Skocz do zawartości
marsic

Asrock Am2xli-esata2 + Semp 3000+

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie witam wszystkich bo jestem nowy.

A teraz w miarę krótka piłka.

Mam o to taką kombinację jak w tytule. BIOS najnowszy, a w nim c&q "Enabled", stery do proca zainstalowane, schemat energii ustawiony na "Minimalne zarządzanie energią", a mimo to w każdych warunkach, jak w mordę strzelił 8x200= 1600 MHz :/

 

Aha. System WinXP SP2. Reszta sprzętu przy tym problemi raczej nieistotna.

 

Co robię źle, że mi c&q nie obniża mnożnika i napięcia ??

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat o tej płycie jest kilka pozycji niżej. Tam powinieneś zadać swoje pytanie.

Owszem, widziałem tamten wątek i przeglądałem.

Mimo to uważam, że dobrze zrobiłem zakładając oddzielny, choćby po to, że jak ktoś będzie mieć podobny problem to znajdzie od razu i nie będzie musiał przeglądać kilkadziesięciu stron wątku żeby znaleźć coś tylko na temat C'n'Q.

 

A co do tematu?? Macie jakiś pomysł ?? Bo sam już nie wiem czego to wina, w teori wszystko powinno śmigać :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe sempy na am2 nie mają cnq. Mozesz zapomniec.

Wszystko na to wskazuje.

Ale czy na pewno jesteś pewien ??

Na pudełku jest napisane, że "C'n'Q zapewnia komfort (...) bla bla bla", na innych sempach, np. na 754 tego nie ma. Po co mieliby pisać takie rzeczy skoro by nie obsługiwały?? :/

Pozatym w akcie desperacji pisałem do komputronika, pytałem czy obsługuje i odpowiedzieli, że TAK <_< Jeżeli naprawdę nie obsługuje, to przynajmniej już wiemy, w którym sklepie kłamią lub się nie znają.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie od 3k+, zresztą, na co komu C'n'Q :P

Heh, ja potrzeba mocy to OC, a jak nie ??:)

Chodzi o to, że 90% czasu komputer chodzi u mnie w idle, o nocy nie wspominam- dlatego nie potrzebuje kręcącego się, hałasującego wiatraka.

Mam 3000+ a C'n'Q nie działa. Wiec albo coś źle robię, albo poprzeczka w sempach podniesiona :/

 

edit:

Nowe wieści. Napisałem do AMD i oto co otrzymałem:

Original Message -----

From: tech.support@enoch.amd.com

To: marsic@OP.PL

Sent: Tuesday, August 08, 2006 4:10 AM

Subject: Re: CPU-Support / am2 Sempron 3000+ and C'n'Q

 

 

Dear Sir/Ma'am,

 

Thank you for contacting AMD's Technical Service Center.

 

The socket AM2 Sempron 3000+ has C'n'Q support. Have you checked if there is any option in your motherboard BIOS to enable the C'n'Q feature and selected the "Minimal Power Management" profile under Power Options?

 

Regards

 

Desmond

 

AMD TSC

 

 

Jednoznacznie rozwiazuje problem obsługi, ale w takim razie co źle robię, że nie działa ??

Edytowane przez marsic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wybrać inną opcję niż "Minimalne zarządzanie energią".

Kiedyś w temacie o notebokach było takie rozwiązanie.

Nie znam angielskiego ale tłumaczenie "Minimal Power Management" > "Minimalne zarządzanie energią" wydaje mi się trochę kulawe. W wersji ang. mamy "minimalną energię", natomiast w wer. pl jest minimalne zarządzanie.

 

Edit: Nie do konca jest tak jak wyżej napisałem. Może jednak tutaj będzie jakaś podpowiedź http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...e++energi%C4%85

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem ustawić schemat dla laptopa, ale to samo.

Co do ustawiania mnożnika w BIOSie na AUTO czy Default to nie moge, bo u mnie są te opcje niewidoczne (nie wiem dlaczego).

Powinno być tak : http://img205.imageshack.us/img205/8075/advencedkf3.png

Ale u mnie tych trzech opcji od vcore, mnożnika po prostu nie ma- jest pusto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...