Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

W temacie znikającej dźwiekówki na VSTA, też to mam... Znika w momencie grzebania w/przy kompie. Za pierwszym razem zniknęła po ty jak poprawiałem kabel sieciowy, w drugim przy wymianie karty graficznej. Karta dźwiękowa po prostu się jakoś wyłącza, nie ma jej fizycznie, żadna reinstalka sterowników czy włącznie/wyłączanie jej w BIOSie nie pomoże. Pomocny staje się za to wyłącznik w zasilaczu, wystarczy go pstryknąć (on/off) 2-3 razy w dłuższych odstępach czasu, tak żeby płyta to poczuła, i dźwiękówka wraca do życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy podłaczam słuchawki na front panel to chyba powinien sie odłaczyc dzwiek z tyłu wyjscie mobo?

czy ktos tak ma?

bo u mnie gra i w sluchawkach front panel i w monitorze tył mobo

Edytowane przez Darkbudda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy podłaczam słuchawki na front panel to chyba powinien sie odłaczyc dzwiek z tyłu wyjscie mobo?

czy ktos tak ma?

bo u mnie gra i w sluchawkach front panel i w monitorze tył mobo

Od tego masz zworki na płycie od Front/Back Panela. Domyślnie są ustawione tak, aby dźwięk był podawany na tył i przód obudowy.

 

A co do wytrzymałości kodeka audio na DualSata2, to niestety "szlag" mi trafił tego realteka, ale to po małym boom zasilacza. Do tego bęc dostał LAN, szyna PCI-E, oraz jak się okazuje USB - działa tylko z urządzeniami v1.1. Przy próbie włożenia np. flasha, czy playera mp3 następuje natychmiast BSOD i wyłączenie kompa, to samo się dzieje, przy podłączeniu kabla ethernet.

Sam się dziwię, że ta płyta jeszcze działa :wink:, Windows instaluje się bez żadnych problemów (na karcie AGP). Sterowniki do rąbniętych urządzeń też ... chyba muszę zapodać płycie kurację wstrząsową, ala zmiennym 220V bezpośrednio z gniazdka, - może się co nieco poprawi :-P ... qrde ... muszę tę płytę w końcu wysłać na serwis, ale czekanie m-c/dwa mnie trochę nie bawi ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tego masz zworki na płycie od Front/Back Panela. Domyślnie są ustawione tak, aby dźwięk był podawany na tył i przód obudowy.

 

A co do wytrzymałości kodeka audio na DualSata2, to niestety "szlag" mi trafił tego realteka, ale to po małym boom zasilacza. Do tego bęc dostał LAN, szyna PCI-E, oraz jak się okazuje USB - działa tylko z urządzeniami v1.1. Przy próbie włożenia np. flasha, czy playera mp3 następuje natychmiast BSOD i wyłączenie kompa, to samo się dzieje, przy podłączeniu kabla ethernet.

Sam się dziwię, że ta płyta jeszcze działa :wink:, Windows instaluje się bez żadnych problemów (na karcie AGP). Sterowniki do rąbniętych urządzeń też ... chyba muszę zapodać płycie kurację wstrząsową, ala zmiennym 220V bezpośrednio z gniazdka, - może się co nieco poprawi :-P ... qrde ... muszę tę płytę w końcu wysłać na serwis, ale czekanie m-c/dwa mnie trochę nie bawi ...

Najwazniejsze ze startuje. A co do c-media - to one maja tendencje do zamierania bez takich traumatycznych przezyc. Jednek VSTA czy Sata2, to caly czas Asrock 939dual :) - i tego sie trzymajmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam Viste ta najnowsza i wszystko smiga bez problemu juz prawie 2 tydzien

 

p.s czy ktos z was testowal na naszej mobo program Core Temp? bo calkiem fajny jest tylko ciekawy jestem czy pokazuje prawdziwa temp...

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Asrock obsłuży Vistę? Będzie na nim śmigać? Mowa o S939 Dual Sata. Jak to jest? Kolega mi jakieś herezje na gg napisał :lol:.

Jedyna różnica to tzw. brak obsługi standardu audio 7.1 przez SATA2. Ale przecież to bzdura, typowy chwyt marketingowy, ponieważ sterowniki są i będą, a jak już ktoś naprawdę chce, to może wpakować do płyty jakieś X-Fi lub nawet Live!a 24-bit i Viste obsłuży :-P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zamieniłem "defaultowy" radiotor z NB na Zalmana niebieskiego http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=10021 , no i wydaje mi się, że skubaństwo grzeje się jeszcze bardziej :(

Nawet przy pustym Windowsie radiator jest w pierony nagrzany, przy grze to nie da się przytrzymać palca. Wymiana zbiegła się z dołożeniem 4rtej kości ramu, ale to chyba nie ma znaczenia dla temperatury NB (więcej rzeczy do obsługi)? Zamontuje jakieś chłodzenie, ale na tego Zalmana może być ciężko :(

Kurcze, jak napaliłem w piecu i było dość gorąco w pokoju, to komp mnie 3x powitał bsodem i resetem :( To było w trakcie gry.

Obudowe mam cały czas otwartą. Taka temp NB to norma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może źle założyłeś radiator, spróbuj jeszcze raz, a może poprostu to że sie tak grzeje to świadczy o tym że prawidłowo odbiera ciepło, ale ja bym dał jakiś nawiew, jak to zrobiłem masz pokazane zdjęcie 1-2 strony wcześniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież jak się bardziej grzeje to znaczy, że lepiej odbiera cieplo z NB... Czyli sprawuje swoją funkcję wyśmienicie ;] Ja nie wiem o co wam chodzi ? :| Jak zalman będzie zimny to wtedy jest źle założony... Daj na niego nawiew i będzie ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zamieniłem "defaultowy" radiotor z NB na Zalmana niebieskiego http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=10021 , no i wydaje mi się, że skubaństwo grzeje się jeszcze bardziej :(

Nawet przy pustym Windowsie radiator jest w pierony nagrzany, przy grze to nie da się przytrzymać palca. Wymiana zbiegła się z dołożeniem 4rtej kości ramu, ale to chyba nie ma znaczenia dla temperatury NB (więcej rzeczy do obsługi)? Zamontuje jakieś chłodzenie, ale na tego Zalmana może być ciężko :(

Kurcze, jak napaliłem w piecu i było dość gorąco w pokoju, to komp mnie 3x powitał bsodem i resetem :( To było w trakcie gry.

Obudowe mam cały czas otwartą. Taka temp NB to norma?

Ten Zalman NB47J to raczej nieporozumienie, jeśli chodzi o zamianę zamiast defaulta. Miałem go kiedyś zamiast defaulta na K7S8X, a później jak jtę płytę zmieniłem na K7S8XE+ to był już taki sam jak w DualSATA/VSTA i już wtedy wydawał mi się lepszy niż ten Zalman. Wrzuciłem go zresztą na BX'a niech się chłodzi w szafie :-P

Na DualSATA raczej szukałbym jakiegoś niegłośnego aktywnego chłodzenia na NB, ale ciężko znaleźć coś rozsądnego.

Generalnie najlepiej zmienić tylko pastę pod tym defaultem (ponieważ wydajność tych dwóch radiatorów jest taka sama, Zalman powinien być nawet trochę gorszy, ponieważ ma grubszy spód i dłużej trzyma ciepło przy chipsecie. Poza tym na K7S8XE+ niecałkowicie krył chipset i trochę słabo spełniał swoją rolę, ale do FSB200(400) wtedy wystarczał w zupełności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już zeszło na temat NB.

 

Przy przesmarowywaniu AS5 zauważyłem, że te blaszane kółko w NB jest niżej niż obudowa, wziąłem radiator, posmarowałem, przyłożyłem, podniosłem - [gluteus maximus]. pasta tylko na rogach, więc zeszlifowałem. Papier nawinięty na spód radiatora, ale nie wiem o co chodzi- napisy już w połowie znikły a test pastą nadal pokazuje, że nie przylega na całości. Ale pewnie i tak jest lepiej, więc zostawiłem.

 

Problem jest taki, że na drugim -identycznym asrocku miałem 26-28stopni w idle na NB, bez zmiany fabtycznej pasty nawet. Montuję tego asrocka z zeszlifowanym i Asilver5 i WTF??? TYLE SAMO! :blink:

Mam 28, czasem 27. W pokoju jakieś 11-14 stopni.

Freezer64 z zamontowanym Fanderem 92 jest tuż obok(wieje do góry) -nawet lekko go przekręciłem żeby zbierał bardziej z nad NB powietrze.

 

Ale pastę nałożyłem, a potem dwa dni płyta leżała zanim po raz pierwszy od nałożenia ją uruchomiłem. Cały czas w temp 11-15stopni. - Mogło to przeszkodzić?

 

Nie mam karty PCI-E, nie mam nawet AGP. powyłączane porty com, lpt, audio-integr., kontrolery sata oba off. To chyba powinienem mniej mieć???

Radiatorek jest lekko ciepły. Buda otwarta.

Nakładać jeszcze raz? (nie wiem czy mi jeszcze as5 styknie)

---------

 

KZI - grzeje się - to znaczy, że świetnie odbiera ciepełko - tak ma być, daj nawiew i spokój :)

Edytowane przez ronson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się z tym zgodzić. Zalman ma większą powierzchnię oddawania ciepła i na pewno lepiej spełnia swoją rolę niż stockowy radiatorek.

To, że ma większą powierzchnię nie oznacza, że lepiej spełnia swoją rolę akurat na tym chipsecie. Wg. takiej teorii można by założyć, że najlepiej przykręcić 20cm wypiłowany kwadrat na chipa i będzimy mieć super chłodzenie.

Ogólnie można powiedzieć, że najlepszym rozwiązaniem będzie mały wiatrak, który będzie zdolny do szybkiego schładzania szybko nagrzewającego się kawałka aluminium, lub miedzi. Cały czas szukam takiego wentylatorka, który jednocześnie byłby stosunkowo cichy, co prawda mam jakiś jeszcze z czasów 486DX, czy 5x86, ale strasznie wyje i tarabani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...