Skocz do zawartości
delwin

X 1950 Już W Ofercie

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś mogę pokatować nowe x1900gt. Zobaczymy co się da z niej wycisnąć. Jak dla mnie to karta wiele się nie różni na 1 rzut oka od 1950-tki. Ma za to na bank głośniejsze chłodzenie i brak crossa ala sli , ale to chyba nie problem;).Acha i ma vivo :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie nie popatrzyłem to na testach przeważnie lepiej wypada X1950PRO. Chociaż w takich grach jak D3 np. 79000GS może przodować. 3Dmarki to nie wszystko a tu jak widzę wypada lepiej radek.

 

Tak samo nie będę się kierował tym ,że x1950 daje większego kopa w NFS: Carbon ,bo ta gra wcale nie jest dla mnie priorytetem. Wręcz przeciwnie ;) Także interesuje mnie jak wypadnie w grach typu Oblivion ,Gothic 3 ,Splinter Cell: DA ,czy nawet w starszych tytułach jak HL2 (tu raczej myślę już o HL2 Episode Two ) i o wielu innych tytułach w jakie dotąd nie pograłem, bo albo zbyt cięła (np. Hitman BM ), albo nie chciało mi się grać w najniższych detalach jak w F.E.A.R czy Condemned: Criminal Origins. Także czekam aż tu ktoś zapoda jakieś konkretne wyniki z paru gier.

 

O/C w tym momencie też nie jest tak dla mnie ważne. Dlatego nie będę zbytnio katował kart. Obojętnie czy to lepiej kręcący się GALAXY GF 7900 GS (Zalman) czy nieco mniej ale ciekawiej zapowiadający się R X1950PRO ASUS or PowerColor. Ceny obu kart są zbliżone ,ale już z dostępnością jest inaczej. To porównanie jogo nie wiele mi mówi.

 

Wiem że radek jest w technologi 80 nm ,że ma wyższe taktowanie ten Asus niż Palit . 7900GS ma 16 ROP ,20 TMU ,20 PS, 7 VS. Za to 1950 PRO tylko 12 ROP ,12 TMU , 36 PS ,8 VS.

 

O ile ilość potoków mi coś mówi to cała reszta już nie i nie wiem jaki ma wpływ na rzeczywistą moc. Aż tak się nie znam ,dlatego tylko test kogoś z PPC na grach np. F.E.A.R ,D3/Q4 ,HL: EO da mi jakiś pogląd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

wygląda na to, że wpadł mi w ręce jeden z niewielu X1950PRO od Asusa jakie pojawiły się w Polsce zatem poniżej trochę wyników:

 

X2 3800+ @ 2,6GHz

2x512 Hyperx 2,3,3,5

Asus X1950PRO stock

catalyst 6.9 beta

 

2001 - 28884

2003 - 15663

2005 - 10067

2006 - 4825

 

FEAR 1280x960 ustawienia: komputer, efekty wszystko na maximum AAx2, AFx16, soft shadows off

 

min - 33

avg - 69

max - 171

 

demo X3 reunion 1280x1024, AAx4, AFx16 - 57,994 fps

 

wentylator Asusa jest cichy tylko do ok 40% obr.

 

atitoolem udalo się go popchnąc na razie max 625/1539 powyzej tego "ciemność"

na tych taktach + X2@2,8GHz + stery na wydajność :

 

2005 - 11071

 

jak będzie więcej czasu to jeszcze popracuje nad nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

sprawdz proszę feara aa x2 oraz wlacz softy, wszystko na full doslownie !!!

i sprawdź proszę też wynik po oc karty, będę miał porównanie do mojego gtx z siga - w koncu te same procki mamy ;]

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo nie jest tak źle. Fakt że masz X2 ale to akurat mnie tak nie boli. Widać że karta całkiem sporo daje jak na DF taktowania. Ciekawe jak to na jednordzeniowym by wypadło. ;) Co do O/C to spodziewałem się że nie będzie rewelacji. Teraz tylko jakby ktoś na podobnym configu zrobił test na 7900 GS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

wygląda na to, że wpadł mi w ręce jeden z niewielu X1950PRO od Asusa jakie pojawiły się w Polsce zatem poniżej trochę wyników:

 

X2 3800+ @ 2,6GHz

2x512 Hyperx 2,3,3,5

Asus X1950PRO stock

catalyst 6.9 beta

 

2001 - 28884

2003 - 15663

2005 - 10067

2006 - 4825

 

atitoolem udalo się go popchnąc na razie max 625/1539 powyzej tego "ciemność"

na tych taktach + X2@2,8GHz + stery na wydajność :

 

2005 - 11071

 

jak będzie więcej czasu to jeszcze popracuje nad nim

Hmm no to jednak na tą kartę nie zmienie mojego HIS'a

U mnie jest:

 

3DM01 - 34000

3DM03 - 19000

3DM05 - 10700

3DM06 - 5200

 

Wiec imo szkoda kasy zeby dokladac.

Zaczne rozgladac sie za czyms innym.

Pozdr.

Edytowane przez Grzechu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo nie jest tak źle. Fakt że masz X2 ale to akurat mnie tak nie boli. Widać że karta całkiem sporo daje jak na DF taktowania. Ciekawe jak to na jednordzeniowym by wypadło. ;) Co do O/C to spodziewałem się że nie będzie rewelacji. Teraz tylko jakby ktoś na podobnym configu zrobił test na 7900 GS :)

Ja na galaxy 7900 gs athlonie x2 3600 i 1 gb ramu geil 800 mhz

 

3dmark 03 - 17200

3dmark 05 - 8900

3dmark 06 - 4700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pcarena.pl wyniki są zbliżone . I 7900GS na standardowych taktach wypada raz słabiej ,raz lepiej a w wyższych rozdziałkach wypada zdecydowanie słabiej.Teraz widzę że miramp podał swoje wyniki i wychodzi na to że lepiej wypada ATI w nowych markach 05 i 06. Nie ma więc konkretnej odpowiedzi.Wychodzi na to że obie karty zarówno Galaxy 7900 GS i Asus R x1950PRO będą dobrym wyborem. Na korzyść GF przemawia lepsze O/C ale krążą plotki że karty padają po O/C ( w co nie jestem do końca przekonany). Na korzyść radka przemawia HDR+AA. Moja decyzja jest taka że wezmę tego Asusa jak będzie dostępny a jak nie to GF od Galaxy. Dzięki za wszystkie dotychczasowe testy. Bardzo mi pomogły a miałem nie lada problem co wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pcarena.pl wyniki są zbliżone . I 7900GS na standardowych taktach wypada raz słabiej ,raz lepiej a w wyższych rozdziałkach wypada zdecydowanie słabiej.Teraz widzę że miramp podał swoje wyniki i wychodzi na to że lepiej wypada ATI w nowych markach 05 i 06. Nie ma więc konkretnej odpowiedzi.Wychodzi na to że obie karty zarówno Galaxy 7900 GS i Asus R x1950PRO będą dobrym wyborem. Na korzyść GF przemawia lepsze O/C ale krążą plotki że karty padają po O/C ( w co nie jestem do końca przekonany). Na korzyść radka przemawia HDR+AA. Moja decyzja jest taka że wezmę tego Asusa jak będzie dostępny a jak nie to GF od Galaxy. Dzięki za wszystkie dotychczasowe testy. Bardzo mi pomogły a miałem nie lada problem co wybrać.

W grach starszych gdzie duzy nacisk jest na tekstury wygrywa galaxy 7900 gs gdyz ma 20 TMU zas Radeon x1950 Pro tylko 12. Ropow Ati tez ma 0 4 mniej. Galaxy 16 a x1950 12. W nowszych grach gdzie jest wiekszy naciks na operacje na pikselach i verteksach wygrywa Ati. Posiada 36 PS i 8 VS zas Galaxy 20 PS i 7 VS. Pisze tu o Galaxy gdyz ma on zblizone taktowanie do ukladu x1950 pro. Jeszcze lepszy obraz oddaja dwie karty Asusa 7900 gs ma czestotliwosci 590/1440 zas x1950pro 581/1402. Wydajnosciowo sa porownywalne. Ten Asus 7900 gs jest szybszy od galaxy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej obawiam się że ceny w grudniu mogą nieco podskoczyć. Ale nie będzie to raczej duża podwyżka. Greg widzę ,ze też czekasz do 10 ;) Ja zaraz po wypłacie kupuję co będzie dostępne. Oczywiście z Ati tylko Asus lub PowerColor ,ew. His ,ale ten już jest znacznie droższy. http://www.sirius.pl/komputery/towar_cenni...war_karta_34247

 

Ma za to wyższe taktowania i możliwie lepszy potencjał na O/C. Jednak cena musi spaść poniżej 900. Do GF 7900gs nadal nie jest w 100% przekonany. Dawno nie miałem do czynienia z Nvidia ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomęczyłem jeszcze Asusa i max tej sztuki to 628/1566 wyciągnięte WinClk, który niestety luzuje timigi pamięci = wyniki na tych taktach sa gorsze niz Atitoolem na 625/1539.

 

dla zainteresowanych wynik x1950pro w NFS Carbon: 1280x1024, AAx4, AF, pozostałe ust. na max, rozmycie wył.

trasa 6 minut, 11 przeciwnikow

 

x2@2,6

2x512

x1950pro stock

stery std. + HQ AF

 

Fraps:

min - 31

max - 62

avg - 44,593

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też się czaje na x1950pro, narazie jest w Proline Sapphire za 755,00 tylko że go nie ma :cry: dziwne ze nie wprowadzili do oferty Asusa - w końcu Proline z reg. przodował w nowościach po nizszych cenach niz konkurencja :mur:

 

 

W komputronik niby są:

 

2398321[/snapback]

Pomęczyłem jeszcze Asusa i max tej sztuki to 628/1566 wyciągnięte WinClk, który niestety luzuje timigi pamięci = wyniki na tych taktach sa gorsze niz Atitoolem na 625/1539.

 

dla zainteresowanych wynik x1950pro w NFS Carbon: 1280x1024, AAx4, AF, pozostałe ust. na max, rozmycie wył.

trasa 6 minut, 11 przeciwnikow

 

x2@2,6

2x512

x1950pro stock

stery std. + HQ AF

 

Fraps:

min - 31

max - 62

avg - 44,593

 

Wcale nie jest źle.Wręcz przeciwnie jest dobrze.No może pamięci słabo się kręcą. Jak możesz to jeszcze zrób test na czymś normalnym ,a nie jakimś [ciach!]... (oczywiście bez urazy są gusta i guściki ;) ) NFS:Carbon. Np na Q4 albo F.E.A.R czy HL2 E1. To ostatnie mnie szczególnie interesuje chociaż ponoć jest bardziej zależne od procka. Dzięki za ten test.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wstępne wyniki FEAR wrzuciłem już wcześniej teraz mały dodatek:

 

FEAR 1280x960, AAx4, AFx16 soft shadows ON, wszystko co możliwe na maximum

 

min - 25

avg - 53

max - 129

 

tyle test z gry a teraz real z frapsa:

 

min - 19

max - 163

avg - 52,064

 

wyniki o dziwo zblizone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za taką zapłacimy i tak mniej, bo 744 PLN. We Wrocku też szukałem - w 4speed ,arest i jak wspomniałeś proline tych kart nawet nie ma w ofercie. Nie rozumiem skąd te braki :| Tak ciężko sprowadzić te karty ,czy Asus zaprzestał ich produkcji ,bo to chyba niemożliwe ;) Dzwoniłem do znak.pl i też nie mają a szkoda bo kupiłem ostatnio u nich płytę główną Asus A8N5X ,o którą też jest ciężko. Czekam na jakieś info gdzie karty są dostępne w cenie do 740 PLN ;)

Witam,

 

też poluję na Asusa - problemy są z tego, że hurtownie zamawiają dużo, a dostają strzępy. Np. w jednej z większych hurtowni 1. dostawa tydzień temu to było... 10 szt. na 300 zamówionych - w dodatku pojechały wszystkie do ... Czech. Druga dostawa - 70 kart ma być jutro - a zamówień od tygodni na 107 :( Ehhh... A Asus cichy i tani :)

 

Pozdrawiam,

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

też poluję na Asusa - problemy są z tego, że hurtownie zamawiają dużo, a dostają strzępy. Np. w jednej z większych hurtowni 1. dostawa tydzień temu to było... 10 szt. na 300 zamówionych - w dodatku pojechały wszystkie do ... Czech. Druga dostawa - 70 kart ma być jutro - a zamówień od tygodni na 107 :( Ehhh... A Asus cichy i tani :)

 

Pozdrawiam,

Adam

też poluję na tę kartę i nigdzie nie moge jej dostać :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego PowerColora, to jest on bardzo poszukiwany ponieważ ma zajebiste chłodzenie. Jeżeli jest to ta wersja co na fotkach na stronce to tylko brać i w takiej cenie :)

Na stronie Producenta ta karta jest zwana: PowerColor X1950 PRO Extreme 256MB http://www.powercolor.com/global/main_prod...e&chp=x1950

 

 

 

PS. Jak na forum sie robi że cytat do postu wklejam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...