Skocz do zawartości
nrl

Far Cry 2

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gumis1983

wlasnie skonczyłem ta gre bardzo dobra(poza tymi dlogimi rajdami z jednego konca mapy na drogi) moim zdaniem czekam na kolejna czesc o ile bedzie napewno zakupie i zagram wszystkim polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja standardowa taktyka polegała zwykle na spaleniu wszystkiego i wszystkich. Jeśli w bazie było coś, co da się wysadzić, to zaczynałem od snajperki podgrzewając atmosferę w bazie. Następnie wpadałem osobiście rozdając na prawo i lewo gorące drinki. Zabawa była przednia, ale gdy rozwaliłem tak któraś bazę z kolei zaczęło mi się to nudzić. Co do podziwiania terenu, to napodziwiałem się dość śmigając pomiędzy A i B. Nie wiem czy zakończę FC2. Jest dla mnie tak nudny, że zwyczajnie mi się nie chce. Zrobię przerwę na jakiś czas i zobaczymy co będzie. Wieśka dla porównania przeszedłem do końca dopiero miesiąc temu, choć zabierałem się chyba z 4 razy ;) Jednak było warto.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Co do AF to chodziło mi czy któraś opcja w ustawieniach gry (przykładowo tekstury) włącza filtrowanie, czy koniecznością jest włączenie tego w sterach.

 

Póki co najbardziej mnie wkurza to jakie bronie możemy nosić. Idiotyzmem jest że assault rifle i snajperka są w tym samym slocie. Pińcet razy wolał bym snajperkę zamiast flamera, bazooki czy innej "specjalnej" broni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja o ile pamiętam, to bez jednej rzeczy nie mogłem się obyć - snajperki. Reszta to było urozmaicenie - często zmieniałem bronie, ale zawsze musiałem mieć coś z przybliżeniem.

 

No i chciałbym pogratulować tym osobom, które ukończyły tą grę. Podczas świąt wielkanocnych - razem z bratem - chcieliśmy przejść FC2. Niestety nie daliśmy rady, po 4% poddaliśmy się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Da się jakoś cofnąć aktywację bez odinstalowywania gry? Zabezpieczenie chyba to samo co w GTA IV, a tam jest taka możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Chyba nie do końca mnie zrozumiałeś. W katalogu GTA IV jest taki skrót "revoke license". Co on robi? Deaktywuje grę, cofa licencję przyznaną przez serwer, uwalnia slot aktywacyjny.

W Far Cry 2 ta operacja dokonywana jest podczas deinstalacji gry. O co pytam to czy jest inna opcja na deaktywację niż deinstalacja gry, czyli czy jest coś podobnego jak ten skrót w GTA IV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do końca mnie zrozumiałeś. W katalogu GTA IV jest taki skrót "revoke license". Co on robi? Deaktywuje grę, cofa licencję przyznaną przez serwer, uwalnia slot aktywacyjny.

W Far Cry 2 ta operacja dokonywana jest podczas deinstalacji gry. O co pytam to czy jest inna opcja na deaktywację niż deinstalacja gry, czyli czy jest coś podobnego jak ten skrót w GTA IV.

No cóż, Harry Lloyd temat linku, który Ci podałem bardzo zbliżony do tego o co prosiłeś. Jakkolwiek pewnie nie do końca się zrozumieliśmy. Odsyłam więc do źródła na temat "revoke license".

 

A tu odnośnie Far Cry 2 ->>>> klik

Edytowane przez Melampus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ok dzięki, na stronie SecuROM znalazłem narzędzie do deaktywacji gry (takie jak jest dołączone do GTA IV). Działa bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty mam nie podkręcone, na crossfire off drzewka są ładnie, ale żeby gra działała płynnie muszę ustawić wszystkie opcje graficzne na minimum. Na szczęście pomogło (za trzecim razem) Wyjście przez alt+tab. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Skończyłem wczoraj grę, dla mnie super. Po Quake II jest to najlepsza strzelanka w jaką grałem (choć za wiele ich nie było).

 

Wprawdzie z czasem grałem rzadziej, bo co kilka dni, ale jak już zacząłem to mi się nie chciało wyłączać. Spędziłem 32h 40m, równe dwa miesiące.

W pewnym momencie przestalem przywiązywać uwagę do tego co mówią w briefingach i przez to w sumie nie zrozumiałem zakończenia, ani tego czemu pod koniec zrobiło się jak się zrobiło (spotkanie i misja od kogoś w więzieniu). Zapewne kiedyś przejdę grę jeszcze raz, to się tym bardziej zainteresuję.

 

W statystykach jest coś dziwnego, bo przed wykonaniem ostatniej czynności w grze wygląda to tak:

main missions - 29/32

side missions - 34/40

 

A robiłem wszystko na bieżąco, misje poboczne zniknęły na długo przed tym jak misje fabulerne zaczęły się pojawiać jedna po drugiej.

 

Szkoda też że nie można kontynuować gry, mogła by wtedy być pusta mapa żeby w końcu w spokoju dało się ja pozwiedzać.

 

Mogli by też zrobić jakiś DLC kontynuujący fabułę jak w Fallout 3. Np. moglibyśmy pomóc budować wioski i repopulować kraj. ;)

Mapa jest prze piękna, szkoda że tylko tam strzelamy.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Czy patch 1.03 znosi zabezpieczenia? Ostatnio robiłem format, tak więc na nowo instalowałem grę. Przy okazji zaaplikowałem ostatni patch (wcześniej używałem 1.02), i ani nie musiałem aktywować gry, ani nie potrzebuję płyty w napędzie by móc grać. Patch z oficjalnej strony.

 

Revoke Tool pokazuje, że gra nie jest aktywowana.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra piękna, z tym, że jak piszesz. Niema co zwracać większej uwagi na fabułę, bo praktycznie jej nie ma. Ograniczamy się do jedź zabij przyjedź weź misję by jechać zabić. Szkoda bo mapka i grafika niezła. Niestety na to co najważniejsze nie starczyło widać pomysłu. Też kilka dni temu skończyłem. Jednak jeśli nie wyjdzie jakiś pack do fabuły (dalszego ciągu) to raczej do niej nie wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porazka :( fabula? FarCry? WTF to jakis AfrikaDzikaJezdzijiStrzelaj a nie FarCry..:( do tego zakonczenie...heh nie bede spoilerowal ale po prostu masakra. Jedyne po co wroce do tej gry, to jak dojdzie mi gtx 275 to zeby zobaczyc otoczenie w full detalach i przeleciec sie na lotni. Sama gra nudna strasznie, po jakims czasie zabijanie stalo sie za proste :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie w tej grze najbardziej raził fakt że wrogowie czy jak im tam [; na okrągło wracali w te same miejsca gdzie my chwile temu jeszcze robiliśmy jesień średniowiecza. Na początku fajnie się grało, ale później schematyczność osiąga apogeum :D non stop to samo, otoczenie, zadania, bardzo duża odległość pomiędzy zleceniodawcą na punktem w którym trzeba wykonać zlecenie, no masarka ja się poddałem po tygodniu grając tak po trochu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

No sporo jest wkurzających rzeczy, ale mimo wszystko dla mnie więcej zalet niż wad. Do jedynki podchodziłem trzy razy i zawsze mi się odechciewało po kilku levelach.

 

Tutaj chętnie przeszedłem całość, i szkoda że się skończyła. Co do dalekich podróży to z reguły używałem autobusów, a z przystanków już najczęściej na piechotę do celu i podziwiałem widoczki. Mapa i grafika to akurat mi się chyba nigdy nie znudzą, rewelacja. Nie lubię tylko nocy, przeważnie jak po autobusie trafiłem na noc to jechałem do safehousa i ustawiałem zegar na 8 rano. W nocy grafika nie oferuje zupełnie nic ciekawego, jak w sumie w większości gier.

Respawnowanie mnie wkurzało tylko w sytuacji gdzie po paru minutach wracałem w to samo miejsce i już byli nowi wrogowie. To przesada, ale rozumiem pojawianie się nowych ludzi choćby na drugi dzień, w końcu mogą wysłać posiłki czy coś.

Patroli też było trochę za dużo, wkurzali zwłaszcza na drugiej mapie jak mieli mocniejszą broń. Tu tez lepiej sprawdzało się chodzenie na piechotę, no ale trwa to długo więc nie każdemu musi odpowiadać.

Zbyt szybko rówież zużywa się broń. Ja przeważnie po każdej misji wymieniałem na nówki, bo inaczej często już podczas drugiej misji potrafiła się jakaś zacinać.

 

Mimo wszystko świetna gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Coś dziwnego mam z grafiką. Czasami w niektórych miejscach pojawia się coś co widać na screenach pod strzałką - wygląda to jak półprzezroczysta folia. Jak ruszam myszką w prawo to "folia" się tez przesuwa aż zakryje cały cień. Jak dam w lewo to cień się odkrywa.

 

Zauważyłem to w benchmarku, tam także zauważyłem że gra strasznie tnie przy zmiennym framerate. To ogólnie nie problem bo gram i tak z limiterem do 30 FPS (fajnie że jest wbudowany), ale ciekawi mnie czy też tak macie.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest w miarę normalne, to jest właśnie granica, przy której cienie i inne efekty zmniejszają swoją rozdzielczość, by odciążyć kompa. Jak bardzo to cię drażni, to podnieś detale wyżej, ale może zacząć brakować klatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 73% gry ide do HQ UFLL chcę wziąć misje a drzwi są zamknięte już tak chodzę ok 2 godzin i nic mad2.gif Nie mogę nic innego wykonać bo tylko to zadanie mam aktywne. Czytałem że trzeba załadować starszego save'a niestety ja mam tylko jednego, może ma ktoś z 7x% gry i by się podzielił?

 

Ubi straciło dużo w moich oczach przez tego buga oni w ogóle zatrudniali beta testerów przy tej grze?

Edytowane przez scratix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, strażnik bierze moje armaty i wpuszcza do środka, idę na górę i door closed. Dużo osób ma tego buga, jeden koleś przechodził grę 3 razy od nowa i za każdym razem miał to samo, ja już bym dawno wyrzucił tą grę za okno, respect.

 

To pierwsza moja gra której nie ukończę przez błąd twórców, nice.

Edytowane przez scratix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ciekawe. Przeszedłem gre i na kompie i na konsoli i nic takiego nie miałem.

 

A zrobiłeś wszystkie inne rzeczy? Bo niektórzy piszą że zrobienie side questa pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...