Skocz do zawartości
thunder_pl

Program Do Zamykania

Rekomendowane odpowiedzi

tylko widzę, że poprzez tasklist i taskkill moglbym albo wywalic wszystkie programy (tylko, że wywaliłbym też te systemowe oraz explorer.exe) albo konkretne programy, a mi raczej chodzi o to, żeby zamknąc tylko te co są w pasku zadań (i są to zawsze różne programy) :/

 

poza tym znalazłem coś takiego z wykorzystaniem niejakiego VB, ale nie wiem o co chodzi :blink:

 

hwnd = GetForegroundWindow()SendMessage(hwnd, WM_QUIT, 0, 0)Sleep(100)GetWindowThreadProcessId(hwnd, &pid)'EnablePrivilege("SeDebugPrivilege")hProcess = OpenProcess(PROCESS_ALL_ACCESS, FALSE, pid)if hProcess TerminateProcess(hProcess, 0) CloseHandle(hProcess)endif
Edytowane przez thunder_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz wyłączyć te z paska zadań, ale np zostawić te obok zegara (gg, tlen itp) to pozostaje chyba tylko API. Z poziomu skryptów nie jesteś chyba w stanie ustalić, czy program jest na pasku, czy w ikonie obok zegara.

 

Gdybyś jednak chciał wywalić te i te zostawiając tylko Explorera, to można to zrobić odpowiednim kodem. W skrócie mówiąc wyświetlasz sobie listę programów uruchomionych na Twoim koncie użytownika, następnie ubijasz wszystkie z tej listy poza "explorer.exe".

 

VB to Visual Basic. Haczyk w tym, że do tego trzeba jeszcze jakiś progamik z takim kodem stworzyć. Na początek zdefiniować użyte tutaj zmienne. Możnaby próbować to przepchnąć jako kod VBS, który jest obsługiwany przez system na podobnej zasadzie jak plik bat/cmd. Kwestia tego, czy to się uda. Nigdy VBS się nie bawiłem, bo to jedna z wielu rzeczy, którą blokuję w nowo zainstalowanym systemie.

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe: znalazłem coś dobrego. Trzeba przytrzymać CTRL i klikać na procesy w pasku zadań, które chcemy wyłączyć, a następnie prawy przysik i "zamknij grupę".

 

Ullisses: dzięki, bo bez Ciebie bym tego nie znalazł ;)

Edytowane przez thunder_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś jednak chciał wywalić te i te zostawiając tylko Explorera, to można to zrobić odpowiednim kodem. W skrócie mówiąc wyświetlasz sobie listę programów uruchomionych na Twoim koncie użytownika, następnie ubijasz wszystkie z tej listy poza "explorer.exe".

Mozna tez ubic wszystko jak leci i na koncu programu kazac mu uruchomic ponownie explorera.exe i inne kluczowe do dzialania systemu procesy. Trwa dluzej ale chyba latwiejsze do zrobienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...