Skocz do zawartości
DuchSwiety

Szukam Porady Lcd (19'?)

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam sie do zakupu LCD. Po licznych opiniach dochodze do wniosku by kupic BenQ FP91GP. Obecnie 1079,- zł A moze inny model ?

 

Uruchomiwszy inną rozdzielczość niż nominalna(1280 x 1024), szybko zapragniemy wrócić do fabrycznych ustawień. Poniekąd obraz przy rozdzielczości 1152 x 864 nie wygląda aż tak źle, ale zdecydowanie lepiej jest wybrać 1280 x 1024. Dokonując retrospekcji, natrafimy na fakt, że żaden monitor LCD nie oferuje świetnej jakości obrazu w rozdzielczości innej niż natywna. To jednak jedyna poważniejsza wada BenQ FP91GP

Takze jezeli reszta sprzetu poza monitorem niepozwoli nam na gre w nominalnej rozdzielczosci to obraz mamy panorame z czarnymi pasami na dole i gorze ? Traci na tym jakosc obrazu poszarpania etc ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ustawisz natywną rozdziałkę monitora LCD nie masz żadnych pasów na górze i na dole!

A ze swojej strony polecam sprzęt tańszy i o bardzo dobrych parametrach.

Samsung Samtron 94B lub Acer AL1916Ws

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Ja też poproszę o poradę, jaki monitor 19" kupić w cenie 1000-1200 (max to 1300). Gram ale dużo też siedzę w necie, co polecicie w tej cenie?? Jestem trochę przyzwyczajony do marki LG, ostatnio słyszałem o LG L 1970HR, warto sie w to pakować??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupilem BENQ FP93G 1 lipca 2006, monitor sluży glównie do gier przez net (Battlefield 2), nie zauważyłem smużenia nawet przy bardzo dynamicznych momentach ( latanie samolotem, jazda różnymi pojazdami), po 1,5 miesiacu żadnych badpikseli, duży zapas kontrastu i jasności, kolory soczyste, nawet chyba za bardzo soczyste ( można skalibrować). Ogólne wrażenia bardzo pozytywne.Bardzo estetyczne wrażenie wizualne powoduje cieńka ramka(obudowa) wokół matrycy. Na początku sierpnia miałem przygodę z burzą (pomyślałem, że monitor na śmietnik). Oddałem do serwisu (oczywiście nie wspominając o zdarzeniu "losowym"). Serwis zgodnie z warunkami gwarancji usunął usterke w terminie 18 dni ( sprowadzili i wymienili zasilacz, reszta przeżyla).

Monitor nadal dziala bez zastrzeżeń. Polecam ten model zapalonym graczom i maniakom oglądania filmów na kompie.

Oczywiście polecam podłączenie monitorka przez złącze DVI (brak kabla w komplecie), koszt kabelka to ok. 30 zł. (pełny DVI) jakość obrazu zauważalnie lepsza. Wtym tygodniu pojawiła sie nowa dostawa, cena ok. 930zł brutto.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstawie tu bo wyniki testu są wg mnie OK mimo niezrozumiałego jezyka;)

 

 

Podsumowanie czeskiego mega testu 19" LCD!!! ranking wygląda TAK:

 

zwycięzcą testu jest samsung 970P

 

OGÓLNA OCENA:

 

Dołączona grafika

 

w kategorii kolor:

 

Dołączona grafika

 

w kategorii szybkosc:

 

Dołączona grafika

 

w kategorii jakość podswietlenia:

 

Dołączona grafika

 

Ciekawosta to ze HP 1955 kiedys na PVA w obecnje wersji na MVA AUO 8ms zajął 2 miejsce wyprzedzając minimalnie P19-2, cena tego HP to 1250zł

 

 

reszta tu:

http://www.svethardware.cz/art_doc-A9D6980...B7006F0D14.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale cos nie tak jest chyba, bo zaowazcie ze w tescie KOLOR Samsung 931BF (matryca TN) wypada w tescie lepiej od Monitora Acer AL1923 (PVA). Skoro teoretycznie Matryce PVA zapewniaja lepsze kolory a tu takie cuda ? Jak to mozliwe

 

Eidt

 

w przypadku

acera

jasność [cd/m2] 280

kontrast 1000:1

 

Wystarczy nam taka jasnosc ? nie jest ona zbyt mala ?

Natomiast kontrast wyglada dojsc przesadzenie nie uwazacie?

Edytowane przez DuchSwiety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale cos nie tak jest chyba, bo zaowazcie ze w tescie KOLOR Samsung 931BF (matryca TN) wypada w tescie lepiej od Monitora Acer AL1923 (PVA). Skoro teoretycznie Matryce PVA zapewniaja lepsze kolory a tu takie cuda ? Jak to mozliwe

po pierwsze acer 1923 jest na MVA AUO co uduowodniono w tescie

po drugie musiał być jakis powod dla ktorego np 193P+ wypadł tak słabo pod względem koloru w tym tescie,

trzeba by kogos kto zna czeski zeby dowiedziec się za co zjechali tak te monitory,

po trzecie coraz nowsza elektronika potrafi zrobic cuda nawet z tak kiepskimi matrycami TN

 

Eidt

w przypadku

acera

jasność [cd/m2] 280

kontrast 1000:1

 

Wystarczy nam taka jasnosc ? nie jest ona zbyt mala ?

Natomiast kontrast wyglada dojsc przesadzenie nie uwazacie?

jasnosc 280 to az za duzo, acer na pewno nie ma dobrej regulacji mocy lamp i moze byc podobnie jak w fujitsu P19-2 gdzie sporo osob skarzyło się na "bicie po oczach".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, też poszukuje jakiegoś LCD 19" tylko sie wogóle na monitorach nie znam. Moją uwage przykuły te modele:

 

SONY LCD 19'' S95AB, plusy to matryca MVA Premium i niska cena, a minusem może być czas reakcji..

 

ACER 1916WAs, plusy: niska cena, obraz ponoramiczny, niski czas reakcji, minusy: matryca TN

 

Fujitsu Siemens H19-1W jak wyżej tylko narazie nie dostępny w Polsce

 

Najchętniej bym wybrał Sony ale nie wiem jak będzie z graniem i oglądaniem filmów. Może mi ktoś poradzić co kupić z tych trzech monitorów, a może wybrać jeszcze coś innego >1000zł...

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ustawisz natywną rozdziałkę monitora LCD nie masz żadnych pasów na górze i na dole!

A ze swojej strony polecam sprzęt tańszy i o bardzo dobrych parametrach.

Samsung Samtron 94B lub Acer AL1916Ws

Własnie przymierzam sie do zakupu samsunga 94B. Bo chyba nie ma innego monitora o takich parametrach z taką ceną ? Jeszcze jak by jakiś użytkownik opowiedział jak jest z filmami i kątami w tym monicie :) Bo głównie będzie służył net/filmy najwiecej netu (aby nie walił po oczach głównei o to mi chodzi, aby nie psuł wzroku) granie jakiś raz na poł roku :P Czy może lepiej brać Samsunga 740N ? Edytowane przez Dejot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X95FB w Nazwe "sony" nie mam zamiaru doplacac. Ja jeszcze troche czasu mam na wybor ale na 90% nie bedzie to matryca TN. No chyba ze Samsung 931BF potanieje albo trafi sie jego odpowiednik

Edytowane przez DuchSwiety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to jest to C/R ? :lol: :P

contrast ratio ;)

Przy zastosowaniu contrast ratio 5:1 katy widzenia sa wieksze na papierze, ale w rzeczywistosci na takich katach nie da sie juz pracowac. Niektorzy stosuja naciagana specyfikacje po to by poprawic parametry swojego produktu. Niestety poprawa jest, ale tylko na papierze. :-| LG czesto stosuje takie praktyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zdecydowalem kupic

Acer Al1923

Dołączona grafika

 

Najprawdopodobniej bedzie to sklep internetowy

No i rodzi sie pare pytan. Jak zapobiedz psychozie pikseli

sirius mi odp.

Moze Pan dokupic do interesującego Pana monitora 7 dniowa gwarancje na pixele lub subpixele w cenie 50 zl. Jesli w ciagu tego okresu znajdzie Pan na monitorze chocby jednego pixela lub subpixela wymieniamy Panu monitor na nowy na nasz koszt.

a wiec 50zl za ewentualny koszt transportu a tu zaraz "na nasz koszt"

Nie wszystkie sklepy intr maja takie gwarancje. I jak tu zrobic w przypadku zakupu przez internet. Zalozmy ze kupuje w innym tanszym e-sklepie, przychodzi kurier, rozpakowuje przy nim towar ogladam czy towar jest kompletny (nie wiem czy monitor musi postac chwile zanim go podlacze czy mozna odrazu do pradu?) , podlaczam a tu sub/bad piksel. Oprucz paniki i plucia se w brode ze nieskozystalismy z siriusa (106zl z gwara na piksele) mamy teraz ciezki orzech. Towar nei jest tani takze chcemy miec wszystko dobre od nowosci :) . Folie zerwane takz juz chyba zadna ustawa nas nie chroni. Co nalezy zrobic ? Kontakt z tym sklepem i wymiana towaru ale na jakiej podstawie, przeciez sa te zasady ISO i nie wymienia mi ze mam pare czy tam jeden piksel ...

 

Edit

No i kupilem all opisane w tym linku

 

http://www.mva.pl/forum/viewtopic.php?t=1596&start=90

Edytowane przez DuchSwiety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...