Skocz do zawartości
brt32

Tunet Tv Dvb-t Hybrid...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcialbym zakupic tuner hybrydowy do notebooka Toshiba Satellite P100-219. Czytalem, ze karta AverMedia pod PCMCIA ma problemy z niektorymi modelami Toshiby. Wiecie czy wspolpracuje z tym modelem? Zastanawiam sie nad kupnem wlasnie tej AVerTV Hybrid Cardbus PCMCIA albo Pinncacle PCTV Hybrid Pro Card 310C pod PCMCIA lub USB 2.0 (bo chyba karty tych dwoch firm sa najlepsze?). I mam problem z wyborem - jaka jest roznica miedzy tymi kartami, ktora jest lepsza? Bo jesli Aver ma problemy z tym notebook'iem, no to wezme Pinnacle... Ale teraz Pinnacle pod PCMCIA czy USB? ;)

 

P.S. Na allegro znalazlem jeszcze karte LIFE VIEW FLYDVB-T DUO CARDBUS: http://www.allegro.pl/item125392496_tuner_...ydvb_t_duo.html

Co o niej myslicie?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawosci spytam, bo sam myslalem pare dni temu o tym, gdzie bedziesz to uzytkowac? Bo z tego co wiem DVB w Polsce mozna odbierac w paru miejscach tylko. Chyba ze o czyms nie wiem, poza tym moze mnie ktos oswiecic jakim cudem TV ma odbierac dobrze na takich drucikach ktore daja jako anteny? A jako odpowiedz na twoje pytanie czy czytalem gdzies test Pinnacle na USB i podobno bardzo ladnie to dziala i wyglada, ja wlasnie ku temu sie sklanialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie podobno jest jakis zasieg... (3 stacje), poza tym uzywalbym analogowego do zgrywania starych kaset na plyty, itp. A DVB-T ogladac na wyjezdzie za granica, w Niemczech np. podobno bardzo popularne jest.

Wlasnie zadnych testow nigdzie nie moge znalezc... dlatego pytam tutaj, moze ktos ma i moglby cos napisac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde... za pozno... Kupilem tego Aver'a, podlaczylem i dziala, ale... po prawej stronie obrazu jest taki pasek z kreskami :( i im wiekszy jest ruch, tym wiecej tych kresek sie pojawia... Jednak przy TV cyfrowej (DVB-T) tego paska nie ma (ale obraz sie co chwila zacina). Nie jest to sprawa anteny, bo jak podlaczylem kamere analogowa pod composite to taki sam pasek sie pojawia... Zmienialem sterowniki na najnowsze i to samo... Ogolnie lipa.

Pozdrawiam.

 

@Daniel-Martola: Ktora karta Ci nie dziala? AverTV czy Pinnacle?

Edytowane przez brt32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj w swiecie Avera

 

mam tuner analogowy 501 tej firmy. efekt ten sam. nie wiem czy to sternownik czy nie. Tuner u mnie chodzil normalnie na acerze z 15.4 x700. teraz mam paviliona dv4232ea i te same problemy co ty. matryca taka sama jesli chodzi o rozdzielczosc a grafika intela (powinna byc lepiej supportowana niz x700 hmm). Problem sie rozwiazal dzieki ChrisTV. odpuscisz sobie przy nim pilota (przynajmniej w wersji darmowej bo innej nie testowalem) ale pozbedziesz sie paskow - trzeba tylko ustawic rozdzielczosc telewizji na 576xiles - musisz kombinowac i wlaczyc sobie wygladzanie obrazu.

Jesli chodzi o AverTV i zgrywanie kaset nie powinenies miec problemu bo geniusze z avera tu przynajmniej wpadli na pomysl nagrywania w roznych rozdzialkach - w tej defaultowej nie ma u mnie ani paseczka.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W "Enterze" bodajże jest test kart telewizyjnych Pinncacle PCTV Hybrid Pro pod PCMCIA i USB. Wypadły rewelacyjnie. Jedyna różnica jest taka, że PCMCIA jest ciut tańsza oraz posiada tuner FM. USB ma 4 cm i troche wystaje z lapka.

 

Sam się zastanawiam co wybrać i się nie mogę zdecydować.

 

Cena jest też dość wysoka, trudno kupić za mniej niż 350.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wymienilem tego Aver'a na Pinnacle, ale tu jest jeszcze gorzej! Przez caly obraz lataja pasy poziome... Te pasy zaleza od rozdzielczosci w jakiej jest obraz wyswietlany. Probowalem w Chris'ie zmieniac rozdzielczosc i przy 360 na iles tam obraz jest w porzadku (ale nie mam pelnej wersji, a przy cracku restartuje sie komp w czasie wlaczania :], no i nie ma dvb-t). A w defaultowym programie od Pinnacle nie mozna zmienic nigdzie rozdzieloczosc na mniejsza :( To samo bylo w Averze... a moze jest jakis sposob na zmiane rozdzielczosci?

W dScaler'rze probowalem ogladac, to w ogole strasznie dziwnie chodzi, wykywa niby dwie karty... na jednej obraz jest strasznie brzydki (Dshow), na drugiej jest ladny, ale w obydwu przypadkach dziala tylko composite - programow TV nie znajduje...

Juz nie wiem co mam robic. Jakies pomysly? :P

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie jade po tego Pinnacle (hybryda na USB) takze byc moze obaj bedizemy z tym walczyc ;)

 

edit.

Juz wrocilem, 335 ziko za wersje USB. Trwaja testy ;)

 

Czekam z niecierpliwością na te testy bo też przymierzam się do zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tam testy? :P

Mi sie nic nie udalo zrobic... Caly czas pasy w Media Center (brak zmiany rozdzielczosci obrazu) i ta karta bardzo mi sie nagrzewa, co zawiesza notebook'a... Jak wyjalem po zawieszeniu to nie moglem utrzymac w rece, taka goraca byla... I co tu zrobic...

Pod USB pewnie problemu nie bedzie. Tylko ciekawe jak z tym obrazem u Ciebie... Sa te pasy poziome?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, pobawilem sie troche tym tunerem i musze powiedziec ze jest calkiem niezle. Zadnych pasow pionowych, ani poziomych nie stwierdzilem, rowniez wspomniane lekkie czarne paski wystepuja u mnie tylko na TVP2, po lewej stronie, ale jest to tak maly fragment, ze praktycznie sie go nie zauwaza. Reszta odbiera ladnie, w domu tylko na antenie dachowej, na zewn DVB spokojnie daje rade na tej malej antence, nawet samochodem do 40km/h da sie ogladac ;). Generalnie pelen sukces. Aha no i nic sie nie grzeje. Wspomne tylko, ze tuner mialem na testach tylko wiec jakby ktos byl chetny to okazyjnie moge sprzedac.

pozdrawiam

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...