Skocz do zawartości
pete86

Stałe Ip, Port Forwarding, P2p

Rekomendowane odpowiedzi

witam, temat sieci p2p przerabialem niejednokrotnie w oparciu o to forum + portforward.com

 

juz mam ustawione stale ip, router ustawiony (linksys), zone alarm przepuszcza udt/tcp, utorrent hula, jednym slowem, wszystko tak jak chce ! :]

 

mam pytanie rozszerzajace temat stalego ip vs dynamicznie przydzielanego.

w laptopie mam wifi i ethernet. poki co ustawilem staly ip na wifi, ale mysle ze jak zmienie access point (np w kawiarni) to bede musial przestawic na automatycznie przydzielany ip, prawda? potem znow jak wroce do domu, bede sie bawil ustawiajac staly. jednym slowem: STALE IP ogranicza pewna mobilnosc i dostepowosc internetu, zwlaszcza ze chyba hotspoty wymagaja przelaczenia na automatyczne pozyskiwanie ip. poprawcie mnie jesli sie myle :]

 

ale w domu mam jeszcze kabel ethernetu. czy dobrym pomyslem bedzie zrobienie takiego tricku, ze na ustawieniach tcp/ip w wifi, przelacze na auto przydzielanie ip, natomiast w ustawieniach tcp/ip ethernetu, ustawie sobie staly ip? dzieki temu jak bede mial cos do sciagniecia, to bede podlaczal go pod kabel, tak zeby korzystal z utorrenta i przekierowania portow, natomiast do zwyklego surfowania, bede sie przelaczal na wifi. powinno wyjsc, prawda? chyba lap automatycznie bedzie wybieral polaczenie przez ethernet jesli kabel bedzie polaczony a wylacze mu przyciskiem wifi, a potem automatycznie przelaczy sie na wifi jak odlacze ethernet i wlacze wifi? ktos juz tak probowal, robil, jakies sugestie, obalenie mojej teorii (bo jeszcze tego nie zrobilem bo jestem na urlopie) ?

 

jeszcze jedno pytanie: czy korzystajac ze stalego ip mam jakis spadek wydajnosci internetu, czy nie robi to kompletnie roznicy ?

 

dzieki za pomoc i mysle ze niektorym ow topic sie przyda :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... kombinacje alpejskie. ;)

 

Na Twoim miejscu zainsteresowałbym się powłoką sieciową systemu (dość dziwnie to brzmi po polsku) - polecenie NETSH.

Masz tam multum opcji, z których może zainteresować cię zapis/odczyt ustawień sieci do/z pliku. Polecenie powłok: DUMP. Można zapisać opcję z DHCP oraz opcję stałego IP w 2 oddzielnych plikach i jednym kliknięciem ładować jedno z nich.

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie masz tam opcji na tym routerze zeby dla danegpo maca zawsze takie samo ip przydzielal

ja mam tak pokonfigurowane wszedzie dhcp ze zawsze dostaje to samo ip w danej sieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wogole poza tym watkiem z dynamicznym/statycznym ip na moim routerze dzieja sie inne zle rzeczy...

 

jest to swietny model linksysa z w-b/g, nie pamietam dokladnie modelu ale taki niebieski, horyzontalny, z jedna antenka. mam neo 2mbps i dopoki uzywalem modemu od neo wszystko dzialalo. od momentu jak przestawilem sie na tego linksysa nie chodza niektore strony (microsoft, myspace etc), gg zrywa polaczenie w trakcie rozmow, generalnie strasznie mnie to wscieka. firewall jest na nim wylaczony w setupie, inne zabezpieczenia tez wydaja sie byc deaktywowane, nawet lokalnie wylaczalem zonealarma, nie mam zadnych nortonow i innych. tylko zone'a. mial ktos juz podobny problem? jakie moga byc wyjscia z tej sytuacji :/ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...