Skocz do zawartości
Grzechu_1990

Atari 800xl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po dłuuuuugim czasie nie używania tej maszynki miałem chęć ją dzisiaj odpalić. Poskładałem wszystko do kupy, znalazłem fale w TV, włączam a tam ROM TEST i RAM TEST. W ROM'ie 2 prostokąty są zielone, a w RAM'ie 4 na x tam kwadratów czerwonych. O co tu chodzi, czy da sie to jakoś do życia obudzić??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, po dłuuuuugim czasie nie używania tej maszynki miałem chęć ją dzisiaj odpalić. Poskładałem wszystko do kupy, znalazłem fale w TV, włączam a tam ROM TEST i RAM TEST. W ROM'ie 2 prostokąty są zielone, a w RAM'ie 4 na x tam kwadratów czerwonych. O co tu chodzi, czy da sie to jakoś do życia obudzić??

Problem z RAM-em. Tu ktoś miał podobny problem (po angielsku):

http://archives.devshed.com/forums/hardwar...red-373030.html

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przeczytałem to i wyszło z tego, że RAM jest uszkodzony/wyszedł ze slotu/grzeje sie. Nie ma to jak mój angielski ;) W weekend sie za to zabiorę i dam znać, kolejne wskazówki mile widziane.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak dokładniej to tam pisze że to właśnie uszkodzone kostki ramu powinny się bardzo grazć (podobno po tym można rozpoznać ich wadliwość) :wink:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przeczytałem to i wyszło z tego, że RAM jest uszkodzony/wyszedł ze slotu/grzeje sie. Nie ma to jak mój angielski ;) W weekend sie za to zabiorę i dam znać, kolejne wskazówki mile widziane.

I sie zabrałem w weekend :lol: Rozkręciłem go ale jedyne co zauważyłem to... Blaszka która jest przykręcona i nie bardzo da sie ją odkręcić :blink: Jak wyżej pisałem w ROM TEST oba prostokąty są zielone, w RAM TEST 4 są zielone a 36 jest czerwonych. Nie czuje żeby sie grzał <_< Może ktoś coś wie, miał podobny problem, proszę o jaką kolwiek pomoc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta