Skocz do zawartości
morph231

Prime 95, Rzetelny Wskaźnik Stabilności ?!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam ciekawe pytanie i spostrzezenie, poniewaz podczas oc niejednokrotnie zaobserwowalem ,ze podkrecony sprzet przechodzi wszystkie testy w prime, przechodzi slicznie wszystkie obliczenia w spi, chodzi w grach jak nalezy (tych nowych), odpalam starcrafta (niby gra, ktora powinna dzialac na kalkulatorze ;)), a tu po 2 min zwiecha :D Moze cos nie tak ustawiam w prime ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko dobrze ustawiasz ;] Tak czasami jest, że w programach diagnozujących proc chodzi bez błędnie nawet 12 godzin, a potem w jakieś grze masz zwieche po paru minutach [;

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój zestaw testowy, który pozwala stwierdzić iż komputer jest w miare stabilny to 2h SP2004 (wszystkie - Small FTT, Blend i ten na RAM) oraz SuperPI 32MB (zapuszczone w tym samym czasie co Prime)

Zwykle, jeżeli taki zestawik się uda, procek jest stabilny (tylko raz było inaczej, ale była to wina mocnej grafiki przy słabym zasilaczu)

Jeszcze coś ciekawego odnośnie Prime - procek o wiele bardziej się przy nim grzeje niż przy 3DMarkach czy graniu :P

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jestes w błędzie ;) no chyba że na intelu to jest jakoś inaczej...

lol

facet co z tego, że snm bardziej obciąża CPU(wyższa temp load) jak nie wyłapuje w pełni niestabilności CPU

 

przykład:

mój procek przechodzi full snm przy częstotliwości 2880MHz, a w rzeczywistości system jest niestabilny(zwisy, restarty w grach), prime również się wywala

więc jak myślisz który program w moim przypadku jest lepszym wzorcem niestabilności systemu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej kazdym, pozatym co to znaczy ze przechodzi testy ? prime albo sp ? ja sprawdzam prosto prime przez min 24h sp podobnie, rekord to prime mi sie wysypalo po 12h :) jak mialem 30h stable to juz nie mialem zadnych problemow ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol

facet co z tego, że snm bardziej obciąża CPU(wyższa temp load) jak nie wyłapuje w pełni niestabilności CPU

 

przykład:

mój procek przechodzi full snm przy częstotliwości 2880MHz, a w rzeczywistości system jest niestabilny(zwisy, restarty w grach), prime również się wywala

więc jak myślisz który program w moim przypadku jest lepszym wzorcem niestabilności systemu ??

Wiesz, u mnie snm lepiej wylapuje, 15h prime stable vs 20 minut do wysypu snm... Pozatym stabilnoeci sie nie testuje tylko jednym programem...

 

Aha, full snm stable to ile godzin u ciebie?

 

@Linoge

sp i prime to to samo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, u mnie snm lepiej wylapuje, 15h prime stable vs 20 minut do wysypu snm... Pozatym stabilnoeci sie nie testuje tylko jednym programem...

 

Aha, full snm stable to ile godzin u ciebie?

 

@Linoge

sp i prime to to samo :P

jakie jest najnowsze s&m?? 1.8.1 wywala mi bład: (niezalezne od taktowania)

Dołączona grafika

 

a przy 1.7.6 - jakies stare nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huh, skąd dostać najnowszego s'n'm?

Ja sobie latam Sp2004, potem jakieś PI no i na non stopie używam BOINC'a.

Mimo to jednak czasami to już nie proca posądzam, ale dysk - np dla takiego BOINCA. System odpalony z drugiego HDD i z drugiego BOINCa śmiga. Na normalnym res po 20 minutach :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huh, skąd dostać najnowszego s'n'm?

Ja sobie latam Sp2004, potem jakieś PI no i na non stopie używam BOINC'a.

Mimo to jednak czasami to już nie proca posądzam, ale dysk - np dla takiego BOINCA. System odpalony z drugiego HDD i z drugiego BOINCa śmiga. Na normalnym res po 20 minutach :|

tu

http://soft.softodrom.ru/scr/get.php?id=3148

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale naprawde niezle sie usmialem, po tym jak prima poszla u mnie na celeroniku 2,53@4,0 czyli fsb 210 okolo 7h, a star polozyl sie po 2 min :D, zadna gra sie nie wylozyla, farcry, doom3, heroes 5, zadem 3d mark :D zdjalem proca na 3,8 i problemy ze starem sie skonczyly, no nic wytestuje s&m i poprawie chlodzenie :D dzieki za rady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...