Skocz do zawartości
Torwald

Stuff Z Uk Czyli...

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kumpla w UK (pojechal zarabiac grube œ ). Ostatnio napisal mi ze mam mozliwosc zrobienia zakupow w UK.

 

Zastanawiam sie co najbardziej oplacaloby sie kupic i wyslac do Polski (ew. przywiezc, ale to dopiero we wrzesniu...).

Mysle nad telefonami, bo w UK na karte maja calkiem niezle.

 

Jesli ktos ma pojecie co tam jest sporo tansze niz u nas (i u nas jest na to popyt oczywiscie...), niech da znac ;]

Edytowane przez Torwald

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Wejdz na adresy jakis sklepow z UK i zobacz jakie sa ceny, potem przelicz ile by cie to wyszlo i czy sie oplaca... moze jakiesk arty graf., procesory i ogolnie czesci do kompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pioorek - sam na to wpadlem (jak kazdy normalnie myslacy...)

Chodzilo mi o konkretne przyklady lub adresy sklepow internetowych.

ebay.co.uk raczej odpada, chyba ze bylby to jakis zaufany sprzedawca (hurtownik)

Co mi po tym ze sam moge sobie przeliczyc setki tysiecy cen roznych towarow ? Ja szukam konkretnych przedmiotow ktore latwo mozna opchanc na np. allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio podobne pytanie mnie gnebilo. Pare miesiecy temu otworzyli lotnisko bardzo blisko mojego miejsca zamieszkania (10 minut drogi samochodem). Ceny biletów do Londynu śmieszne. Zawsze słyszałem że sprzęt rtv/agd jest tani, ale patrzac na linki powyżej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle nad telefonami na karte, w UK maja lepsze modele niz u nas.

Tyle ze przyjezdnym raczej nie sprzedaja (z wiadomych powodow ;]).

Dla mnie to nie problem, bo kumpla siostra tam mieszka od jakiegos czasu...

 

Ide pogooglowac, moze cos wyczaje taniego, jakies promocje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o sprzet komputerowy to sprowadzanie jest nieopłacalne, bo ceny praktycznie idento jak u nas.

Z tego co wiem to własnie jakies ciuchy firmowe czy buty na wyprzedazy mozna łatwo i tanio kupic i pozniej opchnac na allegro. Tylko zaznaczam na promocjach.

Równiez komórki i chyba cyfraki sa tansze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ceny nowych rzeczy są zbliżone do polski, z tym że tam się całkiem inaczej wydaje pieniądze (łatwo przyszło łatwo poszło). Prawdziwe perełki zdarzają się na coniedzielnych targach z używanym stuffem (coś ala Warszawski Wolumen 5-6lat temu-teraz nie wiem jak tam jest to się nie wypowiadam) tam jak dobrze trafisz to możesz kupić fajną elektronikę za przysłowiowe grosze (w tamtym roku przykupiłem sobie telefon Moto A835 za jakieś 220zł telefon był nówka sztuka) w tamtym okresie w Polsce kosztował od 460zł w górę. Jak jesteś obrotny i masz własny transport (musisz tam być wcześniej- przed innymi polakami bo jak pośpisz sobie w niedzielę to zobaczysz tylko polaków wychodzących z pełnymi torbami elektroniki. Kiedyś jeden gościu kupił tam w ciemno za kwotę ok 200 Funtów kilka dysków 20-60GB, kilka nagrywarek DVD-RW, CD-RW oraz całą torbę kart graficznych od modeli GF2MX po R9800PRO i dorzucił jeszcze fratisy w postaci kart sieciowych, tunerów TV itp. Sprzedwaca zapewnił kolesia że sprzęt jest sprawny i koleś zaryzykował i kupił w ciemno,po przyjeżdzie do Polski okazało się że ok 60-70% sprzętu jest sprawne i przebitkę z tego miał niezłą.

 

A z nowych rzeczy to można przykupować tam ciuchy (przed MŚ były fajne promocje) Nie to że Sale -70% to jeszcze opcja na zwycięstwo MŚ przez Angoli i cały hajsik Ci zwracają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można z UK wyrwać elektronike ale chyba tylko na promocjach, tak to jest cena jak w Polsce. Ale radze się rozglądać po chodnikach ;]

Mój ojcec w ten sposób znalazł Nokie 6100, starą jakąś motorole, nokie 3510i, a pod jego klatką ktoś do kosza wywalił LCD Della z malutka (3-4 pixele) plamką na środku, właśnie na nim siedze ;] oraz dysk który zresztą mi padł ; ]

Ostatnio znalazł też walniętego samsunga e700, do wymiany taśma lcd.

Dużo mozna kupić za małą cene na takich wyprzedażach jak pisał Novus.

A no i tanio wyrwać można lapki na ulicy od murzynów, wszystko Ci sprawdzą, tylko sie przy nich nie odwracaj bo dostaniesz za 100 funtów zamiast nowego della, dwie buytelki pepsi ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty czlowieku chcesz biznes robic a mozgownica nie chce ci sie ruszyc, cos tu chyba jest nie tak.

Oczywiscie ze da sie pieniadze robic tylko tzeba szukac a nie z pierwszego lepszego sklepu i sprzedawac cos co jest niedostepne w Pl czy tak trudno na to wpasc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty czlowieku chcesz biznes robic a mozgownica nie chce ci sie ruszyc, cos tu chyba jest nie tak.

Oczywiscie ze da sie pieniadze robic tylko tzeba szukac a nie z pierwszego lepszego sklepu i sprzedawac cos co jest niedostepne w Pl czy tak trudno na to wpasc.

True... kasa leży na ulicy, tylko trzeba umieć sie po nią schylić :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samedi - ty czytales to co napisalem ? Wiem ze mozna kupic sporo rzeczy duzo taniej na wyprzedazach itp. ale ja nie mam do nich dostepu.

Zamowienie musze zrobic on-line i tylko takie sklepy biore pod uwage.

A co do "robienia biznesu" i ruszania mozgownica - zamowienie bedzie jednorazowe, dlatego szukam towaru z dobrym przebiciem. Nie czekam bynajmniej na dobra wole ludzi z forum az mi cos podrzuca...

 

Wiec twoje wywody sa troche chybione :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pustostan

tyle ze to jest przemyt :]

Jestesmy w UE - zanim napiszesz cos o przemycie, zapoznaj sie z limitami jakie mozna przewozic. To raz.

 

Dwa:

Chodzilo mi o konkretne przyklady lub adresy sklepow internetowych.

Co mi po tym ze sam moge sobie przeliczyc setki tysiecy cen roznych towarow ? Ja szukam konkretnych przedmiotow ktore latwo mozna opchanc na np. allegro.

Tlumaczenie: podajcie mi konkretne przyklady na to, co mam kupic, zeby zarobic duza kase bo mi sie nie chce ruszac palcem w bucie i interesuje mnie tylko zarobek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.gumtree.com dzial FREEBIES :] niech twoj znajomy wezmie Vana i kolekcjonuje stuff do wrzesnia :) w polsce sie to sprzeda moment.

Co prawda na ogol sa tam lozka i takie tam, ale skorzane lozko za darmo ktore w PL jest warte 3000zl :] to jednak cos.

Elektronika na ogol jest nawet drozsza w porownaniu do cen PL.

Kamera Panasonic 3CCD NV180 tutaj kosztuje 400L, w polsce 1700zl.

Statywy 45-65 funtow za to samo co na allegro jest za 65zl !!!!

Taniej w UK sa rzeczy pokroju Plasma, albo 42" LCD w promocjach.

Niestety zdalnie niewiele zdzialasz. Trzeba byc tutaj, bo opoznienie dwugodzinne od pojawienia sie ogloszenia to juz za duzo.

Osobiscie z FREEBIES mam 24" TV, skaner i drukarke :] wszystko w idealnym stanie, ale trzeba byc BARDZO szybkim. najlepiej RSS i praca na noc lub popoludnie, bo ogloszenia odswierzaja sie w okolicach poludnia.

Owszem, odzierz mozna tanio kupic. Z kobietka chodzilismy po sklepach i znalezlismy fajna kamizelke LA GEAR, przecena z 25 na 9 funtow. Zachwycalismy sie nia stojac w kolejce. Okazalo sie ze na kasie stala polka i jeszcze zjechala w cena do 4,95 :] za swietna dwustronna kamizelke :)

Racje ma Hinco mowiac, ze masa tego lezy albo po koszach, albo przed domami. Ludzie wystawiaja nawet 28" TV w pelni dzialajace. Niestety tutaj czesto pada deszcz :] i jak zobaczysz tv za pozno :] to juz jest usmazony.

Koncz studia i zapraszam :) za minimum (5.35/h @48h/tyd) sie wyzywisz, ubierzesz, pozwiedzasz, oplacisz dom i jeszcze na dobry komputer starczy :)

Pomysl jest swietny ze sprowadzaniem, niestety obawiam sie ze w druga strone jest to bardziej oplacalne.

Fajki > Marlboro,LM itp > 25L za karton :]

Laska polskiej kielbasy > 3.50L

w/w kamera i statyw, a nawet taniej kupisz w PL LCDka.

Patrzac z tej perspektywy, to w polsce sa bardzo NISKIE ceny, niestety poniewaz jestesmy postkomunistycznym, posowieckim, pozelaznokurtynnym krajem, to zarobki sa, jakie sa i niestety nie sa adekwatne do cen zachodnich produktow. Tak naprawde to nic sie od czasu pewexow nie zmienilo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@djsilence- za 5.35/h @48h/tyd nie wynajmiesz domu, przecież dobrze wiesz ;). Co najwyżej spory pokój, inaczej przy takich zarobkach się nie opłaca. Poza tym, nie zapraszaj nikogo w sezonie! Ja po rocznym pobycie w Polsce szukam jakiejkolwiek pracy już od 3tyg, a przewagę nad innymi mam taką, że już pracowałem tu rok. Myślałem, że tym razem pójdzie mi lepiej, a tu kicha. Sytuacja jest krótko mówiąc beznadziejna, gdzie się człowiek nie ruszy, to na jego miejsce jest już 30 studentów, nie tylko z polski(ale przeważają) ale z całego świata. Wiem, wiem, zły moment wybrałem sobie na przyjazd ;)

 

Odnośnie sprzętu: Kiedyś kupiłem 4 laptopy, sprzedałem w polsce i piątego miałem gratis ;). Trzeba tylko mieć rozeznanie w rynku, kupujesz to na co u nas jest popyt. Np: Acer 5602 w UK wersja z 1GB RAM kosztuje 3500zł, w Polsce ta sama wersja tylko, że z 512MB RAM najtaniej 4000zł, a z 1GB RAM chodzi po minimum 4500zł. Są nawet takie okazje gdzie różnica sięga 2000zł, ale takie sztuki cięzko sprzedać... Wystarczy się rozejrzeć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, tak nieo :) pokoj mialem na mysli. Moj kochany pokoik stal sie moim domem (home) i dlatego tak go odruchowo nazwalem :)

Sezon sucks :) to fakt. Probowales starbucks/pret itp ? przeszukaj GUMTREE.COM znalazlem tam przedwczoraj 5 ogloszen dla siebie i mysle czy nie zmienic pracy :D

Przykro mi ze tyle czasu juz bez sukcesu szukasz pracy. Chetnie bym pomogl, ale niestety w inny sposob nie moge.

Niedlugo bede potrzebowal laptopa (za ok poltora miesiaca). Daj znac co mniej wiecej masz, bo potrzebowalbym cos do photoshopa (okolo 1,6ghz 512mb 40gb)

 

Pozdro rodaku-wspolemigrancie :)

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pustostan - ty myslisz ze ja napisalem posta na forum i czekam az mi ludzie na srebrnej tacy oferty podadza ? Jasne ze sam szukam po necie, porownuje ceny, szukam okazji...

 

@djsilence - co do wyjazdu, to pewnie sie to tak skonczy, bo sytuacja u nas jest mocno nieciekawa (jak ogladasz wiadomosci to wiesz o co chodzi ;]). Moze zanim skoncze studia to cos sie zmieni, ale na jakas cudowna odmiane zycia w Polsce nie licze...

 

Pomysl z eksportem tez nie jest zly, w sumie wystarczyloby zaczac handlowac na ebay.co.uk i przyjmowac wplaty z UK ;]

 

PS. Nie wiecie czy jak zaloze konto PayPal w UK (oni moga otrzymywac wplaty, my w Polsce tylko placic) to nie bedzie problemu z przelaniem kasy na konto w polskim banku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przelewy z uk sa drogie.

Barclays Bank zyczy sobie 20L, firmy jak LCC, moneygram, western union czy chequepoint biora oplate (od 3-10L) i wysylaja wg swojego przelicznika (ok 40gr mniej niz srednia), wiec sie nie oplaca.

Musialbys cos na wieksza skale robic, bo w malych ilosciach sie nie oplaca. Juz jest sporo sklepow polskich w ktorych tez mozna zamowic prawie co sie chce.

Wystarczy otworzyc firme w uk (koszt tylko 70L) dorwac vana i importowac :]

PS, polski paypal to zart :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na laptopy ? ;] Ja wiem gdzie szukac i tam tanio wyrywalem i sprzedawalem je ;P A sobie za grosze kupilem takie cos : Athlon 64 bit 3000+ , gf 5500Go , 1gb ramu , dvd , nagrywarka , wifi , irda , pcimcia x 2 , tv out , 80 gb dysk , usb x 4 ( 2.0 ) i takie tam [ciach!]ly . Laptop uzywany jeden rok a zaplacilem za niego 380 funtow + torba do niego oczywiscie w zestawie windows i papiery alll : P . A stronka to gumtree.com ;] ale trzeba poszukac w dziale laptopy i naprawde GROSZAMI ( pensami ) mozna zyskac duuuzo ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...