Skocz do zawartości
Maniakalny

Micro Gpu Fc

Rekomendowane odpowiedzi

witam

oto mój pierwszy uklad na nowym kompresorze :D

ukad załaduje 404a

wymiary obudowy (jeśli będzie), bo ta deska to raczej tymczasowo :P

dlugosc- 38cm

szerokosc - 17cm

wysokosc - 20cm

 

parownik GPU - wysokosc 22mm

Dołączona grafika

podczas lutowania

Dołączona grafika

 

przycinany skraplaczyk na wentla 120mm

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

nowy kompresor LG(NR58LAEG 220-240V ~50Hz 130W R134a)

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

updejt w piątek

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bije od Cibie rzyczliwością :lol:

 

układ całkiem całkiem, ale kompresor LG :/ ile Cie wyniósł?

popraw błąd

 

zaplacilem 80zl okazyjnie, przynajmniej oleju nie trzeba zmieniać :D

 

btw: LG nie produkuje kompresorów a tylko przykleja swoją naklejke z kompresorów innych firm

muciek mówi ze to jakaś asperka

 

juz raz sie nie zapytales, wiec dalej radz sobie sam

 

z tego co wiem nikt nie ma patentu na parowniki, dlatego nie pytałem

tak wogle to zmienilem prawie każdy wymiar więc sie nie czepiaj

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem nikt nie ma patentu na parowniki, dlatego nie pytałem

tak wogle to zmienilem prawie każdy wymiar więc sie nie czepiaj

Bo nie ma i mieć nie będzie, wiec nie rozumiem, jeśli np. ryba bedzie zly, bo ten jest podobny do jego parownika !

 

Chilly1 opracował swietny design i pozwala kopiowac swoje evapy, pod warunkiem, ze beda przeznaczone do uzytku domowego.

Edytowane przez LukeXE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas_gab

Nie znam się na FC , ale czy da się zrobić takie fc ala wc z paroma parownikami ? na cpu gpu nb? W chłodni mam autokaskade ( chyba ) i są tam 3 parowniki podłączone szeregowo i chodzi ... Jak jest z fc ?

 

OT Czy istnieją jakies subtelniejsze izolacje na węże 8/10 ? Mysle na FWC czysto teoretycznie ... Czy taki kompresor jest głośny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na FC , ale czy da się zrobić takie fc ala wc z paroma parownikami ? na cpu gpu nb? W chłodni mam autokaskade ( chyba ) i są tam 3 parowniki podłączone szeregowo i chodzi ... Jak jest z fc ?

 

OT Czy istnieją jakies subtelniejsze izolacje na węże 8/10 ? Mysle na FWC czysto teoretycznie ... Czy taki kompresor jest głośny ?

mozna zastosowac kilka parowników ale wtedy kompresor musi byc mocniejszy, jeśl chodzi o poziom hałasu to akurat ten kompresor przy r134a powinien byc nieslyszalny, przy r404a bedzie troszke glosniejszy

 

subtelniejsze izolacje ? tzn ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na FC , ale czy da się zrobić takie fc ala wc z paroma parownikami ? na cpu gpu nb? W chłodni mam autokaskade ( chyba ) i są tam 3 parowniki podłączone szeregowo i chodzi ... Jak jest z fc ?

 

OT Czy istnieją jakies subtelniejsze izolacje na węże 8/10 ? Mysle na FWC czysto teoretycznie ... Czy taki kompresor jest głośny ?

piotres coś takiego robił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na FC , ale czy da się zrobić takie fc ala wc z paroma parownikami ? na cpu gpu nb? W chłodni mam autokaskade ( chyba ) i są tam 3 parowniki podłączone szeregowo i chodzi ... Jak jest z fc ?

 

OT Czy istnieją jakies subtelniejsze izolacje na węże 8/10 ? Mysle na FWC czysto teoretycznie ... Czy taki kompresor jest głośny ?

Watpie abys miał autoK w chłodni. To jest system raczej niskotemperaturowy po co dla mięsa -70 ?

Po drugie te systemy sa słabe pod obciązeniem i uzywa się ich w formie przemysłowej np. w chłodniach na odczynniki czy innych tego typu systemach. Na chłodnie czy hale używa sie kaskad ale nie w znanej nam formie tylko na kompresorach typu "semi" o mocach ho ho ho i jeszcze większych ;) A czynniki jakie sie stosuje nie naleza do najbezpieczniejszych np. amoniak.

Edytowane przez muciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na FC , ale czy da się zrobić takie fc ala wc z paroma parownikami ? na cpu gpu nb? W chłodni mam autokaskade ( chyba ) i są tam 3 parowniki podłączone szeregowo i chodzi ... Jak jest z fc ?

 

OT Czy istnieją jakies subtelniejsze izolacje na węże 8/10 ? Mysle na FWC czysto teoretycznie ... Czy taki kompresor jest głośny ?

Czesc

 

Oczywiscie ze da sie zrobic . Victor89 ma racje, robilem cos takiego (do tej pory z 2 parownikami), niedlugo pokaze ten agregat na tym forum, ja robilem juz z 2 parownikami, ludzie na swiecie robili juz z 3 (CPU + 2*GPU), lecz ja sadze ze przy dostatecznie mocnej sprezarce nawet i 4 parowniki nie beda problemem :wink: - tylko co tym chlodzic ? :lol:

 

pozdrawiam

piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Oczywiscie ze da sie zrobic . Victor89 ma racje, robilem cos takiego (do tej pory z 2 parownikami), niedlugo pokaze ten agregat na tym forum, ja robilem juz z 2 parownikami, ludzie na swiecie robili juz z 3 (CPU + 2*GPU), lecz ja sadze ze przy dostatecznie mocnej sprezarce nawet i 4 parowniki nie beda problemem :wink: - tylko co tym chlodzic ? :lol:

 

pozdrawiam

piotres

4x 7950 :lol: tylko wtedy potrzeba 8 parownikow...... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem o co chodzi z tym r402a

napelnilem uklad i tylko -30 na parowniku

moze jakis czynnik z tej mieszaninyu sie nie skraplaca i tylko cisnienie tloczenia podwyższa (r125 ??)

Dołączona grafika

 

ciekly r402a

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

jak dojdzie 404a do mnie to wtedy porównam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hincó - 404a byl od ravena i u mnie dzialalo wszystko ;)

 

muciek - na XS piszą zebym zrobil dobrą próżnie choć wątpie zeby to cos dalo :/

 

moze to przez kompresor 1/6hp i kapilara 3m 0,8mm:/

 

ma ktoś moze wykres skraplania/parowania r125 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ogólnie ładnie to wygląda a teraz pewnie przyodziejesz to w jakąś ładną obudowe i bedzie gitez ;) Przekłamuje na większą czy na mniejszą temperature :lol: ?

 

P.S. Masz jakiś kompresor na zbyciu ?

Edytowane przez bryce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...