Skocz do zawartości
Kost@k

GraniteBay ???

Rekomendowane odpowiedzi

Mam qrcze problem - będę zmieniał mobo , ale jak to zwykle problem z kasą , więc wypasione z raid-ami odpadają , więc zapytam tak :

niektórzy kolesie mają płyty na granitebay więc mogą się o nich wypowiedzieć - jaką polecacie a jaką odradzacie?

moje typy to Gigabyte GA-8INXP i Asus P4G8X

a może coś innego zaproponujecie , np MSI ?

ważne są dla mnie : cena , stabilność płyty , możliwości o/c no i nie chcę jakiegoś badziewia typu ECS , Procomp itp.

 

pozdro

 

p.s.

opcja "szukaj" użyta , ale odpowiedzi nie znalazłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

juz zmieniasz plytke? Proca tez? Bo jak nie to ci nie da za wiele, moze 5% w 3dmarku.

 

Zastanow sie nad sis655 (w sumie nie ma jeszcze porzadnych testow), e7205 jest koszmarnie drogi i wydajnosca tez nie powala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie powala wydajnością? dla mnie rewelka uzyskać memory bandwitch na PC2100 wyższe niż RDRAM PC800 ... a 3DMark stawiam na 2 miejscu .

czego bym nie robił , mam na tyle mocny sprzęt że go nie "zapcham" - żadna gra nie jest w stanie wykorzystać go w 100% - zresztą sam o tym wiesz...

a cena - faktycznie , nie najtaniej , ale czego się nie robi dla nowości :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sie ma,

ja też będe kupował jedną z tych płyt,

i jeżeli chodzi o E7205 to wziąłbym asusa p4g8x,

a jeżeli chodzi o sisa 655, to również asusa :) dlatego,

że jako jadyna płyta na sis 655 jest na steppingu B0 i

obsługuje HT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem w sieci to 655 to sporo tańszy od E7205. Ja będę zmieniał na pewno na sis 655.

stary , pytanko: nie przewinąły ci się przed oczami płyty z SIS655 - tzn. gdzie w naszym regionie można kupić , bo w ACTION ani w PRONOXIE nie widziałem (przynajmniej w cennikach)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie o sis ktos pisał, że dopiero w niemczech-monachium mają być dostępne po ok. 150 Euro, ja dwa tygodnie temu kupowałem płytkę i wykonałem chyba ze 200 tel, o sis kazali mi na razie zapomnieć, poza tym jak się pojawi to warto troche odczekać aż cena troszkę spadnie, niektóre firmy maja w ofercie GranitBay ale ceny niebotyczne a poza tym ich nie ma, w cenniku są ale tylko w cenniku bo w magazynach pustki i będą cie tylko mamić hasłami typu - do dwóch dni powinniśmy mieć. poza tym poszukaj watku o sis 655 sa zdjęcia i zapowiada się naprawdę interesująco, także jak możesz to wytrzymaj :lol: :wink: zobacz w www.sirius.pl ale na razie tylko GB 8O walnąłeś 100 postów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary , ale shit !

Sirius chyba za bardzo utożsamił się ze swoją nazwą , bo ceny mają z kosmosu - Gigabyte jest droższy o 200 zeta niż w Komputroniku...

 

A 100 post - szczerze mówiąc nie zauważyłem...

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam qrcze problem - będę zmieniał mobo , ale jak to zwykle problem z kasą , więc wypasione z raid-ami odpadają , więc zapytam tak :

niektórzy kolesie mają płyty na granitebay  więc mogą się o nich wypowiedzieć - jaką polecacie a jaką odradzacie?

moje typy to Gigabyte GA-8INXP i Asus P4G8X

hehehee bedę zmieniał mobo i mam problem z kasą więc..........biorę najdroższą na rynku :D heh nie wcale gigabyte ani asus za 1200zł nieeeeee skąd to nie są wypasione płyty. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.ocworkbench.com/2003/gigabyte/s...sinxp1394-1.htm

 

W polsce nie wiem kiedy bedzie w europie za 2 tygodnie na pewno, mozna zamawiac od 120 euro (gigabyte, lysa wersja)

 

Zmiana twojej plytki na granita oznacza ze masz problem z pieniedzmi (chyba sam juz nie wiesz na co je wydac)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M79 nawet nie wiesz jak mnie ucieszyłeś :lol: chociaż ja chyba poczekam na wypasionego Asusa :wink: Tylko tak się zastanawiam jak obsługuje Dual Ch. 400 to tylko te czy nizsze też :?: bo ja miec tylko 333 :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie... panowie...

Znacie jelenia , który za Solteka 85ERV da 520 zeta?

A ja znam... :mrgreen:

I ten sam gość jest w stanie zapłacić za mojego Radka 2100 zeta...

Se kupie jakiegoś Minta albo His-a 9700pro , kasiorkę dołoże do Solteka i bliziutko już do GraniteBay... :mrgreen:

 

p.s.

85ERV2 w hurcie netto kosztuje 319 zeta , a 3DProphet 9700pro 1499

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak rozowo nie jest, ale i tak jest dobrze, plyta reprezentuje klase i7205 a jest od niej ~250zl tansza.... do tego na i7205 chodzi tylko 266, a na 655 do 400 DDRy.

 

Poza tym, i tak bym poczekał na stepping B0 w sisie 655, bo teraz nie wiadomo jak jest z tym HT, slyszalem ze brak :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wydać dużo kasy na Intela z powalonym AGP to prońcie bardzo!!!!! tylko później żebyś nie płakał

 

SIS 655 HT <-----   to najlepszy wybór dla P4

ke? z powalonym AGP ? AGP rąbnięte było w przedpremierowych płytach a teraz jest wszystko ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak rozowo nie jest, ale i tak jest dobrze, plyta reprezentuje klase i7205 a jest od niej ~250zl tansza.... do tego na i7205 chodzi tylko 266, a na 655 do 400 DDRy.

 

Poza tym, i tak bym poczekał na stepping B0 w sisie 655, bo teraz nie wiadomo jak jest z tym HT, slyszalem ze brak  :cry:

I po co ta obsluga DDR333/400? Chipset uzywajac szybszych pamieci jest dopiero wydajny jak uklad Intela z wolniejszymi pamieciami. Przy ostrym o/c gdy dochodzisz do FSB175MHz (jak ja) musisz miec genialne pamieci by przy FSB 175MHz i pamicich 220MHz miec taka wydajnosc jak Intel przy pamieciach 175MHz (E7205 jest chipsetem pseudosynchronicznym a SiS asynchronicznym i stad Intel jest wydajniszy). No i do tego Intel ma zawsze PCI 33MHz a SiS uzywa prawdopodobnie tradycyjnych dzielnikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm mądrze gada... polać mu @!

Wiesz co, Lancer, własnie, będe kompa nowego kupował, miałem brać sis655 ale piszesz, że intela 7205 wydajniejszy jest... więc teraz nie wiem już...

 

będe brał p4 2.4 albo 2.53, płyte jedną z tych dwóch co napisałem, ram 2x 256, no i właśnie nie wiem jakie pamieci... corsaira sa cholernie drogie, może kingstony, albo tanie samsungi ? i jeżeli do tego intela płyty to pamieci 266... chyba dobrze zakumałem :)

 

do tego dysk jakaś 80 caviara, myślałem na fx'em jak troche stanieje ale że chodzi jak odkurzacz to sobie radeona kupie.

 

A co do intela 7205, to jakiej firmy najlepsza jest ta płytka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będe brał p4 2.4 albo 2.53, płyte jedną z tych dwóch co napisałem, ram 2x 256, no i właśnie nie wiem jakie pamieci... corsaira sa cholernie drogie, może kingstony, albo tanie samsungi ? i jeżeli do tego intela płyty to pamieci 266... chyba dobrze zakumałem :)

 

do tego dysk jakaś 80 caviara, myślałem na fx'em jak troche stanieje ale że chodzi jak odkurzacz to sobie radeona kupie.

 

A co do intela 7205, to jakiej firmy najlepsza jest ta płytka ?

Wez Kingstony PC333. Daja dobre widoki na w miare wysokie FSB. Ja wlasnie 2,4GHz wykrecam na FSB175MHz. Duzego wyboru posrod GB nie ma. W naszym kraju to jest Asus, Gigabyte i MSI. Najlepszy wydaje sie Asus. Lepiej sie podkreca od Gigabyte, jest od niego sporo tanszy (choc i tak 1000zl 8O ) aMSi...heh no to tradycyjna jakosc MSI-slabo sie kreci, mniej wydajna ale tansza. Ja postawilem na Asusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw sis655 ma pci lock, nie doczytales, na dodatek mozna wybrac na jakiej wartosci go mozna locknac...

 

Wszystko zalezy od rzeczywistej ceny, za jaka beda sprzedawac te plytki, oraz od cen pamieci 400 w gore, bo z takimi granit nie ma szans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak rozowo nie jest, ale i tak jest dobrze, plyta reprezentuje klase i7205 a jest od niej ~250zl tansza.... do tego na i7205 chodzi tylko 266, a na 655 do 400 DDRy.

 

Poza tym, i tak bym poczekał na stepping B0 w sisie 655, bo teraz nie wiadomo jak jest z tym HT, slyszalem ze brak  :cry:

I po co ta obsluga DDR333/400? Chipset uzywajac szybszych pamieci jest dopiero wydajny jak uklad Intela z wolniejszymi pamieciami. Przy ostrym o/c gdy dochodzisz do FSB175MHz (jak ja) musisz miec genialne pamieci by przy FSB 175MHz i pamicich 220MHz miec taka wydajnosc jak Intel przy pamieciach 175MHz (E7205 jest chipsetem pseudosynchronicznym a SiS asynchronicznym i stad Intel jest wydajniszy). No i do tego Intel ma zawsze PCI 33MHz a SiS uzywa prawdopodobnie tradycyjnych dzielnikow.

Sorry, ale niech ktos mi wytłumaczy pare rzeczy, ok ?

Może mi ktoś wyjaśnić jak jest z tymi pamięciami ? :cry:

 

I jeszcze jedno, czemu kiedy pytam jakie kupić do E7205 pamięci, to

Lancer pisze:

"Wez Kingstony PC333. Daja dobre widoki na w miare wysokie FSB. Ja wlasnie 2,4GHz wykrecam na FSB175MHz"

 

Przeciez na tej płycie w dual channelu chodzą tylko ddr266

Dobrze kumam ? :roll:

Nie da się kupić ddr333 i przestawić ich na 266 zeby w dualchannelu śmigały ? :roll: :roll: :roll:

 

Sorry jezeli pytanko trochu lamerskie, ale miałem kilku letnią przerwę jeżeli o kompy chodzi 8)

 

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dual ddr266 i p4 2,4 (fsb133) to standard.

 

 

Jak zaczniesz krecic fsb to rownolegle krecisz tez pamieci, przy fsb 166 bedziesz mial mniej wiecej @ na dual333.

dlatego kupujesz pamieci 333, zeby dzialaly praktycznie na swoich standardowych ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dlatego sie kupuje pamieci 333, zeby dzialaly praktycznie na swoich normalnych ustawieniach..

ale do Granite Bay żeby śmigały na dual channel musze kupic 266...

333 tez beda chodzic ale o ile wiem w dual channelu chodza tylko 266

 

dobra,ok

thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no i tak będą chodzić ale jako 266 nie? Ale przy podkręcaniu nie wywalą ci się na pewno pamięci i dodatkowo jaką będziesz miał wydajność!!! To brzmi całkiem obiecująco, jakbym kupował P4 to bym miał dylemacik ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem silver czy do ciebie dociera co sie mowi - pamieci dual266 kreca sie synchronicznie z fsb, tzn ile podkrecisz proca to tyle beda mialy pamieci (dual)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra spoko, chyba kumam.... kupie ddr'y pc-333, jak je wrzuce w te plyte na E7205 to będą chodzić jako pc-266, tak ?

i kiedy bede proca kręcił, to te pamięci wytrzymają więcej, bo normalnie są pc-333..... zakumalem temat czy jeszcze pierdziele glupoty ?

:)

dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra spoko, chyba kumam.... kupie ddr'y pc-333, jak je wrzuce w te plyte na E7205 to będą chodzić jako pc-266, tak ? 

i kiedy bede proca kręcił, to te pamięci wytrzymają więcej, bo normalnie są pc-333..... zakumalem temat czy jeszcze pierdziele glupoty ?

:)

dzieki za pomoc

dobrze jarzysz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok :) Next question..

Czy te kingstony 256 pc-333 cl 2.5 poszłyby na cl 2.0 jak bym je przestawił, bo romumiem ze takie przestawianie jest mozliwe w biosie, tak ?

 

A jeżeli by nie poszły i chodziły by na cl 2.5....

to wtedy co byloby lepsze na dual channel :

2x kingstony 256 pc-266 cl 2.0

czy

2x kingstony 256 pc-333 cl 2.5

???

 

Lancer help man, sorry ale musze jeszcze trochę pomęczyć.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...