Skocz do zawartości
tom*

Asus A7V8X

Rekomendowane odpowiedzi

jestem posiadaczem tej płytki i nie narzekam :) (no dobra wkurzające jest to że temperatura jest żle odczytywana) :( . Nie zamierzam zmieniać tej płytki ale jeśli znajdzie się kupiec :wink: na moją mobo to zamieniam właśnie na tego EPOXA. Mieszkam niedaleko pronoxu więc nie mam problemu jak się pojawi wersja troche bardziej wyposarzona to chyba zmienie. narazie tylko w Pronoxie jest ta słaba okrojona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem posiadaczem tej płytki i nie narzekam :)  (no dobra wkurzające jest to że temperatura jest żle odczytywana) :( . Nie zamierzam zmieniać tej płytki ale jeśli znajdzie się kupiec :wink:  na moją mobo to zamieniam właśnie na tego EPOXA. Mieszkam niedaleko pronoxu więc nie mam problemu jak się pojawi wersja troche bardziej wyposarzona to chyba zmienie. narazie tylko w Pronoxie jest ta słaba okrojona.

ja miałem tak jak ty A7V8X i tez nie narzekałem jedynie nie miałek k.dzfiekowej a ten dzwiek z mobo troszke trzeszczał ;/ a teraz dzwiek z EPoX-a rzadzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn., że lepiej zainwestować w tego EPOXA niż kupować asusa? byle tylko te epoxy po jakimś czasie nie zaczeły siadać, bo asus ma już tą swoją renome 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn., że lepiej zainwestować w tego EPOXA niż kupować asusa? byle tylko te epoxy po jakimś czasie nie zaczeły siadać, bo asus ma już tą swoją renome 8)

Jak siądzie to jest dwa lata gwarancji :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn., że lepiej zainwestować w tego EPOXA niż kupować asusa? byle tylko te epoxy po jakimś czasie nie zaczeły siadać, bo asus ma już tą swoją renome 8)

a EPoX nie ma renomy ? niedlugo prafie całe forum bedzie mialo tego epoxa :)

jak narazie nikt nie narzeka ze go kupił i sie popsuł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no spoko..moze ja też się dam skusić ;-) w pronoxie w katosach je mają?

tego to nie wiem! ja ja kupielem w gralu. w pronoxie kosztuja chyba 520 a w gralu 559 wiec nie kosmiczna roznica

www.sklep.gral.pl !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj tego asusa mialem go plytka nie bardzo bios zle czyta temp. plytka ma problemy z zasilaczami typu noname lubi sie czasem sfajczyc :evil:

Hmm Ja mam ta plytke i nie narzekam na nia, widocznie miales jakas zwalona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie moja byla spox uzywalem ja przez 3 tygodnie ale juz kilka razy spotkalem sie na forum ze padaja. Ogolnie nie narzekalem na ta plyte byla stabilna ale hukow w wydajnosci nie bylo wiec wymienilem ja na 8RDA w 3dmarq dostalem przyrost rzedu 500 pkt :twisted: . Wkurzalo mnie w niej tez to ze masz ograniczone vcore (w przypadku palomino 1.75-1.85V or more :P)a na dodatek plyta je zawyzala :evil: ostatnio asus zachwial moje zaufanie i to bardzo a jeszcze 2 miechy temu nie widzialem innych producentow MoBo ;)

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to prawda, ze z temperaturami jest cos nie halo. Plyta u mnie po zakupie smigala na biosie 10.09. Na asus.com dostalem bios 10.10, ktorego zadaniem jest wlasnie spatchowanie tych "dziwnych odczytow temperatury". No i teraz mam takie watpliwosci - przed apdejtem mialem temp. mobo rzedu 30C a temp. procka (1700+ 0,13) rzedu 45C. Teraz wyglada to tak, ze temp mobo jest dalej okolo 30, zas procek "zjechal" do okolo 35C w stanie spoczynku. Czy taka temperatura dla tego Athlona jest prawidlowa, czy to Asus dal ciala? Aha, jeszcze jedna sprawa - ciekaw jestem jak u innych posiadaczy A7V8X wygladaja odczyty obrotow wiatraczka na proc., bo u mnie z opcja QFan (10/15 nominalnej szybkosci) Asus Probe pokazuje mi, ze mam tak od okolo -15000 do -30000 RPM :) Natomiast z wylaczonym QFan wszystko jest ok. Jak sadzicie, co jest winne? (wentyl to Titan)

 

Pozdroo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co jest winne?! prosta odp. asus dal d...y z biosami. Na 1009 odczyty byly jeszcze najporzadniejsze ale 1010 juz swirowal w 1011 beta juz to troche poprawiono ale i tak niewiele bo temp zanizal o jakies 10 - 15*C. W waszym przypadku nie pozostaje nic innego jak tylko czekac na porzadnego biosika ze strony asusa ;)

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem tego Asusa za 440 zl (bez firewire , SATA i RAID) tylko dlatego ze niebylo zadnego Epox-a na nFoce2 i KT400 a mialem dobrego kupca na moje stare graty.

Bios 1011 nie wnosi nic specjalnego, duzo nerwow mnie kosztowala czkawka calego kompa powodowana ustawieniem odswiezania w iPanelu , fatalnie dziala tylne wyjscie audio (podlaczam do niego TV do ogladania filmow).

Mobo ma potencjal ale nie wiem czy Asus wypusci sensowne Biosy i stery do dzwiekowki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy bios załatwił u mnie wszystkie problemy z temperaturą.

 

av8x4m11 załatwił sprawie i temperatura podawana w biosie i przez sisandre jest taka sama.

 

nareszcie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn., że lepiej zainwestować w tego EPOXA niż kupować asusa? byle tylko te epoxy po jakimś czasie nie zaczeły siadać, bo asus ma już tą swoją renome 8)

Jak siądzie to jest dwa lata gwarancji :P.

A jak asus siądzie masz 3 lata gwarancji :)

 

ps. znacie jakąś stronę z porównaniem tych chipów?? Bo ciągle coś mówicie o wyższości nforce2 a jakoś nie widzę podtwierdzenia :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy bios załatwił u mnie wszystkie problemy z temperaturą. 

 

av8x4m11 załatwił sprawie i temperatura podawana w biosie i przez sisandre jest taka sama.

 

nareszcie :D

u mnie podaawał takie same jak na 1010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn., że lepiej zainwestować w tego EPOXA niż kupować asusa? byle tylko te epoxy po jakimś czasie nie zaczeły siadać, bo asus ma już tą swoją renome 8)

Jak siądzie to jest dwa lata gwarancji :P.

A jak asus siądzie masz 3 lata gwarancji :)

 

ps. znacie jakąś stronę z porównaniem tych chipów?? Bo ciągle coś mówicie o wyższości nforce2 a jakoś nie widzę podtwierdzenia :?

dziwne wszyscy widza :lol: tak powaznie to mialem a7v8x przez jakis miesiac ale nie bylem zadowolony z tejze plyty wiec przesiadlem sie na epoxa i teraz jestem happy wszystkie wyniki poszly do gory. 3dmark jakies 500pkt w gore (jak na plyte to dosc duzo) ale jakie korzysci w przepustowosci pamieci sisoft sandra (i nie tylko) pokazala wyzszosc nforce nad kt400 przepustowosc wzrosla o jakies 600mb/s (tryb synchro) w asynchro jakies 100mb/s ale juz pomijajac to nforce 2 ma baaardzo duze mozliwosc o/c na czym mi chyba najbardziej zalezalo i mimo iz wydajniejszy to jednak bardziej stabilny a zreszta wystarczy wpisac na google czy gdziekolwiek indziej nforce 2 i wszystko sie wyjasni ;) :)

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dzieki za inf :)

 

Przykład ze sklepu komputronika(najbrdziej wypasione wersje):

 

ASUS na kt400 - 661zł

ASUS na nForce2 - 738-789 zł

 

Troche drogie one sa :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...