Skocz do zawartości
Olek H

Hp Nx7400 Z Core Duo A Temperatura Cpu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

W moim HP NX7400 model 508/Core Duo 1.73 temperatura procesora w stanie spocznku wynosi 45 stopni. Pod niewielkim obciążeniem po osiągnięciu 47 stopni (po kilkunatsu sekundach) załącza się na bardzo wolnych obrotach (cicho) wiatrak i schładza go do 45 stopni.

 

Czy u was jest podobnie ?

 

Pytam ponieważ przez parę dni miałem NX7400 model 505/Core Solo 1.86 i tam wiatrak włączał sie dopiero po długim używaniu z obciążeniem, więc zastanwiam się czy teraz z tym nowym jest coś nie tak. Zanim zacznę go rozkręcać i smarować od nowa procesor chciałbym wiedzieć czy tylko ja tam mam.

 

Pozdrawiam wszystkich,

Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

W moim HP NX7400 model 508/Core Duo 1.73 temperatura procesora w stanie spocznku wynosi 45 stopni. Pod niewielkim obciążeniem po osiągnięciu 47 stopni (po kilkunatsu sekundach) załącza się na bardzo wolnych obrotach (cicho) wiatrak i schładza go do 45 stopni.

 

Czy u was jest podobnie ?

 

Pytam ponieważ przez parę dni miałem NX7400 model 505/Core Solo 1.86 i tam wiatrak włączał sie dopiero po długim używaniu z obciążeniem, więc zastanwiam się czy teraz z tym nowym jest coś nie tak. Zanim zacznę go rozkręcać i smarować od nowa procesor chciałbym wiedzieć czy tylko ja tam mam.

 

Pozdrawiam wszystkich,

Olek

U mnie jest podobnie temperatura w spoczynku 43-45 st. , przy kodowaniu filmu dochodzi do 60 st. Wg mnie to jest normalne zachowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

W moim HP NX7400 model 508/Core Duo 1.73 temperatura procesora w stanie spocznku wynosi 45 stopni. Pod niewielkim obciążeniem po osiągnięciu 47 stopni (po kilkunatsu sekundach) załącza się na bardzo wolnych obrotach (cicho) wiatrak i schładza go do 45 stopni.

 

Czy u was jest podobnie ?

 

Pytam ponieważ przez parę dni miałem NX7400 model 505/Core Solo 1.86 i tam wiatrak włączał sie dopiero po długim używaniu z obciążeniem, więc zastanwiam się czy teraz z tym nowym jest coś nie tak. Zanim zacznę go rozkręcać i smarować od nowa procesor chciałbym wiedzieć czy tylko ja tam mam.

 

Pozdrawiam wszystkich,

Olek

 

A jaki masz bios? Bo w najnowszym strefy termalne sa tak ustawione ze wiatrak powinien sie wlaczac przy 50 stopniach, wiec by sie zgadzalo. Temperature w idle mam troche mniejsza ok. 40 stopni, ale przy wlaczonym stepingu i napieciu 0.95V dla 800Mhz. Bez tego temperatura wynosi ok. 46 stopni, wiec chyba wszystko masz w przorzadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz bios? Bo w najnowszym strefy termalne sa tak ustawione ze wiatrak powinien sie wlaczac przy 50 stopniach, wiec by sie zgadzalo. Temperature w idle mam troche mniejsza ok. 40 stopni, ale przy wlaczonym stepingu i napieciu 0.95V dla 800Mhz. Bez tego temperatura wynosi ok. 46 stopni, wiec chyba wszystko masz w przorzadku.

Bios mam F.06, najnowszy według strony HP, taki był wgrany od początku.

Przy 0.95V i 800 MHz oraz ustawieniu Max. Battery w programie Notebook Hardware Control w idle mam 42-43 stopnie. Wiatrak rusza (na b. wolnych obrotach) po ok. 30-40 sekundach temperatury 47 stopni (miernik temp. z Everest Home Edition).

 

A ty czym ustawiasz CPU ?

 

 

 

U mnie jest podobnie temperatura w spoczynku 43-45 st. , przy kodowaniu filmu dochodzi do 60 st. Wg mnie to jest normalne zachowanie.

Mi chodzi bardziej o ustalenie przy jakiej temperaturze włącza się wiatrak.

A jakim programem sprawdzasz temperaturę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Temperatura 45*C na procku to nie jest dobry powód do naruszania gwarancji.

2. Nie używaj wyrazów których nie rozumiesz. Nie ma czegos takiego jak "strefy termalne".

 

IMHO wszystko jest w porządku. Nie wiem po co chcesz rozbierać lapa.

Edytowane przez Excray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Temperatura 45*C na procku to nie jest dobry powód do naruszania gwarancji.

2. Nie używaj wyrazów których nie rozumiesz. Nie ma czegos takiego jak "strefy termalne".

 

IMHO wszystko jest w porządku. Nie wiem po co chcesz rozbierać lapa.

Jeśli masz coś konkretnego do powiedzenia na poruszany temat to chętnie się czegoś dowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

W moim HP NX7400 model 508/Core Duo 1.73 temperatura procesora w stanie spocznku wynosi 45 stopni. Pod niewielkim obciążeniem po osiągnięciu 47 stopni (po kilkunatsu sekundach) załącza się na bardzo wolnych obrotach (cicho) wiatrak i schładza go do 45 stopni.

 

Czy u was jest podobnie ?

 

Pytam ponieważ przez parę dni miałem NX7400 model 505/Core Solo 1.86 i tam wiatrak włączał sie dopiero po długim używaniu z obciążeniem, więc zastanwiam się czy teraz z tym nowym jest coś nie tak. Zanim zacznę go rozkręcać i smarować od nowa procesor chciałbym wiedzieć czy tylko ja tam mam.

 

Pozdrawiam wszystkich,

Olek

jakbyś nie zauważył różnicy to solo oznacza jeden rdzeń, duo oznacza dwa rdzenie, każdy dwurdzeniowiec grzeje się bardziej od swojego jednordzeniowego odpowiednika, u mnie jest 50 stopni podczas pracy w windowsie i jakoś mnie to wali, że tak powiem

a jak chcesz zejść poniżej 40 to wrzuć laptopa do wanny

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olek H jak juz bedziesz rozbieral tego laptopa to mialbym mala prosbe. Zanotuj i podaj na forum rodzaj ukladu PLL. Wtedy bedzie mozna sie pobawdzic w jakis O/C za pomoca odpowiedniego softu.

No więc rozebrałem go już nim przeczytałem twojego posta, ale za dużo płyty głównej nie widziałem. Chciałem przesmarować procesor, ale okazało się że jest w środku trochę inaczej niż w instrukcji i wiatraka nie da się wyjąć bez zdejmowania obudowy.

Też bym chętnie sprawdził na ile można podkręcić CPU.

A na razie obniżyłem mu napięcie i chodzi chłodniej i ciszej pod obciążeniem, przy mnożniku x13 ma ustawione 1.025 V, mniej nie sprawdzałem.

 

jakbyś nie zauważył różnicy to solo oznacza jeden rdzeń, duo oznacza dwa rdzenie, każdy dwurdzeniowiec grzeje się bardziej od swojego jednordzeniowego odpowiednika, u mnie jest 50 stopni podczas pracy w windowsie i jakoś mnie to wali, że tak powiem

a jak chcesz zejść poniżej 40 to wrzuć laptopa do wanny

To prawda że dual core pobiera więcej mocy, ale niewiele. Różnica między core solo a duo przy pełnym obciążeniu to 4 W. I dla mnie nie ma znaczenia ile stopni ma CPU, chodzi o ustalenie czy takie zachowanie tego modelu jest normalne czy jednostkowe.

 

A tak w ogóle to sam się wrzuć do wanny. :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

\

To prawda że dual core pobiera więcej mocy, ale niewiele. Różnica między core solo a duo przy pełnym obciążeniu to 4 W. I dla mnie nie ma znaczenia ile stopni ma CPU, chodzi o ustalenie czy takie zachowanie tego modelu jest normalne czy jednostkowe.

jest jednostkowe ... bo powinien mieć 44 st.

czepiasz się i tyle

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...