Skocz do zawartości
delwin

X 1950 Już W Ofercie

Rekomendowane odpowiedzi

No i 2 tygodnie fumfel bez karty będzie :(. Nie wiem być może mu się trafił jakis kiepski egzemplarz. Zobaczymy jaki bedzie następny.

czesc

widze ze masz nienajlepsze doswiadczenia z x1950pro ale czy mógłbys napisać jak sprawował sie ten

sapphire x1950pro ?

w szczególnosci jak z chłodzeniem tej karty? głosne/ciche te sapphiry?

czekam i nie moge sie doczekac na asusa - o powercolorze moge tylko pomarzyc a sapphira moge miec od ręki ale zalezy mi aby była cicha

Swoją drogą te karty to jakieś duchy, ktoś ma, ktoś ma mieć, komuś padła a o samej karcie od użykowników nie wiele mozna sie dowiedzieć :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również przymierzam sie do grafy za około 750 zł no i do niedawna moim faworytem był właśnie radek x1950pro głównie przez to, że świetnie radzi sobie w NFS Carbon ale... No własnie... Po pierwsze znikoma dostępność tych kart i czekanie na dostawy, które na dodatek nie wiadomo kiedy będą. Po drugie kiepska chodliwość kart ATI na rynku wtórnym - geforcy "łatwiej" sprzedać i osiągają lepsze ceny. Po trzecie praktycznie brak OC, bo podniesienie taktów GPU z 580 na 620 MHz to bardzo niewiele...

 

Dochodzę do wniosku, że lepiej zainwestować w 7900GS...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również przymierzam sie do grafy za około 750 zł no i do niedawna moim faworytem był właśnie radek x1950pro głównie przez to, że świetnie radzi sobie w NFS Carbon ale... No własnie... Po pierwsze znikoma dostępność tych kart i czekanie na dostawy, które na dodatek nie wiadomo kiedy będą. Po drugie kiepska chodliwość kart ATI na rynku wtórnym - geforcy "łatwiej" sprzedać i osiągają lepsze ceny. Po trzecie praktycznie brak OC, bo podniesienie taktów GPU z 580 na 620 MHz to bardzo niewiele...

 

Dochodzę do wniosku, że lepiej zainwestować w 7900GS...

Następna osoba :rolleyes: Kto jeszcze się wykruszy ?

 

Dla mnie argumentem który zadecydował była także cena GeForce 7900gs ... na allegro ceny spadły.

 

A kart na chipie x1950 Pro jak nie bylo tak nie ma. Pozniej przesiade sie odrazu na coś z 8-generacji ... narazie wystarczy 7900GS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następna osoba :rolleyes: Kto jeszcze się wykruszy ?

 

Dla mnie argumentem który zadecydował była także cena GeForce 7900gs ... na allegro ceny spadły.

 

A kart na chipie x1950 Pro jak nie bylo tak nie ma. Pozniej przesiade sie odrazu na coś z 8-generacji ... narazie wystarczy 7900GS

Ja natomiast okazyjnie kupiłem san diego 4000+, okazyjnie asusa A8R-MVP wiec konsekwentnie zaczaiłem się na tego X1950pro. Najpierw jednego za jakiś czas drugiego.

Ale jak jeszcze troche poczekam i sie nie doczekam to równie okazyjnie pogonie tego asusa i poszukam czegoś z SLI + 7900GS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie mówię ze karta jest zła... powiem nawet więcej jest dobra, wydajna, chłodzenie w asusie jest cichsze niż zalman na 7900gs od Galaxy... ale jednak głowa podpowiada żeby brać geforca... Dlatego zmieniam dział i lece poczytać temat o GF 7900 B-)

 

POZDRO!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kalin20

Jeszcze nigdy nie miałem problemu ze sprzedaniem radka na allegro. Dłużej niż dzień to nie trfało.

@D.D

Pozatym D.D. przecież wczesniej napisałem Ci o osiągach karty. Jeśli chodzi o chłodzenie to jest znacznie cichsze niż to oryginalne na x1800gto. Jednakże karta , egzemplarz , który miałem okazję przetestować po niewielkim OC padła . Wymienili na szafirka znów i już jej wolę nie dotykać i nawet o 30 mhz na gpu nie podkręcać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kalin20

Jeszcze nigdy nie miałem problemu ze sprzedaniem radka na allegro. Dłużej niż dzień to nie trfało.

@D.D

Pozatym D.D. przecież wczesniej napisałem Ci o osiągach karty. Jeśli chodzi o chłodzenie to jest znacznie cichsze niż to oryginalne na x1800gto. Jednakże karta , egzemplarz , który miałem okazję przetestować po niewielkim OC padła . Wymienili na szafirka znów i już jej wolę nie dotykać i nawet o 30 mhz na gpu nie podkręcać.

Na poczatku myslalem, ze wlasnie szafir bedzie sie krecil najlepiej ze wszystkich, a tu taki zonk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja do cho... będę dalej się upierał nad Ati. Tyle że właśnie Asus. Jeśli jej nie dostanę po 10 grudnia(wtedy dostaję wypłatę ;) ) to biorę GF 7900GS (zalman). Tak tak.. Devil zmienił wiarę ;) To będzie mój pierwszy GF od czasów GF 2 MX 400. Duża przerwa ale może i lepiej na tym wyjdę. Jak dostanę radka od Asusa to go kupie nawet jeśli nie będę musiał podkręcać. Oczywiście wszystko zależy od testów. Dlatego czekam na jakiś test szarego użytkownika PPC ,który zapuści marki 03 ,05 i 06 na tej samej konfiguracji, (najlepiej A64 3000-3800 ;) ) i zapoda porównanie tych kart. Jestem bardzo ciekaw wyników obu karcioszek. Lool zapomniałbym że dostałem kilka dni temu taki oto mail od Sirus.pl:

 

witam,

karty są już dostępne.

http://www.sirius.pl/komputery/towar_wyszu...DR3_256bit.html

 

 

Pozdrowienia,

 

Dariusz Oczko

 

Sirius.pl Sp.z o.o.

........

Tyle że pewnie już zdążyli je wykupić ;) Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@luki2

Słuchaj nie sugerowałbym się losem jednej sztuki. Nakręcę kumplowi jeszcze raz , że ja muszę ją dokładnie poznać ;). Wezmę ją do siebie jeszcze raz i ją pomęczę, ale w zamian za to pozakładam mu to co potrzebne jest tej karcie a nie ma tego w standardzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarowno Asus x1950 pro jak i Galaxy 7900 gs maja mocne i slabe strony. Zastanawiam sie nad przesiadka na asusa gdyz brakuje mi w nvidii AA wraz z HDR'em w oblivionie oraz avivo. Bardzo szybko sie tam kompresuje filmy i teledyski. Karty Ati bardzo mocno sie grzeja. Ostatnio nabylem chlodzenie Thermalright HR-03. Jest to uklad calkowicie pasywny. Mozna na nim zamontowac lecz nie trzeba wentylator 92 mm. Ja na swoim galaxy zamontowalem pasywnie i temperaturki 41 i 55 w stresie. Proca tez chlodze pasywnie wiec tylko chodza mi fanderki w obudowie i wentylator w taganie. Boje sie ze jak zaloze to chlodzenie na radeona to temperatury bede mial w stresie ponad 80 stopni lub nawet 90. Czwarty dzien sie zastanawiam nad przesiadka i nie moge sie zdecydowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli te karty mają się tak słabo kręcić to już nie jestem taki pewien wymiany na x1950pro. Moja karta po o/c ma podobne wyniki jak te na stockowych ustawieniach tylko tyle, że w grach może jednak brakować tych potoków.

Karty asusa i saphire są dostepne na allegro jakby co

OT a co myślicie o X1900GT?

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@miramp

Jest taki na guru3d.com avivo pakiecik do x800 i do gforcow i dzieki temu mozesz na swoim gfie zrobic - szybko zmienic format filmiku , skompresowac. Działa sprawdzałem.

@Grzechu

Grzechu ja bym na Twoim miejscu nie wkładał tego x1950pro, bo po co skoro masz go tak wykreconego i różnicy raczej nie bedzie wiekszej.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak wole poczekać na tego X1950Pro jeżeli będzie po tej cenie 700 zł wyższy standard działania i wg. mnie aktualnie nie ma sensu kręcić go .... I tak na starcie jest 2500 pkt. przed 7900GS w 3Dmarku05 tak więc spora ta przewaga. Odnośnie tego że padła jedna sztuka to nic bym nie sugerował :P Pewnie nie jedna 7900GS już padła nie wspominając o innych wersjach z tej serii :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak wole poczekać na tego X1950Pro jeżeli będzie po tej cenie 700 zł wyższy standard działania i wg. mnie aktualnie nie ma sensu kręcić go .... I tak na starcie jest 2500 pkt. przed 7900GS w 3Dmarku05 tak więc spora ta przewaga. Odnośnie tego że padła jedna sztuka to nic bym nie sugerował :P Pewnie nie jedna 7900GS już padła nie wspominając o innych wersjach z tej serii :P

Hmm nie jest szybsza o żadne 2500pkt -> chyba że od referencyjnego 79GS, ale musisz brać pod uwage że karty z serii 79gs kręcą się bardzo dobrze ;) i producenci na starcie oddają w nasze ręce produkty fabrycznie podkręcone. Wg mnie obie są szybkie, i wystarczające ja biorę tylko dlatego GeForce ponieważ jest bardzo znikoma dostępność kart ATI. To tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

humax5400 oczywiście porównuje karty na standardowych ustawieniach, to jakie są możliwości poszczególnych kart jest czynnikiem zmiennym zaś standardowych ustawień nie. Racja 7900GS jest podatna bardziej ale co to się ma że dopiero dobrze podkręcona grafa potrafi dogonić standardowo taktowanego Radka. Niby forum O/C ale patrząc racjonalnie 659 zł Palit 7900GS i 706 zł X1950Pro (odnośnie braku, powinny być za około tydzień, dystrybutorzy jeszcze nie mają tej karty mowa o modelu ASUSa) - wg. mnie oczywistym wyborem jest Radeon, wkładasz nie bawisz się w O/C, odrazu masz pewny na 100% obraz bez artefaktów, a jak nie to gwarancja, zaś Palit podkręci Ci się tu artefakt, to musisz zjechać, tu się przegrzewa, oczywiście co kto lubi jednak wole się pobawić procesorem i memkami niżeli grafą, ponieważ na moim 66GT wszystko zależy od kaprysu i pory roku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

humax5400 oczywiście porównuje karty na standardowych ustawieniach, to jakie są możliwości poszczególnych kart jest czynnikiem zmiennym zaś standardowych ustawień nie. Racja 7900GS jest podatna bardziej ale co to się ma że dopiero dobrze podkręcona grafa potrafi dogonić standardowo taktowanego Radka. Niby forum O/C ale patrząc racjonalnie 659 zł Palit 7900GS i 706 zł X1950Pro (odnośnie braku, powinny być za około tydzień, dystrybutorzy jeszcze nie mają tej karty mowa o modelu ASUSa) - wg. mnie oczywistym wyborem jest Radeon, wkładasz nie bawisz się w O/C, odrazu masz pewny na 100% obraz bez artefaktów, a jak nie to gwarancja, zaś Palit podkręci Ci się tu artefakt, to musisz zjechać, tu się przegrzewa, oczywiście co kto lubi jednak wole się pobawić procesorem i memkami niżeli grafą, ponieważ na moim 66GT wszystko zależy od kaprysu i pory roku :)

Tak ale zobacz, Galaxy sprzedaje fabrycznie podkręcone karty które są sporo szybsze :wink: ... Gainward też sprzedaje karty fabrycznie kręcone -> GOLDEN SAMPLE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapożyczę zdjęcią z bachcompa który w jednym teście umieścił i jedną i drugą grafę

USTAWIENIA STANDARDOWE

Dołączona grafika

 

Sporo szybsza jest ta Galaxy ale ile jeszcze jej brakuje do X1950Pro ...

 

USTAWIENIA O/C

Dołączona grafika

 

 

Wg. mnie to daje sporo do myślenia

Oczywiście abym nie był stronniczy wynik w 3dmarku06 X1950Pro wygrywa mniejszą różnicą procentową

 

EDIT

Zauważyłem teraz, że przegrywa w 3dmarku06 z Galaxy 7900GS i zastanawia mnie jedno w jednym 3dmarku ma 20% przewagi w w drugim nic ... Nie widze logicznego wytłumaczenia ...

Edytowane przez Jimaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

czyli jak wynikow oc na tych kartach by ppc users jak nie ma tak i nie bedzie ? az tak dziadowsko :D dobrze ze 78gtx kupilem :PP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jimaz

Przeczytałem ten test na bachcompie i nie wiem co myśleć...

Znowu będzie wyliczanka :-P

Po pierwsze: tabelka ze specyfikacją kart jest co najmniej dziwna. Jest w niej napisane, że chip w x1950pro ma oznaczenie R575 i jest robiony w procesie technologicznym 90 nm co jest nieprawdą bo chip użyty do produkcji x1950pro to zupełnie nowy układ o oznaczeniu RV570 i wymiarze technologicznym 80 nm. Również taktowania zarówno GPu jak i pamięci są... dziwne - niższe niż w kartach referencyjnych :lol: W tabelce jak byk stoi 575/1315 a powinno być przynajmniej 580/1380 MHz. Możliwe że tych błędów jest więcej...

Po drugie: pcb i chłodzenie tego nowego szafirka x1900gt wygląda identycznie jak w x1950pro... i to daje do myślenie B-) A co jeśli ta nowa karta x1900gt NEW to tak naprawdę przefarbowany x1950pro z obniżonym tkatowaniem??? Tylko skąd się wzięła ta karta??? Na stronach sapphira nie ma żadnej wzmianki o tej karcie...

 

Co Wy na to???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalecam wybranie tego co wolicie, lub w co gracie :) Bo jak nV tak i ATi ma gry w których przoduje. Do tego jeszcze porównajcie ceny i tyle... Jak Palit będzie w okolicach 600 zł to jego wezmę chodź jeszcze jest jeden walor ATi - ASUSa czym jest 3 letnia gwarancja w porównaniu do 2 letniej wszystkich nV

Dołączona grafika

 

Ogólnie to jest ciekawa bitwa :) Zobaczymy dalej obserwuje i czekam na rozwój sytuacji ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

@Jimaz

Przeczytałem ten test na bachcompie i nie wiem co myśleć...

Znowu będzie wyliczanka :-P

Po pierwsze: tabelka ze specyfikacją kart jest co najmniej dziwna. Jest w niej napisane, że chip w x1950pro ma oznaczenie R575 i jest robiony w procesie technologicznym 90 nm co jest nieprawdą bo chip użyty do produkcji x1950pro to zupełnie nowy układ o oznaczeniu RV570 i wymiarze technologicznym 80 nm. Również taktowania zarówno GPu jak i pamięci są... dziwne - niższe niż w kartach referencyjnych :lol: W tabelce jak byk stoi 575/1315 a powinno być przynajmniej 580/1380 MHz. Możliwe że tych błędów jest więcej...

Po drugie: pcb i chłodzenie tego nowego szafirka x1900gt wygląda identycznie jak w x1950pro... i to daje do myślenie B-) A co jeśli ta nowa karta x1900gt NEW to tak naprawdę przefarbowany x1950pro z obniżonym tkatowaniem??? Tylko skąd się wzięła ta karta??? Na stronach sapphira nie ma żadnej wzmianki o tej karcie...

 

Co Wy na to???

na bachcompie jest test nowej wersji x1900gt o ile się nie myle... zauważ, żę karte nie ma min opcji cf a'la sli ;] wolniejsze takty itp.

jeżeli chodzi zaś o oc nowej 19gt (które chyba tylko oni narazie mają), wtygląda ono nawet nieźle ;], no i wyniki ładne, ale pewnie tylko w smarkach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...