Skocz do zawartości
MeoPL

Jaka Karta X1800gto X1900gt Czy Moze X1800xt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jeszcze duzo czasu do kupna mojej grafy bo dopiero w styczniu kupie , ale nie wiem juz naprawde co kupic za grafe .

Na poczatku chcialem kupic x1800GTO bo ladnie sie moduje na x1800xl i wogole wypasik potoki na 16 tez idzie zmienic (podobno) i niezle O/C pozniej chcialem kupic 1900GT gdyz nowa technologia R580 ze wzgledu na 36 jednostek pixel shader niestety tylko 12 jednostek TMU podobno tez idzie zmodowac ale nie w kazdej karcie na 16 . Chcialem tez wziac ta karte ze wzgledu na to iz jest ona w miare przyszlosciowa gdyz rosnie wykorzystywanie na pixel shader procz tego wykorzystuje HDR+AA ale O/C z tego co czytalem nie ejst takie genialne:( niestety .

Patrzac na ceny kart doszedlem do wniosku ze niewiele drozszy jest radeon x1800XT z club3d widzialem za bodajze 950zl . x1800XT karta wypas fajne taktowanie 625 na 1500 16 potokow ale niestety 16 pixel shaderow:( karta hmmm nie bardzo przyszlosciowa . Posiada mozliwosc wlaczenia HDR+AA jak w x1900gt ale jest znacznie szybsza.

Jestem zdecydowany napewno na te karty wiem ze zaniedlugo wchodza nowe x1950 i jakies inne ale zdania nie zmienie bo musze sie zmiescic w cenie. Wiec proste pytanko co brac x1800gto x1900GT czy moze x1800xt. Na ta ostatnia jestem zdecydowany na dzien dzisiejszy ze ja kupie ale niechce pozniej jakiegos glupiego bledu zrobic wiec radze sie szanownych kolegow co wziac (odrazu mowie ze chce ja troszke pokrecic nie zamierzam na fabrycznych ustawieniach jechac). To na tyle mojej plaplaniny licze na wasze profesjonalne doradztwo:) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

w styczniu karty bedą duzo tansze i duzo sie na rynku zmieni, takich jak teraz x1900gt juz nie bedzie, glupi temat, poczekaj do stycznia, wtedy bedziemy na biezaca i Ci doradzimy jak najlepiej sie da... na dzisn dzisiejszy x1800xt 512 albo x1900gt

 

mozna tez troche posazukac :P niedawno podobny temat mojego autorstwa

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=211136

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem twoj topic wczesniej . Co do tematu nie ejst glupi bo sprecyzowalem w swojej wypowiedzi ze w gre wchodza te 3 karty zadna inna zadne inne nowosci mowie o konkretnie tych 3 kartach . Nie kazdy ma akse zeby kupowac za Bog wie ile karta ja chce max 700zl przeznaczyc dlatego mysle ze w styczniu te karty beda sie w tych granicach klasowac. A o zaklad pojde ze kupisz taki x1900GT w styczniu napewno w sklepach takze na zamowienie wiec nie mow ze tej karty nie kupie bo to bzdura.Ktora z tych 3 kart?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą nowe rewizje x1900GT, fizycznie tylko 12 potoków + 36 jednostek PS. Zubożałe PCB i technologia crossfire "2" (złącze a'la SLI). Do tego będzie na rdzeniu rv570.

Dokładnie, warto na to zwrócic uwage. W styczniu to juz pewnie bedą pierwsze karty z obsługą dx10, wiec teraz nie warto nawet sie zastanawiac, tylko czekac i zbierac kase.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisali koledzy wyzej teraz sie nei oplaca grafy kupic chyba ze taka za 350 zł cos ala x1300xt ktory ma sie pojawic teraz w tym miesiacu i czekac na tej karcie do wydania przez zarówno nv jak i ati kart zagodnych z DX10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...