Skocz do zawartości
nrl

Far Cry 2

Rekomendowane odpowiedzi

Nie moge przejsc misji bo ta "staje" w miejscu jak uwolnie goscia ;/ Probowalem przechodzic od nowa i dalej to samo ;/

Wbijam do domku, nagle pojawia sie tekst na dole (bez dzwieku), nastepnie otwieram drzwi a gosc wstaje i stoi :|

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie nie zgodzić się z tą opinią icon_wink3.gif Grafika? Chyba grałeś w innego FC skoro piszesz, że to coś co pokazali nam panowie z Ubisoft'u może konkurować z produktem Crytek'a. FC był swego czasu rewolucją, rozłożył graficznie dwóch największych konkurentów (HL2 i D3) zanim Ci zdążyli trafić do tłoczni (patch 1,33 dobił przeciwników) laugh.gif A teraz co to niby ma być? Jakiś niesmaczny żart, szczególnie jeśli popatrzymy na trawę blink.gif Takie coś w 2008 roku icon_confused2.gif Jak zwykle Crytek pokazuję jak powinny wyglądać gry (Crysis i Warhead), a reszta próbuję stosować tanie sztuczki, aby poprawić optymalizację gniota icon_biggrin3.gif Imo to coś nie zasługuję na miano FC2, a zostało wydane (pod tą nazwą) wiadomo dlaczego icon_smile3.gif pzdr

No właśnie, swego czasu. Ale teraz, porównując te dwie gry pod względem graficznym, to FC2 lepiej wygląda. Inna rzecz, że przegrywa prawie we wszystkim :razz:

 

Swoją drogą, wszyscy fani cichego zabijania powinni grać na poziomie "normal" - da się wyciąć posterunek Makarowem z tłumikiem bez wzbudzania podejrzeń, a nawet jak ktoś się ocknie to nie ma magii jak na wyższych poziomach, że już wiedzą gdzie jesteśmy i nie zważają na ilość zarośli.

 

EDIT

 

@KUBA TM

 

Ten gość którego masz odbić on wcale nie wychodzi, tylko podnosi swój zadek i coś tam duka do Ciebie. Po tym ty możesz spokojnie wyjść a misja bedzie zaliczona.

No chyba że się zawiesza gra.

Edytowane przez Bobslej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam taki problem gdy przyjmuje misje to kiedy wychodze z budynku nie mogę strzelac nie moge skakac anicelowac nie wiem co sie dzieje nie da sie tak grac ale np moge biegac i strzelac z karabinu w samochodzie wczesniej bylo wszystko ok a teraz nie wiem co zainstalowalem ponownie gre niby jest oki ale dalej nie moge strzelac prosze o pomoc !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem w to dzisiaj troche i rzeczywiscie optymalizacja dobra i gierka bardzo ładnie smiga nawet na słabszych kompach wyglądajac przy tym całkiem ładnie, ale za to sama gra, to nudy, aż sie rzygać chce. Kurde jeszcze nie tak dawno narzekałem, że Crysis jest kiepski, ale Crysis przy FC2, to naprawdę kawał porządnej strzelanki. Już dawno nie grałem w cos tak nudnego jak FC2. Ciagle tylko pojedź tu, pojedź tam, ciagle sie tylko jeździ i jeździ, akcji mało, misje nieciekawe i nudne, pełno niedopracowań, np. wali sie z rakietnicy w budynek, a ten dalej stoi nienaruszony, nawet tych małych drewnianych domków rakieta nie ruszy, ai przeciwników do du*y, respawnujące się posterunki i tak można by wymieniac i wymieniać. Jednym słowem po prostu gra spartolona. Chociaż jak sie tyle jeździ, to by ten model jazdy samochodem dopracowali, żeby chociaż z tego frajda była, a nie taki prosty i kupiasaty jest, aż do przesady, też o wiele gorszy jak w Crysis.

 

Jak dla mnie FC2, to kandydat na najgorszą grę roku.

Edytowane przez pawel1710

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Hehe , +1 , zabawne jest to ,ze na EG ten motyw z jazda tez przytoczylem jako argument przeciw , to samo co w szajsie o nazwie Boiling Point , FC2 to kalka tamtego crapu.

 

Swoja droga , widze ze coraz wiecej osob porownuje FC2 z Crysisiem i ten "szajsowaty benczmark" nagle okazuje sie naprawde dobra , wciagajaca gra :D

 

Smieszy mnie cos jeszcze. Dajcie FC2 inny tytul , a zjada to ostro , nie sprzedaloby sie milion sztuk :D

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe , +1 , zabawne jest to ,ze na EG ten motyw z jazda tez przytoczylem jako argument przeciw , to samo co w szajsie o nazwie Boiling Point , FC2 to kalka tamtego crapu.

 

Swoja droga , widze ze coraz wiecej osob porownuje FC2 z Crysisiem i ten "szajsowaty benczmark" nagle okazuje sie naprawde dobra , wciagajaca gra :D

 

Smieszy mnie cos jeszcze. Dajcie FC2 inny tytul , a zjada to ostro , nie sprzedaloby sie milion sztuk :D

Jak uwazasz FC2 nie zasluguje na taka uwage graczy, ponoc to straszny crap wg Ciebie, to po co podnosisz ten topic ? niech spadnie i zrobi miejsce dla lepszych gier, prawda ? Bo przeciez mamy tyle gier rozgrywanych w klimatach afryki i z pelna nieoszukiwana swoboda eksploracji ... Aha, no i rzeczywiscie, Far Cry byl takim niesamowitym (s)hitem ze musieli skorzystac z jego nazwy zeby stworzyc kolejna gre ... To nic ze po pierwszych zachwytach mozliwosciami DX9 fanboyow kart graficznych Far Cry zostal szybko odeslany do lamusa gdy po kilku miesiacach wyszedl HL2 ktory zdobyl o wiele wieksze uznanie graczy i nagrody publiki ... to taki maly szczegol apropo wartosci marki "Far Cry" i jej rozpoznawalnosci <_< Gdyby cofnac sie w czasie i przesunac premiere FC po HL2, podejrzewam ze jakis odsetek zauwazylby ten tytul wtedy i oceny nie polecialyby tak do gory dzieki innowacyjnemu engine wykorzystujacemu super fajerwerki graficzne i nic wiecej. Edytowane przez satou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Odeslany do lamusa? Kwestia gustu , znam wiele osob , ktorym HL2 nie spodobal sie w ogole - tak jak mi , ba - uwazam to za jedna z najgorszych gier w jakie mialem nieprzyjemnosc zagrac.

 

I tak , musieli uzyc tytulu , zagraj sobie w Boiling Pointa - to samo co w FC2 lacznie z denna fizyka pojazdow , ale znacznie gorzej graficznie. Ten pierwszy przy dokladnie identycznej mechanice zabawy , otwartym terenie i side questach zostal okrzykniety crapem roku , jedna z najgorszych gier fpp , ten drugi to "hit" , ktory sprzedal sie w ilosci ponad miliona sztuk , a to lepsza grafa + dokladnie ta sama mechanika... BTW , w BP tez byl respawn...

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodze do domku, pojawia sie tekst (bez dzwieku) po czym otwieram nastepne drzwi gdzie gosc wstaje i nic nie mowi :o Wychodze z domku i nic :D Misja jak byla tak jest :D

A spolszczenie kolega wrzucił?

Bo mi się rzucił w oczy taki "drobny" skutek uboczny, iż nagle główne postacie tracą głos a i nie da się kwestii pogonić w rozmowie z nimi mimo odpowiedniej "instalacji". Ot mamy po naszemu ale za to bez możliwości zaliczenia/dostania części zadań...

 

 

PS: jeszcze z innej beczki. Po kolejnych godzinach grania mogę napisać, iż FC2 jest grą średnią. Nie jest crapem ale i do wybitnych nie należy. Owszem z jednej strony dostaliśmy porządną grafiką, nie pozbawioną jednak wad takich jak np trawka (choć w normalnej rozgrywce praktycznie się tego nie zauważa) ale z drugiej strony zaserwowano nam zabawę stosunkowo monotonną.

Edytowane przez Zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A spolszczenie kolega wrzucił?

Bo mi się rzucił w oczy taki "drobny" skutek uboczny, iż nagle główne postacie tracą głos a i nie da się kwestii pogonić w rozmowie z nimi mimo odpowiedniej "instalacji". Ot mamy po naszemu ale za to bez możliwości zaliczenia/dostania części zadań...

Wrzucil :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info. Zdecydowalem sie na kupno "plaskiej" wersji.

 

Po kilku godzinach gry moje wrazenia sa nader pozytywne. Gra jest specyficzna i absolutnie nie nalezy to dynamicznych. Ale wedlug mnie w tym wlasnie tkwi jej urok. Zadan do wykonania jest duzo, jezdzenia jeszcze wiecej - i to mi sie podoba najbardziej. Respawn oponentow? Wlasnie caly myk polega na tym, ze wracajac wyluzowanym ta sama sciezka - nagle pojawiaja sie skubancy i trzeba zwiewac na wszesniej upatrzone pozycje :D Bardzo pozytywnie odbieram element "przyjaciol". Koniec juz z ciaglym ladowaniem ostatniego save'a po smierci bohatera. Nasz "buddy" moze wykaraskac nas z opresji jesli tylko stracimy przytomnosc. Klimatyczny motyw z odzyskiwaniem i ponownym jej traceniem.

 

Gry wcale nie przyrownywalbym do Crysisa. To sa zupelnie inne tryby rozgrywki. Tam mamy dynamike, ciagly bieg, akcje. W FC2 eksplorujemy teren, szukamy brylantow potrzebnych do zakupow i upgrade'ow, wykonujemy najrozniejsze zadania. Ktos napisal, ze nie wiadomo po co? Kazde zadanie poprzedzone jest dlugim wyjasnieniem, zazwyczaj polegajacym na dialogu 2 NPC-ow, gdzie nasz bohater jest biernym sluchaczem. Z tych rozmow mozna dowiedziec sie o zasadnosci naszej misji. Polecam wsluchanie sie / wczytanie w to, co nasi zlecedoniawcy mowia. Wtedy gra i jej celowosc nabieraja kolorytu.

 

Za duzy pozytyw uwazam wprowadzenie problemow z dzialaniem broni. Juz dwa razy pokusilem sie o podniesienie jej w "safe house". I o malo co nie skonczylo sie to "tragedia" :D W najwazniejszym momencie zamek w karabinie odmowil posluszenstwa - bezpowrotnie, po czym bron rozleciala sie na 2 czesci! :D Bylem pod wrazeniem.

 

Moge pokusisc sie o wrzucenie FC2 do jednego worka ze Stalkerem. W obu przypadkach gry maja klimat... (oczywiscie calkowicie odmienny). W obu grach mozemy na spokojnie eksplorowac teren - bez pospiechu. Tu i tu mamy mnostwo zadan pobocznych i na koniec - Watek glowny jest elementem koniecznym do skonczenia gry - ale nie jest priorytetem w samej rozgrywce. W obu przypadkach.

 

Jak na razie doszukalem sie 3 powaznych minusow. Perwszy z nich jest czysto techniczy - gra co jakis czas sama sie zamyka :D I wyrzyca do pulpitu. Irytujaca - ale mozna przezyc. Drugi problem - to AI przeciwnikow. Ktos pomyslal, ze jak strzelamy z ukrycia i jestesmy niedostrzezeni - to chlopaki sie kryja, gdzie sie da. Jednak w tym ukryciu (i w zamarlej pozycji) czesto gesto zostaja az do konca swych dni :D :D Bywa to irytujaca - bo bardzo ulatwia rozgrywke. I na koniec - interakcja. Kiepsciuchno z nia. Budynki obite blacha, czy sloma sa twarde niczym bunkier. Nie zauwazylem rezultatow strzelania poprzez blache falista :D Pewnikiem jest przeciwpancerna...

 

Moge smialo polecic wszystkim fanom Stalkera. Z kolei gracze szukajacy dynamiki takiej jak, w COD, czy Crysis nie beda usatysfakcjonowani. Co zreszta uwidacznia sie w wielku postach...

 

To tyle ode mnie.

 

Ps. Czy Polska wersja ma mozliwosc wyboru jezyka?

Edytowane przez Burdoror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ja jestem fanem Stalkera i po zagraniu w Far cry-ja podoba mi sie :) Siedzialem cala noc w weekend i nie wywalil mi sie ani razu wiec dla mnie stabilny jest. Podoba mi sie tez ze jest szerszy kat widzenia jak siedzimy w samochodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napalilem sie jednak na wersje kolekcjonerska. Obecnie posiadam wersje angielska. Niestety limitowana edycja jest juz z czeskimi napisami. Dlatego bradzo bym prosil o informacje, czy w wersji PL mamy wybor jezyka (ang\pol) ?

 

Od pepikow jakos nie mogezdobyc podobnej informacji... arghhh!

Edytowane przez Burdoror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje.

Zlozylem zamowienie w Czeskim sklepie :) Dostelem "vyzve k odber" i oddelegowalem sie w celu odebrania pudelka. Zaplacilem, odebralem i ... od razu oddalem. W Czechach wersja kolekcjonerska jest Metal Box. I kosztuje 175 PLN!!!

 

Zamowilem w UK. Nie bedzie bolu z jezykiem, a i t-shirtem sie naciesze, dokladna mapa i art-workami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i FarCry2 został ukończony.

 

Miałem chwile słabości, nużyło mnie to powoli, ale końcówka się rozjaśniła. Szczególnie podobało mi się zakończenie, ten ciężki wybór :P Oczywiście wybrałem baterię xD Fajnie wyglądał koniec. To podjęcie decyzji przed detonacją.

 

Ogólne wrażenie jak najbardziej pozytywne. Ale chyba nie podejmę się przechodzenia jej po raz drugi. Raz starczy w zupełności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wielkim debilem trzeba byc zeby nie wpasc na to zeby mozna bylo robic kilka misji jednoczesnie. Normalnie idiotyzm do potegi zeby wziac od kolesia w barze misje, jechac wykonac, wrocic po "nagrode" i wziac nastepna itd. Jakbym nie mogl jednoczesnie wykonac misji typu assasination lub zniszczenie transportu broni tym bardziej ze cele sa czesto po drodze :/. Na poczatku bylem pozytywnie nastawiony do gry ale po kilku dniach mam ochote rozj...ac ja o sciane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając "uroki" grafiki gra jest porostu słaba, oczywiście strzelanka jak strzelanka, ale mógł by być chociaż jakiś sens, fabuła tej gry. A tu tylko żałosne idź - zabij wszystkich których napotkasz na drodze - zastrzel główny cel - wysadź coś - i wracaj. Nad czym tu się głowić, jeśli lubisz gry typu - strzelaj we wszystkich/wszystko co widzisz to Far Cry 2 jest dla ciebie ,lecz jeśli lubisz gry które istnieją po to by cieszyć się ciekawą fabułą i sensem to omijaj ją szerokim łukiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się ukończyć FC2, dobrze ze w połowie gry zakupiłem w sklepie bomby, bo chyba bym nie dał rady przejść tej giery , a tak to umiliłem sobie rozrywkę wysadzając wszystko co się dało :)

Edytowane przez dzik86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...