Skocz do zawartości
vampirr

Płyta, Ram, Proc, Zasilacz + Ew Grafika Od 1500 Do 2000 ... Co Kupic ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Planuje zakup płyty głównej , ramu, procesora, karty graficznej oraz odpowiedniego zasilacza . Mam do wydania okolo 1500 do max 2000 zl . Zastosowanie kompa to głównie photoshop, oglądanie filmów od czasu do czasu fruityloops a sporadycznie gry [głownie starsze tytuły ] choć jesli juz to wole z detalami . Głównie zalezy mi na dobrej płycie głównej a ponieważ jestem w posiadaniu Ati Radeona 9600 oraz 9250 to mogę nieco przesunąć ewentualny zakup karty graficznej. Prosiłbym o jakies rady co warto brać . Jesli chodzi o płyty to myslalem nad takimi modelami:

 

DFI LP UT NF4-D -- drogie

GIGABYTE GA-K8NF-9 -- posrednie

AsROCK 939 Dual - SATA2 -- [??]

 

Co do procesora to jakos tak ciągnie mnie do 939 [ bez konkretnych argumentów dlaczego] - moze jestem w błędzie

 

Jesli chodzi o ram to jestem kompletnie niezorientowany co warto a czego nie , tak samo w temacie zasilaczy

 

Chcialbym uslyszec tez cos o SLI ... bo niby wszystko super tylko zeby dobrze na tym wyjsc i zeby wszystko dzialalo mozliwie sprawnie to trzeba miec nieco grubiej w kieszeni zeby zduplikowac sobie grafike . Czy w ogole oplaca sie inwestowac w plyte z SLI ?

 

Chcialbym uzyskac mozliwie najcichszą pracę komputera , wiec kase z "niekupienia" karty grafiki moglbym odlozyc np na coolerek Ninja .

 

Z góry dzieki za wszystkie rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Planuje zakup płyty głównej , ramu, procesora, karty graficznej oraz odpowiedniego zasilacza . Mam do wydania okolo 1500 do max 2000 zl . Zastosowanie kompa to głównie photoshop, oglądanie filmów od czasu do czasu fruityloops a sporadycznie gry [głownie starsze tytuły ] choć jesli juz to wole z detalami . Głównie zalezy mi na dobrej płycie głównej a ponieważ jestem w posiadaniu Ati Radeona 9600 oraz 9250 to mogę nieco przesunąć ewentualny zakup karty graficznej. Prosiłbym o jakies rady co warto brać . Jesli chodzi o płyty to myslalem nad takimi modelami:

 

DFI LP UT NF4-D -- drogie

GIGABYTE GA-K8NF-9 -- posrednie

AsROCK 939 Dual - SATA2 -- [??]

 

Co do procesora to jakos tak ciągnie mnie do 939 [ bez konkretnych argumentów dlaczego] - moze jestem w błędzie

 

Jesli chodzi o ram to jestem kompletnie niezorientowany co warto a czego nie , tak samo w temacie zasilaczy

 

Chcialbym uslyszec tez cos o SLI ... bo niby wszystko super tylko zeby dobrze na tym wyjsc i zeby wszystko dzialalo mozliwie sprawnie to trzeba miec nieco grubiej w kieszeni zeby zduplikowac sobie grafike . Czy w ogole oplaca sie inwestowac w plyte z SLI ?

 

Chcialbym uzyskac mozliwie najcichszą pracę komputera , wiec kase z "niekupienia" karty grafiki moglbym odlozyc np na coolerek Ninja .

 

Z góry dzieki za wszystkie rady

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=DFI+NF4U91-134M - 469zł

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=AMD+64+3000%2B+939+V+B - 279zł

grafa - 7600gs 256mb 1,2ns zalman od galaxy - 550zł

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17713 - 455

Zasilacz do tego to jakiś chieftec 400W z allegro kup za 150zł i starczy z nawiązką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie programuje natomiast czasem musze cos podzialac w 3DS a z obróbką wideo bede mial prawdopodobnie stycznosc w najblizszym czasie wiec wypadaloby zeby komp sobie jakos lepiej z tym radzil..

 

dysku nie kupuje

 

 

zastanawia mnie natomiast jak wypada karta ktróą polecił mi piecykpp czyli

7600gs 256mb 1,2ns zalman od galaxy

w porównaniu do np

http://www.frazpc.pl/artykuly/457/MSI/NX76...,/tanio,/cicho/

czy tez z tym

 

http://pccentre.pl/Article14220.htm

??

 

w calym zestawie zalezy mi dosc mocno na cichej pracy komputera, nie prowadze maratonów 3D dlatego zastanawiam sie nad chłodzeniem pasywnym .. nie wiem tylko ile musialbym wpakowac w zasilacz zeby byl on naprawde cichutki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ram jest sprzed 5 lat czyli Samsung PC133U 2x128 ;]

 

ze starego zostawiam tylko obudowe, napędy, dyski i monitor [który nawiasem mowiąc tez bede zmienial w najblizszym czasie prawdopodobnie na jakąś panorame]

 

ogólnie to nie zamierzam w nastepnych latach wiele w niego inwestowac bo pewnie bede staral sie kupic jakiegos taniego laptopa... jednak zaleznie od ceny procesor moglbym zmienic ... w zestawie który podał piecykpp myslalem nad kupieniem lepszego procesora jak np Athlon 3800+ Venice lub 3200+ i nieco gorszej pamieci . Nie wiem co sie bardziej oplaci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli nie podkrecasz procesora to polecam:

 

AMD Athlon 64 X2 3800+ BOX (Socket AM2) 639.00

AsRock AM2XLI-ESATA2 265.00

GeIL Dual 2x 512MB DDR2 800 MHz 403.00

GeForce 7600 GS Gigabyte Turbo Force Silent Pipe 256MB (PCI-E) Zasilacz Topower 400 P5 U12 OEM 200.00

Razem brutto: 1986.00

 

Ceny z komputronika...

 

Ale jesli chcialbys podkrecac to bylby juz nieco inny zestaw... i ze 100-150 zl drozszy...

 

I nie wiem czy wykorzystujesz kompa tylko do gier czy do innych celow (obrobka 3d/video/programowanie)? Bo ten to nie jest do gier, jesli mialby byc tylko do gier to tez trzeba co innego zlozyc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ujme to tak :

 

gram w Quake 1 ,Starcrafta i Chessmastera wiec gry schodzą na plan dalszy i nie poświęcam im zbyt wiele czasu :].. Nie upgradeowalem mojego pudła juz od 5 lat wiec na pewno jesli kupie cos nowego to bede chcial zobaczyc jak sie prezentują ostatnie tytuły i chwile chcialbym pograc w cos nowego [cos w koncu trzeba robic w oczekiwaniu podczas oczekiwania na wrzesniowe egzaminy :) ] ale podejde do tego bez jakiegos strasznego entuzjazmu.

 

Ogólnie to zmieniam z przyczyn takich ze

a) jest stare

b) sypnęła sie niedawno karta graf i jestem teraz na pozyczonej

c) dyski mimo że są sprawne i mimo iż wymienilem tasmy raz są wykrywane raz nie i pewnie pare innych rzeczy tez sie sypnie w niedługim czasie

d) najnowsza wersja photoshopa ledwo dziala a wręcz uniemozliwia prace

e) trzeba sie jakos przygotowac na viste

 

to tak ogólnie

 

zasadniczo mialem 5 lat w ktorych nie interesowalem sie wcale hardware'owymi nowosciami i trudno mi teraz sie połapac w tym wszystkim co powychodzilo . Chcialem jednak troche na powrót wciągnąc sie w temat i moze spróbować pobawic sie w jakies podkręcanie. Jesli chodzi o zastosowania graficzne to jest to moja praca dorywcza tak wiec nie zalezy od niej czy bede jadł czy nie ;] Najbardziej pasowałby mi komputer, który mozna w przyszłosci rozbudowac bez szczególnego przepłacania za nowości oraz który sprawowałby się przy zastosowaniach graficznych ponadprzeciętnie ale bez jakichś wygórowanych wymagań.

 

W zestawie, który podałes zastanawia mnie jakosc płyty głównej oraz podstawka [czy warto inwestowac w AM2 ? - czytalem o tym troche i zdania są podzielone ]

 

Bardzo waznym elementem jest dla mnie również cicha praca komputera i chcialbym maxymalnie zlikwidowac wszelakie szumy , furczenia i inne bzyczki dlatego chłodzenie pasywne w karcie graficznej jest jak najbardziej porzadane ... nie wiem tylko dalej co z zasilaczem i czy warto ładowac w nie pieniądze tylko po to zeby pozniej i tak słyszec dyski

 

 

EDIT:

 

jeszcze takie pytanie :

1 ) piecykpp : 7600gs 256mb 1,2ns zalman od galaxy okolo 550 zl <-- słychac tu wiatraczek ?

homizk GeForce 7600 GS Gigabyte Turbo Force Silent Pipe 256MB okolo 480 zl

 

karta : GeForce 7600 GS Asus Silent 512MB HDTV & DVI (PCI-E) około 550 zl

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=27420

 

jak wypada i czy różnica miedzy 256 a 512 jest odczuwalna ??

 

2) pamięci które podał piecykpp i homizk ? jakie są ogólne róznice ? bo z danych technicznych trudno mi wiele wywnioskowac ;]

Edytowane przez vampirr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gram w Quake 1 ,Starcrafta i Chessmastera wiec gry schodzą na plan dalszy i nie poświęcam im zbyt wiele czasu :].. Nie upgradeowalem mojego pudła juz od 5 lat wiec na pewno jesli kupie cos nowego to bede chcial zobaczyc jak sie prezentują ostatnie tytuły i chwile chcialbym pograc w cos nowego [cos w koncu trzeba robic w oczekiwaniu podczas oczekiwania na wrzesniowe egzaminy :) ] ale podejde do tego bez jakiegos strasznego entuzjazmu.

To co napisales + edycja viedo o ktorej wspomnailes i wybor jest prosty.

 

Asrock dual sata - ok 220zl

grafike zostawiasz - r9600pro pociagnie nowsze gry niz Starcraft (nowsze, ale nie lepsze:) ), np. Far Cry czy Prey. Ze strategiami tez nie powinno byc klopotu (poza 2-3 tytulami). Nie ma sensu inwestowac w cos, czego nie bedziesz uzywal, tym bardziej, ze jest wiele gier do zaliczenia, ktore spokojnie pojda na obecnej karcie. I to dobrych gier.

x2 3800 - 580zl.

Ram - 1GB, DDR. Od 300zl.

Zasilacz - tu niech ktos innny sie wykaze, maks 200zl.

 

Koniec inwestycji. jezeli cierpisz na nadmiar kasy kup wiecej ramu lub nowy dysk (do edycji video sie przyda cos szybkiego). Ja bym ta kase dolozyl do monitora, najwiecej skorzystasz.

 

ezeli kupujesz kompa raz na kilka lat i go nie ulepszasz, to kazdy inny zakup bedzie wyrzucaniem kasy. Nie ma przyszlosciowej konfiguracji w perspektywie kilku lat, a to co podalem bedzie Ci z powodzeniem dlugo sluzyc.

Edytowane przez komisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za porady za ktorymi to wymyslilem takie dwa zestawy

 

 

1

AsRock AM2XLI-ESATA2 265.00

Galaxy GeForce 7600GS 256Mb GDDR3 1.2 ns 580

AMD Athlon 64 X2 3800+ BOX (Socket AM2) 602

PDP Patriot LLK 2 x 512MB DDR 400MHz CL2-5-3-2 450

 

2

AsRock AM2XLI-ESATA2 265.00

Galaxy GeForce 7600GS 256Mb GDDR3 1.2 ns 580

AMD Athlon 64 X2 4000+ BOX (Socket AM2) 700

GeIL Dual 2x 512MB DDR2 800 MHz - 400

 

zostaje mi jeszcze zasilacz ... chcialbym mozliwie najcichszy a o topowerach nie czytalem ze takowe są. Ogólnie tez mam pytanie czy da sie przy takim zestawie spokojnie spac w nocy oraz powtorzyc pytanie o pamięć (która lepsza i dlaczego)

 

z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PDP Patriot LLK 2 x 512MB DDR 400MHz CL2-5-3-2 450

Te pamięci nie będą pasowały, bo to DDR1, a ty potrzebujesz DDR2.

A może by taki zestawik:

Intel Core2 Duo E6300 - ok. 740 zł

Asrock ConroeXFire eSATA2 - ok. 330 zł

GoodRAM 2x512MB 667MHz CL5 - ok. 300 zł

Galaxy GeForce 7600GS 256MB GDDR3 1.2ns Zalman - ok. 580 zł

Modecom MC-350ATX 2.0 - ok. 100 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może by taki zestawik:

Intel Core2 Duo E6300 - ok. 740 zł

Asrock ConroeXFire eSATA2 - ok. 330 zł

GoodRAM 2x512MB 667MHz CL5 - ok. 300 zł

Galaxy GeForce 7600GS 256MB GDDR3 1.2ns Zalman - ok. 580 zł

Modecom MC-350ATX 2.0 - ok. 100 zł

Popieram ten zestaw ;]. Będzie wydajny w grach i we wszelkich innych pracach typu np. obróbka filmów czy czegoś tam jeszcze ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...