Skocz do zawartości
delwin

X 1950 Już W Ofercie

Rekomendowane odpowiedzi

Ale roznica pomiedzy 28 a 34fpsy to juz duzo ;) A co do podkrecania to zauwazylem ,ze podniesienie nawet o 10MHz pamieci powoduje spadek wydajnosci karty o kilka fpsow :| Nawet CCC zainstalowalem i probowalem tam podkrecic, ale jedyne co mnie spotkalo to miganie ekranu. Pamietam jeszcze chyba z CAT 6.12 i CCC ze tam pamieci moglem bez problemu podkrecic jedynie zakres byl dla mnie niezadowalajacy, a teraz mam 7.3 i nic podkrecic nie moge :? No coz niedlugo wyjda karty na DX10 to sie ja wymieni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za pomocą tego nowego ATI Toola podkręciłem swojego PALIT`A X1950PRO do wartości: GPU=641 Mhz a Pamięć: 762 Mhz co dało mi wyniki w 3D Marku 2005 11919 a w 3D Marku 2003 19482 Takie wyniki osiągnałem na procku Core2 Duo E4300@3Ghz i pamięciami KingMax DDR2 667 CL5@ 1000Mhz CL5,4,4,12 oraz odchudzonym XP by ThinyXP :-)

post-146836-1176629094_thumb.jpg

post-146836-1176629121_thumb.jpg

post-146836-1176629214_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za pomocą tego nowego ATI Toola podkręciłem swojego PALIT`A X1950PRO do wartości: GPU=641 Mhz a Pamięć: 762 Mhz co dało mi wyniki w 3D Marku 2005 11919 a w 3D Marku 2003 19482 Takie wyniki osiągnałem na procku Core2 Duo E4300@3Ghz i pamięciami KingMax DDR2 667 CL5@ 1000Mhz CL5,4,4,12 oraz odchudzonym XP by ThinyXP :-)

Nie wiem jak ty to zrobiłeś. U mnie pamiątki nie idą wyżej niż 730-740. I przy tych wartościach zdarzał się czarny ekran i reset. Coś te Pality są bardziej podatne na O/C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ty to zrobiłeś. U mnie pamiątki nie idą wyżej niż 730-740. I przy tych wartościach zdarzał się czarny ekran i reset. Coś te Pality są bardziej podatne na O/C

 

No jeśli chodzi o tego mojego Palita X1950PRO SUPER :) to on ma pamięci 1.1ns Samsungi... tylko, że te pamięci są strasznie niedovoltowane i dlatego "tylko" te 762 Mhz z nich mogę wycisnąć.... podejrzewam, że Palit mógł dać też nico agresywniejsze timingi dlatego te moje wyniki są takie a nie inne... Ogólnie gdyby nie fakt słabego zasilania naszych radków to sądzę, że te 1,8GHz czyli standard dla moich pamięci nie było by żadnym problemem no ale... 1524 Mhz też nie jest źle biorąc pod uwagę że pare lat temu miałem zaledwie 200 mhz pamięci na karcie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie odnośnie karty Radeon X1950 Pro Sapphire 512 MB DVI + TV LiteBOX (AGP x8).

Właśnie ją kupiłem do mojego 2 komputera, wcześniej miałem w nim Galaxy GF 6800GT (reszte sprzętu poniżej)

 

Na 6800GT w 3DM05 miałem 5000 pkt. i 3DM06 2300 pkt.

 

A na X1950 Pro w 3DM05 6227 pkt. i 3DM06 3964 pkt.

 

Czy to są normalne wyniki ? Jakoś mi się nie chce wierzyc :-(

 

W obu przypadkach wyniki bez O/C.

 

Sterowniki dla ATI to wersja 7.4

 

Jak narazie po zmianie karty na nowa, nie robiłem jeszcze reinstalacji systemu na nowy.

 

Czytając co niektóre posty zauważyłem że niektórzy wycisneli nawet 9000pk w 3DM05, i ponad 4000 w 3DM06 ........ :-(

 

Procek P4 2.8 Prescott

Mobo Gigabyte 8IK1100 Rev2.0

Edytowane przez Grzesko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P4 2,8ghz wydaje mi sie, ze tutaj jest problem. Podkrec go troche, wynik powinien podskoczyc ;) Chociaz wynik i tak maly nawet jak na takiego proca, no ale jak sprawdz jak bedzie po oc.

Edytowane przez qbec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie odnośnie karty Radeon X1950 Pro Sapphire 512 MB DVI + TV LiteBOX (AGP x8).

Właśnie ją kupiłem do mojego 2 komputera, wcześniej miałem w nim Galaxy GF 6800GT (reszte sprzętu poniżej)

 

Na 6800GT w 3DM05 miałem 5000 pkt. i 3DM06 2300 pkt.

 

A na X1950 Pro w 3DM05 6227 pkt. i 3DM06 3964 pkt.

 

Czy to są normalne wyniki ? Jakoś mi się nie chce wierzyc :-(

 

W obu przypadkach wyniki bez O/C.

 

Sterowniki dla ATI to wersja 7.4

 

Jak narazie po zmianie karty na nowa, nie robiłem jeszcze reinstalacji systemu na nowy.

 

Czytając co niektóre posty zauważyłem że niektórzy wycisneli nawet 9000pk w 3DM05, i ponad 4000 w 3DM06 ........ :-(

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

P4 2.8 Prescott

Thermalright SP-94 Intel Heatpipe + ZALMAN ZM-F2 92x92x25mm

Gigabyte 8IK1100 Rev2.0

Galaxy 6800 GT 350/1000 / Radeon X1950 Pro Sapphire 512 580/1400

GEIL 4x512MB DUAL 500DDR ULTRA

Obud. CHIEFTEC DRAGON ATX FULL TOWER

Zasilacz CHIEFTEC HPC-420-302-DF.

Seagate Barracuda 7200.7 120GB 8MB + Caviar 320GB 16MB.

DVD Plextor PX-716A

SB X-Fi Fatal1ty

GF 6800GT ---> 3DM03 - 11800 / 3DM05 - 5004 / 3DM06 - 2300 / FW 81.95

X1950PRO ---> 3DM05 - 6226 / 3DM06 - 3964 /

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Przeinstaluj system ( mialem ten sam problem z moim Radkiem) i nie instaluj tych smieci z plyty instalacyjnej, tylko >Microsoft .Net Framework 2.0 , bo bez tego nie zainstalujesz sterow, nastepnie najnowsze stery i po klopocie , u mnie jw. w 3Dmark05, teraz lekko 9000. a proca nie masz wcale za slabego , bo ja mam A 64 4000 + /2400 Mhz i daje rade bez bolu.( naturalnie przy szybszym procku wynik bedzie jeszcze lepszy, to oczywiste) Pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak...

Po O/C procka 2.8@3.4Ghz wynik wzrósł w 3dm05 do 7300pkt i 3dm06 4300pkt.

Mało :-(

Spróbuje jeszcze przeinstalować system jak pisze kolega.... mam nadzieje że pomoże.

 

Zastanawiam się nad kupnem nowego procka, i chyba będzie to INTEL Core 2 Duo E4300 noi do tego jakąś płyte,

obsługujące AGP i DDR, i pewnie wybiore tą MOBO co wy na to ?

Czy będzie duży wzrost wydajności ? jest sens kupować nowe mobo i procka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie złożyłem kompa i wybrałem tego SAPPHIRE ATI Radeon X1950 XT 256 MB (R580) - jest naprawdę super wymiata wszystkie gry śmigają na max. Co do samej karty to troszkę się grzeje przy 3DMarkach i grach chodzi jak suszara radiator gorący, jak ktoś miał do czynienia z tymi kartami to pisać jak chodzi. Poprzednią kartę miałem radka 9550XT i teraz dopiero widzę co to moc myślę że dobry wybór bo na kartach znam się średnio dobrze.

Edytowane przez krystian_gracz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin-1981

Witam

Mam problem z tą kartą a właściwie z jej parametrami czy może mi ktoś podać zegary

jakie ta karta powinna mieć i jakąś stronę z biosami do takich kart z góry dzięki.

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak...

Po O/C procka 2.8@3.4Ghz wynik wzrósł w 3dm05 do 7300pkt i 3dm06 4300pkt.

Mało :-(

Spróbuje jeszcze przeinstalować system jak pisze kolega.... mam nadzieje że pomoże.

 

Zastanawiam się nad kupnem nowego procka, i chyba będzie to INTEL Core 2 Duo E4300 noi do tego jakąś płyte,

obsługujące AGP i DDR, i pewnie wybiore tą MOBO co wy na to ?

Czy będzie duży wzrost wydajności ? jest sens kupować nowe mobo i procka ?

IMO nie warto sie pakować w takie coś, tylko odrazu na PCIE z DDR2 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zrobil niezbyt madrze skoro teraz wpadl na pomysl zmiany platformy.

 

IMO reinstalka systemu + pogonienie procesora i radka i grac sie we wszystko da wiec poki co nie ma co kombinowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak...

Po O/C procka 2.8@3.4Ghz wynik wzrósł w 3dm05 do 7300pkt i 3dm06 4300pkt.

Mało :-(

Spróbuje jeszcze przeinstalować system jak pisze kolega.... mam nadzieje że pomoże.

 

Zastanawiam się nad kupnem nowego procka, i chyba będzie to INTEL Core 2 Duo E4300 noi do tego jakąś płyte,

obsługujące AGP i DDR, i pewnie wybiore tą MOBO co wy na to ?

Czy będzie duży wzrost wydajności ? jest sens kupować nowe mobo i procka ?

wynik dla tego procesora jest poprawny, nic więcej nie wyciągniesz, co do płyty jak chcesz podkręcać ten ASrock jest jedynym rozwiązaniem, do kupienia ją jeszcze dwie płyty obsługujące C2D AGP i DDR I: ASUS i Gigabyte (osobiście polecam Gigabyte) Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zrobil niezbyt madrze skoro teraz wpadl na pomysl zmiany platformy.

[OT]

nie znam zioma ale wezmę go w obrone poniewaz z tego co zrozumiałem on nie chce zmieniać platformy

tylko dociągnąć z wynikami na x1950pro agp do reszty stawki z tego topikowego peletonu przy pomocy aktualnie dostepnych

rozwiazań dla agp więc kolego Grzesko - albo zrobisz tak jak radzi Kain albo kupisz cos z oferty asrocka asusa lub gigabyte

o czym wspomina Zawadaki Ktos na forum chwalił asusa na i865 dla c2d - poszukaj w odpowiednim (wy)dziale

EOT

Edytowane przez D.D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc kupując X1950 Pro nie spodziewałem się że mój procesor będzie za słaby, gdybym wtedy o tym wiedział to bym się w to nie pakował. Moja wina.....mogłem wejśc na forum i zapytac lub poczytac, teraz już za pózno :-(

 

Tak czy owak ten komputer jest tylko na przetrwanie lata, w pażdzierniku/listopadzie zamierzam wymieniac cały sprzęt.

Przymierzałem się jakieś 2 miesiące temu na złożenie nowej budy, nawet napisałem post w dziale "Co kupic ?" i już praktycznie miałem zamawiac części, ale niestety przeprowadzam się za 2 miesiące i doszłem do wniosku że narazie pięniadze przeznacze na mieszkanie.......

 

Narazie sprzedałem mojego starego procka z płytą i dołożyłem do tego 150zł i kupiłem E4400 + mobo o którym wspomniałem (ASROCK Conroe 865PE) bo nie daje mi to spokoju że karta nie działa w pełni swojich możliwości. Teraz czekam na przesyłke. Także mam nadzieję że na weekend dostane części, także potestuje wtedy radka. Dam znac co udało mi się wyciągnac.

 

Ale mam pytanie odnośnie O/C karty. Mam nastęujący problem:

W ATItool udaję mi się wykręcic core na 580/640 i jest wszystko OK.

Ale w momencie gdy chcę podnieś chociaż i 1MHz pamięc w ATItool robi mi się nagle czarny ekran i zwis, noi jestem zmuszony zrobic restart, i tak za każdym razem.

 

Mianowicie w ATI control center każde podniesienie core lub memory nawet o 1 mhz wiąże się z migotaniem obrazu.

Tutaj jest ta róznica że przy podkręceniu pamięci nie ma zwisów tylko te migotnie obrazu.

 

Czego to wina ?

Albo jak podkręcac i czym żeby było dobrze ? ;-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mam pytanie odnośnie O/C karty. Mam nastęujący problem:

W ATItool udaję mi się wykręcic core na 580/640 i jest wszystko OK.

Ale w momencie gdy chcę podnieś chociaż i 1MHz pamięc w ATItool robi mi się nagle czarny ekran i zwis, noi jestem zmuszony zrobic restart, i tak za każdym razem.

 

Mianowicie w ATI control center każde podniesienie core lub memory nawet o 1 mhz wiąże się z migotaniem obrazu.

Tutaj jest ta róznica że przy podkręceniu pamięci nie ma zwisów tylko te migotnie obrazu.

 

Czego to wina ?

Albo jak podkręcac i czym żeby było dobrze ? ;-/

Musisz podkręcać z poziomu sterowników. Defaultowo masz ustawiony Low Level

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie do posiadaczy X1950GT (z tego co się orientuje to nie za wielu ich jest). Opłaca się brać tą kartę od Sapphire w wersji LBox za 500 zł, ewentualnie trochę taniej. Bo 7900GS jest interesujący, ale od Galaxy, a to 100 zł wiecej. Na pocżątku X1950GT był średnio interesujący ze względu na cenę, ale teraz to wg ciekawa propozycja. Czy mógłby mi ktoś napisać, czy już wyszły takie wersje sterowników/oprogramowania, ze można podkręcać pamięci? Wiem, ze ta karta średnio nadaje się do podkręcania, no ale... Moja wiedza opiera sie tylko na teście na frazpc.pl, także nie bijcie :D Z tego co tam wyczytałem, to dzięki dośc dobremu OC rdzenia można się zbliżyć do X1950PRO, a to już coś. Co do grania - interesuje mnie rozdzielczość 1280x1024 z AA i AF lub bez, więc myślę, że ta karta spokojnie temu podoła, a w Obliviona ani w Call of Juarez nie mam zamiru grać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie wyniki w 3D Mark 06 na 1950 PRO bez OC w 1024x768 4xAA + 16 AF w pełnej jakości ( bez uproszczeń kątowych ) ?

 

U mnie przy 1024x768 60 Hz sync-OFF 4xAA , 16xAF , ustawienia i testy domyślne ( łącznie 6 testów ), na X2 3600+ mam 4493 3DMarks ( SM2 1385, SM3 2360, CPU 1464 )

 

( domyślne taktowania w moim modelu to 575 GPU i 1380 MEM [573,75 i 1377])

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Mam problem z filtrowaniem pod Open GL

 

W direct 3D jest prawidłowo ( bez uproszczeń kątowych ) czyli :

Dołączona grafika

 

natomiast w OpenGL jest jak na Radeon 9700 lub kartach 7900 nvidii czyli paskudnie :

Dołączona grafika

 

Ustawienia jakości maksymalne ( Catalyst 7.4 , Ati tray tools )

 

UWAGA: proszę się nie sugerować że na zrzucie z 3DMark 2006 ( DirectX ) widać nastawę anizo x1 ... filtrowanie wymusiłem w sterownikach na x16 + AAx4

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Topic dość mocno się rozrusł i ciężko mi szukać więc zadam pytanko:

Jaką zasiłke potrzebuje by uruchomić tą grafike?? Czy mój Chieftec 350W z podpisu uciągnie?? Jak sprawdzam kalkulatorami mocy to niby mam rezerwe ale wole się upewnić. Z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Topic dość mocno się rozrusł i ciężko mi szukać więc zadam pytanko:

Jaką zasiłke potrzebuje by uruchomić tą grafike?? Czy mój Chieftec 350W z podpisu uciągnie?? Jak sprawdzam kalkulatorami mocy to niby mam rezerwe ale wole się upewnić. Z góry dzięki :)

Jeśli on ma 25A na liniach 12V ( 300W ) to jest podobny do modecom MC 2.0 350 którego posiadam. Muszę przyznać że zasilacz ten radzi sobie wzorowo z tą kartą ( tak to wygląda jak gdyby X1950PRO brał tyle energii co Radeon 9700 ;) ). Wzorowo - bo pomimo upałów ani razu nie wszedł na "wysokie obroty" wentylator ( dla porównania na 9700 miało to miejsce ). Napięcia jak mierzyłem to w idle mam jakoś na 12v = 12,06 a w stresie 12v = idealne 12v .... 5v oscyluje w okolicach połowy normy czyli 5,12 ( na Radeonie 9700 miałem lepsze napięcie 5v (5,07) i gorsze 12v ( 12,11) - nie pamiętam dokładnie ale w tych okolicach.

 

Pamiętaj jednak że ja nic nie podkręcam, mam jeden HDD i jeden DVD , stacja FDD odłączona , mam tuner cyfrowy SAT , dwie kości ram DDR2, X2 3600+ brisbane ... więc nie jest to prądożerny zestaw.

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

 

Na tomshardware Radeon X1950PRO 594/1390 ma wynik w HDR/SM3 ( częściowy wynik z 3dmark 2006 ) 1000 punktów w 1600x1200 4xAA 8xAF - ja mam 1425 na identycznych ustawieniach ( w sterownikach jakość max a 4xAA + 8xAF jest wymuszone i w sterach i w 3D mark 06 ), na dodatek moje taktowania to 575/573,75 GPU i 1380/1377,00 MEM ( zgodnie z ATI tray tools )- jakie wy macie wyniki ?

 

http://www23.tomshardware.com/graphics_200...0&chart=316

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to panowie nie jest za ciekawie z moim Asusem. Ostatnio jak we Wrocku było ok 30'C ,a w pokoju pewnie z 25'C przy 40% prędkości wentyla po 2-3 godzinach grania pojawiały się białe kropki. Grałem wtedy w TDU i myślałem że to bugi ,ale odpaliłem zaraz FarCry i jakieś 20 minut to samo. Potem w S.T.A.L.K.E.R. Musiałem zwiększyć do 60% i plamki zaczęły znikać. Temp GPU to chyba było z 75'C :| ,więc chyba nie aż tak dużo. Po zwiększeniu prędkości do tych 60% temperatura spadła o zaledwie 4'C. Nie martwiłbym się o to ,ale przy 60% to on już jest troszkę głośny ,a jak na zewnątrz będzie po 35'C to pewnie będzie za mało. IMO to chłodzenie jest mało wydajne. Chyba jednak zmienię na Accelero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...