Skocz do zawartości
cavarr

Asus P5b/deluxe/premium...

Rekomendowane odpowiedzi

nikt nie wie jak to rozwiązać?

 

 

ASUS P5B

 

 

*System Operacyjny : WinXP

 

[Opis problemu]

 

Problem występuje także na XP64, vista64.

wyskakuje taki bląd : http://img108.imageshack.us/img108/2507/21698612jt6.jpg

 

Raz nagrywarka DVD chodzi a raz nie.

 

Włączam komputer i od razu uzywam napędu : chodzi

Problem najczęsciej pojawia się gdy po włączeniu komputera robie cos (nie zależnie co - byle by nie uzywać napędu), i po jakims czasie gdy chce wlasnie otworzyc plyte pojawia się cos takiego: http://img108.imageshack.us/img108/2507/21698612jt6.jpg

 

Bios jest najnowszy

Nagrywarka jest sprawna (Probowalem inne modele - jest tak samo)

Kabel ATA jest dobry (sprawdzalem 3)

Zworka jest dobra - bez zworki tez probowalem

Nie ma róznicy jaką płytę używam( CDR, DVD-R, DVD-RAM, DVD+R, CDRW)

 

Świeżość windowsa nie ma wplywu na ten błąd.

 

Mysle ze to bios jest zle skonfigurowany a dokladnie ( ICH8)

 

 

JAK TO POPRZESTAWIAC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz na plycie asus p5b 1 GB ramu w dwoch kosciach po 512MB. To chodzi ladnie w dualu.

1. Czy jezeli wsadze do tej plyty kolejne 2GB ramu (2x1GB) to calosc bedzie tez chodzila w dualu pod win xp 32bit?

2. Czy moze kontroler obsluzy to jakos inaczej?

3. I w ogole czy to ruszy bo w instrukcji od plyty zalecaja mniej niz 3 GB dla win xp 32 bit.

Edytowane przez mdepesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mdepesz, Ja miałem 2*512 i dorzuciłem teraz 2*1024. Wszystko chodzi w dualu w WinXP 32bit. Jednak w Evereście (pewnie nie jest to żaden wyznacznik) zauważyłem, że wszystkie testy( odczytu, zapisu, kopiowania pamięci) wypadają gorzej w porównaniu jak miałem tylko 2*512. Może tak ma być ? Pamięci jak z podpisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Potrzebuje się dowiedzieć jakie parametry mam zmienić w BIOS-ie aby podkręcić nieco mój procesor.

Kupiłem niedawno taki zestaw:

 

Płyta główna ASUS P5B Deluxe

Procesor INTEL C2D E6420

RAM Patriot DDR2-800 PDC22G6400LLK

Cooler Scythe Infinity

Pasta Coollaboratory Liquid Pro

Grafika Gigabyte GV-RX165256D-RH

HDD 2 x Seagate ST3320620NS

Zasilacz Corsair CMPSU-520HXEU 520W

Obudowa Chieftec Mesh LCX-01B-B-SL

 

Chciałbym go podkręcić do 3,2 Ghz przy taktowaniu pamięci 400Mhz i optymalnych timingach. Szczerze powiem, że nie wiem jak to zrobić. Do tej pory leciałem na wysłużonym Athlonie 64 3000 i odkąd podkręciłem AMD-ka do 2,7Ghz nie interesowałem się kompletnie oc. Będę wdzięczny gdyby ktoś mi wskazał źródła gdzie mogę znaleźć info jaka jest idea podkręcania C2D i ewentualnie sugestie co do konkretnych parametrów.

Jeszcze interesuje mnie czym odczytywać temperaturę na procku bo CPU-Z wskazuje 49' RightMark w tym samym czasie 29-31' a PC Probe jeszcze inną :/ nie wiem o co chodzi.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jak mam XP z SP2 to musze robic dyskietke ze sterownikami AHCI ?

No i pewnie glupie pytanko, ale czy jak dysk bedzie mi chodzil na AHCI normalnie na sata II to bede mogl podlaczyc zwykly dysk Ata w celu zgrania danych, bedzie wszystko dzialac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale dramat sie robi na tym forum:/ coraz wieksze lamerki sie pojawiaja buu..

nowy bios do p5b sie pokazal 1501 ale ja nie widze roznic;)

i wedlug mnie nie warto doplacac do p5b delux.

 

ogolnie widze ze ciagle ludzie maja jakies problemy z p5b i ze jest gorsza od delux ja mialem 3 wersje plyta

 

p5b 1.03

p5b deluxe 1.03

p5b 1.04

 

i z zadna nie bylo zadnego problemu nigdy:)

 

pozdro.

Edytowane przez Pixelik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem szczęśliwym (powiedzmy...) posiadaczem płytki ASUS P5B. Ze względu na wysoką temperaturę mojego C2D zamierzam zakupić chłodzenie Scythe Infinity. :] Jednak przed zakupem chciałbym sie upewnić, czy w montaż tego monstrum nie będzie uniemożliwiony przez, co by tu nie mówić, wysoki radiator znajdujący się pod gniazdem procesora?? ;> Proszę właścicieli niniejszej płytki o informacje. :) Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Havret wprawdzie nie jestem posiadaczem P5B, ale po przeczytaniu paru stron wiem, że infinity ma małe trudności aby współgrać z P5B

 

oficjalna strona http://www.scythe-eu.com/en/support/compatibility.html też to potwierdza

 

aby było wszystko OK należy zmodyfikować trochę chłodzenie, a raczej zapinkę:

http://www.hard-h2o.com/vertema/56060.html

 

temat poświęcony Scythe Infinity Scinf-1000

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=209641&st=0

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha... To troszeczkę komplikuje. A możecie podać jakieś inne chłodzonka o podobnej i wydajności oraz cenie? Tylko, żeby współgrały z tym moim P5B??

 

EDIT

 

A jak sprawa wygląda z Ninja PLUS Rev.B? Wie ktoś może?

Edytowane przez Havret

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nie będzie problemu z 2x2Gb? Ktoś ma, sprawdzał, testował?

Ja mam w chwili obecnej HyperX 2x2gb 800mhz Cl5 i jest problem tego typu ze plytka wykrywa tylko 3 gb pamięci no i nie jest to dual :?

 

Mam pewien problem dotyczący penych stale powtarzających się błędów w systemie.Otoz po odpaleniu kompa wszystko jest cacy do pewnego momentu. po pewnym czasie (nie jest to stale okreslona ilość) zaczynaja sie pojaiac błedy typu Program wykonal nieprawidlową operacje i zostanie zamknięty do wyboru debug, wyslij raport, nie wysylaj. na początku myslalem ze to moze byc system wiec w ruch poszedl backup i nadal zonk ten sam problem wymienilem po drodze zasilke zeby sie upewnic potem ram pozniej grafika i nadal to samo. moje ostatnie podejzenie to plyta glowna ale wole sie upewnic. Czy ktos z was spotkal sie z takim problemem?Aha skan antywirusami nawet kilkoma zrobilem i jest czysto na twardzielach.

zapomnialem dodac ze po wybraniu opcji debug wywala sie kolejny blad (blad drwin.exe itp itd typu czerwonego)

Edytowane przez Mariusek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że system widzi tylko 3 Gb, a nie 4Gb, to nie jest wina konkretnego systemu, tylko jego wersji. 32bit będzie widziała tylko 3Gb, a 64bit 4Gb i więcej.

 

A wracając do 2x2Gb, to odpuściłem sobie i zamówiłem drugą parkę 2x1, tak więc będe pracował na zestawie 4x1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że system widzi tylko 3 Gb, a nie 4Gb, to nie jest wina konkretnego systemu, tylko jego wersji. 32bit będzie widziała tylko 3Gb, a 64bit 4Gb i więcej.

 

A wracając do 2x2Gb, to odpuściłem sobie i zamówiłem drugą parkę 2x1, tak więc będe pracował na zestawie 4x1.

Akurat nie tylko system mi widzi 3Gb ale tez sama plyta, ktora obsluguje max 8.Ramy sa napewno oki bo sprawdzalem, jest tak z kazdymi innymi 2x2Gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie tylko system mi widzi 3Gb ale tez sama plyta, ktora obsluguje max 8.Ramy sa napewno oki bo sprawdzalem, jest tak z kazdymi innymi 2x2Gb

Ustaw w biosie -memory remapping feature- na enabled

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest w stanie mi odpowiedzieć na to pytanko :)

 

Czy na tej płycie P5B-E idzie podkręcić proca bez synchro z pamięciami? Np. proc na FSB 450, a pamiątki na 800 Mhz (400). Jeśli tak to jak to się robi bo ja nie widzę takiej opcji tylko synchro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P5B Deluxe / Wifi-AP BIOS version 1212

 

1. Add new CPU uCode to support new processors

2. Revise SLP 2.0 rule

3. Enable support for SATA hot plug function under AHCI mode

4. Fix after downgrade CPU ratio, the Conroe L frequency not correct under ASUSCPU

 

ftp://ftp.asus.com.tw/pub/ASUS/mb/socket7...AP/P5BD1212.zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przymiezam sie do zakupu

E2160

2x1gb Geile 667 4-4-4

P5b (rev 1.04g tak w prolinie stwierdzili)

Czy na takim kompie jest szansa na uzyskanie 3 ghz (zakladajac ze procek pozwoli i jedynie kwestia plyty i ramu)

Czy lepiej wziac cos z mozliwoscia asynchro krecenia.. (np evga ultra..)?

Powtarzam raz jeszcze oC 3 ghz (3,2 to juz pelnia szczescia)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takich ustawieniach proc (E4300) chodzi stabilnie:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Jak dam 365x8 to wchodzi system i jest stabilny, ale jak dam 430x7 to komputer już wogóle nie wstaje. Czego to może być wina? ;\

Przy okazji mam Patriot LLK 800 MHz które mają gwarancję 1000 MHz przy CL5. Gdy ustawię 1000 MHz CL5 to komputer nie jest stabilny (proc jest na 1,8 GHz) - wyskakują BSOD'y itd.. Czy to wina pamięci, a może płyty głównej? Jeżeli tak to czy mogę je jakoś reklamować? Zasilacz Chieftec 420W seria HPC.

Edytowane przez scroll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj napięcie na pamięciach 2.3V przy 1000Mhz albo 2.25 przy 800Mhz. Próbuj też pokombinować z napięciami na NB możesz dać spokojnie 1.55V. Nigdzie nie jest napisane że płyta wspiera ddr2 1000Mhz więc trzeba katować ją napięciem. U mnie też takie cuda się działy i chciałem oddawać pamięć na gwarancję ale już jest ok.

Edytowane przez Fonzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

P5B

E2160 Smiga 9x360 ramy 720 4-4-4-12

2x1Gb Kingmaxa 667

Smiga na 3,2ghz

Probe2 pokazuje mi 1,38V rdzen

w biose ustawilem 1,4125

Nb 1,4

CPU 1,4125

Fryzjer 7 i AS 5 na procku

w idle

proc 34

mobo 35

Serja pytan:

Jaka jest bezpieczna temperatura dla MB i Proca?

Jakie sa bezpieczne napiecia?

Co z reszta napiec? (mam auto)

Ile moge wrzucic na te glupie kingmaxy? 2,1V?

Czemu w biosie jak siedze w Hardware monitor widze napiecie na procku inne niz ustawilem (zanizone) 1,375 oraz czemu temparatura w biosie na procku wynosi 40 stopni...

Juz jestem zadowolony bo chcialem oc 3 ghz i tyle mam.

Jednak w miare jedzenia apetyt rosnie. No i chialbym sprawdzic max.

Prosilbym o nie odsylanie do reszty stron, zreszta wiekszosc ma Deluxa, wiec ciezko mi napiecia i ustawienia przeniesc na swoje mobo.

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...