Skocz do zawartości
AndyN

Bix2 Vs Cooltec Maxistream/eheim1048 Vs Laing Ddc-1plust

Rekomendowane odpowiedzi

Karta gpu/mem: 650/775 (lub po wstepnym o/c = 720/810), vgpu/mvddc/mvddq/vddci: 1,425v/2,086v/2,086v/1,486v; Procek 3GHz @ 1,44v (to ustawienia na codzien) okolo 43 stopnie (wg mbm)

 

Raczej na pewno chodzi o temp., bo gdy wlacze Fandery na chlodnicy na max juz nie ma zwisow. Tylko ze wtedy robi sie glosno... :? Pomimo bloku Cool-Matic, ktory chodzi niby takze mosfety kary dodalem Fandera skreconego na minimum, aby wial wlasnie na okolice mosfetow. Podczas wyswietlania grafiki 3D blok jest w miejscu mosfetow BARDZO goracy.

 

Odnosnie ATIToola i przechodzenia z 2D->3D i odwrotnie. Zauwazylem aby przejsc stabilnie w tryb 2D musi byc absolutnie kazda aplikacja z grafika 3D zamknieta. Gdy w ATITool wlacze 'Show 3D View' w trybie 3D i przelacze recznie na tryb 2D = freez. Gdy okienko 'Show 3D View' jest zamkniete moge sobie dowolnie przelaczac 2D-3D-2D-3D... Nic sie wtedy nie dzieje.

Popatrz mój pierwszy post w tym wątku. Dwa jajka plus x1900 to potężne grzałki. Na skręconych wentylach przy przetaktowanych CPU i GPU 2x120 mm to za mało

 

Ale nie wiem czy 3x120 mm przy wentylach na min wystarczy. Czekam na złączki i węże by złożyć WC. Bo może być w myśl zasady: "Żeby chłodzić trzeba dmuchać"

 

I WC przy tak wykręconych ("grzałkowatych") sprzętach traci swój sens jeśli chodzi o ciszę. Jest wydajniejsze niż WC ale przestaje być znacząco cichsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idle (teraz):

 

Dołączona grafika

 

@Malik - zadziwiajaco niskie masz te temperatury...

 

Edit

 

Po jakiejs minucie z wlaczonym okienkiem 3D View i taktami karty graficznej jak widac:

 

Dołączona grafika

 

Fandery na chlodnicy skrecone na min. Za jakies 2 minuty nastapilby zwis...

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Węże już mam, jeśli złączki dostanę przed weekendem w weekend składanie WC ..... :D

 

Po jakiejs minucie z wlaczonym okienkiem 3D View i taktami karty graficznej jak widac:

Czym mierzysz temperaturę wody i w jaki sposób jest ona odczytywana przez MBM? :blink: Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe WC złożone choć jeszcze niekompletne - brak miernika przepływu (trzeba dorobić końcówki)

 

Bloczki te same, zmieniła się chłodnica na Maxistream'a i wężyki na Innovateki niebieskie w naciągniętych czarnych oplotkach

 

X2@2,0GHz def vcore, X1900@XTX - stress - wentyle na min

Dołączona grafika

 

Na chłodnicy działały tylko dwa wentylatory, trzeci czeka na dorobienie kabelka (jutro) więc screen ten jest tylko orientacyjny

 

Reszta screenów wkrótce

 

 

Mam już dość tego Eheima, znów się zapowietrzył i trzeszczy. Niech tylko poprawiona wersja Lainga się pojawi ..... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakas foteczka 'na szybko'? :)

Aparat w naprawie :( Może dzisiaj będę go miał

AndyN

jaka jest róznica m-dzy idle/load , najlepiej na procku po OC .Masz nie głupi blok i od pewnego czasu zastanawia mnie kiepski wynik mego X2P.

Przetestuj Orthosem jeżeli znajdziesz chwilę czasu

;-)

Gdy tylko zrobię ten kabelek do trzeciego wentyla zrobię zrzuty według tej samej zasady co w pierwszym poście tego wątku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos mi tu nie pasuje, na procu różnica 4 stopni lub coś koło tego, a na gpu 16C? To jakaś bzdura za przeproszeniem ;)

 

EDIT: chyba troche inaczej takty były ustawione

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszy post wrzuciłem część wyników z Coolteka (reszta wkrótce) Trochę nie wiem jak je zinterpretować w porównaniu z BIX2 :blink:

Dobra robota. Mała sugestia z mojej strony: byłoby dobrze, gdybyś wszystkie dotychczasowe (i przyszłe) wyniki zebrał w formie jakiejś tabelki albo kilku linijek tekstu. Całość wyglądałaby o wiele czytelniej i wygodniej by się je przeglądało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz napewno jakieś złe pole albo żyłę wodną ,przestaw sprzęt do innego pomieszczenia :huh:

? :blink:

Cos mi tu nie pasuje, na procu różnica 4 stopni lub coś koło tego, a na gpu 16C? To jakaś bzdura za przeproszeniem ;)

 

EDIT: chyba troche inaczej takty były ustawione

Takty czego?

Edit: Chyba, że sterowniki do grafy były inne .... Nie pamiętam tego już :oops:

Dobra robota. Mała sugestia z mojej strony: byłoby dobrze, gdybyś wszystkie dotychczasowe (i przyszłe) wyniki zebrał w formie jakiejś tabelki albo kilku linijek tekstu. Całość wyglądałaby o wiele czytelniej i wygodniej by się je przeglądało.

Zrobię tak gdy zrobię screeny ze wszystkich wariantów

 

Pomiary dla Coolteka robiłem "na szybko", sam byłem ciekaw wyników. Jeszcze raz się im przyjrzę gdy uznam, że jest to potrzebne zrobię je jeszcze raz. Nie twierdzę, że są bezbłędne i ostateczne

 

Nie sprawdzałem jeszcze jak się chłodnica sprawuje przy full load - praca, dom, angielski, czasu nie mam :(

 

Edit2: Zastanawia mnie jak chłdnica by się spisywała gdyby była poziomo. Czy ułożenie może mieć wływ na wydajność?

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio przebudowałem WC, poz zmianie budy na chiefteca MX przykręciłem chłodnice do bocznej klapy poprzednio była na górze i bardziej rozcieńczyłem glycoshell demineralką, tempy spadły o 3 stopnie :blink:, sam nie wierzyłem.

 

Na dniach zamiast badziewiastego aquaela zamontuje Eheima 1200l/h :twisted: a więc nadal totalny oldschool. Po tym jak zmniejszyłem "wysokość układu widzę , że po prostu pompa jest za słaba żeby Flowpin mógł rozwinąć skrzydła.

 

Jeszcze trza bedzie zamówić CLP i na venice w czapce 2700@1,55v uda się napewno zejść poniżej 45 stopni full stress.

 

Keep burnin'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...