Skocz do zawartości
MeHow

Wybor Routera Do Neostrady + Specyficzne Wymagania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zamierzam kupic sobie router do neostrady. Zaczne od poczatku :).

 

Otoz plan jest taki. Chce kupic sobie router, ktory bedzie spelnial nastepujace wymagania:

1. możliwość podłączenia 2 lub więcej komputerów przez kabel RJ45.

2. wbudowane wifi

3. chciałbym aby komputery mogły widzieć się w sieci - tzn chodzi o możliwość grania po lanie i dla wifi i dla kabla

4. konieczne przekierowywanie portów, tak aby na moim desktopie podczas próby połączenia przez ssh możliwe było połączenie się akurat z tą maszyną, uogólniając tyczy się to wszystkich portów ;)

 

 

Co możecie polecić? Zależy też mi na nieskomplikowanej konfiguracji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, patrze a tam polecają roboticsa, jednakże on nie ma wifi, a chciałbym, aby router od razu miał wbudowaną opcję wifi. Co możesz polecić?

 

Narcyz, pieniadze to drugorzedna sprawa - oczywiscie nie chcialbym przekroczyc granic rozsadku. Co wiecej, czy moglibyscie napisac mi, co istotnego powinien jeszcze miec taki router?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecają Robotics'a, bo dobry ;) A jest i taki, który by spełniał Twoje oczekiwania. O ile pamiętam to model 9108.

Mógłbyś jeszcze zwrócić uwagę, żeby taki router miał QoS- pozwala na ustawianie priorytetu dla różnych aplikacji korzystających z sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O! Taki QoS bylby swietnym rozwiazaniem - w koncu wysoki priorytet dla portow odpowiedzialnych za ssh, www oraz maila jest dosyc wazne. Dziekuje za sluszna uwage. Z tego co widze, ten Robotics 9108 nie ma funkcji QoS :/ . Jak z przekierowywaniem portow? Zalezy mi na mozliwosci dostania sie do ktoregos z komputerow z zewnatrz (patrz. potrzeba ssh i vnc ).

Edytowane przez MeHow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał problem z przebiciem się przez strop, jak i jedną ścianę. Dla przykładu 9106 przebił się przez trzy ściany i dwa stropy. 9108 + USR MAXg Range Extender miał gorszy zasięg niż 9106 bez repeatera :lol:

 

Port 22 chętnie bym sprawdził, ale nie mam dziś dostępu ani do 9106 ani 9108.

Korzystałem z przekierowywania portów i działało bez zarzutów.

 

Test drive, na granatowym pasku są poszczególne sekcje routera:

http://www.usr.com/support/9108/9108-ug/wui_login.htm

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie jak juz router ma mozliwosc forwordowania portow to mozna kazdy port przekierowac

a jak nie to sshd mozna na innym porcie puscic :)

 

edit: na 9105 mozna na 100%, wlasnie sprawdzilem tyle ze on jest bez wi-fi ale niesadze zeby soft byl ubozszy w 9106 czy 9108

Edytowane przez Hipoll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, czyli pewnie sie na cos takiego zdecyduje. Dziekuje bardzo. Dodatkowo interesujacy wydaje sie mozliwosc drukowania na drukarke sieciowa podpieta do routera - czy ktos probowal uzywac tego pod linuksem? Cups chwyci taka drukarke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypuszczalnie identyczna konfiguracja jak na drukarke z ps

 

-v socket://ip:port

 

pod winda tytle ze na routerku asusa dziala mi bezblednie

 

zobacz w manualu jeszcze na jakiej zasadzie jest ten ps

 

lpr/http/czy ip:port

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MeHow

PS chodzi przez http. Ja mam na nim urządzenie wielofunkcyjne HP PSC1610 i wszystko działa jak nalezy, ale była potrzebna aktulalizacja firmwaru.

@robinxp

po pierwsze to moŻe

A jesli chodzi o QoS to polega to na tym ze mozna przydzielac priorytet dla poszczegolnych "żadan" np najwazniejsze sa dla nas strony www, a mniej wazne P2P, dziwki czemu jak korzystamy z neta to P2p nie spowalnia ładowania stron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tematu bo w sumie mam router :) ale mam problem :) bo za 3tyg. kupuje notebooka ;) i chce mieć go pod internetem :) i w sumie niema problemu bo mam już sieć ale przewodową (router Pentagram Celberus ADSL) ale nie wiem czy dokupić access point czy sprzedać router i za ile (gwarancji ma jeszcze 4,5 roku ale w czerwcu pojechał do serwisu i dostałem nówkę) i kupić nowy, a jak tak to taki żeby spełniał:

1. QoS

2. Odkręcana antena ponieważ potrzebować będę sieć w obrębie domu i 600m po za domem (więc tutaj antena kierunkowa)

3. Przekierowywanie portów (głownie chodzi tutaj o gry)

 

I teraz nie wiem bo w sumie mój router niema QoS a jak ktoś gra a ja wejdę na forum to jest krzyk bo ma laga :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba USR 9108 ;) ma QoS i przekierowywanie portów.

Jesli chodzi o antene to jak chcesz to zrobic??

Po pierwsze 600m to dosc duzo, a po drugie za kazdym razem musiałbys odkrecac antene dookolna i przykrecac te kierunkowa :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anteną kierunkową w jednym kirunku 600m to no problem B-) widziałem jakiś siakiś router w media i miał dwie antenatki więc sadzę że jedną odkręcam i mam nakierunowany sygnał a drugą zostawiam i mam neta w domu i n podwórku :huh: jak źle myślę to poprawcie, bo jak na moje to logiczne no nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z przebijaniem to niezabardzo, bedziesz potrzebowal cos z MIMO to popierwsze

a po drugie jak chcesz siac na 600m to kup oddzielnego access pointa a nie routerek z wi-fi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta wewnętrzna antena wystarcza do komfortowej pracy ale e jednym pomieszczeniu.

 

Jeśli już ktoś chciałbym uruchomić wifi w domu to raczej SRX/MIMO, a najlepiej 802.11n http://sklep.komputronik.pl/katalog.php?kat=4772

 

Cena na początek zabójcza.

 

PS Jak ktoś ma drewniane podłogi albo ściany to trochę się zdziwi :wink:

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak bym zostawił atenkę temu roterowi to będzie na cały dom sieć. A na te 600m kupi się Access point

Ja musiałem dokupic antenke dookolna, bo na tej nie przebijał mi sie przez 2 stropy. Teraz mam w całym domu zasieg doskonały/bardzo dobry. Antenka kosztowała jak dobrze pamietam 7dych ;) ale warto tyle dołozyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...