Skocz do zawartości
M4TEUSZ

Nowa Karta Na Agp, Czy Cały Komp?

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się czy nie zmodernizować kompa, bo po pierwsze się nudzę, a po drugie nie mogę grać w parę gier np. TES3 Oblivion, w natywnej rozdziałce mojego 15' LCD (1024/768) :( Ponieważ na co jak na co, ale pieniądze wywalone na kompa uważam za zmarnowane, chciałbym wydać jak najmniej ;)

 

Wymyśliłem następujące opcje:

 

A. Kupić Leadteka A7600GT AGP za ~700zł. (może w innych sklepach będzie tańszy) czyli po sprzedaży starej grafci dołożę ok 350-400zł.

+ Zysk w wydajności w grach wyliczony na podstawie reakcji kompa na podkręcanie obecnej grafy (wiem naiwne*) na 50%, plus oczywiście 256MB vram na karcie, nowszy silnik itp.

- Karta o wydajności GF7600GT trochę dziwnie wygląda i średnio pasuje do mojego konfigu, trochę jak 5-litrowy V8 do wartburga. Tak więc na rekordy w smarkach nie ma co liczyć.

A1. To samo, tylko z kupnem jakiejś dobrej płyty na nf2, przynajmniej komp nie będzie wartburgiem tylko polonezem, może nawet plusem :lol:

 

B. Sprzedać to co mam i... no właśnie co kupić?. Kompa mam g...o wartego**, pamięci PC2100 są również do wymiany, do tego więcej niż 800zł nie mam zamiaru dokładać.

+ Zysk w wydajności, jaki to mam nadzieję że mi powiecie, oczywiście liczę na proporcjonalny względem wydanych pieniędzy tj. skoro za 350-400zł mam conajmniej 50%, to za 700-800zł chcę kompa dwa razy lepszego niż obecny ;)

- Za rok i tak będę musiał kompa zmodernizować (DX10, Vista, Crysis, pierwsze konwersje z PS3 itp. "kataklizmy").

 

*Prosta proporcja uwzględniająca liczbę potoków takty pamięci i GPU oraz średnia z reakcji na 10% oc każdego z tych podukładów w Doom3, HL2, Oblivion (wgrywałem tego samego save'a i patrzyłem na ilość FPS) oraz 3D markach 03 i 05.

 

** Jak za tego XP2400+, GF6600GT, 2x512MB RAM i ECSa dostanę więcej niż 500zł to będę skakał z radości.

 

EDIT: (50 wizyt, 0 odpowiedzi, a ja mam tu poważny dylemat :lol:

 

MYŚL PRZEWODNIA POSTA:

Czy kupić GF7600GT AGP, czy wymienić kompa?

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem pierwszą przymiarkę do nowego kompa i wyszło mi co następuje:

 

- W 939 też nie ma co inwestować, z wyjątkiem PCI-E, reszta jest tak samo rozwojowa jak s. A do tego dziwnie się będę czuł wymieniając DDRy na inne DDRy o tej samej pojemności.

- Jak już w coś inwestować to w dwa jajka - przydadzą się nie tylko w grach.

- Przydało by się już 2GB RAM (Vista nadciąga!) tyle że: DROOOGO!!!

- Jak bym chciał się przesiąść na s. 775 pod c2d to musiał bym zainwestować dodatkowo w dysk na sata, ponoć zwykłe ata są niebootowalne.

 

Czyli:

Athlon X2 3800+ AM2 ~650zł (do ilu się kręci?)

Asus M2N nForce 430 ~330zł ew. jakiś asrock lub ECS na 6100 za ~220zł

1GB DDR2 667MHz ~350-400zł (teraz mam dylemat, czy w postaci jednej kości czy dwóch, dlaczego? patrz w moje wymagania)

galaxy GF7600GS Zelman ~550zł.

 

Czyli razem ~1800zł minus ~500zł za sprzedaż satarych śmieci daje ~1300zł.

Cel jakim jest dwukrotne przyspieszenie kompa byłby osiągnięty, tyle że jest to ponad trzykrotność tego co bym wydał na 7600GT AGP :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tak kupisz nowa grafe i bedzie o 50% szybsze ciekawe gdzie szybszy procek szybsze ramy szybszy dysk wtedy moze o 50% di tego prosty przyklad czy czy po wlozeniu drugiej grafy sli masz 100% wieksza wydajnosc

odnosnie twoich pieniedzy ja za to co mam w sigu zaplacilem 1200zl a przesiadlem sie z athlona 2800xp 768 ramu i moge powiedziec ze nie zaluje tylko jakies jajca mam z 3d ale juz naprawilem a ty najmneijszy kosztem na s939 to masz cos takiego:

sempron 3k oem 165zl apollo

asrock 939 vsata albo dfi rs 482 za 230 /250zl (dsi moge zalatwic za 239zł z siriusa)

7300gt galaxy proline 315zl

zasilacz fortron 350mdn 70zl spojrzalem w siga zasilacz starczy do ale do dfi musisz kupic przjesciowke na 24pin

1gb ramow ~ 330zl trzeba poszukac jakis oc podatnych w dziale sprzedam

Edytowane przez bryken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za stary sprzet przy dobrych wiatrach lykniesz spokojnie na allegro ~900 zl.

 

Za sam ram okolo 250-300.

 

Grafa mysle ze 300 na spokojnie.

 

Procek z plyta tez ze 300 lekko chyba?! Te procki na socket A schodza na allegro po wysokich cenach... kto wie czemu ale tak jest.

 

:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wyceny podałem najbardziej pesymistyczny wariant ;)

 

Te procki na socket A schodza na allegro po wysokich cenach... kto wie czemu ale tak jest.

Bo jak na athlony mają dużo MHz ;) Zresztą 21min. w SPI 16M z żałosnym FSB i na 5-letniej low-endowej płycie też nie jest złe B-)

 

Co do wymiany na semprona 3000+ s.939 i GF7300 to raczej odpada, aż taką kutwą nie jestem, zresztą koledzy mi uświadamiają że mój sprzęt tak bardzo g..o warty nie jest ;)

 

Tak więc co sądzicie o:

 

X2 3800+ AM2

2x512MB DDR2 667MHz powiedzmy Patriot

Asus M2N nForce 430

Galaxy GF7600GS Zalman

 

Za rok kupuję kartę z DX10, oraz dodatkowe, mam nadzieję że już tanie, 1GB RAM, może procki K8L będą ciekawą alternatywą dla tego X2 i mam dalej nowoczesnego kompa, chyba że przebiduję do pojawienia się tych nowinek, na tym co mam, ale w tym momencie kółko się zamyka bo GF7600GT w tym momencie stałby się opłacalny :?

 

Kup monitor crt i nie przejmuj sie natywna lcd [;

Wystarczy że wyjmę z piwnicy starego rupiecia pamiętającego czasy P133 łupanego :D Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym sie jeszcze zastanowil nad intelem bo różnica miedzy tym x2 a E6300 nie jest duza, przynajmiej ja bym tak zrobil, ze jak juz kupuje sprzet tej klasy to wybieram to co najlepsze, no chyba ze dalej chcialbys zaoszczedzic to proponowalbym sprzedac to co masz i kupic A3000+, Asrock DualSata, 2x512mb gf7600gs, ewentualnie jakas lepsza plyta, jesli dobrze licze dolozysz niewiele, a zysk wydajnosci bedzie calkiem spory

Edytowane przez Garfield^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popeiram kolege a co masz zlego do sempka 3k i 7300gt moze mega wydajne to nie jest ale w porownaniu do tego co masz to odczujesz roznice poza tym lepiej conroe niz x2 tylko wtedy bierzesz najtanszeo asrocka conroe ready i e6300

To że sempek 3k szczególnie podkręcony jest wydajniejszy od trzyletniego antka to chyba logiczne, tyle że mi nie chodzi o odczuwalny przyrost, tylko o pożądnego kopa, który umożliwi spokojne kożystanie z proca przez następne trzy lata.

 

Ten E6300 faktycznie jest lepszym wyborem. Mam tylko jedno zastrzeżenie, słyszałem że płyty z s.775 ponoć umożliwiają bootowanie systemu tylko z dysku sata. Czy to prawda? Bo jeśli tak koszt dysku, razem z droższym procem, mnie zruinuje, a to już mija się z programem "tani komputer" :P

 

EDIT: Jako że mam do tego uprawnienia zawodowe, przeprowadziłem analizę kosztów modernizacji parku maszynowego przedsiębiorstwa produkującego FPSy w grach pod nazwą "Mój wunderwaffe komputer", pod kątem zwiększenia wydajności i przyszłych trendów w rozwoju techniki i ciągle mi wychodzi że ten 7600GT AGP jest, poza nic nie zmienianiem, najbardziej opłacalny :? Chyba wezmę sobie na wstrzymanie :lol:

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no prosze cie ludzie poprzesiadali sie z sA na s754 i odczuwali kopa a ty raptem za to co sprzedaz mobo proc grafa ramy ~750 masz

semp 3k za 180zl jakis uzywany selekt 2,7ghz

asrock dual vsata 220zl

7300gt 315zl

ramy 1gb 330zl

a dokladasz 300zl czyli chyba nie jest tak zle z resszta kup sobie tego 7600gs i potem zaluj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde przestańcie już z tym Sempem OMG... On chce 2 JAJKA... I teraz tak jak

939 to:

X2 na Toledo i z miejsca zrobisz na nim 2.7Ghz ;)

Pamięci > wybór należy do ciebie ;]

Mobo: Asrock Dual VSTA

 

Jak AM2 to co do pamięci to Good Ram pro 667 lub 800 ;) Co do procka to nie wiem jaki jest dobry a jaki zły. Płyta tak samo ;) Także odsyłam do topicu o AM2 :)

 

76GS vs 73GT obie 256mb... 76GS jest 100 zł droższa a wydajniejsza o jakieś 15% (jeśli obie karty poddamy o/c) także wybór należy do ciebie ;)

I NIE opłaca się kupować tego 76GT na AGP ...

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@viod

Według mnie też Conrołek będzie lepszy ;] Nie orientuję się teraz w cenach, ale jak są podobne to ofc brać Conrołka ;]

@Xan02

Nie żebym się czepiał, ale co wniosłeś do tego tematu ? :| A co do 66GT to wszyscy wymieniają, bo za małą dopłatą masz 73GT który zjada 66GT ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E6300 ~600-750zł, (nie wiem skąd ta rozbierzność w cenach)

Asrock ConRoeXFire-eSATA2 ~350zł, (wolał bym coś lepszego, mam trochę dość low-endowych płyt, ale za to mam z nimi spore doświadczenie ;)

markowe 2x512MB DDR2 667MHz ~370zł, (jakie to popatrze na testy)

galaxy7300GT 1,2ns ~400zł faktycznie niedoceniałem tej ośmiopotokowej bardzo dobrej karty, choć tania nie jest :(

 

razem ~1800zł dokładnie tyle samo jak w przypadku X2 + 7600GS :) a i tego 7300 opchnie się za pół roku z niewielką stratą DZIĘKI!!!

 

EDIT: Niech to jasna, ta płyta ma tylko jedno złącze pod taśmę IDE i nadal nie wiem czy dysk na sata nie będzie potrzebny.

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja sie jeszcze podepne do tematu

z zestawiku (widoczny w sigu) sprzedaje 9800 i planuje zakup 7600gs

czy u mnie tez sie ta karta bedzie marnowac? szczerze to niebardzo mi sie usmiecha inwestowac w nowego kompa bo moj jeszcze chyba przez jakis czas bedzie wystarczajacy a po drugie mieszkam w lublinie gdzie ceny czesci komputerowych sa holernie wysokie (7600gs na agp kosztuje okolo 500 zeta :lol: )

no chyba ze ktos z lublina powie mi gdzie sa "normalne" ceny czyli takie o ktorych mowicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja sie jeszcze podepne do tematu

z zestawiku (widoczny w sigu) sprzedaje 9800 i planuje zakup 7600gs

czy u mnie tez sie ta karta bedzie marnowac? szczerze to niebardzo mi sie usmiecha inwestowac w nowego kompa bo moj jeszcze chyba przez jakis czas bedzie wystarczajacy a po drugie mieszkam w lublinie gdzie ceny czesci komputerowych sa holernie wysokie (7600gs na agp kosztuje okolo 500 zeta :lol: )

no chyba ze ktos z lublina powie mi gdzie sa "normalne" ceny czyli takie o ktorych mowicie

Normalne ceny są na allegro, lub w sklepach internetowych i wyhaczysz tą kartę spokojnie za 400zł. z przesyłką. Kompa masz trochę mocniejszego od mojego, obecną kartę nieco słabszą, więc napewno opłacało by się wpakować tego 7600GS. Niemniej sprzedasz obecny sprzęt za dobrą cenę i dopłacając z 1000zł będziesz miał nowoczesnego i bardzo wydajnego kompa (np. zestaw z mojego poprzedniego posta), tak więc przelicz pienążki i decyduj.

 

Natomiast ja biorę się za przełamywanie skąpsta, które ciągle daje się mi we znaki ;)

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skapiec.pl daje cene 299 zl za tego Asrocka e6300 na allegro widzialem za 599 zl . Co do ramu to ja bralbym po prostu Goodramy na micronach d9 (wszystkie Goodramy PRO 800mhz je maja) . Wszystkie czipsety Intela (nowe) maja jeden kontroler PATA . Paranoja i glupota bo zostawili np kontroler FDD ktorego nie uzywam od lat .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

markowe 2x512MB DDR2 667MHz ~370zł, (jakie to popatrze na testy)

galaxy7300GS 1,2ns ~400zł faktycznie niedoceniałem tej ośmiopotokowej bardzo dobrej karty, choć tania nie jest :(

ad. 1 Jak już napisał @viod Goodramy pro 800 ;)

ad. 2 To jest literówka ma się rozumieć ? ;] Chodziło ci pewnie o GT, bo 73GS to padaka ;] Ale jak za 400 zł to pewnie 73GT galaxy Zalman 1.2 / 1.4 ns (256/128mb)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie zajmuję się sprzedażą detaliczną ołówków postonowiłem nieco dołożyć do poprzedniego konfigu.

 

c2d E6300 - trochę mało MHz, ale coś się z tym zrobi ;)

 

zamiast asrocka wolę Gigabyte Ga-945P S3 i945P, boję się że limit szczęścia z low-endami wyczerpałem obecnym ECSem do końca :lol:

 

2x512MB DDR2 666MHz (przeprowadzę drobny underclocking :twisted2: goodram

 

galaxy GF7600GS zalman, jednak jego wydajność z nadwyżką rekompensuje różnice ceny w stosunku do 7300GT

 

Biorę się za dalsze przełamywanie skąpstwa, efekty wkrótce :)

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taka propozycje:

kupujesz Asrock 775Dual-VSTA

owa plyta lyka C2D i inne zabawki

dodatkowo posiada DDR1 i DDR2 oraz PCI-E 16 i AGP 8x

koszt to ok 210zl, do tego kupujesz np PD 805 za 400zl i za 600zl masz nowy konfig z perspektywami na upgrade

przy sprzedazy tych gratow co masz obecnie nie dolozysz duzo a na grafe i cos zostanie - 6800gs?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...