Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

jaka wersja ubuntu 6.06? może warto poczekać bo za 2 dni chyba wychodzi finalna 6.10. 32-bit czy 64? hmmmmm ciekawe czy ubuntu też domyślnie korzysta z protokołu IPV6 bo jak tak to czeka cię mały retusz skryptu /etc/modules.conf - czekam na info czy sieć działa....

Edytowane przez malkovich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie sie kapnolem ze mam 5.10 :) wiec musze sciagnac 6.10 chyba juz jest (?).. wersje 32 bity z 64 jest za duzo problemow :)

EDIT: hmm 6.06 jest to moze poczekam ...na ta 6.10 aby 2 razy nie sciagac .... no chyba ze 5.10 wgram albo .. suse poszukam .. chociaz wole debiana

Edytowane przez GURU500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystałem z ubuntu 6.06 live cd przez 2 tyg jak nie miałem dysku twardego :D

Żadnych problemów, ubuntu cały sprzęt wykrył sam (sieciówkę i dźwięk). Z internetem nie było problemów.

 

Ale o dziwo... kilka dni temu zainstalowałem go na hdd i już internetu nie ma... Nie wiem co jest grane, jak ktoś wie co z tym fantem zrobić to będę wdzięczny za pomoc.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez ziolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos tam czytałem - da sie zrobic, ale jest bardzo ryzykowne(ja bym nie ryzykował 350zł za pare V na pamiec ;) ).

Teraz to nawet sie nie opłaca tego robic, bo jak napisałem linijke wyzej jedyne co by dawał ten mod to wieksze napiecie na pamiec - chłopcy z ASUSa sie postarali i nasza ukochana płyta główna M2N-E jest juz stabilna na najnowszym BIOSie. ;)

http://forums.techpowerup.com/showthread.php?t=17725

http://www.xbitlabs.com/articles/mainboard...force570_7.html

Edytowane przez new332

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś instalował linuksa na tej płycie? Niestety sieciówka zintegrowana na płycie ma problem z pobraniem adresów z DHCP (moduł forcedeth.ko) i nie ma netu. Sprawdzane na ubuntu, suse32, suse64.

Ja zainstalowałem Fedore 6 pre rel. 64bit. Ale z sieciówką to Ci nie powiem co i jak, bo jak narazie jej nie używałem:/ Walcze narazie z zainstalowaniem Thomsona 330. Na F4 mi się to kiedyś udało, ale chyba zapomniałem jak to sie robi:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ciach!]a jak na tej mobo zainstalowac XP + SP2 :mur:

 

2 godziny i 5 instalek systemu.

 

System sie zainstaluje, potem SP2 i koniec. Wiecej sie nie uruchamia.

 

Bios ten najnowszy 0402 ( czy jak mu tam ) Tak poryta mobo, ze szkoda gadac.

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ciach!]a jak na tej mobo zainstalowac XP + SP2 :mur:

 

2 godziny i 5 instalek systemu.

 

System sie zainstaluje, potem SP2 i koniec. Wiecej sie nie uruchamia.

 

Bios ten najnowszy 0402 ( czy jak mu tam ) Tak poryta mobo, ze szkoda gadac.

Normalnie :) orignalny widwos?

U mnie bez problemu sie postawil

Opisz dokladnie co sie tam narabilo ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie :) orignalny widwos?

U mnie bez problemu sie postawil

Opisz dokladnie co sie tam narabilo ;]

No normalnie system bez SP zaistaluje, potem laduje SP2, po resecie leci pasek, zatrzymuje sie i tyle go widzieli.

 

Narazie smigam na XP Pro bez SP i tyle :-P

 

Edit : Win oczywiscie org :wink:

 

Jeszcze jedno : vdimm robiliscie ? Czy znowu mam byc pionierem :D

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A orientujecie się , jakie napięcie max na pamięci oferuje Asus M2N SLI ?? Bo to praktycznie bliźniacze konstrukcje ( podobno pod nalepką Asus M2N-E na naszych mobo widnieje napis Asus M2N SLI ) i czy wgranie biosu z wersji SLI czegoś nam nie polepszy ?? Oczywista jeśli wogóle ruszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A orientujecie się , jakie napięcie max na pamięci oferuje Asus M2N SLI ?? Bo to praktycznie bliźniacze konstrukcje ( podobno pod nalepką Asus M2N-E na naszych mobo widnieje napis Asus M2N SLI ) i czy wgranie biosu z wersji SLI czegoś nam nie polepszy ?? Oczywista jeśli wogóle ruszy :)

Vcore takie same, vdimm wieksze znacznie. Co ciekawe na niektorych M2N-E jest ten sam chipset nF570SLI a nie Ultra. Bios mozna wgrac bez problemu, ale i tak sie nic nie zmienia.

 

Moja mobo po vdimm, ale i tak jej to wiele nie pomoglo. Albo egzemplarz taki ciulaty, albo proc. Ale proc raczej nie bo na innej mobo spokojnie latal na 290x9 a na tej ledwo co 270 :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w stresie 253 * 11

Dopoki nie pojawil sie bios 402 nic dobrego o tej plycie bym nie powiedzial. Coz teraz moge sie tylko przyczepic do przegrzewajacego sie chipsetu.

ja przykleilem na chipset niebieskiego zalmana (poxipolem po rogach bo nic sie nie chcialo go trzymac) posmarowalem AS5 i jest lux :) tylko trzeba miec ktorka karte graficzna bo nic innego sie nie miesci przy 7600gs zalman i tak nie jest na calym chipsecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

No juz myslalem ze wszystko jest cacy ale ostatnio siedze sobie i mowie a zagram w cod 2 na multi ( gra orginalna ) ( pierwszy raz instalowana na AM2 )

bo ilez mozna w bf2 grac .;.... no to instaluje :)

Uruchamiam i co ... porazka uruchamia sie 10 minut i chodzi jakbym mial p133

Po dlugim szukaniu przyczyny .. znalazlem jest nia piekna dzwiekowka zintegrowana SoundMax... po wylaczeniu tej dzwiekowi problem zniknol Cod 2 smiga BF2 SMIGA LEPIEJ !!! co to ma byc ?

Ktos sie spotkal z takim probleme .. drivery z plyty cd dolaczonej zainstalowane a na stronie sa beta ale to samo zonaczenie co na plycie

Oczywiscie wiedzialem ze zint. dzwiekowka obciaza procesor ale nie do takiego stopnia aby gry nie dalo sie wlaczyc a co dopiero mowiac o graniu

Dodam jeszcze ze inne gre chodza bf2 , CS:S , demko Medieval II i nawet stare Total Anihilition :)

Czy jest mozliwe aby dzwiekowka ulegla uszkodzeniu :) ??

Takze coz .. trzeba kupowac Audigy 2 Zs :)

Edytowane przez GURU500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja też mam problem , nie tak drastyczny , ale upierdliwy. Po włączeniu , resecie, komputera nie wykrywa mi , losowo, centralnego głośnika i subwoofera , tylnych , albo zamienia je miejscami. Mam zestaw 5.1 i jest wszystko podłączone zgodnie z kolorowymi oznaczeniami , a i tak , czasami , mam komunikat , że jest źle podłączone. Próbowałem różnych opcji w ustawieniach SoundMAX-a i nie pomaga. Domyślam się , to coś z oprogramowaniem, ale mam najnowsze z dostępnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja też mam problem , nie tak drastyczny , ale upierdliwy. Po włączeniu , resecie, komputera nie wykrywa mi , losowo, centralnego głośnika i subwoofera , tylnych , albo zamienia je miejscami. Mam zestaw 5.1 i jest wszystko podłączone zgodnie z kolorowymi oznaczeniami , a i tak , czasami , mam komunikat , że jest źle podłączone. Próbowałem różnych opcji w ustawieniach SoundMAX-a i nie pomaga. Domyślam się , to coś z oprogramowaniem, ale mam najnowsze z dostępnych.

 

 

A jack sensor masz włączony ?? Może to właśnie on powoduje problemy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam Adi jest chwalony jako sam w sobie. Niby porownywalny do soundstorm, niektorzy nawet uwazaja ze lapszy. Na naszym przynajmniej asusie jakis z tym jest problem. Juz sam nie wiem czy oprogramowanie czy jak. U mnie akurat nie zauwazylem jakiegos wiekszego obciazenia procesora niz na starym sb128 ktore mialem wczesniej, a dzwiek tu jest lepszy. Nie moge za to zmusic do dzialania mikrofonu przy podlaczeniu na plycie, z ustawionym w biosie HD Audio. Jedynie dziala z AC97. Probowalem rozne wersje sterownikow, raz nawet sie udalo ze mikrofon badziewnie bo badziewnie ale zadzialal. Nie dzialaly juz wtedy jednak sluchawki (podlaczone do pinow na plycie-przedni panel) :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cool `n` Quiet

 

Z wylaczonym Cool `n` Quiet komputer chodzi bardzo stabilnie.

Po wlaczeniu Cool `n` Quiet pojawiaja sie restarty, jest to o tyle dziwne ze przechodzi testy 3Dmark05, Everest, ale potrafi sie restartowac przy normalnej pracy i w grach.

Komputer bez podkrecania, aktualne drivery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wlaczeniu Cool `n` Quiet pojawiaja sie restarty, jest to o tyle dziwne ze przechodzi testy 3Dmark05, Everest, ale potrafi sie restartowac przy normalnej pracy i w grach.

Komputer bez podkrecania, aktualne drivery.

Akurat tu problemu nie mam zadnego. Od samego poczatku mam bez przerwy wlaczony C&Q i zadnych problemow z tego powodu nie mialem. Swoja droga zadnego resetu od samego poczatku nie mialem (od czasu zlozenia nowych gratow ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...