Skocz do zawartości
Gość rafifeo

Oc - Czy Sie Oplaca... ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rafifeo

siema. mam zamiar zaczac krecic moj komputerek, ale wtedy bym musla wymieniac zasilacz i chlodzenie... czy oplaca sie ladowac kase w ten stary konfig?

 

poniewaz to jest tak. jak bede zmienial kompa to i tak jeszcze raz bede musial kupic inna zasilke bo ta co bym kupil do tego byla by slaba (na 5v) ... a z kolei chlodzenie tez trzeba by bylo zmieniac przy nowym konfigu...

 

czy to co bym wycisnal z proca to bylo by warte wydania tej kasy? z grafika jest mniejszy broblem bo jak kupie pentagrama xc-70-cu+ to bedzie pasowal na wszystkie grafy :)

 

z gory dzieki za odp

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok temu miałem ten sam dylemat, sprzęt prawie taki sam jak twój,

zmieniłem chłodzenie na pentagrama qv-100 alcu i zasilacz na tagana 380, niedawno przesiadłem się na s939, zasilacz i chłodzenie zostawiłem, wszystko jest ok, i znowu kręce, więc myśle że się opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sprzęt raczej wielkiego potencjału OC nie ma :wink: szkoda ładowac weń fundusze.

Poza tym w nowe gry i tak nie pograsz nawet na tym wykręconym blaszaku.

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

no wlasnie chodzi o to, ze ja potrzebuje zasilacz z mocna 5v... a dla nowych plyt (754,939,am2) trzeba 12v wiec zasilacza nie oplaca sie chyba kupowac :(

z chlodzeniem tak samo. a proc na tej plycie mojej i standard chlodzeniu przy 1.75v chodzi na 2.4Ghz ... tylko nie wiem czy takie takty zrekompensuja mi wydane pieniadze, czy lepiej kupic cos lepszego za ta kwote (chocby cos na s754) lub wogole czekac i zbierac na k8l :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to bym sie ladowal w s939. W tej chwili ceny sa niskie a bardzo dobrze sie kreco procki sa wydajne. Ew Core 2 Duo jezeli chcesz zmienic oboz.

 

Sam zreszta za 2-3 miesiace zmieniam sprzet na s939 :)

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proc na tej plycie mojej i standard chlodzeniu przy 1.75v chodzi na 2.4Ghz ... tylko nie wiem czy takie takty zrekompensuja mi wydane pieniadze, czy lepiej kupic cos lepszego za ta kwote (chocby cos na s754) lub wogole czekac i zbierac na k8l :)

jak masz tak udanego A XP to na s754 nie opłaca Ci się przechodzić :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

no wiem., ale jesli bym mial chociaz plyte z zasilaniem na 12v, zeby mozna bylo kupic jakiegos topowera, i potem przy zmianie na 939/am2 nie zmieniac choc zasilki... :( ale niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jechalem na 5V plycie z Thortonem 2000+@Barton przy 2,1-2,2GHz uzywajac do tego 250W zasilki FSP. Fakt, 5V bylo mocne, ale mysle, ze dobra nowa zasilka ~400W nie bedzie miala slabszej linii 5V, a to inwestycja przyszlosciowa. Co do chlodzenia, to teoretycznie niektore chlodzenia z np. s939 po malych modyfikacjach mozna zalozyc takze na sA. Jednak ze swojego doswiadczenia powiem, ze do tych 2,1 - 2,2GHz do 1.7V starczal mi zwykly aluminiowy ArcticCooling z plytka miedziana pod spodem za grosze (juz nie pamietam nazwy, chyba Silencer wersja bez regulacji obrotow).

Jesli jednak masz pieniadze i chcesz je wydac na kompa, to teraz przejscie na 939 nie bedzie bardzo drogie, a przyrost mocy zauwazysz znaczacy (w grach i wymagajacych aplikacjach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

aha... mi sie wydaje jednak ze zasilka pod nowy sprzet ma nie to ze slabsza linie 5v, ale maxymalna moc na 3.3v i 5v jest niewystarczajaca :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

nie. naprawde kreci sie on na 166*14 (sry to bedzie rowno 2324)

mialem wtedy dostep do fortrona 400. teraz mam Colorsit 350 (:|) wiec narazie screena nie dam bo wiecie co sie moza stac :|

 

moj athlon jest z serii AIUHB 0324 ,oczywiscie nie twierdze ze procek byl wtedy full stable bo mialem slabe chlodzenie no i wysokie temperatur / nie chcialem go meczyc. a poza tym moj asrock oferuje max +v na +10% wiec tez duzo nie da sie zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz tak udanego A XP to na s754 nie opłaca Ci się przechodzić :-P

Procka sprzeda za kolo 200ziko, spermony64 bit chodza po 150max na allegro....Srednio wykreci sie na 2.5-2.6ghz, z dopłatą kilku groszy. Racja, nieopłaca sie przechodzic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

ekhem. gdzie sprzedam mojego procka za 200zl? 2 miesiace temu to owszem bym za tyle go opchnal na allegro, ale teraz to juz raczej nie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

aha.. no to sproboje skolowac na chwile jakis lepszy zasilacz i zrobic screeny zeby na aukcje dac :)

 

''aha, i czy moge ustawic mojego procka na 2300MHz przy 1.7v na zasilce Colorsit 350? tak tylko zeby pokazac wam tego screena? czy lepiej nie ryzykowac? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyyyś na twoim asrocku (bez PR0) skonczyłem fsb, była zima -18c...sempron 2300+ zamknoł fsb 249 :), pracował przez 3 min , po czym dysk już nie wstał:P , nie kręć(brak blokadypci/agp :/) , chyba że masz wytrzymały dysk ;]

 

ps. na codzien semp chodził na fsb 220-230 ;]

 

ps2. sprzedaj "To" i dorwij coś na nf2 ( soltek ,jetway ) będą wmiare tanie ;)a i o/c nie pogardzisz :D

Edytowane przez RaDdD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha.. no to sproboje skolowac na chwile jakis lepszy zasilacz i zrobic screeny zeby na aukcje dac :)

 

''aha, i czy moge ustawic mojego procka na 2300MHz przy 1.7v na zasilce Colorsit 350? tak tylko zeby pokazac wam tego screena? czy lepiej nie ryzykowac? ;)

Zaryzykuj ;) Co ci się może stać ?? :D Najwyżej nie zdąrzysz zrobić scr bo ci sie komp resetnie albo wywali BSOD'a ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

niestety ja nie krece przez fsb tylko przez mnoznik. (brak blokady pci/agp ;))

 

czyli nawet nie probowac na tym colorsicie? bo ja sie zastanawiam.. jesli procki ktor na def maja 2GHz chodza na tej zasilce, to czemu np procek ktory jest z def podkrecony na to 2GHz nie pojdzie? :| ja tego nie rozumiem ;)

 

 

//edit. zaryzykowalem i zrobilem screena przy 2158MHz i 1.78v. - wiecej MHz juz sie boje narazie dawac na zasilce :?

 

Dołączona grafika

Edytowane przez rafifeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krecenie przez mnoznik tak naprawde nie daje wymiernych kozysci (moze poza superpi), wzrost wydajnosci widac glownie po zwiekszaniu fsb

imo sprzedaj to co masz dopoki mozesz jeszcze za to dostac jakies sensowne pieniadze i wskakuj na 64 bity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

tylko wlasnie nie wiem tez czy sie oplaca... za to co bym sprzedal to by mi starczylo jedynie na cos dupnego.. :( a wiec jestem w slepej uliczce. a i ramy tez mam na 333 wiec slabe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...