Skocz do zawartości
McBenner

Czemu taki niski wynik w 3dmarku?

Rekomendowane odpowiedzi

Na tym co w podpisie. Athlon jest podkrecony na 12x166 a timingi sa 5,2,2,2. Grafika jest wykrecona na 315/295. Jakosc obrazu minimalna. Przed zakupem nowych elementow, do kompa bylem pewny ze spokojnie przekrocze 10k, tymczasem maxymalnie udalo mi sie ok 9800-9900. Czy ktos z podobnym sprzetem, moze wyrazic opinie, czy moj wynik jest normalny, czy tez troche kiepski? Dodam jeszcze ze pamieci mam w 1 banku, zostawic, czy przelozyc do innego? Poza tym, czy ma ktos jakies dobre rady jak dotrzec do 10 k?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj , skorzystaj z opcji szukaj a napewno bys sam znalazl odpowiedz. moim zdaniem masz dobry wynik . i tak wogole po co ci te 10k jak i tak bedziesz mial ustawione przy uzywaniu kompa na 280/280 /9400pkt ;) / a to ze jednorazowo wyciagniesz 10 kola to za bardzo ci nic nieda . ztego co ja widzialem rekord na tym co masz jest okolo 14k ale tego jak to zrobili naprawde niewiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj powyłączać wszystko z systray'a, zoptymalizuj autostart, zrób defraga itd. Może coś to da.

 

ps. za kilka dni będę miał XP 1,7@2GHZ też mam R8500(250@280) - podam na forum wynik.

 

na razie D1339 (103MHZ) + R8500(250@275) - 7300pkt. - zaczynałem od 5600 - pokombinuj. - powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W systray'u juz wszystko powylaczalem, a co do defragmentacji, to moze zrobie na dniach.

 

To w koncu ma byc w banku 1 ta pamiec czy tez przelozyc ja do 2 albo 3 banku?

 

Drugie pytanie: Czy zainstalowanie dx9 moze miec negatywny wplyw na wydajnosc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiepsko jak #$%^ :)

Nawet przekroczenie ledwo co 10k bedzie miernym wynikiem. Na takim sprzecie musisz miec 10700 - 11k.

To ja na celinie 1.6 i podkreconym ti4200 mam 10k bez 100 pkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaeras ,ale chyba sobie zdajesz sprawe ze ti4200 wyciaga w marku "troszke" wiekshe wyniki a celina 1.6 to jest calkiem niezle ? :wink:

--

Ale wracajac do tematu:

http://service.futuremark.com/compare?2k1=5704660

11211markow (jaki ladny wynik) aktualnie mam zamiar dobic do 12k bo mam jeshcze trochu miejsca (cpu/fsb/karta) karta szla na 310/310.

Ramy ida na 4-3-2-2.0 fsb 185,tylko ze jedna sprawa mcbenner, nForcce wykazuje trochu lepshe wyniki na dualchannelu,czyli dwie kostki ramu.

Jesli jedziesz na dx9.0 to musisz miec najnowsze catalisty 3.0(i najlepiej ta ostatnia wersje bo stare 3.0 nie mialo WHQL dla 8500),inna sprawa ,sprawdz jaki masz wynik przy GPU/MEM tak samo taktowanych bo Radeony czasami maja SLABSZA wydajnosc jak sa async podkrecone.Ogolnie pewno masz sysa zwalonego :/, po zmianie plyty bez reinstalki mialem 1tys mniej!A ,niewiem czy ma to jakies znaczenie ale mam zaladowanego do XP patcha poprawiajcego wspolprace z GTA3(jakis bugfix).No i ostatnia sprawa, moze masz felerny bios w ktorym sa poustawiane do !@$%y timingi dla kostek,walnij Bios made by ATI ->7008.

A ,ja mam obsadzone sloty 1 i 3 ramem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios mam 7008.

 

System rzecz jasna nowy, sformatowalem dysk nim cokolwiek instalowalem.

 

Catalysty mam rzecz jasna 3.0 a konkretnie wersje 6255.

 

Rav[666] mialbym prosbe, ustaw procka na 12x166, timingi na 5 2 2 2 grafe ustaw na 315/292.5, ustaw jakosc grafiki na minimum i powiedz jaki masz wynik. To byloby najlepsze upewnienie sie dla mnie co do sprawnosci mojego sprzetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Kaeras ,ale chyba sobie zdajesz sprawe ze ti4200 wyciaga w marku "troszke" wiekshe wyniki a celina 1.6 to jest calkiem niezle ?  :wink:

Biore to pod uwage jak i to, ze jest subtelna roznica miedzy C 1.6 a Athlonem XP 2Ghz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj , skorzystaj z opcji szukaj a napewno bys sam znalazl odpowiedz. moim zdaniem masz dobry wynik . i tak wogole po co ci te 10k jak i tak bedziesz mial ustawione przy uzywaniu kompa na 280/280 /9400pkt ;) / a to ze jednorazowo wyciagniesz 10 kola to za bardzo ci nic nieda . ztego co ja widzialem rekord na tym co masz jest okolo 14k ale tego jak to zrobili naprawde niewiem

Dlaczego?? ja morduje swojego 9000pro na 300/300 non top i nie ma problemu (przetaktowany w biosie) i pamiątki nawet bez radiatora mają 35-42 C - 8500 po ustawieniu 300/300 też chodzi bez problemów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj , skorzystaj z opcji szukaj a napewno bys sam znalazl odpowiedz. moim zdaniem masz dobry wynik . i tak wogole po co ci te 10k jak i tak bedziesz mial ustawione przy uzywaniu kompa na 280/280 /9400pkt ;) / a to ze jednorazowo wyciagniesz 10 kola to za bardzo ci nic nieda . ztego co ja widzialem rekord na tym co masz jest okolo 14k ale tego jak to zrobili naprawde niewiem

Dlaczego?? ja morduje swojego 9000pro na 300/300 non top i nie ma problemu (przetaktowany w biosie) i pamiątki nawet bez radiatora mają 35-42 C - 8500 po ustawieniu 300/300 też chodzi bez problemów...

tylko prosze nieporownuj pamieci z 9000pro a 8500le ja akurat bylem w posiadaniu tych kart i wiem dobrze ze dla 9000pro niestanowi wiekszego problemu ustawienie pamieci na 315 (u mnie przez bios 310) jak i o wiele wiecej 8500le ma zazwyczaj ustawione pamieci na 250 to mowi samo za siebie , oczywiscie ze trafia sie jakies wyjatki ale niestety sa to wyjatki popatrz na forum ze wiekszosc posiadaczy tej karty max co udzwignelo to 310 a sa tacy ltorzy granicy 290 nieprzekroczaja . a chodzilo mi oto ze jezelikrzaki zaczynaja sie robic np przy 300 to niebedzie ten ktos ustawiala na 299 tylko da na 285 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja na tym co w podpisie zaraz po reinstalce WIN98se wyciagam ok 10700 3Dmarkow 2001se, ale po ok tygodniu wynik spada do ok 10500, a po dluzszym okresie 9900-10100. Wiec jesli chcesz jednorazowo uzyskac wynik ponad 10k to zrob reinstalke. Na pewno pomoze! 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do tego ze moj wynik jest taki niski. W sumie jak patrze po waszych wynikach, i po tych co sa w searchu na futuremarku, to stwierdzam ze w takim taktowaniu procesora (2ghz), ogranicza go karta grafiki, a nie odwrotnie jak to ma miejsce w wypadku prockow nizej taktowanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...