Skocz do zawartości
Imperator Kret

Blok Masterfreezer - Co To Jest?

Rekomendowane odpowiedzi

Aukcja

Coś takiego znalazłem na allegro, wypada o 1* lepiej(Delta T z linków w aukcji) niż Storm :blink:

 

W sumie już trochę siedzę w chłodzeniu wodnym(żeby nie napisać "siedzę w WC" :lol: ), ale jeszcze o tym bloku nie słyszałem. Jest w miarę tani(w porównaniu np ze Stormem) a wydajność mnie zaskoczyła.

 

Czy ktoś może o tym bloku coś napisać?

Edytowane przez Puma[JFK]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pare recek:

 

http://www.caseumbau.de/index.php?page=test302/test302_4

http://pcmoddingmy.com/e107_plugins/conten...php?content.215

 

Dołączona grafika

 

Slyszalem juz o tym bloku, ale jakos nie zwrocil mojej uwagi. Spod niezbyt rewolucyjny - ale widac ze na oko ciezko sie "ocenia" :wink:

 

edit:

juz jest moj btw :]

matrwi mnie tylko kwestia zlaczek, tam sa otwory 1/8''. Gdzie mozna dostac zlaczki na takim gwincie? (NK12), a jesli nie to chociaz przejscia na inny gwint.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit:

juz jest moj btw :]

matrwi mnie tylko kwestia zlaczek, tam sa otwory 1/8''. Gdzie mozna dostac zlaczki na takim gwincie? (NK12), a jesli nie to chociaz przejscia na inny gwint.

OT Przeslij do mnie to Ci przegwintuje na 1/4" za free.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko,że tutaj krociec jest bardzo blisko O-ringu tak amo jak w moim bloczku również z gwintami 1/8

0.125 cale = 0.3175 cm

 

Wychodzi ze powiekszenie na 1/4'' 0.15875cm w strone oringu, wzgledem tego co jest teraz. Chyba da rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bardzo łądnie to wyglada jednak tylko przez kilka dni, niestety mosiadz szybko sniedzieje...

Zyc szybko, umierac mlodo :wink:

Jutro jak dobrze pozakladam i porownam do x2p. Natazie nic zesniedzialo, ale fakt z czasem mosiadz troche sie "psuje".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstepne testy bloczku. Dolne to MF1, gorne to X2p bez sprayera.

zielone - core temp ze speedfana

czerwone - temp ta falszywa co np jest w smartguardianie

proc ustawiony w obu przypadkach na 1.55V w biosie do testu.

 

cpu.gif

 

Uwzgledniajac roznice w temp wody wychodzi jakies 5 stopni na korzysc dla MF1. Trzeba tez dodac ze pasta CLP z czasem troche zyskuje, jak zaschnie, a test robion na mokrej.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...