Skocz do zawartości
ZIBI_PL

Gadugadu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od wczoraj mam problem z gg. Komunikator zaczal mi obciazac procka na poziomie ok 40-50% przy 3 -4 okienkach komp jest zamulony na maxa. Niemam pojecia dlaczego tak jest. Przeinstalowalem gg, swoj numer, nawet wgralem wersje 7.1 (normalnie uzywam 6.1) i ciagle to samo. Jesli ktos wie jak temu zaradziac to prosilbym o podpowiedz

ps. rady abym zmienil komunikator prosilbym o zachowanie dla siebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dodpowiedzią na pytanie jest - zmień komunikator ? jak cos w windowsie sie zepsuje to napiszesz - kup inny system ? chyba lekka przesada nieprawda ż ? - ale warna nie dostaniesz prawda? - admin i wszystko jasne.....

 

po drugie jak przeglądasz www prawie wsyzstkie reklamy są we flashu wiec chyba az tak nieobciązają systemu - polecam przeskanowanie windowsa antyvirem

Edytowane przez Meeredith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tiam tyle ze widziałes co stało w poscie luka3 po jego zdaniu zeby zmienił komunikator ? ale ban na komentarze na 3 dni dostał - admin ma zawsze racje.

 

flash moze obciązyc tak komputer - tyle ze duzy flash a nie kilkukilowy , malutki w oknie gg - przeciez w naprzykład tlenie tez masz i nie obciąza - zastanów sie co piszesz potem pisz . sam robie we fleshu wiec mam na ten temat jakies pojecie nieprawdaz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz takie pojęcie to wytłumacz dlaczego na jednym otwartym oknie w gg z reklamą flasha obciązenie cpu skacze nawet do 70%(srednio około 20-30) a z odinstalowanym flashem nie przekracza 5...

 

A potem "zastanów sie co piszesz potem pisz".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj mam problem z gg.

panowie spokojnie ;) przecież pisze wyraźnie OD WCZORAJ tzn że wcześniej tego nie było i to raczej nie jest wina reklam flasha bo one wcześniej też tam były i jakoś nie obciążały procesora, więc w grę wchodzi tylko jakiś syf, czyli skanuj antywir + adaware :)

 

p.s jak przeinstalujesz GG to usuń wszystko z nim związane, włącznie z katalogiem w Twoim profilu :)

Edytowane przez truman20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tiam tyle ze widziałes co stało w poscie luka3 po jego zdaniu zeby zmienił komunikator ? ale ban na komentarze na 3 dni dostał - admin ma zawsze racje.

 

flash moze obciązyc tak komputer - tyle ze duzy flash a nie kilkukilowy , malutki w oknie gg - przeciez w naprzykład tlenie tez masz i nie obciąza - zastanów sie co piszesz potem pisz . sam robie we fleshu wiec mam na ten temat jakies pojecie nieprawdaz ?

niestety nie masz racji... Wielkość flasza jest tu całkowicie nieistotna, a jesli już to w małym stopniu. Wielkość flasza (objętość) powoduje tylko tyle że wolniej się sciąga. A to co obciąża faktycznie procka to jest ilość fpsów jaką ma flash ustawiony i skomplikowanie przekształceń wektorowych (oraz rozmiar). Jeśli robisz we fleszu to coś marny z Ciebie robotnik... ja tez robie czasami i wiem, że zwiększenie ilości fps z 6 na 12 powoduje już zamulenie wolniejszego procka o spory procent. Zresztą jest to całkowicie intuicyjne i normalne. Flash jest bardzo nieoptymalnym i zasobożernym mechanizmem animacji.

Fakty są takie że niektóre reklamy sa mniej zasobożerne od innych.. podobnie jak na stronach www.. Jesli reklamy czy banery fleszowe robi porządny robotnik to ciągną one mało z proca.. ale wystarczy nieraz wejść na jakąś stornke z nawet średnim fleszem i już 50% by firefox... Tak samo jest w gadu... sa reklamy które mało ssają.. sa takie które wręcz zarzynają procka, więc nie można tak po prostu wykluczyć reklam w gg bo wczoraj tak nie było a dzisiaj jest.. Zastanów się jaka wczoraj byłą reklama w gg a jaka jest dzisiaj... porównaj ilość efektów, jakoś animacji, grafiki... i wtedy wystaw ocenę...

 

W gg przy 2..4 oknach potrafiło mnie ssać ponad 80% proca 1GHz... I na próżno szukać tu syfu w windowsie.. bo jedynym syfem jaki powoduje taki stan rzeczy jest gg i wyświetlane przez niego reklamy fleszowe. Dla odmiany ja używam konnekta którego średnie użycie procesora to jakieś 0.01%

 

A to że admin ma zawsze racje (sqj gratuluje awansu :D ) to nie zawsze prawda... lecz najczęściej adminami i moderatorami zostają osoby raczej obeznane w temacie i głupot nie piszą...

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki chlopaki za porady jednak jak narazie wszystko juz wczesniej sprawdzilem. Zeskanowalem system - czysty. Przeinstalowalem gg, wyczyscilem profil, rejestr, nawet stworzylem nowy profil i tylko sciagnalem liste kontatktow - dalej to samo :mur: grrrr ale ja sie nie poddam :D cos wymysle :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki chlopaki za porady jednak jak narazie wszystko juz wczesniej sprawdzilem. Zeskanowalem system - czysty. Przeinstalowalem gg, wyczyscilem profil, rejestr, nawet stworzylem nowy profil i tylko sciagnalem liste kontatktow - dalej to samo :mur: grrrr ale ja sie nie poddam :D cos wymysle :D

na strongce http://strong-gg.yoyo.pl masz banner killera do GG, wspomniane wersje gg obsluguje.

Usun nim reklamy w gg, to sie przekonasz, czy to one obciazaly ci system - potem wedle uznania mozesz je ponownie przywrocic - jest taka mozliwosc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki chlopaki za porady jednak jak narazie wszystko juz wczesniej sprawdzilem. Zeskanowalem system - czysty. Przeinstalowalem gg, wyczyscilem profil, rejestr, nawet stworzylem nowy profil i tylko sciagnalem liste kontatktow - dalej to samo :mur: grrrr ale ja sie nie poddam :D cos wymysle :D

no przecież tłumaczymy Ci że system jest czysty a to reklamy gadu tak mulą kompa :) Pewnym rozwiązaniem (połowicznym) jest użycie właśnie banerkillera. Tak se możesz 2 tygodnie formatować i instalowac windę i gadu skoro to gadu samo w sobie jest winne :). Po prostu admini gg mają w pupie to jakie reklamy pojawiają się w ich komunikatorze... Powinny być dopuszczane tylko te które przeszły test wydajnościowy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też używam konnekta i polecam ;)

 

0% użycia proca przy 5 oknach :D

Dokladnie :) W gg to normalka ze zamula kompa. :) Dlatego jacys madrzy ludzie zaczeli pisac multikomunikatory bez milionow reklam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie :) W gg to normalka ze zamula kompa. :) Dlatego jacys madrzy ludzie zaczeli pisac multikomunikatory bez milionow reklam :)

Tlen :) Do tego plugin tlen-free-ram i komunikator je ~4 mb ramu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...