Skocz do zawartości
nnnnnnn

Asus F3ja...

Rekomendowane odpowiedzi

Dzwonilem do serwisu Orika. Jutro wysylam. Chyba znaja temat bo nie dyskutowali zemna tylko odrazu ze ta przypadlosc nadaje sie do naprawy. Bede informowal na bierzaca.

Mam nadzieję, że ci napiszą co dokładnie było. Oczywiście wysyłka kurierem na ich koszt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wiadomo co się dzieje ze sprzętem? :) Zbieram się do zakupu tego cacka i chciałbym wiedzieć czy chociażby serwis sprawnie działa. ;)

 

Pozdro.

 

Ja wczoraj telefonicznie ustalilem problem. Po rozmowie zadzwonilem po DHL. Opakowalem lapciaka w jego oryginalne pudlo i dzisiaj kiwajac mi z auta dhl'a ...asusususek ...odjechal :)

 

Takze teraz czekam na powrot lub jakiegos maila itd. Jak bede cos wiedzial to napisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj telefonicznie ustalilem problem. Po rozmowie zadzwonilem po DHL. Opakowalem lapciaka w jego oryginalne pudlo i dzisiaj kiwajac mi z auta dhl'a ...asusususek ...odjechal :)

 

Takze teraz czekam na powrot lub jakiegos maila itd. Jak bede cos wiedzial to napisze.

To czekamy na info - czyli wysłałeś go 24.10 - zobaczymy po jakim czasie się odezwą i po jakim czasie sprzęcik wróci do Ciebie.

I coś już wiadomo? Czy na razie cisza?

Edytowane przez mostom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czekamy na info - czyli wysłałeś go 24.10 - zobaczymy po jakim czasie się odezwą i po jakim czasie sprzęcik wróci do Ciebie.

I coś już wiadomo? Czy na razie cisza?

Witam

Sprawa z laptopen nie wyglada dobrze :/ Minely 2 tygodnie jak laptop lezy w serwisie Orika. Dzisiaj dzwonilem. Te niedzialajace glosniki zdiagnozowali jako uszkodzenie plyty glownej i ...laptop lezy sobie. Nie maja ponoc plyty glownej nowej aby wymienic. Uslyszalem tez w sluchawce ze narazie chyba nie beda jej miec?!?!? Takze nie wiem czy plakac czy sie smiac. Dalem za laptopa 6tys aby go uzywac. Zepsuty nie z mojej winy bo wada byla fabryczna i co...? Narazie jestem bez laptopa, nie wiadomo jak dlugo ...no i bez 6tys ;)

Moje pytanie do osob ktore kupily nieadwno laptopy firmy Asusa. Jest okreslone w gwarancji ile moga max naprawiac? Ja swoja wyslalem z laptopem wiec nie moge do niej zagladnac. Jak by ktos zrobil skan lub chociaz zdjecie gwarancji gdzie sa warunki to by bylo super. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi już o gwarancję a o prawo konsumenta. Skontaktuj się z rzecznikiem/konsultantem urzędu ochrony konkurencji i konsumenta w celu uzyskania informacji. Koledze z pracy padło podświetlanie matrycy po jednym dniu i oddał do sklepu. W pogotowiu (jakby sprzedawcy coś kręcili), miał papier z wydrukiem odpowiedniego fragmentu ustawy o ochronie konsumenta. Papier się nie przydał, ale jego uzyskanie zajęło mu około 30 minut (dłużej czekał żeby się dodzwonić niż na odpowiedź). Pani z urzędu ładnie mu skierowała na mail odpowiednie fragmenty ustaw z wyróżnionymi fragmentami. W jego sytuacji wchodziło w grę kilka opcji: wymiana sprzętu, jego serwisowanie bądź zwrot gotówki.

 

Zadzwoń do rzecznika, to najpewniejsze źródło informacji o tym co sprzedawca/serwis może a czego mu nie wolno.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nnnnnnn powołał się na gwarancję, a nie na niezgodność towaru z umową. To są dwie różne rzeczy. Ustawa nie reguluje, ile powinna trwać naprawa gwarancyjna. Gwarancja trwa tyle czasu, ile jest w niej podane. To czy przedłuża się o okresy naprawy, albo czy biegnie na nowo w razie wymiany towaru też nie jest określone prawem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dzisiaj dostalem laptopa. Padla w nim plyta glowna. Plyta zostala zainstalowana nowa. Jak widac trwalo to 3 tygodnie. Podobno czekali na nowa plyte. Gdyby nie moja telefoniczna interwencja do siedziby asusa w warszawie pewnie trwalo by to w nieskonczonosc a tak to od telefonu na drugi dzien byl laptop zrobiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...