Skocz do zawartości
PITer

Gigabyte 965p-s3/ds3/ds4/dq6 - Wszystko Co Wiemy

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem modernizację komputera ale wpłynęła ona negatywnie na mój niezmodernizowany dysk Maxtora 160GB na SATA I - GA-965P-S3

 

Po odpaleniu sprzętu dysk zaczął bardzo głośno pracować i zrobił się bardzo wolny.

 

Robiłem benchmark darmowym HDTune i jest max 53 MB/sec gdzie w pracy mam prędkość 57 MB/sec na ATA 100

 

Próbowałem różnych kombinacji w biosie ale ten wynik udało mi się jedynie obniżyć

 

Ma ktoś jaki pomysł co może być przyczyną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 1000 MHz muszą zrobić :P

wiem że muszą 2x1G robi u mnie nawet wiecej ale to są 2 sloty pamięci , a dokładając kolejne 2x1 obsadze 4 i właśnie mnie zastanawia czy DS4 nie będzie miało kłopotów z OC przy 4 slotach ramu....obsługując pamiątki na 1000Mhz.....w5.5.5.15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam płyte Gigabyte DS4.

Co mam ustawic w nastepujacych opcjach w Biosie :

 

1. HDD S.M.A.R.T. Capability ( Enable, czy Disable )

2. Parallel Port Mode ( SPP , EPP , ECP , ECP + EPP )

3. Robust Graphics Booster ( Auto , Fast , Turbo )

 

Chciałbym , zeby komp dzialal normalnie, bez zadnego podkrecania czegokolwiek. Moze sa na forum jacys uzytkownicy tej samej plyty glownej i pomoga mi w ustawieniu odpowiednich pozycji.

 

Dzikuje

Pozdrawiam

 

-==0muss==-

Edytowane przez omuss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto z was ma plyte DS4 rev 3.3 ? jak ona sie sprawuje ? jest lpesza niz Asusu P5B deluxe ? (oczywiscie bede chcial krecic procka)

Chce zakupic DS4 rev do procka c2D 2.13Ghz , pamieci Corsair 2x1Gb 800MHz - jak myslicie to dobra plyta pod taki zestaw ?

A ha , pwiedcie czy owa plyta ma jakies problemy z kartami graficznymi ? ( gdy podkreca sie procka)

Edytowane przez Mr.Martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam płyte Gigabyte DS4.

Co mam ustawic w nastepujacych opcjach w Biosie :

 

1. HDD S.M.A.R.T. Capability ( Enable, czy Disable )

2. Parallel Port Mode ( SPP , EPP , ECP , ECP + EPP )

3. Robust Graphics Booster ( Auto , Fast , Turbo )

 

Chciałbym , zeby komp dzialal normalnie, bez zadnego podkrecania czegokolwiek. Moze sa na forum jacys uzytkownicy tej samej plyty glownej i pomoga mi w ustawieniu odpowiednich pozycji.

 

Dzikuje

Pozdrawiam

 

-==0muss==-

1. ENABLE

2. ECP+EPP, to jest port drukarki, używane jeśli podłączasz drukarkę kablem innym niż USB

3. Auto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zakupiłem właśnie gigabyte ds4 i pamięci OCZ 2x512 Platinum XTC 800mhz.. czy to będzie działać na tym gigusiu bez problemu??

 

A i jeszcze jedno.. czy rev.1.0 a 2.0 różnią się jakoś wydajnościowo, czy tylko chodzi o kodek audio i lan???

Edytowane przez f3nikz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

zdradziłem Athlona dla Core 2 Duo E6600, kupiłem płytę Gigabyte DS4 i tu pojawia się moje pytanie (jak powiedział Pedro od smarowania kanapek) :)

Nie mam pojęcia jak podkręcić procesor. Chociaż o kilka MHZ, bez cudowania z napięciem itp. Czy z pamięciami też mogę coś zrobić ? Mam 2GB Geil'a (800mHz).

Chodzi mi o to że nowe menu płyty głównej oraz nowy procek są dla mnie wyzwaniem z kosmosu. Przynajmniej narazie nie wiem jak się z to zabrać.

 

Pomóżcie złociutcy, podpowiedzcie koledze gdzie w menu i co zmienić :lol:

 

Pozdr.

Kostek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o lol

masz przecież tam zakładkę do OC w biosie i tam wszystko jest bardzo czytelnie zrobione.

Wystarczy dokładnie przeczytać co tam pisze + ewentualnie instrukcja i już wiesz do czego służy jaka opcja, no i oczywiście można ten temat przeczytać bo było już kilka razy mówione o OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o lol

masz przecież tam zakładkę do OC w biosie i tam wszystko jest bardzo czytelnie zrobione.

Wystarczy dokładnie przeczytać co tam pisze + ewentualnie instrukcja i już wiesz do czego służy jaka opcja, no i oczywiście można ten temat przeczytać bo było już kilka razy mówione o OC

No jest fakt, ale ja tego nie rozumieć. Tzn. CPU Clock Ratio mam 9, CPU Host Frequency 100, a Memory Freuency 300. I co teraz ?

Czy to jak w AMD oznacza że mam częstotliwość 9x100hz czyli 900 ?? Przecie to jakiś skandal, ten proc ma ponoć 2400 :blink:

 

Pozdro.

kostek

 

P.S i weźcie sie nie śmiejcie ze mnie :razz:

Edytowane przez kostek11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest fakt, ale ja tego nie rozumieć. Tzn. CPU Clock Ratio mam 9, CPU Host Frequency 100, a Memory Freuency 300. I co teraz ?

Czy to jak w AMD oznacza że mam częstotliwość 9x100hz czyli 900 ?? Przecie to jakiś skandal, ten proc ma ponoć 2400 :blink:

 

Pozdro.

kostek

CPU Host Frequency - tu wpisz 266 wtedy masz te 2,4 .

ale zrób tak:

na początek wpisz tam 330 wtedy wyjdzie Ci prawie 3G.

w zakładce napięć ustaw na manual i nap proca ustaw na stałe tyle co pok normal.

memory na początek daj ratio 2,5 - uzyskasz 825Mhz.

nie wiem jakie mają timingi te pamiątki twoje ale daj 5.5.5.15 [ dostęp do tych ustawień uzyskasz w menu głównym biosu poprzez crtl+F1 ] wtedy cztery pierwsze wartości daj po kolei 5.5.5.15 , chyba ze twoje memki przy 800 mają 4.4.4.12 .to powinno styknąć na początek.

jakby co wal na gg to po kolei wytłumacze ale po 21

aha i częstotliwość dla pci-e ustaw na sztywno na 100 - nie na auto jak będziesz kręcił.

a jak na razie nie chcesz kręcic to daj procowi 266 i tak ręcznie ustaw ratio 2,66 memek aby pokazało ci ok 800

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU Host Frequency - tu wpisz 266 wtedy masz te 2,4 .

ale zrób tak:

na początek wpisz tam 330 wtedy wyjdzie Ci prawie 3G.

w zakładce napięć ustaw na manual i nap proca ustaw na stałe tyle co pok normal.

memory na początek daj ratio 2,5 - uzyskasz 825Mhz.

nie wiem jakie mają timingi te pamiątki twoje ale daj 5.5.5.15 [ dostęp do tych ustawień uzyskasz w menu głównym biosu poprzez crtl+F1 ] wtedy cztery pierwsze wartości daj po kolei 5.5.5.15 , chyba ze twoje memki przy 800 mają 4.4.4.12 .to powinno styknąć na początek.

jakby co wal na gg to po kolei wytłumacze ale po 21

aha i częstotliwość dla pci-e ustaw na sztywno na 100 - nie na auto jak będziesz kręcił.

a jak na razie nie chcesz kręcic to daj procowi 266 i tak ręcznie ustaw ratio 2,66 memek aby pokazało ci ok 800

Dzięki Ci dobry człowieku, odrazu lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam F6... wg. mnie bardziej stabilny niz F8. Na F8 obserwowalem zwisy po restarcie systemu, na F6 nigdy nie bylo tego.

Oczywiscie przy tych samych ustawieniach.

a ja takowe zwisy miałem właśnie na f6 a na f8 jest wszystko ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.. tak sobie czytam ten artykuł i zakupiłem DS3 w rev. 3.3, no i zobaczymy jak sobie radzi z moimi C2D :D

 

Jeżeli będą dobre wyniki, to zapodam jakieś...

bylo by milo poczytac :

opisz na jaim biosie , jaki procek , do ilu kreciles a najwazniejsze co ci sprawialo klopot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale z powodu wyjazdu opisze dopiero za tydzien :(

 

jedyne co wsadziłem to celinke :P, która poszła od razu na 4,6 Ghz :), no i temp. w normie 48/50 st. C w stresie, na TT Tower 112 Cu :) z dwoma wentylatorkami :)

 

pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak , czas doszedl do moentu zakupow i skladania :) ale nadal pewna niepewnosc dotyczace plyty.

 

Bede skaldal kompa na procku C2D 2.13GHz i bede go krecil przynajmniej do 3.2Ghz ( pamieci OCZ 2x1GB 800MHz) i czy z czystym sumieniem mozecie mi powiedziec (dorradzic) ze dobra bedzie plyta Gigabyte DS4 rev 3.3 ? czy moze lepiej abym sobie kupil np Asusa P5B deluze ? Jakie sa wasze zdania ( bo uwazam wasze sugestie za bardzo wazne) Z ktora plyta bede mial mniej problemow ?a i gdy wyjda procki C2D o FSB 1333MHz tez bedzie dobrze chodzilo i podkrecalo sie

 

A zapomnialbym - czy nadal na DS4 rev wystepuje taki przypadek ze komputer sie wlacza za ktoryms tam razem itp ( przy podkrecaniu) ?

Edytowane przez Mr.Martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Martin

Soryy, ale kup już sobie jakiś sprzęt i nie zawracaj głowy, bo w każdym topicu Tówj post o tym samym i to kilka razy :)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Martin

Soryy, ale kup już sobie jakiś sprzęt i nie zawracaj głowy, bo w każdym topicu Tówj post o tym samym i to kilka razy :)

 

Bo chce kupic dobra plyte i nie narzekac - jak widac jedna i druga ma jakies tam niedociagniecia. Niektore niedociagniecia zostaly poprawione przez nowe biosu a inne prze znowe rev. Dlatego chce wiedziec na dzien dzisiejszy co lepiej kupic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...