Skocz do zawartości
Imperator Kret

Pompa Cpc 12v - Recenzja

Rekomendowane odpowiedzi

WC mam kilka lat,mialem niejedna pompke.... nie robcie ze mnie przyglupa ok ?

podlaczylem ja na sucho po wyjeciu z reza i wirnik sie nie kreci ;)

gdyby w pompce bylo powietrze slyszalbym raczej terkotanie - tak jak bylo z taka sama pompka tyle ze pod 230V

 

to co mnie pozytywnie zaskoczylo to to jak sprawnie pompka przepchnela wode przez uklad myslalem ze bedzie to dluzej trwalo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepływ podwaja się, gdy zastosujemy taki trick -> pompka -> pompka -> CPU -> GPU -> BIP2

podejrzewam że nie masz racji ijednak większą wydajność będą mieć dwie pomki podłaczone równolegle ale i tak nie bedzie to dwukrotna moc pompy, ale mogę się oczywiście mylić :]

 

o tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

A czy mogłyby byc dwie pompki w jednym rezerwuarze połączone trójnikiem

do węża?

 

Dołączona grafika

 

 

 

A i jeszcze jedno jakie węże wchodzą na kroćce tej pompki?

Edytowane przez KonradGT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy my jesteśmy jasnowidzami?

 

Szczerze mówiąc wole pompki na 230V bo testowanie układu jest ułatwione - można wynieść do drugiego pokoju i podłączyć normalnie a nie testować szczelność koło komputera. W dodatku pietach porównywał CPC i jakiegoś Atmana i była różnica 2* na korzyść Atmana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos powiedziec jak wypada ta pompka w porównaniu z hydrorem l30II pod wzgledem głosności?. Bo potrzebuje taniej, cichej pompki i moge miec tego hydrora albo cpc.

Edytowane przez pintek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem ze hydror ma nieporównywalnie wieksza wydajnosc ale w moim przyszlym wc nacisk klade na cisze. Wiec nic mi z wielkiej wydajnosci jesli bede ciagle slyszal popierdzanie i buczenie :mur: . .Wiem ze faworyt to hydror ale ciekawi mnie jak wypada w porownaniu z cpc pod wzgledem glosnosci.

Edytowane przez pintek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem ze hydror ma nieporównywalnie wieksza wydajnosc ale w moim przyszlym wc nacisk klade na cisze. Wiec nic mi z wielkiej wydajnosci jesli bede ciagle slyszal popierdzanie i buczenie :mur: . .Wiem ze faworyt to hydror ale ciekawi mnie jak wypada w porownaniu z cpc pod wzgledem glosnosci.

Chcesz cisze ? Kup C.W.O !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecierz napisalem ze ma byc tania wiec cwo odpada :mur: .Naprawde ciezka dostac rzeczowa odp. na tym forum :mur:

Może ślepy jestem ale ja nie widze , że napisałeś "ma być tania". Nie wiem też ile chcesz na tą pompkę wydać. Jeżeli ci bardzo zależy na ciszy to musisz sypnąć groszem. Jeżeli masz 119 zł kup Coolrivera. Jest cichy.

 

.Naprawde ciezka dostac rzeczowa odp. na tym forum :mur:

Nie "jesteśmy" tutaj tylko po to aby odpowiadać tobie. Tak naprawdę to nikt cię tutaj nie trzyma. Jeżeli ci się tutaj nie podoba ..... zmień forum.

 

P.S.

 

"Przeczierz" pisze się przez Ż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie widzisz to proponuje wizyte u okulisy :lol2:

 

Poprostu złoszczą mnie odpowiedzi które nic nie wnosza do tematu. Prosilem o porównanie głosności pracy cpc vs hydor L30 kogoś kto posiadał te dwie pompki.Chodzi o te 2 pompki a nie pytanie ktora pompka na swiecie jest najcichsza wiec wypowiedzi w stylu kup cwo zostawie bez komentarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dwie pompki CPC 12V i obydwie juz mi padly!

po porstu jedna po ok 7 miesiacach a druga po ok 3-4 przestala dzialac.

wirnik sam z siebie przestal sie obracac. w jednej opmpce mozna go jeszcze ruszyc mechanicznie palcem ale sam z siebie nie zacznie sie obracac!

do chlodzenia uzywam wody demirelizowwanej i borygo. proporcje mniej wiecej 5/3 (woda/borygo).

temperatura wody nigdy nie przekroczyla 50stopni! procesor mial ok 34stopni...

a jak z Waszymi pompkami na 12V z CPC???

 

piszcie do mnie

 

quater@o2.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze, juz tlumacz....

 

WODA:

-temperatura wody nigdy nie przekroczyla 50 stopni (czyli maksymalnej temperatury w jakirj pompka moze bezawaryjnie pracowac)

 

CPU:

- srednia temperatura procesora to mniej wiecej 34 stopnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi juz 3 takie same pompki padly! wszystkie byly zatapialne....

objawy sa caly czas te same, przy kazdej niedzialajacej pompce. mianowicie wirnik nie obraca sie o 360stopni tylko wykonuje drobne ruchy w jedna i druga strone... jest jeszcze o tyle dobrze ze jedna pompke moge recznie wprawic w ruch. pozostale dwie juz calkowicie padly. czasami udaje sie je wprawic w ruch bez wody ale po zanurzeniu wirnik od razu sie zatrzymuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...