Skocz do zawartości
nnnnnnn

Asus F3ja...

Rekomendowane odpowiedzi

Taka torbe i mysze dostalem z moim, o tym mowisz?

Widzę, że coraz o nowsze torby dają. Ja mam jeszcze inną.

 

1. 4887 to wygarnalem po OC na zegarach (530/540). Poza tym ja mam pamieci DDR3 a cala reszta DDR2.

Można spytać czego używasz do wykręcania zegarów w karcie graficznej? Ja zawsze używałem Riva tuner-a, ale w laptopie nie mogę go włączyć - nie ma zakładki system setting (tam gdzie się przestawia zegary). Wygląda tak jakby riva tuner nie obsługiwał karty X1600 - chociaż w specyfikacji riva tunera napisane jest, że wspiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak - tylko Ati Tool sie nadaje, Ati Tray Tool nie dziala, o Riva Tuner to nawet nie wspominam bo to do ATI sie chyba kompletnie nie nadaje.

Dzięki za odpowiedź. Co do nadawania się riva tuner do Ati - to nadaję się jak najbardziej - ale widzę, że działa na stacjonarnych kompach. Ja od zawsze kręciłem kartę ATI właśnie riva tunerem. Ale pewnie z laptopami sobie nie radzi.

Której wersji Ati Tool używałeś? 0,24 (stabilnej), czy tej bety 0,25 (w której dodali obsługę naszych kart) ?

Edytowane przez mostom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. 4887 to wygarnalem po OC na zegarach (530/540). Poza tym ja mam pamieci DDR3 a cala reszta DDR2.

Jaka jest bezpieczna granica temperatury dla rdzenia karty graficznej? Bo mi w ati tool żadnych błędów nie wywalało przy 580 (trochę przetaktowało z 450 :) )Ale rdzeń miał ponad 80 stopni (tak mi ewerest pokazał). Dalej bałem się ciągnąć.

 

Z tego co widze to ten model do rewelayjnie wydajnych nie nalezy zwazywszy na fakt iz notebook kolegi maSTHa212 (ASUS W3J) osiagnal 4887 pkt a F3ja 39??

Zerknij tu: F3JA - 3dmark 05 - 450/400 @ 570/510 Edytowane przez mostom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z rdzeniem na 570 nie miales artow?? Ja bym sie bal nawet z jakims konkretnym chlodzeniem. Niby pamieci "tylko" na 510 ale to i tak ponad 110 MHz wiecej niz stockowe wartosci. Az wierzyc mi sie nie chce ze karta ci pracuje na takich taktowaniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ulala ..nice ... dawaj mostom podkrec jeszcze pamiatki boo 510 too nie tak duzo .. too moze siegniesz 5k smarków :D aa too juz wogóle było by nice ... :D :D pozdrawiam ii zycze powodzenia w OC ;)

Edytowane przez myslook

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z rdzeniem na 570 nie miales artow?? Ja bym sie bal nawet z jakims konkretnym chlodzeniem. Niby pamieci "tylko" na 510 ale to i tak ponad 110 MHz wiecej niz stockowe wartosci. Az wierzyc mi sie nie chce ze karta ci pracuje na takich taktowaniach.

Dokładnie - sam jestem w szoku. Rdzeń kręci się niesamowicie. Żadnych artów nawet na 580. W sumie pamięci szły też 110 powyżej - bo u mnie standartowo ustawione są na 400. Powyżej tych 510 już pojawiały się arty.

Tylko ta temperatura rdzenia mnie troszkę przystopowała - ponad 80 stopni :(.

 

ulala ..nice ... dawaj mostom podkrec jeszcze pamiatki boo 510 too nie tak duzo .. too moze siegniesz 5k smarków :D aa too juz wogóle było by nice ... :D :D pozdrawiam ii zycze powodzenia w OC ;)

Pamiątki bez artów już nie pójdą - 110 ponad normę są wykręcone. Jeszcze bym się pokusił o rdzeń ale chyba na dworze musiałbym testy robić - coby troszkę wentyl i rdzeń odciążyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz powiem ci tak, zrob pare testow pod rzad na takich ustawieniach i zobacz czy wtedy tez nie lapiesz artekatow bo jeden 3dmark wiosny nie czyni. Pare razy tak mialem, ze bench za pierwszym razem przeszedl a za drugim juz walilo artami lub/i zwiecha. Ale 580 na rdzeniu to i tak rzeznia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mostom mozesz mi pomoc w paru sprawach...?

 

Zdarlem stery do F3Ja ze strony Asusa bo sa nowe (z poczatku wrzesnia).

 

 

1.

 

Mam problem z jedym urzadzeniem ktorego nie moge zainstalowac a sterow sam sobie nie znajduje. Ani z netu, ani z plytki.

 

Unknown Device

 

Location: on INTEL® 8L801GBM (ICH-M) LPC Interface

 

2. Druga sprawa to Wireless...

 

Nie moglem zainstalowa samych sterow tylko musze miec w trayu ten program. Gdy zainstalowalem ten program to klikajac w trayu na zwykla ikone (windows'owa) wireless lan twierdzi ze nie ma urzadzenia. A znow poprzez program z plytki asusa nie chce mi wyszukac zadnej sieci pomimo ze wireless lan jest wlaczony.

Co robie zle? Moze da sie aby chodzilo wszystko bez programu asusa?

 

3.

 

Czy da sie aby bluetooth chodzil sam? tzn bez ---> programu gdze wybieram WLAN, Bluetooth lub oba (niebieska ikonka w tary'u)?

(wogole ten program z plytki do bluetooth mi nic nie daje bo wyskakuje mi abym wlozyl bluetooth stick firmy toshiba

 

4.

 

W sumie co daje mi program do touchpada (tray).

 

5.

 

Czy warto instalowac TMP do uzytku domowego?

 

 

 

Moze 2 pierwsze punkty malo jasno opisalem ale sie staralem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz powiem ci tak, zrob pare testow pod rzad na takich ustawieniach i zobacz czy wtedy tez nie lapiesz artekatow bo jeden 3dmark wiosny nie czyni. Pare razy tak mialem, ze bench za pierwszym razem przeszedl a za drugim juz walilo artami lub/i zwiecha. Ale 580 na rdzeniu to i tak rzeznia.

Robiłem chyba z 10 testów pod rząd na prawie podobnych ustawieniach. I nie było żadnych zwiechów ani artów. Ale szkoda mi trochę tak katować sprzęt - ponad 80 stopni to troszkę za dużo (jeśli nie dla samego rdzenia to dla elementów połozonych obok).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mostom mozesz mi pomoc w paru sprawach...?

 

Zdarlem stery do F3Ja ze strony Asusa bo sa nowe (z poczatku wrzesnia).

Postaram się pomóc.

Ja też sobie zaktualizowałem te staery. Jeśli chodzi o kartę graficzną to wróciłem z omeg właśnie do tych ze stronki ASUS-a. Lepiej się spisują.

 

A teraz odpowiedzi :) :

 

Mam problem z jedym urzadzeniem ktorego nie moge zainstalowac a sterow sam sobie nie znajduje. Ani z netu, ani z plytki.

Unknown Device

Location: on INTEL® 8L801GBM (ICH-M) LPC Interface

U mnie nie ma czegoś takiego. Jest podobne - Intel 82801 GBM (ICH7-M) LPC Interface Controller - i się poprawnie zainstalował, razem ze sterami od Asusa, ale nie wiem którymi. Najpierw instalowałem stery z płytki, a dopiero potem ukazały się upgrady na stronie Asusa.

Druga sprawa to Wireless...

Nie moglem zainstalowa samych sterow tylko musze miec w trayu ten program. Gdy zainstalowalem ten program to klikajac w trayu na zwykla ikone (windows'owa) wireless lan twierdzi ze nie ma urzadzenia. A znow poprzez program z plytki asusa nie chce mi wyszukac zadnej sieci pomimo ze wireless lan jest wlaczony.

Co robie zle? Moze da sie aby chodzilo wszystko bez programu asusa?

No niestety instaluje się od razu Wi-fi z tym programikiem w trayu - chociaż mi on bardzo odpowiada Można potem łatwo używać skrótu - klawisz FN i F2 do przełączania. Jeżeli chcesz go wyłączyć (używać windowsowych ustawień) to kliknij w trayu na niego prawym przyciskiem i masz tam do wyboru opcję wyłączenia go Użyj systemu Windows do zarządzania połączeniami Wi-Fi Jeżeli wsio jest poprawnie skonfigurowane to powinno działać - czy to na windowsowych ustawieniach czy Asusowych.

Czy da sie aby bluetooth chodzil sam? tzn bez ---> programu gdze wybieram WLAN, Bluetooth lub oba (niebieska ikonka w tary'u)?

(wogole ten program z plytki do bluetooth mi nic nie daje bo wyskakuje mi abym wlozyl bluetooth stick firmy toshiba

Ja się kiedyś bawiłem w instalowanie bluetootha ręcznie w windowsie - windows sam wymusza swoje sterowniki i jak się namiesza to potem więcej problemów niż to warte. Nie próbowałem osobiście instalować samych sterów w tym Asusie - ale pewnie się da - Intel Proset/wireless to jest tylko nakładka wybierająca pomiędzy bezprzewodowymi połączeniami.

W sumie co daje mi program do touchpada (tray).

Instaluje się on automatycznie ze sterami (tak jak myszka) - więc musi być. To co się włącza w trayu możesz wyłączyć - i nie będzie ci się pokazywać. Wejdź we właściwości/device setting i remove tray icon taskbar. Ale dowiedziałem się, że można konfidurować touchpada za pomocą tego - żeby n.p. ustawić sobię - dotknięcie prawego górnego rogu - to cofnięcie strony w IE :).

Czy warto instalowac TMP do uzytku domowego?

Ja zainstalowałem - tworzy sobie wirtualny dysk 50MB na którym można trzymać jakieś ważne dane. Sam dysk też zabezpieczyłem sobie w biosie TPM-em. Reszty opcji nie włączałem bo mi są zbędne. Edytowane przez mostom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powalczylem troche i jest lepiej :) Ale nie super :)

 

Mialem duzy problem z bluetooth. Gdy instalowalem stery z plytki instalacja w polowie sie zatrzymywala i i windows wykrywal nowy sprzet... szukal sterownikow i nie znajdywal. Musialem resetowa kompa i podawac mu recznie sterowniki gdy przy starcie pokazywal nowy sprzet. W sumie instalacja (choc do polowy) cos tam dala bo wczesniej nic nie widzial. Nie rozumiem instalacji tego bluetootha wogole. Ale chodzi i to najwazniejsze.

 

Wireless tez udalo mi sie zrobic. Tylko nie moge niestety odznaczyc tego aby uzywal tylko windowsowego wyszukiwania sieci. Mam ta opcje caly czas w jasno szarym kolorze czyli nie do klikniecia. Pommo tego ze wireless jest odpalony. Ale to juz maly problem.

 

Sprawa z ktora sobie nie poradzilem to wciaz wyskakujace "niewadome" urzadzenie. Zainstalowalem od nowa stery z plytki i dalej prosi mnie o stery to tego urzadzenia. Juz nie mam pomyslu co to moze byc. W zalaczniku przesylam screen. Moze ktos wpadnie na pomysl jak to rozwiazac.

 

Pozdrawiam

 

post-140496-1158182668_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

i stało się = moja córka stała się posiadaczką tegoż asuska. Moje wrażenia są generalnie pozytywne, a zaliczyłbym do tego : jakość wykonania, cichą pracę, dobre LCD (poza ty zwierciadłem ... :( ), dobre aku. Negatywne wrażenia z wypowiedzi na tym forum dla wystającej baterii nie podzielam, gdyż w rzeczywistości aż tak to nie razi (coś za coś, i wolę tę większą pojemność niż równy wygląd lapka z tyłu). Negatywnie natomiast oceniam instalowanie sterów. Co rusz to odpalanie systemu. Sporo czasu trzeba właśnie poświęcić instalację i późniejszą aktualizację. Były przejściowe problemy z instalacją bluetooth i sieci bezprzewodowej (ten cholerny kreator doprowadza człowieka do szewskiej pasji) ale suma-sumarum jest już OK. Fajnie teraz działa bluetooth w aliansie z moją komórą (Nokia 6230i). Sieć bezprzewodowa też fajna. Generalnie oceniam ten sprzęt bardzo pozytywnie.

 

pozdrowienia

 

leotdi + black leon TDi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

i stało się = moja córka stała się posiadaczką tegoż asuska. Moje wrażenia są generalnie pozytywne, a zaliczyłbym do tego : jakość wykonania, cichą pracę, dobre LCD (poza ty zwierciadłem ... :( ), dobre aku. Negatywne wrażenia z wypowiedzi na tym forum dla wystającej baterii nie podzielam, gdyż w rzeczywistości aż tak to nie razi (coś za coś, i wolę tę większą pojemność niż równy wygląd lapka z tyłu). Negatywnie natomiast oceniam instalowanie sterów. Co rusz to odpalanie systemu. Sporo czasu trzeba właśnie poświęcić instalację i późniejszą aktualizację. Były przejściowe problemy z instalacją bluetooth i sieci bezprzewodowej (ten cholerny kreator doprowadza człowieka do szewskiej pasji) ale suma-sumarum jest już OK. Fajnie teraz działa bluetooth w aliansie z moją komórą (Nokia 6230i). Sieć bezprzewodowa też fajna. Generalnie oceniam ten sprzęt bardzo pozytywnie.

 

pozdrowienia

 

leotdi + black leon TDi :)

Na zwierciadełko jest pewien sposób - w miarę ciemna tapeta w windowsie i jest wsio o.k. Bateria tak jak pisałem wcześniej - też mnie nie razi - na zdjęciach, które wkleiłem wygląda to nieciekawie ale w rzeczywistości jest lepiej.

Co do sterów - to przy pierwszej instalacji w każdym laptopie tak jest - instalka - przeładowanie itd. Teoretycznie można nacisnąć przycisk restartuj potem i instalować dalej sterowniki - ale to już nie wina laptopa tylko samego windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam... post troche EOT ale na temat F3Ja :)

 

Szczesliwie lub z drugiej strony nieszczesliwie zostalem posiadaczem drugiego notebooka firmy asus. Co za tym idzie niestety musze sie pozbyc mojego pierwszego asusa ktory widnieje na poczatku postu i zostal zakupiony w dniu zalozenia tego postu. Takze moj nowiutki F3Ja jest na sprzedaz :( Prosze zainteresowanych o wyslanie mi maila z ofertami na jankisz@wp.pl

Oczywiscie notebook jak ze sklepu. Nowka ze wszystkimi papierami. Faktura jest wystawiona na mnie. Posiadam do niego myszke nowa firmy logitech, model V400 --> http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=23802

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam... post troche EOT ale na temat F3Ja :)

 

Szczesliwie lub z drugiej strony nieszczesliwie zostalem posiadaczem drugiego notebooka firmy asus. Co za tym idzie niestety musze sie pozbyc mojego pierwszego asusa ktory widnieje na poczatku postu i zostal zakupiony w dniu zalozenia tego postu. Takze moj nowiutki F3Ja jest na sprzedaz :( Prosze zainteresowanych o wyslanie mi maila z ofertami na jankisz@wp.pl

Oczywiscie notebook jak ze sklepu. Nowka ze wszystkimi papierami. Faktura jest wystawiona na mnie. Posiadam do niego myszke nowa firmy logitech, model V400 --> http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=23802

 

Pozdrawiam

mozna widziec jakiego notka zakupiłes ze zamierzasz sprzedac f3ja ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do szczęśliwych posiadaczy notebooka ASUSa. Dotyczy ono funkcji Power4 Gear: Czy można stworzyć w jakiś sposób własne profile zarządzania energią w programie do obsługi tej funkcji? Jeżeli nie, to może da się napisać własny program?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy którykolwiek posiadacz tego cuda mógłby mi napisać na ile cm wystaje owa powiekszona bateria i jakie są wymiary kompa z i bez baterii. Bardzo prosze o szybka odpwiedz, gdyż chiałabym kupić tego notebooka, a wymiary są dla mnie dość ważnym kryterium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy którykolwiek posiadacz tego cuda mógłby mi napisać na ile cm wystaje owa powiekszona bateria i jakie są wymiary kompa z i bez baterii. Bardzo prosze o szybka odpwiedz, gdyż chiałabym kupić tego notebooka, a wymiary są dla mnie dość ważnym kryterium.

Wymiary podane są w pierwszym poście - dodatkkowo 1,5 cm na baterię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wlaczylem laptopa i niestety moje glosniki wygladaja na padniete (widze w tym poscie ze kolega macioslaw ma podobny problem). Poprostu padly. Wyjscie sluchawkowe ok a glosniki umarly. Stery ok. Ustawienia ok. Po odpaleniu kompa podczas wyswietlania loga asusa zero dzwieku pomimo wlacznego efektu w biosie.

 

Znalazlem na forach juz 3 osoby ktore mialy dokladnie ten sam problem z modelem F3Ja. Ale zadna z osob nie odpisuje. Mam nadzieje ze obejdzi sie bez serwisu. Poinformuje jak rozwiaze problem. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wlaczylem laptopa i niestety moje glosniki wygladaja na padniete (widze w tym poscie ze kolega macioslaw ma podobny problem). Poprostu padly. Wyjscie sluchawkowe ok a glosniki umarly. Stery ok. Ustawienia ok. Po odpaleniu kompa podczas wyswietlania loga asusa zero dzwieku pomimo wlacznego efektu w biosie.

 

Znalazlem na forach juz 3 osoby ktore mialy dokladnie ten sam problem z modelem F3Ja. Ale zadna z osob nie odpisuje. Mam nadzieje ze obejdzi sie bez serwisu. Poinformuje jak rozwiaze problem. Pozdrawiam.

A to niedobra wiadomość - mam nadzieję, że to nie jakaś wada fabryczna tego modelu. Będziesz oddawał do serwisu sprzęcior, czy masz już jakieś pomysły jak to rozwiązać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedzialem do rana i nic nie zrobilem. Takze dzisiaj dzwonie do serwisu.

Daj potem znać jak ci poszło. Wysyłasz do serwisu, czy oddajesz gdzieś w sklepie gdzie kupiłeś? Jestem ciekaw ile taka naprawa zajmie im czasu - a pewnie się tylko jakiś kabelek oczepił, ewentualnie gdzieś jest zimny lut jak znam życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...