Skocz do zawartości
DeeJayWaski

X1900xtx Vs. 7900gtx

Rekomendowane odpowiedzi

Czytanie ze zrozumieniem się kłania :?

 

Co do mojego przykładu, że niby się sumuje to chodziło mi o sumowanie amperaż na tabliczce :wink: Tak więc weźmy pod uwagę wspomnianego przezemnie Seasonic'a 500W. Posiada on dwie linie +12V 17A i 16A czyli "razem" 33A, a łącznie na dwunastce może dać 396W. To teraz policz sobie jaki amperaż ma taka linia? :wink: Dziękuję za uwagę i pozdrawiam :D

Dobra lepiej napisz ile może dać wat mój chieftec na lini 12V :) http://zenfist.pl/pID/161.htm

12V1 - 14A

12V2 - 15A

nie wiem ile z tego wynika i nikt nie może jakoś tego mi powiedzieć ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coż niewiele można powiedzieć po tej enigmatycznej tabliczce znamionowej, a co do obciążalności to post nr 80 zawiera informacje na ten temat. Wydaję mi się, że te 21A (jak twierdzi Benito) jest to trochę mało, chociaż jest to logiczne :)

 

Widzę, że ciągle męczy Cię ta zasiłka :D Osobiście bym spokojnie podłączył tego r580 i pojechał z programem, chociaż w żadne ostre o/c bym się nie bawił :wink: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coż niewiele można powiedzieć po tej enigmatycznej tabliczce znamionowej, a co do obciążalności to post nr 80 zawiera informacje na ten temat. Wydaję mi się, że te 21A (jak twierdzi Benito) jest to trochę mało, chociaż jest to logiczne :)

 

Widzę, że ciągle męczy Cię ta zasiłka :D Osobiście bym spokojnie podłączył tego r580 i pojechał z programem, chociaż w żadne ostre o/c bym się nie bawił :wink: pozdro

No troche męczy bo jak coś sie zjara to będzie lipa :) grafy napewno nie będe kręcić, tylko procek 1800@2300, w sumie lepiej kupić zasiłke już jakoś 500W bo w najbliższej przyszłości planuje wymiane na selekta x2 3800 2000@2800-2900 więc napewno ten zasilacz nie da rady :sad:, ale dodatkowy wydatek 250zł na zasilacz nie za bardzo mi jakoś przypada do gustu :mur: hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis mierzylem napiecia na moim taganie podczas stresu i w idlu z cala machineria, doznalem szoku, w idlu na 12V przy procu na 2.9GHz i radku w 2D na 12V mam 10.5V a w stresie czyli 3c2005 mam 10.4V, 5V wynosi w idlu 4.4V a w stresie 4.45V, troche to dziwne no ale juz wiem ze to wina zasilacza, jutro kontakt z zenfistem w tej sprawie, wiec mysle ze warto kupic pozadny zasilacz do X1900XT/XTX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis mierzylem napiecia na moim taganie podczas stresu i w idlu z cala machineria, doznalem szoku, w idlu na 12V przy procu na 2.9GHz i radku w 2D na 12V mam 10.5V a w stresie czyli 3c2005 mam 10.4V, 5V wynosi w idlu 4.4V a w stresie 4.45V, troche to dziwne no ale juz wiem ze to wina zasilacza, jutro kontakt z zenfistem w tej sprawie, wiec mysle ze warto kupic pozadny zasilacz do X1900XT/XTX

i to ma być stalowy tagan ? :-) dzwoń do zenfista i reklamuj.

 

A mierzyłeś miernikiem czy programami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miernik, za kogo mnie macie zeby programem mierzyc, miernik w 100% sprawny przed pomiarami w taganie mierylem napiecia w Fortonie 350W i wzior, dzis raz jeszcze mierzylem napiecia w taganie i o dziwo wzorowe jak na tak wyzylowany config jak mam, na 12V 11.9 w idlu i 11.75V w stresie, w karcie zmienilem sobie bios na XTXa o takchach w 3d na 675/805 oraz zmienilem timingi na leprze i chce mnie cos trafic jak widze w 3d2005 na takim sprzecie jak ja 10233pkt <lol> a w sigu mam screena z mniejszych taktow z o niebo leprzym wynikiem, dodam ze to nie przez zmiane biosa bo juz przed zmiana uraczyly mnie takie padackie wniki w 3d2005, tak wiem powiecie ze syntetyk, ale jednak oddaje mozliwosci sprzetu, nie mam pojecia co sie dzieje, stery zmienialem na od 6.3 do 6.6 nic, nie mam pojecia co jest nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...