Skocz do zawartości
chr1st

Pamieci Ddr2 Podrozaly?

Rekomendowane odpowiedzi

wszedlem wczoraj na komputronik (ten hurtowy, tam ceny sa w miare w porzadku) i sie zalamalem. kosci ddr2 800mhz podrozaly o ok 150, 200pln !!! :mur:

 

wszedzie tak sie dzieje, czy mi sie wydaje?..

 

ktos ma info czym to jest spowodowane? trzesienie ziemi na tajwanie czy wymysl naszych rodzimych 'biznesmenow', ktorzy zwąchali ze z racji olbrzymiej popularnosci conroe wiele osob sie przesiada z platformy amd->ddr na ddr2 (jak ja np.)

 

masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny ida do góry wszędzie... w każdym cenniku. Małe dostawy do Polski z tego co wiem Geila i PDP np. w stodunku do zamowien ( zamawiaja np. 500 kompletow przychodzi 100 ) . Pamieci drozeja tam tzn od producenta gdyz popyt teraz jest ogromny, ludzie zmieniaja platformy na DDR2 i tym samym producent winduje cene jak i podwyzszaja ja juz w Polsce... Niestety tak jest z modą u Nas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę kupowałem na giełdzie w WW GEILE DDR2-800 CL5 2x1GB po 760PLN - ostatnie sztuki chyba. Modele ULTRA już były niedostępne - kosztowały w sobotę 840. Teraz pewnie są na stanie, ale na cęnę wolałbym nie patrzeć. Generalnie moje ramy zdrożały o 210PLN. Uffff - dobrze, że zdążyłem.

Edytowane przez malkovich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się DDR2 skoczyły znowu o 100zł ehhhhh narazie widze ze na Komputroniku tylko,GoodRam tak mocno nie poszedł. Mam zamiar składac nowego kompa, a sklep w którym sie zaopatruje bierze czesci z komputronika, moze pamieci z ESC wezme :)

Edytowane przez Puzynek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się DDR2 skoczyły znowu o 100zł ehhhhh narazie widze ze na Komputroniku tylko,GoodRam tak mocno nie poszedł. Mam zamiar składac nowego kompa, a sklep w którym sie zaopatruje bierze czesci z komputronika, moze pamieci z ESC wezme :)

komputronik to jeden z największych zdzieraczy, ceny maja od 50 do ponad 100zł wyzsze niż u konkurencji np proline

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"The price increases are mainly driven by increased demand from motherboard makers, which saw their shipments grow by 9.9% in August. The DRAMExchange also believes that PC OEMs have begun their Christmas shopping, which should put even more pressure on DRAM prices. DRAMExchange analysts expect that the growth in the motherboard market will last at least through September."

 

W lutym spadną ceny :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ogladalem wlasnie ceny w DE i pamieci poszly z 170-200€ na 250-280€ w ciagu 1 dnia. Kto kupil do 1 wrzesnia, rtafil w 10 ;) Trzeba poczekac do nowego roku niestety.

A myslalem, czy by nie pchnac Toledo i zakupic sobie Conroe, ale przy tych cenach to zostaje mi tylko Conroe+Asrock+moje DDR, ale ta kobminacja jakos mnie nie zachwyca :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ogladalem wlasnie ceny w DE i pamieci poszly z 170-200€ na 250-280€ w ciagu 1 dnia. Kto kupil do 1 wrzesnia, rtafil w 10 ;) Trzeba poczekac do nowego roku niestety.

A myslalem, czy by nie pchnac Toledo i zakupic sobie Conroe, ale przy tych cenach to zostaje mi tylko Conroe+Asrock+moje DDR, ale ta kobminacja jakos mnie nie zachwyca :(

Ani mi się śni czekać 3-4 miechy na nowego kompa :? choć już od dwóch lat kupuje nowy komp i wkońcu jest kasa na zakup. Ale moja cierpliwość ma swoje granice a jeszczce na dodatek zmieniłem zdanie i chce kupić Core 2 duo a tu taki pikuś :mur:

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasrany koniec roku. ja nie zdazylem z pamieciami. zamowilem w ktr w ostatniej chwili, ale nie przyslali mi bo juz nie mieli na stanie, co za syf... :angry:

 

na szczescie moja przyjaciola pracuje w firmie handlujacej sprzetem i mi pozyczyla na pare miesiecy kingstona 2x1gb 533mhz (na d9 wiec leca prawie 800 luzno) :-P inaczej byl bym w [gluteus maximus].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamięci drożeją już od jakiegoś czasu, tylko ddr3 trzymał cenę. ja swoje corsairy kupiłem za niecałe 290 zł (2x512) w komputroniku, teraz kosztują prawie 520 zł. Jeszcze kilka dni i ceny bedą większe o 100%. Karty graficzne też zaczną drożeć na dniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra !!!!!!!!!!!!!!!1GoodRam DDR2 1GB 667MHz po 500zł!!!!! .Złodzieje ,bandyci :mur: :angry: a miałem zamiar kupić nowego kompa :lol2: :zonk: i co teraz mam czekać 4 miesiące aż pamięci pójdą w dół :lol2: :blink: :-| Jak to możliwe że pamięci nagle drożeją o 100%!!!!!!!.Po prostu ktoś chce się nachapać naszych pieniędzy :legal: :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magiczne prawo podaży i popytu, bo nie słyszałem o żadnej klęsce na dalekim wschodzie.

a moim zdaniem to jest magiczne bezprawie.Co by było gdy producenci kart graficznych podnieśli ceny o 100% :lol2: a producenci ramu wszystko jak widać mogą(że niby za duży popyt i produkcja nie nadąża,raczej próba zbicia kasy na klientach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Strach się bać"... własnie kompletuje sobie komputer, wiekszosc czesci juz mam, ale jak widze te skoki ceny RAMu to mnie krew zalewa... Chciałem sobie kupić ten zestawik: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=21600 ale jak widzę wykres ceny to naprawde wszystkiego mi się odechciewa... chyba kupię uzywane i "kicham" na nowe z gwarancją... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta.. Nie tylko ddr2 podrozaly

 

tez poluje na pamieci od dluzszego czasu z zamiarem kupna jakiegos 2x1GB na DDR. No i teraz kiedy mam fundusze ceny sa wrecz makabryczne. Jakos w kwietniu przymierzalem sie do kupna 2x512 Patriotow KH - wtedy kosztowaly 318zl za komplet a teraz te same pamieci 495zl w 4speed. Az sie wierzyc nie chce. Wiem, ze ddry juz sa wypierane z rynku ale czy az tak musimy to wszyscy odczuwac?

Edytowane przez zetpe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta.. Nie tylko ddr2 podrozaly

 

tez poluje na pamieci od dluzszego czasu z zamiarem kupna jakiegos 2x1GB na DDR. No i teraz kiedy mam fundusze ceny sa wrecz makabryczne. Jakos w kwietniu przymierzalem sie do kupna 2x512 Patriotow KH - wtedy kosztowaly 318zl za komplet a teraz te same pamieci 495zl w 4speed. Az sie wierzyc nie chce. Wiem, ze ddry juz sa wypierane z rynku ale czy az tak musimy to wszyscy odczuwac?

Widac tak to jest ze musimy na tym wszyscy cierpieć :mur: Teraz bardzo żałuje ze nie zabrałem sie za kompletowanie komputera w sierpniu, jak porownuje obecne ceny, a ceny z sierpnia to dostaje białej gorączki :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proste roziwanie to nie kompletowac teraz kompa tylko poczekac. Producenci nie beda miec problemow z dostawami to i ram bedzie tanszy.

Placzecie, a i tak bedziecie kupowac, i wlasnie na takich klientach chca zbic kasiore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...