Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć all od niedawna jestem posiadaczem tej płytki razem z procesorem 3500 oraz 2x512 Geil 533MHz. O ile jeszcze swojego starego atlona 2000xp podkręcałem na luzie to już tutaj mam braki odnośnie o/c. W tej chwili procka podkręciłem w biosie do 2420 MHz. To co ustawiłem to: CPU - 220 MHz, Mnoznik 11, napięcie procka Auto pokazuje 1,35V, pamięci 1,8V, HT ustawiłem na 4. I tutaj moje pytanko do was drodzy forumowicze wynik jaki osiągnąłem jest jak dla mnie słaby, jak poustawiać, aby podkręcić procesor do około 2800. Dziękuje wszystkim za pomoc i proszę o wyrozumiałość. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy 3000+ na pewno nie pojdzie na 2.8GHz, mialem kiedys takiego co nie chcial robić 2.6 @ 1.65v. Zreszta procki ktore robią np. 2.7ghz @ 1.43v, czesto nie chcą osiągnąc 2.8GHz @ 1.6... ;]

Kiedys? Mowisz o sockecie 939? :D AM2 kreci sie lepiej bo pozera mniej watow, a co za tym idzie wydziela mniej ciepla, mniej ciepla natomiast to lepsze wyniki o/c :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna uniknac wieszania sie ai boostera przy biosach nowszych niz 0302. wysarczy dac w biosie napiecia na auto, sciagnac nowsza wersje ai boostera i podnsic napiecia w windzie. U mnie dziala. Dojechalem do 2870 MHz ale na boxie robi sie za cieplo - 66 st w czsie liczenia super pi 1MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Spróbój zwiększyć napięcia dla procka, i spróboj z HT x 3".

Oki czy ja dobrze kombinuje np napięcie ok1.52V,USB 280, HTx3 czyli HTT = 840 czyli ok 1000 nie przekraczam. Daję mnoznik np x10 czyli procek będzie chodził 2800Mhz, ale wtedy(tak mi się wydaje) pamięci będą pracowały jako 700MHz (2800/8). Czy one to wytrzymają

Przepraszam może za głupie pytania(podobno nie ma głupich pytań), ale dopiero kombinuje z o/c. Za każdą pomoc, radę Wielkie THX.

Edytowane przez Andreyou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kombinujesz. Ale dawanie FSB na 280 na samym poczatku moze czasem sie nie udac. Ustaw np 250 i krec dalej AIBoosterem. Szybciej znajdziesz stabilne wartosci.

Ja ustawilem na 3500+ i pam 667, FSB 255, HTx3, mnoznik 11, pam na 533. Mam 2805 i pamieci 620.

Aha napiecie 1.62V (offset) dla procka i 1.95 dla pamieci

Edytowane przez SU8Z3R0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys? Mowisz o sockecie 939? :D AM2 kreci sie lepiej bo pozera mniej watow, a co za tym idzie wydziela mniej ciepla, mniej ciepla natomiast to lepsze wyniki o/c :]

OMG, ja wiem co pisze...zreszta, widzisz mój sig? To nie jest mój pierwszy proc na AM2, ani ogolnie z rodziny "K8". Miałem athlona 3000+ który NIE ROBIŁ 2.6GHz @ 1.65v, aktualnie mam takiego co robi 2.7GHz @ 1.43v, ale z 2.8GHz ma problem. BTW, moim zdaniem proce na AM2 kręcą sie tak jak E6 z 06 roku, czyli dość dobrze ale w sumie bez rewelacji...

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam mały problem z tą płytą, a właściwie z jej BIOSem. Otóż, gdy załaduję BIOS 304 lub 305 Windows XP nie odpala się. Komputer przechodzi POST, da wejść się do BIOSu, ale podczas ładowania systemu ten przelatujący pasek przelatuje w nieskończoność i nic się nie dzieje. Podobnie jest w trybie awaryjnym, tyle że bez paska. BIOS próbowałem wgrywać AsusUpdate i EZ Flashem. Próbowałem upgrade'ować z 103 jak i 203.

 

Na BIOSach 103 i 203 wszystko jest OK.

 

Dysk z systemem jest na SATA, nie wiem czy to ma jakieś znaczenie.

 

Miał ktoś taki problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna uniknac wieszania sie ai boostera przy biosach nowszych niz 0302. wysarczy dac w biosie napiecia na auto, sciagnac nowsza wersje ai boostera i podnsic napiecia w windzie. U mnie dziala. Dojechalem do 2870 MHz ale na boxie robi sie za cieplo - 66 st w czsie liczenia super pi 1MB

mam pytanko, po pierwsze to gdzie sprawdzić wersję AI bostera, bo nigdzie tego nie umię znaleźć i ewentualnie skąd ściągnąc jego nowszą wersję bo na asusie nie widzę

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sprawdzilem w nazwie skrotu w menu start :) sciagna;lem wersje AI Booster V2.03.05 i dziala

wrzuc sobie ta fraze w google i powinno Cie pokierowac

co smieszniejsze ja tez nas tronie asusa nie moglem tego znalesc al inki z ruskich stron byly na ftp asusowski:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka

 

Mam pytanko.Czy da się odblokować mnożnik na tej płycie i na procku amd Athlon 64 3000+.Bo mam ustawiony na max 9x.Ale co z tego ustawiam ht na 3x ,szynę na 230 i więcej nie mogę bo komp nie wstaje.Można coś z tym zrobić??

 

 

 

A jeśli da się odblokować mnożnik to dajcie szczegółową instrukcję:)

 

 

Dzięki wielkie:)

Pozdro:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jest zablokowany? lol :}

 

te procki tak maja czy o czyms nie wiem

 

Nie wiem czy zablokowany.Jak mam to sprawdzić??

Podstawy...Wszystkie procki AMD mają zablokowany mnożnik w górę (nie licząc FXa), a te które nie maja obsługi C'n'Q mają zablokowany również w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawil mi sie pierwszy problem, moze ktos mial rowniez i sobie poradzil. W zaden sposob nie moge zmusic do dzialania mikrofonu przy ustawieniu przedniego panelu jako HD Audio. Prawie ze kompletna cisza (jak sie krzyczy cos tam slychac ledwie). Nie wiem juz sam czy zle podlaczam czy po prostu to nie dziala. Przy ustawieniu w biosie przedniego panelu na AC97, mikrofon dziala bez problemu. Do jakich pinow nalezy wiec podlaczyc ten cholerny mikrofon zeby dzial w ustawieniu HD Audio (tak dla porownania co sam nie wiem czy tu moze blad popelniam).

 

ps

Sluchawki dzialaja prawidlowo zarowno dla ustawienia HD Audio jak i AC97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawil mi sie pierwszy problem, moze ktos mial rowniez i sobie poradzil. W zaden sposob nie moge zmusic do dzialania mikrofonu przy ustawieniu przedniego panelu jako HD Audio. Prawie ze kompletna cisza (jak sie krzyczy cos tam slychac ledwie). Nie wiem juz sam czy zle podlaczam czy po prostu to nie dziala. Przy ustawieniu w biosie przedniego panelu na AC97, mikrofon dziala bez problemu. Do jakich pinow nalezy wiec podlaczyc ten cholerny mikrofon zeby dzial w ustawieniu HD Audio (tak dla porownania co sam nie wiem czy tu moze blad popelniam).

 

ps

Sluchawki dzialaja prawidlowo zarowno dla ustawienia HD Audio jak i AC97

a czy w SoundMaxie wlączyłeś w ustawieniach mikrofonu: "mikrofon przedniego panelu" i "zwiększenie wydajności mikrofonu" :)?

bo ja miałem ten sam problem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy w SoundMaxie wlączyłeś w ustawieniach mikrofonu: "mikrofon przedniego panelu" i "zwiększenie wydajności mikrofonu" :)?

bo ja miałem ten sam problem :)

Tak wlaczylem - z reszta pod AC97 dziala wszsytko ok, przy HD Audio nawet zwiekszenie wydajnosci ii uwstawienie mikrofonu na max nic nie daje :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn ogromna roznica w porownaniu do xp 2000+@2330Mhz (chyba gdzies tak chodzil) winda wlacza sie 2x krocej pamietam na AXP mialem wlaczony TV (tuner) + dc++ + bitcomet i przegladarke to obraz skakal jak tresowana zaba teraz wszytko plynnie. Glownie widac roznice przy pracy na paru aplikacjach np jak uzywam NetBeans (freamwork do javy) photoshopa tuner TV i dc i bitcometa to na xp nie bardzo to szlo ciezko sie pracowalo, a na X2 sama przyjemnosc natomiast jezeli chodzi o pojedyncza aplikacje jak np gre to myslelem ze bedzie wieksza roznica... ale mysle ze warto

od kiedy netbeans to framework ? :P jak juz to IDE :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam plyte M2N-E mialem juz BIOS-y 205, 203 a obecnie 304 Moj problem polega na tym ze wdiac mam temperature chipsetu okolo 70 stopni. Niemoge zmienic tego zadnymi ustawieniami Biosu ani zmiana tego Biosu Proasze pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam plyte M2N-E mialem juz BIOS-y 205, 203 a obecnie 304 Moj problem polega na tym ze wdiac mam temperature chipsetu okolo 70 stopni. Niemoge zmienic tego zadnymi ustawieniami Biosu ani zmiana tego Biosu Proasze pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!

A jak chcialbys to zmienic?

albo to blad biosu albo naprawde mozesz smarzyc na nim kotlety :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanko byłem dzisiaj u kolegi i ma najstarszego biosa w niej.Pokazuje vcore 2.5v i temp procesora 15 stopni a wcześniej było ok w pcprobe.A w biosie normalne temperaturki i napięcia są chyba coś te programy wariują.Miał ktoś tak samo na tym biosie?

Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że zagląda tu sporo użytkowników mających też M2n32 Sli Deluxe, więc proszę o pomoc.

Właśnie złożyłem komputer z Asus M2N32 - Sli Deluxe w roli głównej. Wszystko jest ok poza dźwiękiem zintegrowanym na płycie. Po podłączeniu głośników w programie od dźwięku zainstalowanym z płyty jak włączę opcję testowania z odtwarzaniem po kolei dźwięku z każdego z głośników to działają tylko 2 przednie. Jak włączę opcję odtwarzania ze wszystkich na raz to działają wszystkie głośniki, ale jak wyciszam poszczególne głośniki to dzieja się cuda. Tył nie reaguje, wycisza sie razem z suwakiem głośnika środkowego lub subwoofera. Tylko przednie działają prawidłowo. Dziwne. Zmieniałem w opcjach na kwadrofoniczne, 5.1, 7.1, przepinałem końcówki, byłem u znajomego i sprawdzałem na jego 5.1 i cały czas jest to samo. Normalnie pod Windowsem niby działają wszystkie, ale w związku z tym problemem przy testowaniu, a właściwie przy braku mozliwości przetestowania czy wszystko jest ok, nie wiem czy głośniki działają prawidłowo. Poza tym dziwi mnie uproszczenie programu do dźwięku - nie ma nawet equalizera (a może jest a ja nie wiem gdzie). Porażka. Poza tym prze instalacja po kliknięciu na program od dźwięku obok pojawia się napis że naipierw powinno sie zaistalować HD Audio hotfix. Na płycie tego nie ma. Na necie też szukałem i nic.

Dodam jeszcze że mam zainstalowany Windows XP SP2 i najnowszy sterownik od HD Audio.

Proszę o pomoc bo nie wiem czy płyta nie jest walnięta.

Pomocy, please

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze tak samo jest caly czas stala temperatura okolo 70 stopni mimoz ze zmienialem wersjke Biosu wiec to raczej nie blad.Naprawde chipset jest goracy. czy istnieje mozliwosc podkrecenia w biosie obrotow wiatraczka albo jakiejs zmiany w ustawieniach biosu aby zmniejszyc ta temperature?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że zagląda tu sporo użytkowników mających też M2n32 Sli Deluxe, więc proszę o pomoc.

Właśnie złożyłem komputer z Asus M2N32 - Sli Deluxe w roli głównej. Wszystko jest ok poza dźwiękiem zintegrowanym na płycie. Po podłączeniu głośników w programie od dźwięku zainstalowanym z płyty jak włączę opcję testowania z odtwarzaniem po kolei dźwięku z każdego z głośników to działają tylko 2 przednie. Jak włączę opcję odtwarzania ze wszystkich na raz to działają wszystkie głośniki, ale jak wyciszam poszczególne głośniki to dzieja się cuda. Tył nie reaguje, wycisza sie razem z suwakiem głośnika środkowego lub subwoofera. Tylko przednie działają prawidłowo. Dziwne. Zmieniałem w opcjach na kwadrofoniczne, 5.1, 7.1, przepinałem końcówki, byłem u znajomego i sprawdzałem na jego 5.1 i cały czas jest to samo. Normalnie pod Windowsem niby działają wszystkie, ale w związku z tym problemem przy testowaniu, a właściwie przy braku mozliwości przetestowania czy wszystko jest ok, nie wiem czy głośniki działają prawidłowo. Poza tym dziwi mnie uproszczenie programu do dźwięku - nie ma nawet equalizera (a może jest a ja nie wiem gdzie). Porażka. Poza tym prze instalacja po kliknięciu na program od dźwięku obok pojawia się napis że naipierw powinno sie zaistalować HD Audio hotfix. Na płycie tego nie ma. Na necie też szukałem i nic.

Dodam jeszcze że mam zainstalowany Windows XP SP2 i najnowszy sterownik od HD Audio.

Proszę o pomoc bo nie wiem czy płyta nie jest walnięta.

Pomocy, please

Troche pokombinowałem w ustawieniach dts. Jak włącze DTS to dźwięk mam na wszystkich głośnikach a w testowaniu osobno (w programie Sound Max tym zainstalowanym z płyty) chodzą tylko przednie, jak wyłącze DTS to dźwięk mam tylko na przednich a w testowaniu osobno chodzą wszystkie głośniki.

Czy to normalne?

Ręce opadają. :mur:

Edytowane przez MarGor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kłopot z wentylatorem AC FAN Pro TC 80mm. Otóż ma on wwiewać powietrze na HDD zatem podłączam go do jednego z gniazd w prawym dolnym rogu płyty (są tam 2 takie gniazda na podłączanie wentylatorów). Po włączeniu komputera wiatrak leniwie się kręci, jednak po chwili zatrzymuje się. Ta chwila następuje w momencie gdy wentylatory (na CPU oraz wyciągający AC 92mm) zwalniają do trybu SILENT ustawionego w BIOSIE. Jak wiadomo BIOS pozwala na regulację prędkości 2 wentylatorów. Co dziwne jeśli w BIOSIE ustawię na DISABLED kontrolę wentylatorów, ten nieszczęsny AC FAN Pro TC 80mm też się zatrzymuje po chwili.

 

Jakieś podpowiedzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...