k, więc gdzie tu do poziomu 1,6k?

No ale jak stanieją, to pewnie znów ktoś powie - po co kupować przecież niedługo G90 czy inne badziewie....

Może jeszcze 3 kafle, co? Średnia karta nowej generacji będzie szybsza od modułów o których jest temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam Ci przypomnieć ile kosztował "średni" X1900XT w momencie wejścia na polski rynek? 2100 od Sapphire. "Wyższy" XTX nawet po 2,5 podchodził. Wcześniej mówiłem o cenach topowych modeli na starcie.

 

A że nowe monstra będą lepsze/szybsze to chyba nikt w to nie wątpi. Być moze rzeczywiście karty zwykłego segmentu maistream nowej generacji będą równie wydajne/ troszkę lepsze niż obecne modele ze szczytu. DX 10? Będą gry, będziemy się podniecać. Póki co do premiery takiego Crysis czy UT2007 szmat czasu został.

 

Jak dla mnie sprawa jest prosta - masz 1,5k na zbyciu spokojnie możesz TERAZ kupować x1900xt. Żałować na pewno się nie będzie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli 1900XT to dla ciebie średnia grafa...

 

Kiedy wyjdą nowe grafiki, to można będzie kupić jakiś model za tysiaka i napewno będzie wydajniejszy niż topowe teraz...

 

Ale jak chce, to niech bierze, ja bym nie kupował po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moze zrobcie sonde

co bys wybral :)

 

AMD1900XTX czy NVidia 7900GTX

 

 

ja stawiam na ATI

ale za ten glosny start coolera powinien ich ktos ukarac

jak experymentuje po nocach z OC/timingami i zaliczam czeste restarty

to grafe podczas startu nawet sasiedzi potrafia uslyszec ,

oczywiscie przy otwartym oknie ;)

Edytowane przez MPA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli 1900XT to dla ciebie średnia grafa...

 

Kiedy wyjdą nowe grafiki, to można będzie kupić jakiś model za tysiaka i napewno będzie wydajniejszy niż topowe teraz...

 

Ale jak chce, to niech bierze, ja bym nie kupował po prostu.

No moze troszkę się zagalopowałem z tym "średnia" :D

 

Co do tego drugiego nie byłbym taki pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kufa jak długo trzeba wbijać krzesłem do głowy, że kupowanie x1900xtx mija się z celem, jest bezsensu i trzeba być niespełna rozumu bądź nie znać się na sprzęcie aby go kupić!? Porównujmy x1900xt z 7900gtx, przy czym ten pierwszy zdecydowanie wygrywa, głównie faktem, że jest zauważalnie tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę jeden spec lepszy od drugiego...Nevermind..

 

Typowa wypowiedź kogoś kto wie gdzie biją , a nie za bardzo, w którym kościele... :

 

Nie polecajcie mu xtx, bo niczym się nie różni od xt'ka, który tak samo się podkręca, tak samo pracuje, i tyle samo ma kondesatorów. Dlatego nawet nie polecajcie x1900xtx bo szkoda na niego pieniążków.

Widziałeś jak podkręca się XT? Otóż oświecę Cię, że nie każdy XT podkręca się NAWET DO POZIOMU XTX. Osobiście mam takiego. Żeby dalaeko nie szukać podobny egzemplarz ma kolega AndyN, równie żałosne OC. Owszem, zdarzaja się przypadki genialnych egzemplarzy - ot choćby Racucha - ,ale w dużej ilości przypadków by osiagnąć poziom powiedzmy 690/800 na XT trzeba ostro wachlować napieciami w ATT. Żeby było śmieszniej większość XTX podkręca się zdecydowanie powyżej tego poziomu. Niby te same PCB, ten sam układ elemantów na płytce, to samo chłodzenie, te same pamięci , a jednak przypadki 750/900 na XTX ( oczywiście przy podniesieniu V ) wcale nie są rzadkoscią....

 

Porównywanie XT do 7900GTX? Co najmniej nierozsądne. Już w samym zamyśle to nie te ramki wydajnosciowe.. GTX ma rywala w XTX i idąc tym tropem, jak to ktoś już wspomniał, kierowac się raczej należy upodobaniami do "detali", bo wydajnosciowo karty są baaardzo zbliżone. Różnica 100 zł w cenie przy tak dużych cenach tych kart jest raczej "marginalna".

 

Jako posiadacz karty od ATI poleciłbym autorowi tematu w tym momencie......7900GTX. Z prostej przyczyny - wentyl by ATI jest nieakceptowalnie głośny, a konieczność posiadania zasiłki z amperażem pow. 25A na linii +12V nie jest najszczęśliwszą wiadomoscia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc tropem waszego myślenia nikt nigdy by niczego nie kupił. Paranoja jakaś . No i co, wyjdzie G80/R600 i od razu rzucicie się na kupno? Jak to zwykle bywa karty będą w cenie 2,2-2,4k, więc gdzie tu do poziomu 1,6k?

No ale jak stanieją, to pewnie znów ktoś powie - po co kupować przecież niedługo G90 czy inne badziewie....

 

@ Xan02 - czy ty tylko "markami" żyjesz? Mówisz 1500 pkt różnicy miedzy 7900Gt a x1900xt. A REALNE wyniki w grach spoglądałeś czy tylko tak z teorii sypiesz sloganami? Zapewniam cię, że różnica w wydajności między tymi kartami jest dużo większa niż myślisz...

w pełni się zgadzam, na początku karty bedą kupe kaski kosztowały i nie bedą "dorobione"(sterowniki i inne duperele), następna sprawa ze gry nie wyskocza jak grzybypo deszczu i też nie każdy od razu zarzuci viste ktorej premiere odsuwaja co chwila a pod którą te karty są bo dx10 pod xp nie będzie. Instalował ktoś bete tego molocha?? ja miałem przez długo czas i szczerze powiem ze jakbym chciał komfortowo jak z xp na tym pracowac to trzeba raida bo system rzeźbi coś co chwila, i chodzi znośnie ale czuję jakbym na zaciagnietym ręcznym śmigał.

 

a co do porównań 1900xtx i 7900gtx to kupuje nv bo wydajnościowo karty są podobne a chłodzenie jest o niebo wydajniejsze i cichsze w nv

 

kompy cały czas idą do przodu, czekajac na cos nowego można wiecznie czekać ;)

Edytowane przez yuri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanu ma racje moim zdaniem. Karty graficzne z nowymi technologiami i wynalazkami wychodzą teraz masakrycznie szybko i oczekiwać za przeproszeniem na ch** wie co nie ma sensu. Ja sam kupiłem we wrześniu x850xt za 2100zł i też planuje za jakieś 3 tygodnie wymienić na x1900xt. A waszym tokiem myślenia mam poczekać nie wiadomo ile pewnie jakieś 6 miechów minimum jak nie lepiej aż jakieś r600 będzie kosztować w granicach 1500zł i kupić, tylko że znów za rok wyjdzie dx11 i pixel/shader 5 to powiecie to poczekaj najlepiej jeszcze rok i tak w kółko... Nie ma sensu wyczekiwać bo wiadome jest że ciągle będą wychodziły nowe karty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkurza cie czekanie? Nie wiesz co kupic? A widze ze masz kase na jakies highendowe karty? Kup konsole!!.Ja tak zrobiłem i kurna nie załuje. To co piszesz jest dla mnie chore... "Ja sam kupiłem we wrześniu x850xt za 2100zł" - no chyba ze jestes liderem totolotka, to ja nie wnikam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...