Skocz do zawartości
MiGoMaT

Amd X2 Core 2 Duo Czy Amd64

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie poradźcie mi co wybrać core 2 duo 1.8 (775), athlona x2 3.8(am2) czy jakiegoś athlona 64(am2). Komputer będę wykorzystywał do wszystkiego czasem jakaś kompresja jakaś gierka i co polecacię proca oczywiście bede kręcił. No i co kupić co sie najbardziej opłaca??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie poradźcie mi co wybrać core 2 duo 1.8 (775), athlona x2 3.8(am2) czy jakiegoś athlona 64(am2). Komputer będę wykorzystywał do wszystkiego czasem jakaś kompresja jakaś gierka i co polecacię proca oczywiście bede kręcił. No i co kupić co sie najbardziej opłaca??

 

Cd2 E6300 na plytce DS3/4 Gigabyte powiniens podkrecic do ~3ghz i byc bardzo zadowolony :)

 

Cd2 nie jest porownywalne z x2 3800 x2 jest duzo slabsze.

Edytowane przez VeganJustice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh a ile takak płytka kosztuje bo widziałem testy c2d na tweaku ale oni je tam porównywali z 1 rdzeniowymi i pozatym podkreconego do niepodkręconych a macie jakieś linki do testow podrenconego athlona x2??

 

no faktycznie znalazłem te testy są bardzo obiecujące czyli polecacie c2d spoko a do tego jakaś rozzsądna grafa tak do 800zł ale ak jest jakaś tańsza fajna to tez morze być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny z esc.pl

Gigabyte 965P-DS3 -569

Intel Core 2 Duo E6300 1,86GHz Conroe/FSB1066/2MB BOX 739

1308zl

DFI Infinity NF Ultra II-M2 369

AMD Athlon 64 X2 3800+ (2.0GHz, 1MB) BOX /AM2/ 599

968zl

 

Podaj ile kasy chcesz wydac to wtedy mozemy dokladnie ci powiedziec

 

I jak widac zalezy ile chcesz na to przeznaczyc :lol:

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze wole dołożyć i kupić lepsze a taniej to troche skołuje a ja tego 7300gt mam za 417(ale widze ze tanio tam u was tak samo jak u mnie:P) czli ten 7600 gs bedzie dobrym wyborem a x800xl 512/256 (co o tym myślicie)??

 

 

a i jeszcze w gre wchodzi 7600gt tez niedrogi czy sie nie opłaca kupować bo sie kreci tak samo jak gs który ma jeszcze szybsze pamięci

 

ta płyta głowna ds3 to na niej tak samo c2d podkrece jak ds4 czy moze kupić GIGABYTE GA-965P-DQ6 lntel P965 Socket 775 (PCX/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR2) czy nie ma takiej potrzeby

 

a kasy tak koło 2.5 tyś myśle za do 1.4 tyś na płyte i proca

Edytowane przez MiGoMaT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie jaki zsilacz wystarczy do podkrecenia tego cd2 1.86 do np 2.8 przy płycie DS4 oraz karcie radeon 1900GT .Bo ja ma na oku taki http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=21149- jak myślcie czy taki starczy do ostrego podkrecania.Czy może brać coś silniejszego ,ale musi byc w tej samej cenie,radcie - sorry wiem że to nie ten dział forum , jestem tu od niedawna.

Edytowane przez AFRODYTA360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i chyba ostatnie pytanie czy na ds3 podkrece tego proca tak samo jak na ds4?? albo czy na ds3 wyciągne z niego 2.8??

 

a i jeszcze jedno pytanie z tego co przeczytalem to core 2 duo nie sa 64 bitowe to nie przeszkadza zwarzwyszy na to ze do visty przydałby sie proc 64bity albo powiem jeszcze inaczej w czasach gdzie 64bitowy proc to standard??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z800xl 512/256 czy 7600gs zalmana??

x800xl jezeli sie nie myle ma te 512 memek na ddr2 :> wiec bedzie duuuuuużo wolniejszy niż 7600:],odpowiedz jest oczywista;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w testach core 2 duo łoi athlona x2 http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1536-17

 

 

a i jeszcze doradźcie mi jakie mam brac pamięci jakiej firmy narazie sie zdecyduje na 1 kość 1gb ale w niedługim czasie chciałbym dokupić 2 tak zeby pracowały w dualu:P

Edytowane przez MiGoMaT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale na asrocku c2d będzie miało koło 2100 MHz, a X2 można podkręcic do 2700 MHz ....

 

 

 

@Saimek

 

No kto ma takie testy :) trzeba poszukać :) na forum i porównac ;) ale i tak chyba bedzie conroe bo jest bardziej przyszłościowe lepiej wymiec mobo niz procka :)

Edytowane przez awq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładac nowego tematu, mianowicie: Co będzie lepsze?

 

C2D E6300 z Asrockiem 775Dual-VSTA czy X2 3800+ z Asus M2N-E lub DFI Infinity NF Ultra II-M2

na tym asrocku nie masz co marzyc o zegarze wiekszym od 2.2 Ghz na tym procku.... co do X2 i infinity mozesz wykrecic 2700 Mhz pewnie na dobrym chlodzeniu.. takze trzeba by porownac C2D 2,2 Ghz i X2 na 2700 :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

i tak wg mnie lepszym wyborem bedzie C2D i AsRock :) potem przeciez mozna wymienic plyte :)

 

///To moj 1000 post ;) hehe :lol:\\\

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

nie wiem. poza tym to forum nie jest od interesow ;)

 

zaloz temat w Kupie. I napisz tam ze interesuja Cie pamieci GoodRAM Pro pc-800 osiagajace np 860MHz z Cl4... (te dane napisz takie jakie ty potrzebujesz) jak ktos bedzie mial takie kosci na sprzedaz to pewnie zaproponuje Ci cos...

 

albo jeszcze inna opcja... przegladaj forum Sprzedam ;)

 

[sorry za OT]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...