Skocz do zawartości
p.f.pawlikowski

Ninja Vs Infinity - Decydujace Starcie

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej Intel i AMD będą się kierować w stronę lepszego procesu wykonania, co spowoduje mniejsze wydzielanie ciepła. Dodatkowo heat pipe zostanie niedługo wypchnięte z rynku przez heat line.

Edytowane przez Puma[JFK]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date=' 8 wrz 2006, 21:39' post='2310182']

Raczej Intel i AMD będą się kierować w stronę lepszego procesu wykonania, co spowoduje mniejsze wydzielanie ciepła. Dodatkowo heat pipe zostanie niedługo wypchnięte z rynku przez heat line.

nom, technologia idzie do przodu, ale jak bedzie mniej ciepla to moga mgh'e wzrastac i wtedy towery nadal beda na prockach, szczegolnie jak bedzie max oc ;)

co to heatline to niewiem jak szybko skoncza sie prawa do patentow (20lat trwa?), wtedy bedzie mozna tanio produkowac coolery na nich, narazie firmy musza placic za ten patent toi same coolery drogie :/

bo patent fajny :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest roznica temperatur??

A nie możesz uzyć takiej rzeczy zwanej GOOGLE? Przecież jest dużo testów necie gdzie są Ninja i Freezer...

 

kurczak80, skoro u innych nie urywa koszyka to niby dlaczego u Ciebie ma urwać? Jak nie będziesz przenosił często kompa itp to nic się nie ma prawa stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w teście na pro-clockers Infinity nie wypada już tak dobrze w porównaniu do starej Ninjy

http://www.pro-clockers.com/reviews.php?id=158&page=1

 

edit:

a tu następny test podważający recenzję wspac

http://www.silentpcreview.com/article658-page1.html

 

ps

wspac możesz przeprowadzić jeszcze raz testy bo są one dla mnie nierealne :-|

9,5C stopni różnicy w LOAD jest niemożliwe przy 800obr/min

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie moze bo jego ninja jest u mnie...

 

nie wiem czy dobrze mysle, ale wedlug mnie proc, ktory zastosowali na pro-clockers wydzielal po prostu za malo w, zeby wykazac, az tak duza roznice

Edytowane przez macr0n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie moze bo jego ninja jest u mnie...

 

nie wiem czy dobrze mysle, ale wedlug mnie proc, ktory zastosowali na pro-clockers wydzielal po prostu za malo w, zeby wykazac, az tak duza roznice

No tak ale na spcr skupili sie na C/W i delcie temperatur a nie samych temperaturach . Widac ze w cichym chlodzeniu Ninja pokonuje nawet swoich tworcow :lol: Tzn nie moga nic lepszego wymyslec :) Kiedy tworcy czipow nareszcie zmadrzeli i procki nie produkuja juz tylu watow Infinity to przerost formy nad trescia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w teście na pro-clockers Infinity nie wypada już tak dobrze w porównaniu do starej Ninjy

http://www.pro-clockers.com/reviews.php?id=158&page=1

 

edit:

a tu następny test podważający recenzję wspac

http://www.silentpcreview.com/article658-page1.html

 

ps

wspac możesz przeprowadzić jeszcze raz testy bo są one dla mnie nierealne :-|

9,5C stopni różnicy w LOAD jest niemożliwe przy 800obr/min

Oba testy są do d.u.p.y. Ten na silentpreview.com był robiony na P4 2,8GHz na s.478 a to zdecydowanie nie jest procek do testów współczesnych coolerów, bo jest raczej chłodny. Testy wykazują niewielkie różnice pomiędzy wszystkimi coolerami.

Podobny zarzut co do pro-clockers.com. Core2 Duo 6600 bez OC to nie jest grzałka. Takie recenzje to można sobie w skarpetki wsadzić :lol: Infinity sprawdza się w chłodzeniu konkretnych maszynek i wtedy pokazuje pazurki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wspac możesz przeprowadzić jeszcze raz testy bo są one dla mnie nierealne :-|

9,5C stopni różnicy w LOAD jest niemożliwe przy 800obr/min

na koncu testu dalem wyjasnienie dlaczego tak jest, procek przy 3.9ghz'a wydziela wystarczajaco tyle ciepla by zobaczyc wyrazne roznice pomiedzy coolerami (takie bylo poczatkowe zamierzenie i powtorka testu dala by te same wyniki)

przy niskich obrotach -> maly przeplyw powietrza liczyla sie powierzchnia oddawania tej energii, czyli to czym glownie infinity rozni sie od ninji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na AM2 da sie Ninje upchnac tylko nikt jeszcze sposobu nie testowal ;P Macie racje co do tego ze zastosowano male grzalki ale spojzcie na to od innej strony : nie bedzie juz Pentium D ani innych grzalek . Dla mnie te testy idelanie pokazuja ze Infinity to taki dinozaur :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na AM2 da sie Ninje upchnac tylko nikt jeszcze sposobu nie testowal ;P Macie racje co do tego ze zastosowano male grzalki ale spojzcie na to od innej strony : nie bedzie juz Pentium D ani innych grzalek . Dla mnie te testy idelanie pokazuja ze Infinity to taki dinozaur :)

Ciekawe podejście...Infinity jest dinozaurem, ponieważ jest najwydajniejszym (zaraz po Titan Amanda, ale to trochę inna parafia) coolerem. Wg. tej teorii najlepsze są coolery boxowe. Bo gorzej chłodzą i są głośniejsze :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neee ciekawym podejsciem to tematu jest czytanie ze zrozumieniem . Nie bedzie procesorow na ktorych zaobserwujesz te 300g wiecej metalu na sockecie kapisz ? Dinozaury tez byly szczytem osiagniec gadow i wyzionely ducha , to taka metafora .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neee ciekawym podejsciem to tematu jest czytanie ze zrozumieniem . Nie bedzie procesorow na ktorych zaobserwujesz te 300g wiecej metalu na sockecie kapisz ? Dinozaury tez byly szczytem osiagniec gadow i wyzionely ducha , to taka metafora .

Tak ale po podkreceniu procka kazdy gram alu sie przyda :P

 

EDIT: Listki na dole radiatora sa plastyczne, da rade je troche odgiac do gory ??

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak są plastyczne - odgięte kciukiem wracają do poprzedniego położenia ;)

Myśle, że kombinerki, albo coś mniej inwazyjnego pomogą w razie problemów.

 

Mi do głowy przyszedł pomysł, aby na radiator na dole wrzucić wentylek 60mm, widziałem jakieś 12mm -> więc trzeba by pozbyć się jednego listka. Zastanawia mnie jak przełożyłoby się to na wyniki i czy warto.

Może ktoś z miernikiem niech założy sondę na ten element i zbada temperatury - wówczas okaże się czy zabieg ma sens.

Edytowane przez krasi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie, jak by wypadły testy, gdyby porównać je w trybie pasywnym, najlepiej w niewentylowanej obudowie z jakimś cichym zasilaczem (ok. 20-22dB- jak np. mój Levicom). Puki co nie narzekam na swoją Ninje :)

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie komu wierzyć <_<

2332886[/snapback]

Zastanawia mnie, jak by wypadły testy, gdyby porównać je w trybie pasywnym, najlepiej w niewentylowanej obudowie z jakimś cichym zasilaczem (ok. 20-22dB- jak np. mój Levicom). Puki co nie narzekam na swoją Ninje :)
ninja pokona spokojnie coolera infinity, chyba ze infinity bedzie za blisko 120mm wentylatora w zasilce ktory by sie szybko obracal...

 

@krasi

zbadam i zapodam wyniki ;)

Edytowane przez wspac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam dylemat - buduje cichy (bezgłośny) serwer na C2D - wszystko będzie zamknięte z obudowie TJ08 (matx + 2x 120mm) - wentylacja 3x zaward/fander 120mm (2 w obudowie i 1 w zasilaczu) - szukam do tego coolerka najlepiej bez wentyla i nie wiem co wybrać: ninja, infinity, ultra-120 czy HR-01-775 - na pewno proc będzie kręcony ale przede wszystkim cisza (chciałbym jak wyjdzie E4300 @ 9x333 o ile coolerek podoła) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...