Skocz do zawartości
Goomba

Css-xhtml-div Centrowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyśrodkować ramke zrobiona za pomoca DIV'a? Bo o ile wiem to znacznik:

align="center"

nie jest juz używany w XHTML?

 

#box 
{
width: 750px;
height: 300px;
background-color: #989898;
padding: 6px;
border-left: 1px #000000;
border-right: 1px #000000;
vertical-align: top;
}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstaw <center> na poczatku i </center> na koncu strony... To rozwiązanie jest zgodne z XHTML 1.0 Transitional

 

Jesli chcesz zeby bylo strict xhtml to walnij wszystko do jakiegos diva i daj mu styl margin-left:auto;margin-right:auto Powinno zaskoczyc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz zeby bylo strict xhtml to walnij wszystko do jakiegos diva i daj mu styl margin-left:auto;margin-right:auto Powinno zaskoczyc...

THX działa przynajmniej na FF. :D

 

 

Mam jeszcze jedno pytanie: Czemu jeśli ramka ma ustawione 750px szerokości, odstęp ma 6px, a do środka daje obrazek o szerokości 744px to obrazek nie jest na środku ramki?

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Atak#komarA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie: Czemu jeśli ramka ma ustawione 750px szerokości, odstęp ma 6px, a do środka daje obrazek o szerokości 744px to obrazek nie jest na środku ramki?

Ustaw

padding: 3px;
paddingi masz po obu stronach!

Dodaj też:

#box img { margin: 0 auto; }

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam podobny problem.

 

zrobiłem sobie w photoshopie jakis layout, podzielony został na2 części: top i reszta (będziecie krzyczeć, ale to jest póli co tylko, uczę się xhtml dopiero).

chcę aby cała stronka była wycentrowana, ale align="center" odpada z wiadomych przyczyn.

mam jednego duzego diva, w ktorym są inne mniejsze i chciałem aby ten div był właśnie wycentrowany. ma on swoją szerokość i nie zajmuje calego ekranu. część środkową chciałem podzielić na 2 częsci za pomocą divów, miały stac obok siebie. i tu pojawia się problem, bo postawić 2 divy koło siebie można chyba tylko używając position: absolute, ale to psuje mi cały szyk, bo mraginesy ustawie dobrze czy pod konkretną rodzielczość :/

sposób podany przez nightstalkera nie pyrka (margin-left:auto, margin-right: auto),użyłem <center></center> nad głównym divem. stronka wycentrowana tak jak chciałem, ale właśnie teraz problem ze srodkiem. nie wiem jak to podzielić żeby tekst był po prawej stronie. lewa strona ma jakies 220px szerokości, a prawa 518px co daje całą szerokość laya.

 

ale namieszałem, mam nadzieję, że ktoś to zrozumie

 

pozdrawiam

mystery

 

>edit<

 

poradziłem już sobie z tym :]

Edytowane przez mystery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...