Skocz do zawartości
Alt

Komputer Za 5 Tys.:)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w najbliższym czasie kupuje Komputer.:)

Jednak Ciągle Mam Wątpliwości co do mojego Wyboru , dlatego też Pisze

Proszę o jakieś rady , propozycje co Do mojej Konfiguracji :)

 

Moja Propozycja:

 

Intel Core2 Duo E6600 2.40 GHz (S775) BOX 1439zł

 

*Czy Lepiej Kupić Wersję BOX z załączonym wentylatorem czy też wersję OEM i dokupić Wentylator?.

 

Asus P5B Intel P965 575 zł lub Asus P5W DH Deluxe Intel 975X 864 zł

 

*Która z płyt będzie lepsza ? ew proszę o jakieś inne propozycje:)

 

GeIL Dual 2x 1GB DDR2 800 MHz 784 zł

 

* jakieś inne propozycje?

 

GeForce 7600GS Galaxy 256MB DDR3 Zalman 579 zł

 

Seagate 250 GB Barracuda 7200.10 (16MB, Serial ATA II, zapis prostopadły 344 zł

 

Chieftec DA-01B-D - 400W 476 zł

 

* kupować obudowę z zasilaczem czy bez? Jeśli bez Prosze o jakieś propozycje:)

 

Razem Wyjdzie 4486 zł jeśli wezmę tę droższą płyte:)

 

Jeśli zapomniałem o jakiś podzespołach proszę mi o Tym napisać i czy możecie polecić mi jakąs dobrą nagrywarkę DVD:)?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytke to raczej tą drugą czyli Asusa P5W DH Deluxe, wziąłbym tez lepszy zasilacz, a jeżeli już 400W to innego producenta, pamiatki to GoodRam Pro DDR2 800Mhz lub Patriota, Corsairy TwinX DDR2 tez sa niezłe

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał gigabyte płytke bo ma lepszą wydajnośc od Asusa a cena podobna jakieś 800zł

 

a co do procka to ja bym kupoił oem i jakiegoś AC Frezera odkupił

Edytowane przez HA98M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tego Gigabyta o którym pewnie myślisz to lepiej brac pod E6300 a on bierze E6600 do którego lepszym wyborem bedzie w.w Asus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno Plyty Gigabyte źle współpracują z procesorami E6600 Intela

 

a jeśli płyta Gigabyte to znow Good Ramy Pro odpadają:/

 

Czekam na dalsze propozycję:)

 

Pozdrawiam

 

Edit

 

Kompa używam do wszytkiego:) , ale nie jestem jakimś zapaleńcem gier więc powinna wystarczyć:)

 

Szukałem Troszeczkę i dużo osób poleca Scythe Ninja Plus na Procki:) Buda będzie duża(Big Tower) , więc się zmieści:)

 

Co o tym sądzicie?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Alt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to spoko chłodzenie na proca już Mam:)

 

Chce kupić taką obudowę Klik

 

Do niej wchodzi 5 wentylatorów 80mm i 3 wentylatory 92mm domyślam się , że nie ma ich w zestawie <_< ??

 

Czy jeśli będę kupował To będę musiał kupic aż 8 wentylatorów?? :angry: :angry: jakie wentylatorki proponujecie?

 

Pozdrawiam

 

P.s a co z chłodzeniem Karty Graficznej ew Ramu..? Czy warto w nie inwestować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Chieftec to już stara konstrukcja. Nie mówie że zła.. ale już są nowsze modele.

http://mcs.pc.pl/produkt539.html?PHPSESSID...b0bc97c732bf75d

Ja mam tą z linka. Podstawowa róźnica to miejsce na tylniej ścianie na wentylatory 120mm a nie 80. Te 3x92 sobie odpuść bo po co Ci one (są one potrzebne w przypadku kilku dysków twardych w serwerach).

 

Ogólnie to dziwnie składasz tego kompa... oczywiście każdy ma swoje podejście i zadowala go coś innego... ale procesor za 1500zł???!???

 

Daj za procka 800pln, zaoszczędzone 700 dorzuć do grafiki czy na przykład dobrego cichego chłodzenia... Wyjdziesz na tym lepiej.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 800 zł spoko:) a załatwisz mi Core 2 Duo E6600 za 800zł <_< <_< ?

 

Tak jak mówiłem nie potrzebuje Lepszej karty bo nie jestem maniakiem gier:) i prawie wogole nie gram :mur:

 

Co do chłodzenia to przy tym zestawie co biore zostaje mi jeszcze 600zł:) może za to złoże jakieś w miare dobre chłodzenie?

 

Proszę o propozycję

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sie spytam po co taki proc? :]

 

przeciez i tak w grach bedzie cie grafa blokowac, a w windzie i innych programach wystarczy e6300 ;]

Tutaj kolega ma rację. Wogóle skoro prawie nie grasz, to po co ci taki komputer ?

 

Ja proponuję wziąć Intel Core 2 Duo 6300(750zł) do tego jakąś niedrogą płytę główną, a karta graficzna to chyba 7300GT Galaxy starczy skoro nie grasz.

 

Komputer złóż ża jakieś maks. 3500zł a za 1500zł sobie kupisz np. xbox360 (niedługo oficjalna premiera w polsce) i będziesz miał sprzęt dobry do internetu itp. a do gier Xbox360 ;) lub ew. czekać na Nintendo Wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na komp do neta to ja bym zlozyl cos jeszcze tanszego...

 

imo lepiej sie zastanowic niz pozniej zalowac... a jak kupisz wlasnie taniego kompa to lepiej zainwestowac w konsole :)

tam nie ma czegos takiego, ze co rok musisz zmieniac bebechy zeby gry plynnie dzialaly ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na komp do neta to ja bym zlozyl cos jeszcze tanszego...

 

imo lepiej sie zastanowic niz pozniej zalowac... a jak kupisz wlasnie taniego kompa to lepiej zainwestowac w konsole :)

tam nie ma czegos takiego, ze co rok musisz zmieniac bebechy zeby gry plynnie dzialaly ;)

Właśnie. Najlepszy wybór komputer(w rozsądnej cenie) + konsola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to , że nie gram w gry nie znaczy , że nie robie takich rzeczy jak edycja filmów/muzyki , stawianianie Serverów etc,,,

 

Pracuje w Photoshopie bardzo często , zajmuję się również Flashem i wydaję Mi się , że te programy wymagają również dość dobrego Komputera:) bo to co mam w tym momencie to istna męczarnia , a nie praca:) - no chyba , że się mylę?

 

Nie chce się z wami kucić bo może faktycznie Macie racje:) , ale ja tego komputera do surfowania po internecie wyłącznie nie używam:)

 

Chciałbym kupić również nagrywarke DVD:) - jaką możecie Mi polecić?

 

I co do Ramu moze zamiast tych Geili jest coś wydajniejszego w podobnej cenie?

 

Pozdrawiam

 

Edit

 

Konsole już Mam:)

Edytowane przez Alt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o LG GSA-H10N

 

Ostatnio kupiłem PcFormat bo był w nim test nagrywarek i własnie Ta Nagrywara zdobyła 1 Miejsce :-P

 

Cena przystępna bo 155 zł :lol:

 

Co o tym myślicie?

 

Pozdrawiam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie e6300

No w sumie może i wybiorę E6300:) , ale on ma Tylko 2MB cache L2 <_< przy czym E6600 dysponuje 4MB cache i zegarem 2,4 no , ale kosztuje też 2 razy drożej :angry:

 

Muszę to przemyśleć aby potem nie żałować a pod Tego E6300 jakie Mobo - pewnie Gigabyte? i Jakie Ramki:)?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym:

- wzial gorszy procek (e6300?), kupil do tego arctic cooling freezera 7 pro

- zmienil plyte na gigabyte ds4

- zmienil grafike na 7900gt (najlepiej fabrycznie podkrecone gigabyte 7900gt z cichym chlodzeniem zalmana - w komputroniku chyba 1219 zl - uwaga, sa dwie wersje, brac ta lepsza:)

- dolozyl 40-50 zl i wzial dysk 320 gb z tej samej serii

- wzial sama obudowe i do tego dokupil jakis zasilacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym:

- wzial gorszy procek (e6300?), kupil do tego arctic cooling freezera 7 pro

- zmienil plyte na gigabyte ds4

- zmienil grafike na 7900gt (najlepiej fabrycznie podkrecone gigabyte 7900gt z cichym chlodzeniem zalmana - w komputroniku chyba 1219 zl - uwaga, sa dwie wersje, brac ta lepsza:)

- dolozyl 40-50 zl i wzial dysk 320 gb z tej samej serii

- wzial sama obudowe i do tego dokupil jakis zasilacz

 

Wszytko fajnie Tylko po co mi Ten 7900GT skoro gram bardzo rzadko? :mur:

 

a co Do tych GoodRam Pro podobno się gryzie w płytami Gigabyte:/

 

Co do dysku To może Faktycznie zdecyduje się na 320:)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogę, jakie kosmosy podajecie. Karta graficzna za ponad 1200 złotych? Do czego? Do Photoshopa? Opamiętajcie się, autor topicu wyraźnie zaakcentował kwestię karty graficznej. Świat nie opiera się jedynie na grach.

 

Z racji tego, że robię na kompie podobne rzeczy co Kolega Alt, upieram się na zestaw:

 

Intel Core 2 Duo E6300 1,86GHz Conroe/FSB1066/2MB oem - 749

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=4953

 

Nie opłaca się dopłacać do E6600. 4MB cache'u jest może kuszące, ale i tak dostajesz dwurdzeniówkę, co PS od razu się spodoba. Nie mówiąc już o uruchamianych równolegle innych aplikacjach. Model E6300 ma i tak bardzo wysoką wydajność. W przyszłości, jak ceny spadną, kupisz sobie E6600 a może i nawet E6700. Na dzień dzisiejszy wystartujesz od najniższego modelu.

 

 

Intel D975XBXLKR LAN bulk - 841

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=27205

 

Czyli słynny już Bad Axe ze stajni Intela. Płyta w rewizji 304 obsługuje rodzinę Core 2, a owe rewizje ma już Komputronik na magazynach. Poczynając od wersji 302 zmieniła się jedynie sekcja zasilania, BIOSy są te same dla wszystkich rewizji. Z racji tego, że płyta jest długo na rynku, z pewnością ma dopracowany BIOS.

 

Zintegrowana sieciówka i dźwiękówka to wysokiej jakości urządzenia. Miałem przeboje z Marvellami na ASUSach, miałem problemy z Realtekami, zaś z sieciówką Intela nigdy! To samo tyczy się dźwiękówki. Trzaski na SoundMAX za czasów ASUS P4P800 Deluxe i P4C800 Deluxe. Owszem to starszy Socket, ale uraz do producenta pozostaje. Obecnie od pół roku mam płytę Intela na i955X i jest do diabelnie dobry sprzęt.

 

O jakości płyty Intela świadczyć może chociaż nietypowy sposób mocowania wtyczek SATA. Są one zakleszczane i nie wypadną dopóty, dopóki nie zostaną ściśnięte z góry i z dołu. Przydatna sprawa, zwłaszcza, że taśmy SATA są sztywne i niekiedy zdarza im się wypaść z gniazda. Tak wiem, że się czepiam, ale jak to mówią - mały bajer, a cieszy.

 

 

GoodRam 2GB (2x1GB) PC800 CL5 PRO - 859

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=4967

Co tu pisać o pamięciach... na Micronach D9. Do kręcenia idealne.

 

 

Matrox Millenium G-550 32MB DDR BOX (PCI-E) - 527

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=23026

 

Żadne nVidie za ponad 1200 złotych czy ATi. Weź sobie tego Matroxa. Nieprawdą jest, że DVI na każdej karcie daje identyczny obraz. Mam Matroxa Parhelię i na moim EIZO FlexScan L568 widzę różnicę w jakości obrazu pomiędzy Radeonem a moją kartą. GF nie sprawdzałem, ale to daje do myślenia, że też będzie różnie.

 

Sterowniki Matroxa są stabilne i dopracowane. Doskonały tryb DualHead, pomyśl - czyż nie jest idealnie pracować na dwóch monitorach? Tak... wiem, że konkurencja też ma takie rozwiązania, ale wolę to co oferuje Matrox. Jak nie teraz, to za jakiś czas. Podczas, gdy zapaleni gracze wymieniali co jakiś czas grafiki na szybsze, ja pracowałem (i pracuję) na Parhelii od ponad trzech lat.

 

Zaletą Matroxa G550 będzie niskie wydzielanie ciepła, bezgłośna praca i niski pobór mocy. Idealne trio. Do tego dochodzi jeszcze fenomenalne wyjście TV.

 

 

Seagate 250 GB Barracuda 7200.10 (16MB, Serial ATA II, zapis prostopadły) - 344

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=28468

 

Od lat używam dysków Seagate'a i po dzień dzisiejszy złego słowa o nich nie powiem. Ciche i wydajne. Samsung SpinPoint 250GB powinien być cichszy, ale tylko wówczas, gdy oparty zostanie o mechanizm NIDEC a nie JVC. W Polsce coraz trudniej dostać te pierwsze. Dyski można rozpoznać spoglądając od spodu na srebrny środek urządzenia. Do tego Samsungi są chłodniejsze od Barracud. Nie jest to jednak masakryczna różnica :-). U mnie było 1-2 stopnie w idle. W stresie obydwa dyski grzały się identycznie.

 

 

Nagrywarka DVD Pioneer DVR-111D (black) - 145

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=4102

 

Po prostu solidny i porządny napęd. Ten model się Pioneerowi udał. Każdy z producentów wypuszcza coś co przez jakiś czas jest króluje na rynku. Benq miało swoją chwilę z modelem 1640, teraz czas na Pioneera.

 

 

Obudowa Cooler Master Centurion 534 Czarna - 269

http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...roducts_id=1521

 

Jest dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych. Ma możliwość zamontowania 2x wentylator 120mm. Przód jest zasłonięty a zatem hałas nie będzie się wydostawał przez przednią ściankę. Należy jednak zauważyć, że po bokach, ów przedni panel jest perforowany a zatem dopływ świeżego powietrza pozostaje.

 

Dodatkowo Centurion ma wyjmowaną szufladę na dyski. Możesz wówczas położyć dysk na gąbce, zawiesić na gumce albo wsadzić do jakiejś obudowy wyciszającej.

 

Masz także USB i porty mikrofonu i słuchawek na przednim panelu. Obudowa - jak dla mnie - wygląda obłędnie (w sensie pozytywnym ma się rozumieć ).

 

 

Zasilacz Seasonic S12 - 380W - 269

http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...roducts_id=1240

 

Szał macicy na ulicy :twisted:. Cisza, wysoka wydajność (sprawność), niskie wydzielanie ciepła nawet pod obciążeniem. Wada - brak odpinanych kabli, brak oplotów na kablach. Poza tym cicho i chłodno.

 

Do tego na procesor zakładasz Scythe Ninja PLUS - 159

http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...roducts_id=1106

 

Dlaczego nie Freezer za 77 zł? Ano bo kupisz raz a dobrze, nie będziesz montował na Ninji wentylatora z zestawu tylko radiator pasywnie schłodzi niekręconego E6300. A z resztą nawet podkręcony Allendale powinien ulec mocy Ninji. W razie czego to zapodajesz wentylator z zestawu i szafa gra. Zaznaczam jednak, że nie jest to jeden z tych, o których wspomnę poniżej. Ten ma inne łożysko i może troszkę terkotać.

 

W obudowie na gumowych kołkach - 2x 5 zł:

http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...products_id=373

 

mocujesz dwa wentylatory 120mm. Osobiście polecam Scythe S-FLEX 120mm / 1200 RPM - 2x 59

http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...roducts_id=1359

 

albo Fander FX120-B 120mm - 2x 49

http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...roducts_id=1460

 

Scythe drogi, ale nie ma mowy o żadnym bzyczeniu, terkotaniu czy innych porcjach denerwujących dźwięków serwowanych przez łożyska. Szkoda, że nie ma kontrolera obrotów, podobnego do tego w jaki jest wyposażony Fander.

 

Ewentualnie może być Arctic Cooling AF12025 - 2x 22

http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...roducts_id=1585

 

jednakże nie miałem go w rękach i jedynie mogę gdybać, że będzie dobrym wyborem za sensowną cenę.

 

Na koniec kontroler obrotów Akasa Fan control Jr 3,5" Black - 59

http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...products_id=461

 

Zakres regulacji od 5-12V. Trzy kanały.

 

-------

Podsuma z wentylatorami Scythe: 4349 zł. Do tego przyjdzie coś tam za wysyłkę zapłacić, ale zawsze można też coś utargować :-).

-------

 

 

I tyle. Jesteś teraz Chiquita. Nie wstydzisz się głośnego kompa i mniej się denerwujesz. Chyba masz dość problemów w życiu? Oczywiście nie odpowiadaj. Odpowiedz sobie sam przed sobą, czy nie warto zainwestować w dobry sprzęt, żeby nie doznać... dysonansu pozakupowego.

Edytowane przez FLITH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no z karta to przesadziles chlopie :| przeciez ALT pisal ze lubi czasem pograc, a na tej karcie z tym ramem pograsz sobie co najwyzej w pasjansa ;)

 

niech bierze 7600gs i bedzie i dobra do grafiki i do gier ;]

 

'plyte tez inna, tego Gigabyte co byl wczesniej polecany albo Asusa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no z karta to przesadziles chlopie :| przeciez ALT pisal ze lubi czasem pograc, a na tej karcie z tym ramem pograsz sobie co najwyzej w pasjansa ;)

 

niech bierze 7600gs i bedzie i dobra do grafiki i do gier ;]

Jak lubi pograć (chyba, gdzieś przeoczyłem wzmiankę o tym) to na Matroxie faktycznie nic nie zdziała. W takim razie coś do 500-600 złotych z modeli opartych - tak jak mówisz - na 7600GS i tyle. Ale nie za ponad 1200 zeta jak to było wcześniej sugerowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matrox to nieporozumienie bo na tym sie grac wogole nie da, a tryb dual view, dopracowane stery od ATI i NV tez maja ;) i dodatkowo za te 600zł mozna sobie czasami pograc i to nawet w dosc wysokich rozdziałkach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matrox to nieporozumienie bo na tym sie grac wogole nie da, a tryb dual view, dopracowane stery od ATI i NV tez maja ;) i dodatkowo za te 600zł mozna sobie czasami pograc i to nawet w dosc wysokich rozdziałkach :D

No cóż... każdemu wedle potrzeb :-). Ja tam nie gram i wyznaję kult Matroxa po tym jak gdzieś około 1999 roku zobaczyłem obraz generowany przez model G400.

 

Konkludując, jak autor topicu giercować od czasu do czasu lubi to niech się trzyma od Matroxa z daleka. W przeciwnym wypadku...

Edytowane przez FLITH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...