Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zaktualizowaliśmy recenzję płyty głównej M2N-E. Skorzystaliśmy z najnowszego BIOSu i płyta wreszcie ma ręce i nogi. tutaj można poczytać o płycie Asus M2N-E.

 

 

SU8Z3R0 - popraw proszę "magistralę FSB" w pierwszym poście w tym temacie, bo aż w oczy kole ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, kopiuj&wklej z komputronika :]

 

5 miesięcy temu dałbym te wasze 2/10. Teraz 6/10. A to z tego względu ze pamięci chodzą wyśmienicie 667@800.

 

Pozdrawiam

6/10? Za co? Za 1.95 V na pamięciach?

Płyta działa czyli ma 1/10, umożliwia dość dobre O/C, bo HTT jest relatywnie wysokie, ale układy zasilania prawie nam odleciały przy ocowaniu Athlona 64 X2, nie mówiąc o tym, że wymiękały przy tak mizernym napięciu CPU, bo płyta nie potrafi dać więcej jak 1,58 V. Do tej płyty musisz mieć super sztukę procka + jakieś wybrane pamięci, bo zdecydowana większość do 400 MHz CL4 pottrzebuje od 2V wzwyż.

 

Tą płytę zabijają właśnie układy zasilające oraz regulacja napięć w BIOSie.

 

Zdecydowanie wolałbym Abita KN9, ewentualnie DFI, ale ta ma chłodzenie kijowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super sztukę procesora i pamięci?

Co do pamięci, poczytaj cały wątek, a zobaczysz jak większość użytkowników dostrzega znaczną poprawę wraz z pojawianiem się nowych biosów.

Goodramy i Adaty chodziły prawie od początku pojawienia się płyty.

Corsairy i Kingstony miały z tym problem.

Co nie zmienia faktu, że gdybym dzisiaj kupował płytę to wziąłbym SLI-DELUXE.

Albo odrazu coś pod C2D, bo jak widzę porównanie tych technologi to aż szczęka opada..

Tak na marginesie, ja używam tej płyty już od pół roku i w moim przypadku jest o wiele lepiej ze stabilnością.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez SU8Z3R0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A-Data Vitesta 667 - lata bez najmniejszego problemu na 416/833 4-4-4-12 na 1.95 V . Proc z palcem w dupci wytargał 2.8 GHz i nie jest to żaden selekt ... Moim zdaniem ocena powinna być co najmniej 5/10 :]

 

 

PS. Nawiasem mówiąc moja M2N-E jest na chipsecie 570 SLI - a zdecydowana większość tych płyt ma pod naklejką M2N-E nadruk M2N- SLI :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ja twierdzę, że płyta jest zupełnie do pupy czy coś? Po prostu w tej cenie są lepsze płyty. Co z tego, że Wam udało się wykręcić na jednordzeniowym procku 2800 MHz - mi też na tej płycie, to nie problem, ale wsadźcie do niej X2 to już sprawa się odmieni.

 

Dodatkowo nie mam zamiaru do płuyty głównej kupować okreslonych pamięci - płyta ma działać ze WSZYSTKIM. Czy nie tak?

 

Jest taki powiedzmy Abit KN9 - powiedzcie w czym jest on gorszy od Waszej płyty w konktekście pracy na Waszych prockach i pamięciach? Podkreślam, że jest tańszy!

 

 

Z drugiej strony dyskusja jest i tak bez sensu, bo posiadczy danego modelu nawrócić się nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 miesięcy temu dałbym te wasze 2/10. Teraz 6/10. A to z tego względu ze pamięci chodzą wyśmienicie 667@800.

Zwróć uwagę na to, że system oceniania na egiełdzie jest bardzo rygorystyczny i dokładny (co pozwala na dobre przedstawienie wad i zalet produktu który jest opisywany) i DFI własnie dostało 6/10 a Asus niestety do DFI ma daleko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że nasza płyta była jedną z pierwszych konstrukcji pod AM2. Abit i DFI wyszły później. Nie można tego porównywać.

Teraz to już jest parę wersji M2N.

Zobaczcie sobie M2N DH albo M2N4

My byliśmy królikami doświadczalnymi. Już nigdy nie kupie niesprawdzonej płyty. Może i rzeczywiście nie zasługuje na 6/10 bo nie ma 'dodatków', ale..

 

Zwróćcie uwagę, że już prawie nikt nie mówi o problemach z pamięciami. Także problem został zażegnany.

 

Na osłodę komentarz użytkownika M2N-E z komputronika

 

ASUS M2N-E nForce 570 Ultra to znakomita płyta główna ,a wiem co piszę ,bo juz troszkę komputerów poskładałem.Posiadam na niej ATHLON 64 3500+@3800+ na napięciu 1.250V i z podnoszeniem napięć do 1.450V do 2.9Ghz.Dalej nie próbowałem,bo przyrostów nie zauważałem.Pamięci KINGSTONE HYPERX 667Mhz działają bezproblemowo na 800Mhz na cl. 4-4-4-10-2t-18 !! Rewelacja,a to wszystko na 1.95V.Także to są bzdury co ludzie wypisują ,że 1.95V jest wielkim problemem.Ja pisze ,że to ZEROWY problem,bo pamięci się kręcą bardzo stabilnie i wysoko.Kolejne nieporozumienie to temperatura chipsetu nForce 570 Ultra - BZDURA nr.2 !! Posiadam specjalistyczny miernik temp. i normalna praca chipsetu płyty (podkręconej) wynosi ok.38st.C ,natomiast w stresie nie przekracza 56st.C .Także jak widać po moich testach 100% sprawdzonych stwierdzam,że płyta ASUS M2N-E nForce 570 Ultra jest IDEALNYM WYBOREM na podstawkę pod procesor AM2 !! POLECAM !!

Co do problemów z płytą

- problem z pamięciami - odpowiedni bios

- problem z instalacją Windowsa - wystarczy nowy Win SP2

- przegrzewający się chipset, niestety koleś z komentarza nie miał racji, bo jest to wciąż poważny problem i niezapowiedziane restarty się zdażają

 

Średnie O/C procka jest takie same jak na innych płytach. Wystarczy poczytać na forach. (ASUS M2N-E ~2800, ABIT KN9 SLI ~2813 dla 3.2+)

 

Ogólnie rzecz biorąc każdy ma tu trochę racji.

 

Co do waszych rygorystycznych testów, ile dostałby np Striker ASUSa?:]

Edytowane przez SU8Z3R0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że nasza płyta była jedną z pierwszych konstrukcji pod AM2. Abit i DFI wyszły później. Nie można tego porównywać.

Dlaczego nie można porównywać? Recenzje sprzętu pisze się dla posiadaczy danego sprzętu, czy dla osób, które są na kupnie czegoś w tej cenie? :) Jeśli Asus M2N-E nie będzie dostępny, a inne będą, bądź odwrotnie to wówczas tak, ale dziś w sklepach można kupić zarówno tego Asusa, jak i Abity oraz DFI.

 

Teraz to już jest parę wersji M2N.

Zobaczcie sobie M2N DH albo M2N4

Postaramy się to sprawdzić.

 

Zwróćcie uwagę, że już prawie nikt nie mówi o problemach z pamięciami. Także problem został zażegnany.

Ostatnio w sklepie Apollo (znajomy tam pracuje) gość zamówił sobie wypasione pamięci Geila oraz tego Asusa M2N-E. Pamięci wymagały 2,2 V zdaje się do poprawnej pracy. Reszty dopisywać chyba nie trzeba.

 

 

Na osłodę komentarz użytkownika M2N-E z komputronika

Co do problemów z płytą

- problem z pamięciami - odpowiedni bios

- problem z instalacją Windowsa - wystarczy nowy Win SP2

- przegrzewający się chipset, niestety koleś z komentarza nie miał racji, bo jest to wciąż poważny problem i niezapowiedziane restarty się zdażają

Co do komentarzy na komputroniku, mają one taką wartość: 2460185[/snapback]

Średnie O/C procka jest takie same jak na innych płytach. Wystarczy poczytać na forach. (ASUS M2N-E ~2800, ABIT KN9 SLI ~2813 dla 3.2+)

Nie trzeba czytać for dyskusyjnych by się zorientować, że jeśli do tego 2800 MHz potrzebujesz napięcia wyższego niż 1.6 V to Asus Ci nie wystarczy, prawda? :)

 

Co do waszych rygorystycznych testów, ile dostałby np Striker ASUSa?:]

Musielibyśmy przetestować, to wówczas ocenę bym wystawił. Trudno jest mi wróżyć z fusów, jak się ona podkręca, jak się sprawują na niej różne urządzenia.

 

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peace Panowie - nie ma się o co kłócić - mamy to co mamy , narzekać nie narzekamy i jest git - a jak wiadomo , "Każda pliszka swój ogon chwali" - jak zmienię na Abita albo DFI to będę chwalił właśnie te mobo , na razie jestem mega zadowolony z ASUS-a .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P4 3400, ASUS 7900GT+ASUS P1 na płycie ASUS i975 .... i ... gierka FEAR i wszystko na max (ale wszystko co idzie włączyć dla 1024x768) minimum 30 klatek średnio 50 maksymalnie 86 i nic już więcej nie powiem bo poprostu szok

Dla niezorientowanych - AGEIA PhysX nie jest obsługiwana przez FEAR'a.

 

Coś kiepsko mu chodzi, ja na moim 79GT mam średnio 80.. max 120 i to na rozdz 12x10:]

Ale co ma piernik do wiatraka;]

 

Ja sprzeczać na temat M2N-E się nie będę. Płyta jest stabilna, nawet w moim przypadku ma dobre o/c. Póki co jestem zadowolony.

 

ALE W ŻADNYM WYPADKU NIKOMU JEJ NIE POLECĘ :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- problem z pamięciami - odpowiedni bios

Co do pamieci to bym sie kłócił włoż do niej PDP 800 i X2 jakiegos to htt nie wyciagniesz wiecej niz 260, a pamieci moga zapomniec o swoich firmowych ustawieniach, chocbys jaki mial bios. I pokaz mi kogos gdzie chodza takie PDP stabilnie na 800 4-4-4-14 - domyslne ustawienia. Niestety ale teraz za tak kase to sory ale DFI bije go na glowe. Jak wywalilem tego asusa to poczulem ulge, normalnie teraz pamieci czuja ze chodza (1000 - 4-3-3-12) zadnych problemow zadnych zmian biosu, czysta przyjemnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o M2N-E to chyba raczej sie nic nie poprawi... ta płytka jest naprawde słaba...dopiero do biosa 402 jest lepiej, ale i tak ma wady konstrukcyjne :słabiutkie układy zasilające co przekłada się na spory vdrop w przypadku X2...no i słaba stabilność... max co wycisnąłem z X2 4200+ to 2600 Mhz przy 1.475V (pod obciązeniem 1.42)...NIE POLECAM TEJ PŁYTY NIKOMU....lepiej DFI Infinity lub ABITA na NF4....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE POLECAM TEJ PŁYTY NIKOMU....lepiej DFI Infinity lub ABITA na NF4....

Ale rozumiem ze nie polecasz tym co podkrecaja. Ja praktycznie nie podkrecam wcale lub tylko minimalnie, bo takiej potrzeby nie widze. Dla mnie wtedy M2N-E jest bardzo dobra stabilna plyta i jestem z niej zadowolony. Jak wlasciwie moglbym nie byc skoro od kiedy ja mam czyli od lipca nie przytrafila mi sie zadna niemila niespodzianka.

Jak mozna tez przeczytac w wielu wczesniejszych watkach to raczej z mozna powiedziec "ekstremalnym" podkrecaniem sa tylko problemy i wowczas lepsza jest inna plyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z tą plytą mianowicie po wsztrymaniu systemu czy tez wlączeniu hibernacji zostaje dioda na klawiaturze i jakikolwiek przycis inicjuje wlaczenie kompa

dzieje sie to samo z myszką

probowalem rozne opcje w biosie ale klops

moze jakies rady

bios najnowszy 602

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z tą plytą mianowicie po wsztrymaniu systemu czy tez wlączeniu hibernacji zostaje dioda na klawiaturze i jakikolwiek przycis inicjuje wlaczenie kompa

dzieje sie to samo z myszką

probowalem rozne opcje w biosie ale klops

moze jakies rady

bios najnowszy 602

pozdro

Ale to na tym polega przeciez wstrzymanie systemu, ze ruch myszka czy wcisniecie czegos na klawiaturze wzbudza komputer. Jak tego nie chcesz to go wylacz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam zamiar kupić pamiątki 2x1GB 800MHz dokładnie takie http://www.newegg.com/Product/Product.asp?...N82E16820231098, czy są szanse ze będą one współpracować z tą płyta. Pamiątki będą sprowadzone ze USA więc z ewentualną wymianą może być problem:/ Cena wydaje mi się być atrakcyjna 179.99$ plus 18 papierów (TAX i shipping). Może ewentualnie jesteście mi wstanie wskazać ram który by chodził i byłby do dostanie a wtym sklepie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam tą płytę, wykręciłem na niej swojego Athlona 3000+ z 1,8 GHz do 2,93 GHz (full stable), ale małe napięcie na RAMy strasznie irytuje, bo wybór nowych memek jest dość ograniczony. Właśnie dlatego będę się przesiadał na C2D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam widział może ktoś tą płytkę ?

Asus M2N-E nForce 500 SLI s AM2

 

http://proline.pl/shop.php?prodid=ASUS+M2N-E+SLI

 

nie ma z nią żadnych problemów ?

 

jest to bliźniacza płyta do m2n4-sli

 

obie są na nf4 wersja m2n-e posiada fire-wire i hmm i inny kolor laminatu i to tyle z róznic.

 

szukam i nic ... zero informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem na różnych stronach np TU :

http://www.msi.com.tw/html/service/techexp...d/specs_amd.htm

 

jest to tylko taki chiński "chwyt marketingowy" i w dodatku niecelowy bo nf4 ma lepszą opinię....

Nawet w obrębie jednej nazwy chipsety potrafią się różnić (technologią wykonania, poborem prądu, wydajnością i.t.p.)

 

To co jest na stronie MSI nie zgadza się z ze specyfikacją tutaj:

http://www.nvidia.com/page/nforce4_family.html i tutaj

http://www.nvidia.com/page/nforce5_specs_amd.html

 

Trzeba by zdjąć chłodzenie i zobaczyć co jest pod spodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do biosów

 

Zflashowałem do 802 i .. wracam do 602!

 

701 powodował błędy przy odpakowywaniu dużych plików WinRARem,

802 wyrzuca bluescreeny przy instalacji niektórych programów

 

Ale to tylko moje zdanie i moje doświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...