Skocz do zawartości
joli

Podejrzanie Tanie Notebooki

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy od pewnego czasu informacje na temat firmy Compedia.pl - ich sklepu internetowego, na którym mozna za bezcen kupic sprzęt dobrej klasy, podobno z malymi usterkami, choc nie do końca. Żeby nie było watpliwości, to nie jest reklama, raczej ewidentna antyreklama i ostrzezenie, do którego kazdy moze podejsc według swojego uznania.

 

Dyskusja toczy sie u nas na wgk, ale jesli ktos chce, to prosze sobie poczytac, do czego doszliśmy: http://www.wgk.com.pl/forum/viewtopic.php?p=335399

 

ps.

Redaktor naczelny zezwolił na zamieszczenie takiego tematu :lol: jesli uwazacie ze sie to komus moze przydac i uratowac kieszen, bedziemy sie cieszyc

pozdrawiam purepc :rolleyes:

 

 

Edit:

Zezwoliłem na zamieszczenie tej informacji przez administratorke WGK.

Romek

Edytowane przez romek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o nawet akceptuja karty kredytowe :D swoja droga ciekawe czy policja juz sie nimi zainteresowala.

 

ps. nawet konkurs maja :D

Edytowane przez baka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było gdyby ktoś z okolic gdzie rzekomo mieści się ich siedziba przespacerował się i sprawdził czy cokolwiek podobnego tam jest.

dokladnie, w sumie jeszcze tak niskie ceny mozna by bylo jakos wytlumaczyc, ale ze nie ma mozliwosci odbioru osobistego (co naturalnie zwiekszylo by sprzedaz laptopow) jest bardzo podejrzane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak niskich cen nie da sie wytlumaczyc :)

wiem jakie sa koszta producentow i uwierz, ze do takich cen musialby dokladac producent (produkcja, logistyka, dystrybucja)

gosc na forach zaklada konto i chwali sklep, aby naciagac gosci w ... @$@%

sam sprzedaje laptopy i wiem, ze taka cena jest nie do osiagniecia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc już wiadomo, zresztą u nas w miarę na bieżąco, ze zachęcanie to oszustwo, a serwis nie istnieje. Kolega z Konina przeszedł sie osobiście. Zresztą nie jest to pierwszy taki przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc już wiadomo, zresztą u nas w miarę na bieżąco, ze zachęcanie to oszustwo, a serwis nie istnieje. Kolega z Konina przeszedł sie osobiście. Zresztą nie jest to pierwszy taki przypadek.

 

Oto moja wymiana e-maili z tym sklepem ;

 

Czy to czasem nie jest wielki kant z tym waszym sklepem ?

Czytalem wlasnie na roznych forach ze jestescie wielkim oszustwem i juz Policja wie o waszych przekretach i kwestia tylko czasu kiedy was zamkna !!!

 

Za towar zaplace za zaliczeniem pocztowym ok.

Odpowiedz ze sklepu

 

Witaj

 

Dziękujemy za wiadomość. Niestety, przykro nam to słyszeć, jednak o jakich przekrętach? - prosimy o bliższe sformułowanie wypowiedzi. Z przykrością to piszemy, jednak po części to prawda - w ubiegłym roku, jeden z naszych pracowników wykorzystał prawa firmy do zarobku - pod naszą nazwą oszukał ludzi na sporą sumę pieniędzy - sprawa została wyjaśniona, owa osoba już u nas nie pracuje. Jeżeli jednak Pan, lub inna znana Panu osoba została oszukana, prosimy o kontakt i dokładniejsze informacje a szkoda napewno zostanie naprawiona, jednak proszę nie osądzać całej firmy "z góry". Jeżeli chodzi o zamówienie, niestety jednak towar sprowadzamy wyłącznie na zamówienie (tym bardziej na taką kwotę), istnieje możliwość zapłacenia przy odbiorze, jednak wymagana jest zaliczka w wysokości 10% - musimy miec pewność ze zamówiony towar zostanie przez Pana odebrany.

 

Prosimy o informacje czy w takim przypadku anulować zamówienie?

 

Z poważaniem

Michał Szczypło

Zespół Compedia.pl

----- Original Message -----

 

Nastepny moj e-mial

 

Prosze poczytac sobie rozne Fora co pisza na temat tego waszego sklepu i kto juz tym sie zajmuje ( prokurator)

Jezeli jestescie wiarygodni zamawiam ale jak pisalem zadne 10 % nie wplacam tylko jak juz odbieram osobiscie lub place po odbiorze towaru w obecnosci POLICJI.

 

Jezeli to nie jest zaden przekret wiec czego sie boicie ?

 

A takie gadki ze wplacic 10% to znam te numery.

 

Tak jak pisalem zaplace nawet 1000, 00 ( tysiac zl wiecej) ale towar otrzymuje na miejsce lub podjezdzam po towar z POLICJA .

Wtedy place 1000 zl extra.

Odpowiedz sklepu

 

Witaj

 

Dziękujemy za informacje. Możemy zgodzić się nawet na ewentualny odbiór osobisty, proszę tylko napisać jaką mamy pewność, że jak sprowadzimy towar za własne pieniądze to że pan to odbierze?

 

Z powazaniem

Zespół Compedia.pl

 

Moj e-mail

 

Prosze o podanie adresu gdzie podjechac oraz uiscic zaliczke, sprawe traktowac jako pilna.

Tu kontakt sie urywa nie otrzymalem zadnej odpowiedzi.

Edytowane przez AndrzejGdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, niezle ananasy.

Podoba mi sie filozofia firmy - sprzedajemy sprzet za 50% ceny, ale wymagamy zaliczki bo "kto nam potem to kupi", hehe.

 

Dobrze ze powstaja takie watki, bo wiesci szybo sie roznosza i ludzie jak poczytaja o takich akcjach, zaczna troche interesowac sie co i gdzie kupuja. Swoja droga to akurat wyjatkowo bezczelne i czytelne oszustwo ;) ale gdyby tak podali ceny nizsze o 10% to juz tak szybko by ich nie wykryli...

 

A tutaj finał podobnych okazji

http://interpatrol.pl/index.php?ipatrol=2&id=32

 

PS.

chyba tez sie pobawie, wysyłam do nich maila z zapytaniem o jakis okazyjny sprzet ;))) zapowiada sie ciekawa korespondencja.

Edytowane przez TeQuila SunRise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"O firmie

W budowie....zapraszamy ponownie za jakiś czas"

 

Zdaje się że sklepy internetowe mają obowiązek podawać dane o sobie. Tak jak i REGON i NIP.

 

Zapytał ich ktoś o REGON albo NIP? Ciekawe co odpowiedzą, bo przecież jako ucziwa firma mają wpis do ewidencji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zapytam czysto teoretycznie AndrzejGdz: czy miałeś pozwolenie na pokazanie publicznie tej korespondencji? Jeśli nie to nie masz prawa tego robić

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zapytam czysto teoretycznie AndrzejGdz: czy miałeś pozwolenie na pokazanie publicznie tej korespondencji? Jeśli nie to nie masz prawa tego robić

Możesz podać paragraf na który się powołujesz? Czy piszesz bo to modne i gdzieś to słyszałeś? Bo jeżeli masz odpowiedni paragraf to wielu osobom wiele mogłoby to wyjaśnić.

Nie róbmy OT, ale takie stwierdzenia (IMO śmieszne) często spotykam np. w usenecie.

Wg mojej wiedzy jest to, co poniżej:

Posłużę się cytatem:

korespondencja jest własnością adresata. Zatem adresat wykonał swoje prawo i opublikował zawartość korespondencji której jest właścicielem.

Często spotykanym nieporozumieniem odnośnie ochrony tajemnicy korespondencji (nieważne jakim medium papier czy e-mail) jest przekonanie, że ma ona chronić głównie nadawcę. Chroni ona jedynie przed wglądem osób trzecich. Np. wbrew obiegowej opinii adresat listu ma prawo treść otrzymanego listu upublicznić nie pytając o zgodę nadawcy

Prof. EWA NOWIŃSKA, dyrektor Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UJ: - "Według kodeksu cywilnego, tajemnica korespondencji jest jednym z dóbr człowieka, które podlegają ochronie. Kolejny zapis regulujący tę kwestię znajduje się w Ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Precyzuje on, że osoba, do której korespondencja została skierowana, ma prawo nią dysponować.

Więcej: http://www.bowi.org.pl/?bowi=70&p=12

 

I tyle w tym temacie. Koniec OT.

Edytowane przez koleszka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nie bede sie sprzeczać ale w pierwszej kolejności wypadało by zapytać nadawce czy nie ma nic przeciwko temu, troche kulutry by nie zaszkodziło.

 

Poza tym:

KC, Art23

"Dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa, artystyczna, wynalazcza i racjonalizatorska, pozostają pod ochroną prawa cywilnego niezależnie od ochrony przewidzianej w innych przepisach."

 

EDIT: Nie wnikam w poprawność tej korespondencji i przypuszczen w niej zawartych. Ale jezli są prawdziwe i mają na celu ostrzeżenie innych to ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miazga82 >> poza znajomoscia kodeksu jeszcze nalezałoby posiadac umiejetnosc jego interpretacji, bo artykul ktory przytoczyles akurat dotyczy człowieka, czyli osoby prywatnej, a nie sklepu, czyli podmiotu fizycznego.

 

A zwracanie uwagi co do kultury osobistej to juz wogole jest checa.

Tak jest, zapytajmy sie oszusta czy nie ma nic przeciwko, bo jeszcze sie obrazi ;)) (ja bym był wkur..., biznes dobrze sie zapowiada a jakies gowniarze na forach tylko przeszkadzaja)

Edytowane przez TeQuila SunRise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pytał o NIP. U nas na forum był taki jeden "chwaliciel", który po bardzo udanym zakupie jednego laptopa własnie wpłacił pieniądze na drugi. Chwalił sie tez, ze musi byc wszystko ok, skoro ma od nich fakture. Jak poprosiłam o NIP z tej faORT: ORT: ORT: ktury, to dal nogę i więcej już nie chwalił. Dla mnie sprawa jasna.

 

Dzis na stronie compedia trwaja "prace konserwacyjne". hm, przy takiej ilosci sprzetu na stanie ( a wlasciwie nie na stanie, skoro musza zamawiac) - tu zauwazylam pewna ciekawa niescislosc. Przy niektorych lapkach pisali, ze nie maja ich na sklepie, ale zamowia. Przy innych tak nie pisali. Czyli je mieli. Skoro juz mieli, to nie musieli zamawiac. Jak nie musieli zamawiac, to po co zaliczka???????

 

 

A co do korespondencji. Wydaje mi sie, ze adresat ma prawo decydowac, czy pokaze to, co sklep niego pisze. Instytucja, jesli nie zastrzeze sobie prawa do publikacji swojej odpowiedzi, nie ma tu nic do gadania. Co innego z korespondencja prywatna. Tez mam od nich maile, ale przyznam ze byly mi potrzebne tylkow celach hobbystycznych :lol2:

 

 

Jesli nie bedziemy "gowniarzami przeszkadzajacymi w biznesie" to oszustwa nas tak omotaja, ze nikt im rady nie da. Policja nie jest w stanie sledzic wszystkich powstajacych firm i instytucji. Takie rzeczy zauwazaja wlasnie glownie potencjalni klienci i internauci

Edytowane przez joli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pytał o NIP. U nas na forum był taki jeden "chwaliciel", który po bardzo udanym zakupie jednego laptopa własnie wpłacił pieniądze na drugi. Chwalił sie tez, ze musi byc wszystko ok, skoro ma od nich fakture. Jak poprosiłam o NIP z tej faORT: ORT: ORT: ktury, to dal nogę i więcej już nie chwalił. Dla mnie sprawa jasna.

Tak, czytałem :) W dodatku wytropiliście że chwalił sklep na innych stronach. Nawet stylu pisania nie zmienił prymityw :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z nipem tez mozna pokabinowac przejdzie sie do jakiegos serwisu poprosi i ich nip a potem moze powiedziec ze firma w zwiazku ze zmiana udzialowcow zmienia adres i takie tam, jedyn slowem przekret ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...