Skocz do zawartości
Pabelo

Geil Ultra 800 Cl4

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie

na początku tygodnia zamówiłem sobie ramki jak z tematu - Geil Ultra 800 4-12-4-4, 2 x 512, co o nich sądzicie?? Warte były tych 460 PLN?? W teście Chipa są b. nisko?!

 

reszta zestawu:

AMD2 Athlon 3200+

Płytka DFI Infinity Ultra II-M2

ram j.w

GPU 7600 GS zalman edition ddr3, 2ns :oops: :mur:

 

Pozdrawiam Paweł

Edytowane przez Pabelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj bede mial te pamiatki tylko ze 2x1GB takze zobaczymy na co je stac, kosci sa podobno na elpidiach. Z tego co udalo mi sie znalesc na sieci to kreca sie mniej wiecej do 1000 MHz zreszta ktos na purepc nawet chyba to opisywal.

 

dunios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakim programem można sprawdzić na jakich kościach jest zrobiona pamięć? mam gelie 2x1GB DDR2-800 CL5 (które działają bez problemu na CL4 czyli jako 'Ultra')?

Programem "zdejmij radiatory i zobacz co pisze na kościach" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to żeś mi podpowiedział! jak już mam być zgryźliwy to Ci odpowiem, że poprawna forma to nie "zobacz co pisze" tylko "zobacz co jest napisane" ;) a tak na serio to nie da się niczym odczytać?

OMG, taka prawda, nie da się inaczej sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Asus P5B Delux i E6300 co lepiej wziąć:

1. DDR2 2x1024MB PC-800 GeIL Ultra CL 4 12-4-4 (1,8-2,4V)

2. Patriot 800DDR 2x1024MB LLK CL4 (2,1-2,2V)

 

Pogubiłem się już w tym wszystkim. Z których więcej wycisne?

 

Z góry dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

w piątek cały zestaw był u mnie, ale coś net nie działa - więc nie moglem sie pochwalić. Pamiątki szły na stockowych ustawieniach płyty - 677 cl5, musialem im dołożyć V z 1.8 do 2.1 i poszły jak należy, narazie nie próbowałem więcej. Niepokoi mnie tylko słaby wynik tych pamięci w prog Aida32 ok 5900 i 1700, jak u was to wygląda?? Jak w porownaniu do innych pamięci??

 

Pozdrawiam

p.s. GPU jednak na kosciach 1.2 a nie 2.0 ns :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie paru prywatnych wiadomosci z Pabelo nakrecilem swoje pamieci identycznie jak on i oto wyniki:

HTT=260 (10x mnoznik)

HT=4x

Vcore=1.475V

Pamieci= 2.2V

I Geile poszly na timingach 4-4-4-12 na 867 MHz :) mysle ze to dobry wynik.

Edytowane przez kiecha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie paru prywatnych wiadomosci z Pabelo nakrecilem swoje pamieci identycznie jak on i oto wyniki:

HTT=260 (10x mnoznik)

HT=4x

Vcore=1.475V

Pamieci= 2.2V

I Geile poszly na timingach 4-4-4-12 na 867 MHz :) mysle ze to dobry wynik.

Mysle ze nic ciekawego :lol: 867MHz z fabrycznych 800 i to jeszcze Ultra. W kompie mam zwykle Value 667MHz i brykaja na ponad 900MHz z 4-4-4-12, a np. 830MHz robia na 4-3-3-8 :wink:

 

http://valid.x86-secret.com/show_oc?id=119270

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozecie mi dokladnie powiedziec co macie na kosciach? bo kupilem taki eko zestawik na allegro jakis czas temu.. Elpidy OEM 2X512 Dual, 667 cl5 ;] wyjete z jakiegos servera HP.

 

cena? 230 zl z wysylka zaplacilem :D

 

Kosci jednostronne pisze na nich tak: E5108AG-6E-E

 

gdzies wyczytalem w necie ze muchy 533 cl3 sa na nich robione i jeszcze jakies kingi..

 

"I have elpida 6e-e 2x1 giga kingston, they can do 420 mhz 4-4-4-12 with only 2,13Vdimm. Until my e6400 arrrives cant test them more in speed. Here something I figure out, dont know if it works in relabeled "kingston" chips boxes, but if it works it will be a great help for those seeking cheap good memory"

 

=]

 

p.s niestety moje elpidy nie sa na PCB BP :/ a te gaile sa czy nie?... wazne ze za pol ceny :D

Edytowane przez Saimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych pamięci. Zaopatrzyłem się w taki komplet 2 x 512. Niestety nie był to dobry zakup :( max co chodzą z 4-4-4-12 to 475MHz. Napięcie niewiele daje dostały max-a jakiego ma moja płyta 2,45V (realnie pewnie z 2,4V) i nie było poprawy. 2,25V w zupełności wystarczy.

Postaram się poluzować. Może jeszcze trochę podskoczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mała zagadke. Posiadam kości Geil Ultra CL4 2x1GB PC6400 800MHz

 

Na strone geil.pl znalazłem oznaczenie tych pamięci 2GB (2 x 1GB) - GX22GB6400UDC. Sprawdziłem nalepkę na swoich pamiątkach i oznaczenie się zgadza. Jednak w CPU-Z mam takie parametry jak na zrzucie:

 

post-140521-1159199068_thumb.jpg

 

Coś chyba jest nie tak z tymi pamięciami??? Może ktoś mi to wytłumaczy?

 

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ustawiłem w Biosie na 800 to CPU-Z pokazuje to:

 

post-140521-1159203078_thumb.jpg

 

a chyba powinno by tak:

 

Timingi przy max. częstotliwości:

- CAS Latency : 4 T

- RAS to CAS delay (tRCD) : 4 T

- Precharge to Activate (tRP) : 4 T

- Activate to Precharge (tRAS) : 12 T

 

Można to gdzieś na mojej płycie ustawić?? Ja w biosie nie znalazłem tego.

Edytowane przez S4racen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ustawiłem w Biosie na 800 to CPU-Z pokazuje to:

 

[attachmyjentid=10021]

 

a chyba powinno by tak:

 

Timingi przy max. częstotliwości:

- CAS Latency : 4 T

- RAS to CAS delay (tRCD) : 4 T

- Precharge to Activate (tRP) : 4 T

- Activate to Precharge (tRAS) : 12 T

 

Można to gdzieś na mojej płycie ustawić?? Ja w biosie nie znalazłem tego.

poszukaj, powinno byc w biosie.

 

(wydaje mi sie ze zakladka, advanced-chipset, konfigure timing by spd=disabled, i pojawiaja sie timingi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można w biosie.

Prawdopodobnie: zakładka North Bridge Chipset Configuration => Configurane DRAM by SPD (disabled) i pojawią się timingi

 

Edit: kszonek byłeś szybszy

Edytowane przez lukmek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś mi powie, dlaczego w memteście moje Geil Ultra Dual Channel PC6400 ddr800 są pokazywane jako 157MHz (DDR315)? i jak ustawić memtest aby te pamięci dobrze przetestować? nie wiem dlaczego w każdym teście pokazuje mi po kilkanaście a nawet kilkadziesiąt tysięcy błędów - przypuszczam ze to chyba wina ustawień w memteście bo system chodzi bez zarzutów. w biosie ustawiłem wszystko fabrycznie, ale w memteście pokazuje mi zupełnie inne timingi niż te ustawione w biosie. poza tym przy podkręcaniu kompa jakakolwiek zmiana napięcia na pamięciach (w górę oczywiście) zawiesza mi komputer, nawet jak nie ruszam nic innego tylko napęcia pamięci. proszę o pomoc.

Edytowane przez MarGor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema ludzie pomozcie!!!!

Kupilem 2x512mb Geil ULTRA 800 CL4 i nie moge uzyskan stabilnosci na 450mhz przy CL 4 4 4 12 i napieciu 2.15V gdy daje wyzsze napiecie albo nizsze lub gdy zmeiniam tymingi na cl 5 5 5 12 to komp jest jeszcze bardziej niestabilny albo wogole sie wywala odrazu po starcie windowsa.

Czy te pamieci sa naprawde takie beznadziejne ???!!!

 

Mam ASusa P5B Deluxe WIFI i C2D E6300.

Edytowane przez SPeder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema ludzie pomozcie!!!!

Kupilem 2x512mb Geil ULTRA 800 CL4 i nie moge uzyskan stabilnosci na 450mhz przy CL 4 4 4 12 i napieciu 2.15V gdy daje wyzsze napiecie albo nizsze lub gdy zmeiniam tymingi na cl 5 5 5 12 to komp jest jeszcze bardziej niestabilny albo wogole sie wywala odrazu po starcie windowsa.

Czy te pamieci sa naprawde takie beznadziejne ???!!!

 

Mam ASusa P5B Deluxe WIFI i C2D E6300.

Zmien tRAS z 12 na 13 i daj znac. 2.15V jest ok, te pamieci nie lubia duzych napiec. Te pamieci sa fajne jak ich nie krecisz. Przy kreceniu a jeszcze na dodatek wiekszym to juz wychodza ich slabosci, nie licz za duzo na nich osiagniesz. Nie tylko Ty na nie narzekasz, ja juz je wymieniam np. :) Przy takim overclokingu jak juz dochodzisz do FSB=450 to od razu wymien te pamieci na cos na D9-tkach.

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...