Jump to content

David666

Stały użytkownik
 • Content Count

  149
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About David666

 • Rank
  Uczestnik
 1. Najlepsze RE to jednak te z Gamecuba - remake jedynki z piękną grafą oraz RE Zero, które wprowadziło rozgrywkę dwoma bohaterami na raz. Nie ograniczono się tylko do wspólnej walki lecz zastosowano tą kombinację do rozwiązywania zagadek i ta część według mnie będzie chyba najciekawszym Residentem. Jest jeszcze RE: CV, które też było w trójwymiarze, ale w oryginalnej konwencji, więc samo zastsowanie 3D takie destrukcyjne nie jest ;) Również zgadzam się, że 4 i 5 nie zasługują na tytuł RE i naprawdę nie piodoba mi się droga którą obrała ta legendarna seria.
 2. Działa także na ATI, a dla Nvidii jest ten tryb z goglami 3D. Zrobiłem kilka screenów (X2 2.6, HD 4850, DX 10, AAx2)
 3. Premiera 18 wrzesnia (14 Stany), pojawił się też benchmark pozwalający na przetestowanie kompa, można go pobrać tu: http://www.nzone.com/object/nzone_re5_downloads.html
 4. Następny savepoint dopiero na cmentarzu jest, ale faktycznie mogli jakiś w domu dorzucić.
 5. Wedle takiej logiki nie powienieś negować porwań przez UFO, istnienia Yeti, wróżek, tego, że Elvis żyje itp. Precież nie doświadczyłeś ;)
 6. David666

  Deus Ex 3

  Jest zapowiedź: http://www.giery.eu/zapowiedz/deus-ex-3-12384
 7. Zakupiłem sobie niedawno konsolę gamecube. Jest na niej kilka tytułów, które chciałbym ukończyć. Problem polega na tym, że mamy jeden telewizor w domu, który jest najczęściej zajęty. Chciałbym więc podłączyć konsole pod monitor. Opcje jakie mam to: - VGA BOX - tochę za drogo, wydatek koło 200 zł - Tuner TV - podobno jest problem z input lagiem - Karta z VIVO - znalazłem na Allegro taką tanią kartę. Chciałbym się dowiedzieć czy istniała by możliwość podłączenia przez nią Gamecuba. Sterowniki do XP są. Kolejnym problemem jest możliwość koegzystowania dwóch kart graficznych w systemie. Karta musiałaby współżyć z 8600 Gt. Według mnie porostu wystarczyłoby przepinanie wtyczki od monitora i zmiana w biosie ustawienia init video na PCI. Ma to szansę działać ?
 8. David666

  Seriale

  Nowy sezon Terminatora też świetny, widac że serial otrzymał większy budżet.
 9. Własnie tego że traktowali te doktryny jak religie z jednym nieomylnym wodzem (prawie jak papież), przeciez mówi się że komunizm to odmiana świeckiej religii.
 10. David666

  Overlord

  Grałem na prawie identycznym sprzęcie: X2 2,7 Ghz + 8600 Gt i w 1024x768 wszystko na high Overlord chodził bardzo płynnie, więc jakiś problem ze sterownikami, systemem itp.
 11. Nie, nie jest. Jest tylko stwierdzeniem że istnienie Boga jest wysoce nieprawdopodobne i tyle. Nie można stwierdzić że Bóg nie istnieje tak samo jak nie można udowodnić że nie istnieją wróżki. Udowodnienie istnienia stoi po stronie wierzących- tyle tysięcy lat i dalej nic :wink:. Zresztą istnienie terminu ateizm jest według mnie wogóle nie na miejscu przecież nie tworzymy osobnych terminów na ludzi nie wierzacych we wróżki czy jednorożce. Ktos mądry kiedyś powiedział: Wszyscy jesteśmy ateistami np. co do bogów starożytnych; Shiva Thor, Horus a niektórzy poprostu idą tylko jednego Boga dalej :wink:
 12. Mówienie że wiara w Boga wyznacza naszą morlaność jest conajmniej obaźliwa dla ludzkości, bo stwierdzenie że człowiek nie potrafi odróżnić dobra od zła tylko dlatego że nie boi się jakiegoś wszechmocnego stworzenia jest conajmniej naiwne. Czyli co gdyby nie było Boga, który dał nam zasady to wszyscy byśmy poszli zabijać i mordować ? Zasady moralne dawno przed chrzescijaństwem zostały spisane w kulturach antycznych, zresztą dziesięć przykazań można prawie uznać za plagiat zasad egispkich. Zresztą Christopher Hitchens świetnie napisał: to w takim razie jak izraelczyczy nie wiedząć że kradzież, mordowanie itp jest złe doszliby do góry Synaj? przeciez by się wymordowali wcześniej :razz:. Cała ta wędrówka oczywiście nie miała miejsca bo zostawiła by miliony śladów archeologicznych, a tak się składa że nie ma ani jednego. Moralność rózni się miedzy wiekami dzięki tzw ewolującemu Zeitgeistowi- duchowi (w nienadprzyrodzonym znaczeniu) epoki, czyli zbiorowi praw, myśli, idei , ewolucji ludzkiej itp. - dlatego jeszcze sto lat temu niewolnictwo było popierane przez kościół i znalazły się na to nawet wtedy wersy w Biblii ! a teraz znajdują się na jego potępienie :lol2: , takie wybieranie z biblii wersów które nam pasują własnie pod teraźniejszy Zeitgeist to właśnie dobry przykkład że jednak potrafimy filtrować jej treść pochodzącymi z zewnątrz kryteriami. Dlatego to że w starym testamecie bóg jest wkurzony odzwierciedla tamtejszy Zeitgeist bo w tamtych czasach taka charakterystyka władcy była pożądana, a to że w nowym testamencie Jezus jest miłosierny pokazuje że ludzkość wyewoluowała do przodu i potrzebowała nowocześniejszych zasad - jest to wręcz dowód na to że biblia została spisana pod "natchnieniem" ludzkim. A co do kanibalizmu to w wierze chrześcijańskiej przecież jest jego mocny akcent, idea spożywania ciała Chhrystusa to czysty wpływ idei kanibalizmu. Bardzo polecam zobaczyć drugi odcinek "The Genius of Charles Darwin" z Dawkinsem, który opowiada o żródłach moralności pochodzących z czynników biologicznych: http://uk.youtube.com/watch?v=AtwLtM07TL4&...feature=related (część 1 na youtube)
 13. I to jest właśnie sposób myślenia na którym wszystkie religie się kręcą i jakze radośnie przedstawiany przez wszystkich ich przedstawicieli, a dla mnie to takie chowanie się po krzakach i ocenianie ludzi tylko po tym czy bedą w cos wierzyć czy nie jest dla mnie co najmniej nieprzystające do XXI wieku.
 14. Według mnie wiara w to że żyjąc na jednej z setek milionów planet w jednej z setek milionów galaktyk w niewiadomo jak przepastnym wszechświecie jest ktoś kto specjalnie się o nas troszczy, zrobił to specjalnie dla nas i do tego pisze książki ( w metaforach oczywiście, bo kościół zastosował dobrą taktykę czylki najlepszą obroną jest atak- po setkach lat wmawiania że to co napisane w bibli to prawda w momencie gdy siły swieckie udowodniły że jednak jest inaczej zrobił wielkie show i powiedział: ale wy wszyscy głupi jesteście przecież to trezba interpretować to są metafory :wink: ) mogła wyjść tylko z ignorancji i pychy ludzkiej. PZ Myers świetnie to kiedyś podsumował na swoim blogu przyrównując ludzkość do chłopca żyjącego w sierocińcu który marzy że przyjdzie kiedyś po niego ryczerz na koniu i go stamtąd zabierze. Wytłumaczenie początka świata Bogiem pomimo tego że wydaje się o wiele prosztsze to takim nie jest, bo w tym momencie zaczynamy od czegoś co jest bardzo skomplikowane i nie próbujemy dociec skad ta istota niezmiernie skomplikowana się wzieła, a teorie ewolucji i wielkiego wybuchu idą logicznie od rzeczy prostych do skomplikowanych. Sam Harris w "Końcu Wiary" przedstawił ciekway argumet kóry jest warty przemyślenia, przyjmując że to Bóg jest stworzycielem to musimy go sobie wyobrazić jako niezmiernie inteligentą istote mającą w paluszku wszystkie siły grwaitacyjne, prędkości kosmiczne, no ogólnie wszystkie zasady matematyczne, fizyczne, biologiczne na których wszechświat stoi a zdrugiej strony w starym testamecie widzimy go jako prostaka i rasiste- kamieniowanie gejów, niewiernych żon, zabicie nieposłusznych dzieci itp. Czy tak wszechmogąca istota charakteryzowała by się wartościami które my "mała ludzkość" już dawno postrzegamy za niepożądane?
 15. Ja mam bardzo podobne pytanie. Chodzi mi o to na której stacji nalepiej wysiąść gdy chce się dostać do Wyższej Szkoły Lingwistycznej (ul. Krasińskiego 14/24) oraz jeżeli ktoś by się orientował to czy są w pobliżu tej szkoły jakieś miejsca oferujące tani nocleg z soboty na niedziele.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.