Skocz do zawartości
blank79

Komputer Do 3800pln

Rekomendowane odpowiedzi

ke? :| gdzie to wyczytales? :| to moze powiesz mi, ze ludzie kupuja takie szybkie procesory po to, zeby wykorzystywac je tylko w polowie? i robia to dlatego, zeby dluzej pracowaly? typowa zywotnosc procka to okolo 8 lat. mi sie wydaje ze procesory srednio zmienia sie co rok max 2 lata :|

 

yh sory. to tak jaby wsadzic do malucha silnik ferrari. niby szybki, ale wyglad i cala reszta do [gluteus maximus] :/ dlatego karte trzeba bedzie zmienic bo po prostu nie na daje sie do reszty sprzetu. a taki 1900xtx to by byl odlot..

 

pozdro

To nie lepiej zmienić raz a dobrze? Ten Core 2 Duo więcej zdziała niż ten San Dieo. 7600 GS od Galaxy to świetna karta (więc nie mów że sie nie nadaje). To tak jakbyś powiedział, że 7600 GT sie nie nadaje do Core 2 Duo.

Jak widzisz mamy podzielone zdanie :wink: <_<

 

 

Ja za podobną cenę mam zamiar kupić coś takiego:

 

Płyta główna GIGABYTE GA-965P-S3 - i965P, SATA II, DDR 2, PCI-Ex, S-775

zmienłbym na http://www.gral.pl/preview/Asus/AsusP5BP96...TXCore2_13.phpi

I kupił zasilacz minimum 500 W

 

 

aaa i dysk lepiej 16 mb cache

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

To nie lepiej zmienić raz a dobrze? Ten Core 2 Duo więcej zdziała niż ten San Dieo. 7600 GS od Galaxy to świetna karta (więc nie mów że sie nie nadaje). To tak jakbyś powiedział, że 7600 GT sie nie nadaje do Core 2 Duo.

Jak widzisz mamy podzielone zdanie

no widzisz. ja do poczatku mowie o c2d tylko, ze ty piszesz, ze lepiej kupic taki procesor, bo jak bedzie nie wpelni wykorzystywany to duzej bedzie zyl - niezly argument :lol:

a z kolei 7600gs to tak - jest to dobra karta - ale dla kompa z prockem A64 3200 / 3500+ . po prostu c2d przy 7600gs sie marnuje. i nie powiesz mi ze tak nie jest. jkesli juz ktos kupuje conroe to albo do pracy - wtedy grafa moze byc nawet x550 . albo do grania - a wtedy analogicznie jesli stac cie na c2d to stac cie na dobra grafe :] - 7900gt/x1900gt/xtx . akurat w tym przypadku narazie nie stac go na bardzo dobra grafe, wiec narazie zastepczo ma byc 7600gs :]

 

koniec OT!

 

//aha i do c2d nie potrzeba wcale tak mocnego zasilacza :| wystarczy topower p5-400-oem.. conroe nie sa tak pradozerne jak starsze pentiumy/ Athlony X2 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CYTAT

po prostu c2d przy 7600gs sie marnuje. i nie powiesz mi ze tak nie jest.

tak nie jest... teraz coraz większa ilość gier wykorzystuje głównie ram i grafike więc C2D "marnuje sie" tak samo z grafą 7600gs jak z 7900gt <_< Po za tym dzięki C2D jako, że ma 2 jajka to możesz mieć w tle włączone inne programy (gg, tlen, jakiś p2p, antywirusy) bez straty FPS w grach. IMO pakowanie się teraz w jedno jajo mając tyle kasy do wydania to idiotyzm biorąc jeszcze pod uwage, żę już niektóre gry są optymalizowane pod 2`u jajowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

//aha i do c2d nie potrzeba wcale tak mocnego zasilacza :| wystarczy topower p5-400-oem.. conroe nie sa tak pradozerne jak starsze pentiumy/ Athlony X2 :)

<_<

 

Tak zgodze sie, wystarczy 400 W ale ja myśle o przyszłości. A jak zmieni grafe? Przyda sie zapas mocy <_< Ja ze swojej strony proponuje tą samą firme co ty tylko 480 W za 260 zł. :rolleyes:

 

 

no widzisz. ja do poczatku mowie o c2d tylko, ze ty piszesz, ze lepiej kupic taki procesor, bo jak bedzie nie wpelni wykorzystywany to duzej bedzie zyl - niezly argument :lol:

poniekąd mam racje :rolleyes: tak na chłopski rozum :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

tak na chlopski rozum to lepiej wtedy kupic Athlona 3000+ ktory jest o wiele tanszy... i jak sie spsuje (okolo 6-8lat) kupic nastepnego AThlona 3000+ ... (?) lol (?)

 

 

no wiec najlepiej kupic cos takiego:

 

Płyta główna GIGABYTE GA-965P-S3 - i965P, SATA II, DDR 2, PCI-Ex, S-775

Intel Core 2 Duo E6300 1.86 GHz s. 775 Box

Geforce Galaxy 7600gs Zalman Edition

Patriot 800DDR 2x1024MB LLK CL4 odSS

Samsung SpinPoint P120S 250 GB (SATA II, 8MB cache, NCQ)

Topower p3-450

 

 

no i tak. za jakis czas wymienic grafe i bedzie super zestaw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna GIGABYTE GA-965P-S3 - i965P, SATA II, DDR 2, PCI-Ex, S-775

 

no i tak. za jakis czas wymienic grafe i bedzie super zestaw :)

Wymieniłbym tą płytę na ASUS'A P5B.

No i zestaw lux :wink:

 

 

 

 

no i tak. za jakis czas wymienic grafe i bedzie super zestaw :)

Jak to będzie? :blink: Już jest :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

:| jak bys przeczytal ze zrozumieniem cale zdanie to bys wiedzial, ze chodzi mi o to, ze bedzie super jak sie wymieni grafe :huh: bo teraz tak szczerze mowiac grafa jest nie proporcjonalnie wolna do procka ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez urazy ale prosze cie nie opowiadaj bzdur. Nic sie nie bedzie marnowało. Zestaw jest elegancki.

 

:| jak bys przeczytal ze zrozumieniem cale zdanie to bys wiedzial, ze chodzi mi o to, ze bedzie super jak sie wymieni grafe :huh: bo teraz tak szczerze mowiac grafa jest nie proporcjonalnie wolna do procka ;]

no to właśnie przeczytałem ze zrozumieniem. Wiem o co ci chodzi :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie lepiej zmienić raz a dobrze? Ten Core 2 Duo więcej zdziała niż ten San Dieo. 7600 GS od Galaxy to świetna karta (więc nie mów że sie nie nadaje). To tak jakbyś powiedział, że 7600 GT sie nie nadaje do Core 2 Duo.

Jak widzisz mamy podzielone zdanie :wink: <_<

I kupił zasilacz minimum 500 W

aaa i dysk lepiej 16 mb cache

Po co mu 500W? 380 Seasonic'a lub 400 topower'a z P5 starcza, jakby sie bral za mocne krecenie moglby wziac 430 Seasonic'a... naprawde styknie bez problemu. C2D przeciez znacznie mniej pradu zre. Grafa tez pozornie nie wystartuje powiedzmy bez 450W [vide instrukcja x1800GTO] a mi chula [czy raczej chulala i bedzie jak postawie ja znow XD] na kreconym Venice i TOPOWERze 400p5. Grafe i tak zmieni, o to sie nie musicie martwic. ;)

 

@mopik100, post nizej

pewnie ze nie zaszkodzi tylko pytanie czy nie bedzie trzeba ciac kosztow ;) a na zasilce 60,- oszczedzone piechota nie chodzi. Szczegolnie ze wymiana karty za 1-2m-ce powoduje utrate wartosci wczesniej kupionej karty.

Edytowane przez topek@GC.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dochodzimy do finalnych wniosków:

 

Topower 480 W

 

Intel Core 2 Duo E6300 1.86 GHz s. 775 Box

 

Płyta główna ASUS P5B - i965, SATA II, DDR 2, PCI-Ex, S-775

Płyta główna ASUS P5N32-SLI Deluxe - nForce4 SLI IE, SATA II, DDR 2, PCI-Ex, S-775 (jak kasy starczy?)

 

Karta PCIex GALAXY GF 7600GS 256MB DDR3, 128 bit, 1.2ns (Zalman) ( GF 7600GS PCI-E 256DDR3 128bit

HDTV/Dual DVI )

 

Samsung SpinPoint P120S 250 GB (SATA II, 8MB cache, NCQ)?

Dysk SAMSUNG 250 GB, 8 MB, SATA II, NCQ - SP2504C?

 

Patriot 800DDR 2x1024MB LLK CL4 odSS 910zł (4) ?

Pamięć GEIL DDR2 2048 MB / 800 (Dual 2 x 1024 MB), 5-5-5 ?

 

 

I za jakiś czas wymienić grafe...

 

Co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

wg mnie obudowe powinno wybierac sie w takiej kolejnosci:

 

1. jaka nas interesuje wielkosc / midi/ big tower

2. ile jest miejsca na poszczegolne elementy i jakie wymiary ma obudowa

3. mozliwosc zainstalowania wentylatorow 120mm / jednego z przodu i jednego z tylu.

4. cena

5. wyglad ;]

 

 

niestety wiekszosc ludzi szuka obudow w taki sposob:

1. wyglad

2. cena

3. wielkosc

//no i koniec.

jesli szukasz obudowy takiej zeby ladnie wygladala to najlepiej kup brzydka ale dobra, i sam ja zmoduj ;)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malutkie, na dlugosc. Roszust szuka czegos w okolicach minimum 500mm. Rownie wazny jest wyglad... choc na kompromis zawsze sie go namowi ;]

Generalnie wymiar > wyglad = srodek.

Edytowane przez topek@GC.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli to ma być komp do gier to kosztem procka trzeba by podciągnąć grafikę, proste, efekty będą lepsze.

inna sprawa że ciągnie do c2d :) i pewnie bym się "przekatował" na 7600, ew. zmiana platformy za jakiś czas to problem większy niż przekładka grafy ;)

 

7900gt się sypią, grzeje się to okrutnie, ale chłodzenie w porównaniu do siekacza od ati jest faajne, ciche :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...