Skocz do zawartości
PITer

Gigabyte 965p-s3/ds3/ds4/dq6 - Wszystko Co Wiemy

Rekomendowane odpowiedzi

Na DS3 i DQ6 miałem ustawione te twistery na DDR950 CL5 2.1V i nie było problemów, więc pamięci nie są tu przeszkodą w dalszym podkręcaniu. Do DDR830 CL4 to im wystarczy 1.85V przy dwóch modułach po 1GB.

Act to Act delay 4T,

write to precharge 14T,

refresh to act delay 0,

rank write to read delay 11T,

Read to precharge delay 6T.

Memory Percharge Enhance - nie było tego w biosie, ustaw na wartosć większą niż połowa dostępnego zakresu

Widać, że albo płytka mieknie, albo CPU. Sprawdź jak się płyta zachowuje na nizszym mnożniku CPU albo daj CPU wieksze napięcie. Modułom możesz dać +0.3V. Zobacz też na CL5.

Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduły dałem na cl5 (5.5.5.15) nap. +0,25V niestety jeszcze szybszy reset.

Temperatury nie są wysokie, a kedyś na niższym mnożniku pamięci szły nawet 860Mhz, z kolei ludzie piszą że płyta wytrzymuje więcej więc co może być przyczyną restartów u mnie?

 

No proszę. Podniosłem nap. na pamiątki do +0,3V i przy reszcie ustawień na AUTO poszło na 415Mhz. Następne 420Mhz zrobiłem podnosząc nap. na procek do 1,4 V, a na FSB i MCH +0,2V. Przy tych ustawieniach poszło jeszcze na 425Mhz, ale 430Mhz już nie chce zrobić nawet przy nap. na pam. +0,35V, na proc 1,41V, MCH +0,25V, FSB +0,25V.

Wygląda na to, że to kwestia pamięci ale boję się zwiększać napięcie wyżej żeby ich nie zniszczyć. Jakie dawaliście najwyższe nap. na pamięci?

Edytowane przez RAK38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie piszą że płyta wytrzymuje więcej więc co może być przyczyną restartów u mnie?

ale ludzie piszą o swoich płytach, a nie o twojej. Ich płyty wytrzymują więcej, a twoja nie musi. Przecież możliwości każdego egzemplarza są inne. Musisz przetestować, czy twoja płyta wytrzymuje wysokie FSB, czy też nie. Pamieci nie będą problemem, bo jakby się uprzeć, to i DDR1000 można na nich przekroczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos mi powiedziec czy na plycie DS3 albo DS4 beda chodzic pamieci:

Corsair Twin2X DDRII 1GB/800 (2x512MB) CL4 low latency

ewentualnie:

 

Patriot Extreme DDRII 1GB/800 (2 x 512MB) CL4 (PDC21G6400LLK)

 

Ktore sa lepsze do podkrecania?

 

z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki, w takim razie jakie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span>? dodam ze nie bede podkrecal jakos extremalnie. a co wogole jest z tymi pamieciami bo nie zabardzo mi sie chce czytac 21 stron. komp nie odpala, chodzi nie stabilnie? czy po prostu nie mozna przekroczyc ponad 450fsb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduły dałem na cl5 (5.5.5.15) nap. +0,25V niestety jeszcze szybszy reset.

Temperatury nie są wysokie, a kedyś na niższym mnożniku pamięci szły nawet 860Mhz, z kolei ludzie piszą że płyta wytrzymuje więcej więc co może być przyczyną restartów u mnie?

 

Obawiam się że TwinMosy to ostatnie szmaty - miałem takie DDR1 400MHz i nic a nic się nie kręciły... mogłem dowoli sobie czarować z CL i timingami...

 

Moze ktos mi powiedziec czy na plycie DS3 albo DS4 beda chodzic pamieci:

Corsair Twin2X DDRII 1GB/800 (2x512MB) CL4 low latency

ewentualnie:

 

Patriot Extreme DDRII 1GB/800 (2 x 512MB) CL4 (PDC21G6400LLK)

 

Ktore sa lepsze do podkrecania?

 

z gory dzieki

Z tego co wiem to warto szukać pamięci na Elpidach - zauważyłem że sporo pamięci 667 jest na tych kościach, o ile np. Geil 667 się ładnie kręci to Geil 800 już ma poważne problemy (być może jest na D9). Jeden z userów w tym temacie pisał że A-Daty 667 się ładnie kręcą, z kolei ja na xs wyczytałem że akurat te są na Elpidach....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki, w takim razie jakie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span>? dodam ze nie bede podkrecal jakos extremalnie. a co wogole jest z tymi pamieciami bo nie zabardzo mi sie chce czytac 21 stron. komp nie odpala, chodzi nie stabilnie? czy po prostu nie mozna przekroczyc ponad 450fsb?

teoretycznie nie będziesz mógł podkręcic do wartosci takich jak na Asusie P5B deluxe. Ale jak nie zamierzasz kręcić ekstremalnie, to nie będzie problemu. FSB 450 MHZ osiągniesz.

2330158[/snapback]

Obawiam się że TwinMosy to ostatnie szmaty - miałem takie DDR1 400MHz i nic a nic się nie kręciły... mogłem dowoli sobie czarować z CL i timingami...

Opinię osoby, która nigdy nie miała pamięci DDR2 od twinmosa (i to w dodatku twistery) można włożyć właśnie między ... szmaty <_< W dodatku porównujesz do tanich DDR1. Litości ...

 

Corsair Twin2X DDRII 1GB/800 (2x512MB) CL4 low latenc mam takie dokladnie tylko 2x1gb (ale to to samo) i mozesz sobie przeczytac w moich poprzednich psotach jakie mam z nimi problemy :/ a patrioty sa na d9 wiec rowienz odpadaja.

Jesteś pewien że twoje corsarze sa na D9 (ściągałeś radiatory)? Bo nie wszystkie partie były. Może dlatego nie lubią wysokiego napięcia. Patrioty LLK na D9 też są od niedawna i zapewne nie wszystkie partie. Wcześniej były na elpidach.

Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opinię osoby, która nigdy nie miała pamięci DDR2 od twinmosa (i to w dodatku twistery) można włożyć właśnie między ... szmaty <_< W dodatku porównujesz do tanich DDR1. Litości ...

No to wyjaśnij czemu RAK38 ma problemy?? Wtedy kiedy miałem twinmosy ddr1 to nie było ddr2 ;) a druga sprawa że paru osób się pytałem o twinmosy ddr2 twistery to odradzały mi - nawet na rzecz pamięci a-data (ta firma mi się nie kojarzy z wysoką jakością...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że TwinMosy to ostatnie szmaty - miałem takie DDR1 400MHz i nic a nic się nie kręciły... mogłem dowoli sobie czarować z CL i timingami...

Rowniez wczesniej mialem te DDRy ale 2x256 400MHz CL2.5 i nawet nie moglem osiagnac na nich tych 400 MHz, gora 380 MHz i pozniej nawet timingi luzowalem i tez nic.... shity....odradzam twinmosy...(nie wiem jak z DDR2 ale DDR odradzam....)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja najwięcej na memki dałem 2.3V, czyli u mnie +0.5V... tylko na moment, na stałe ustawienia nie chcę przekraczać 2.2V. A tak w ogóle, BIOS F5 bardzo fajny, wszystko hula i śmiga :).

Tak sobie tylko myślę nad wymianą tej moejej kości 512@Hynix na 1024@Elpida ale ostatnio DDR2 strasznie poszło w gorę i na razie wolę poczekać.

Jeszcze o temp. pytacie. Ja mam AC Freezer 7 i podczas grania w Lineage 2 (dość wymagające) nie wchodzi powyżej 52 stopni. Muszę kiedyś zmienić pastę na Ceramique i troszkę szlifnąć coolerek :).

 

Z innej beczki, zastanawiam się nad zakupem jakichś małych radiatorków na pamięci. Taśma 3M + ?. Jak patrzę na ceny jakie sobie życzą za kawałeczki metalu to mnie skręca... Poza tym przecież kostki są pozaklejane tymi wszystkimi stickerami... Mam ewentualnie do dyspozycji dwa prawie identyczne radiatorki - ze starej rivki i gf2 :). Z tym, że dwustronne DDR2 ma chyba aż 16 kostek.

Może mogłby ktoś z Was z łaski swojej zmierzyć wymiary jednej BGA Elpidy?

 

z góry thx, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Przy mnożniku x6 / 360Mhz pamięci chodziły z 2,5 czyli 900Mhz z ustawieniami AUTO. Dlaczego więc przy mnożniku CPU 7X nie chcą iść 860Mhz?

Myślę że to kwestia zgrania systemu i trzeba by się dobrze znać jak ustawić opcje w biosie. Niestety obawiam się że większość z Was robi tak jak ja na czuja.

Czy nigdzie nie ma objaśnień szczegółowych do tego biosu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wyjaśnij czemu RAK38 ma problemy?? Wtedy kiedy miałem twinmosy ddr1 to nie było ddr2 ;) a druga sprawa że paru osób się pytałem o twinmosy ddr2 twistery to odradzały mi - nawet na rzecz pamięci a-data (ta firma mi się nie kojarzy z wysoką jakością...)

No to wyjaśnij dlaczego ja mogę spokojnie na nich zrobić DDR950? A poza tym, powiedz, czy te osoby które odradzały twistery chociaż je miały? Odpowiedź: NIE! Dlaczego ? Bo są trudno dostępne. A a-datę łatwo dostać. Te osoby które doradzały vitesty też pewnie ich w życiu na oczy nie widziały. Dlaczego RAK38 ma problemy? Bo ma źle ustawione parametry, albo mu płyta nie wyrabia. Pamięci tu nie są problemem. Tym bardziej nie powinieneś się wypowaidać o czymś, co mogłeś zobaczyć tylko na obrazkach. <_<

 

Nie moga nie lubic bo te pamieci maja rated voltage 2.1v a tutaj nie moga go osiadnac stabilnie .

to zostaw napiecie na normal, to wtedy płyta automatycznie stawi je na 2.1V i zobacz co będzie. Różne cuda widziałem. Może po prostu ustawiasz zbyt ostre timingi - nie wiadomo w koncu, czy twoje moduły są na D9. Gskill HZ też w końcu były na elpidach. Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

Jestem posiadaczem płyty DS3.

Z początku sceptycznie podchodziłem do zakupu płyty Gigabyte, bo miałem nie miłe doświadczenia.

Ale miło się rozczarowałem. Jestem pod wrażeniem możliwości tej płyty.

Jedynym minusem była konieczność wymiany radiatora na NB, bo seryjny strasznie się grzał.

Mogę polecić tę płytę wszystkim nie mających dużych sum pieniężnych na mobo do C2D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakim bios9ie teraz jedziesz? Czy od początku wszystko gładko szło?? Całkiem ładny wynik OC jak na pamięci goodram.

 

 

 

Druga sprawa czy ktoś z was ma tą grafę :

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...roducts_id=5126

i czy są z nią jakieś problemy. Ponoć zmiana biosu na najnowszy rozwiązuje problem z GF7600 GS ale nie ze wszystkimi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam i pytam:)

 

czy orientujecie się jaka jest różnica między goodram a goodram pro?

do posiadaczy goodram'ów: kręcicie zwykłe czy pro?

Może lepsze PCB, ale tego nie jestem pewny.

Kupując G.Pro masz chyba 100% szans, że pamięci będą na micronach D9.

 

Natomiast w zwykłych dziś ciężko spotkać D9. Są najczęściej na kościach elpidach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzedałem swoje Goodram pro 2x512mb bo działały stabilnie na 860mhz teraz mam kingmaxy 667 2x512mb działaja na 4/4/4/12 do 900mhz +0.4v na 5/5/5/15 +0.5v na 1000mhz. Testowałem jak się zachowują 2x512mb i 4x512mb i nie ma problemu z uzyskaniem ddr2 1000. Testowałem też twistery i też były z nimi problemy na ds3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chce kupić Płyte do mojego Core 2 duo.. chodzi o DS3 bo za tą cene to najlepsza płyta.. ale boje się kupić jakieś pamięci do nie bo jak będą na D9 to sie będą gryzc.. mam wielką prośbę.. mozecie mi znalezc dobrą pamieć 2x 512 albo odrazu 1 giga na allegro za max 500 zł aby chodziły pod tą płyte ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, posiadam płyte DS3 i mam podpiety dysk zewnetrzny usb, po wyłączeniu komputera dysk dalej jest zasilany, czy mozna to wylaczyc, wczesniej mialem tylko plyty asusa, tam nie było tego problemu.

 

Bios F6.

 

Z góry dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, posiadam płyte DS3 i mam podpiety dysk zewnetrzny usb, po wyłączeniu komputera dysk dalej jest zasilany, czy mozna to wylaczyc, wczesniej mialem tylko plyty asusa, tam nie było tego problemu.

 

Bios F6.

 

Z góry dzieki za pomoc.

poszukaj w instrukcji od płyty, gdzie jest zworka9 bo powinna) z przestawianiem zasilania usb z 5vsb na 5v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej "podoba" mi się DQ6 - wchodzę sobie dzisiaj do biosu, obniżam napięcie do 1.17V, zapisuję zmiany. Następnie wchodzę do coretemp aby sprawdzić o ile spadła temperatura w porównaniu do 42 stopni na 1.25V. Patrzę na temperaturę - 52 sopnie. Wchodzę do easytune - 1.57V. OMFG. BIOS DQ6 jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz na co trafisz :D Jakoś nie mam ochoty na powtarzanie tego manewru aby zobaczyć czy ponownie mnie zaskoczy czymś podobnym. Jakiś błąd w F5, czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...