Skocz do zawartości
Kamilek_2006

Udane Podkręcanie Pamięci Acer 3024 Wlmi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam zaszczyt zaprezentować Pańtwu :lol2: podkręcone pamięci w moim lapku Acer 3024 WLMi.

 

Jako, że nie ma aktualnie (nie są w Polsce dostępne) pamięci 1GB DDR 2.5CL 400MHz, tylko 1GB DDR RAM 333MHz (ja zakupiłem 1 kość Kingstona KVR333X64SC25/1G - 470zł).

 

Tak więc postanowiłem podkręcić RAM'y, tak, aby działały synchronicznie z FSB procesora (wiadomo, że to dałoby kopa).

 

Pobawiłem się trochę programem A64Tweaker i wyszło świetnie, podkręcam na 200Mhz Frequency bez żadnego zwisu.

 

Tutaj screen z programu A64Tweaker:

 

Dołączona grafika

 

A tutaj screen z CPU-Z po podkręceniu:

 

Dołączona grafika

 

Częstotliwość w CPU-Z przeskakuje z 199.9MHz na 200Mhz ;)

 

Jedyna wada takiego podkręcenia to to, iż nie mogę kliknąć, aby program A64Tweaker wczytywał ustawienia przy starcie systemu - wtedy jest totalna zwiecha, jednak mi to w niczym nie przeszkadza, ponieważ wczytuje sobie profil z ustawieniami i jazda ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jakiś program który to zrobi w laptopie z intelem??

RMMA (Right Mark Memory Analizer) W nim mozna zmieniac timingi na 855 i 915. Jednak po zmienie z 4-4-4-12 na 4-2-2-4 (CPU-Z potwierdza nowe ustawienia) Nie zauwazylem zadnej roznicy w pracy... Super PI wynik identyczny, 3D Marku tez... Jednym slowem lipa ;)

 

P.S Nie wiem jak jest u Was, ale moje kingstonki 533MHz sa mocno cieple, wiec przy O/C uwzajcie na ilosc emitowanego ciepla ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie 25%, z czego około 15% przyrostu mocy to wyłączenie 2T Timing.

 

Świetna sprawa z tym jest ;)

2T Timing masz na Disable?? Bo u mnie w tej opcji wlasnie szybciel smiga :D

 

RMMA (Right Mark Memory Analizer) W nim mozna zmieniac timingi na 855 i 915. Jednak po zmienie z 4-4-4-12 na 4-2-2-4 (CPU-Z potwierdza nowe ustawienia) Nie zauwazylem zadnej roznicy w pracy... Super PI wynik identyczny, 3D Marku tez... Jednym slowem lipa ;)

 

P.S Nie wiem jak jest u Was, ale moje kingstonki 533MHz sa mocno cieple, wiec przy O/C uwzajcie na ilosc emitowanego ciepla ;)

moze i lipa:D ale u mnie wszystko szybciej lata, czuc :) w NFS:MW nie dalo sie grac bez wzgledu na ustawienia grafy, teraz lata w max detalach i nie dogrywa co 3 sekundy:D

dla mnie bomba B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze i lipa:D ale u mnie wszystko szybciej lata, czuc :) w NFS:MW nie dalo sie grac bez wzgledu na ustawienia grafy, teraz lata w max detalach i nie dogrywa co 3 sekundy:D

dla mnie bomba B-)

Czytanie ze zrozumieniem sie klania :-P Pisalem, ze nie ma roznicy na i915, nie na ATI XPRESS.

 

W RMMA dla i915 nie ma 2T Timings <_<, poza tym nie da sie zrobic o/c taktowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...