Skocz do zawartości
silest

Uszkodzony 7900gt Gigabyte

Rekomendowane odpowiedzi

http://img162.imageshack.us/my.php?image=116856qs1.jpg

 

witam, Odpadla czesc w 7900gt gigabyte ( na zdj. zaznaczona strzalką).tj. widoczne napis to "A 330 16 v"

Co mozna zrobic z tym incydentem?

Czy mozna cos takiego zglosic na reklamacje a moze samemu zrobic np. lutując?

To jest uszkodzenie mechaniczne, czyli z mojej winy...

Edytowane przez silest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kondensator SMD ,ciezko bedzie przylutowac zwykla lutownica ,ale jak ktos ma stacje do lutowania w technice smd to spokojnie mozna przylutowac. Watpie zeby na gwarancje przyjeli bo to z twojej winy uszkodzenie ,chyba ze slabe luty i samo odpadlo :) ale to mala prawdopodobne.

Edytowane przez radeksz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ma być kondesator smd :lol: , to jest zwykły kondesator elektrolityczny(330uf/16v)

 

Jeżeli nie potrafisz lutować lub nie posiadasz lutownicy , to napewno w jakimś zakładzie gdzie naprawiają różne sprzęty elektroniczne wlutują w ciągu 5min :) , taki kondesator to bez problemu można przylutować lutownicą transformatorową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ma być kondesator smd :lol: , to jest zwykły kondesator elektrolityczny(330uf/16v)

 

Jeżeli nie potrafisz lutować lub nie posiadasz lutownicy , to napewno w jakimś zakładzie gdzie naprawiają różne sprzęty elektroniczne wlutują w ciągu 5min :) , taki kondesator to bez problemu można przylutować lutownicą transformatorową

Dokładnie.

Napewno to z Twojej winy? Nieraz widziałem samoistnie odpadające elementy bez dotykania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Napewno to z Twojej winy? Nieraz widziałem samoistnie odpadające elementy bez dotykania :)

Wyciągając taśmę, dotknąłem właśnie tego kondesatora;-] czyli sam odpadl ;-]

Edytowane przez silest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym sprobowal oddac na gware jak dobry sklep to wymienia , sam na wlasne oczy widzialem jak eksploduje athlon 64 3500+ na plycie asusa am2 po zlozeniu kompa w sklepie odpaony i po paru sekundach bum wywalilo caly socket razem z wentylem i procem ^^ komp byl na 16 wiec trzeba bylo go rozebrac i wsadzic nowe mobo a te do producenta odeslac z opisem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

ja bym sprobowal oddac na gware jak dobry sklep to wymienia , sam na wlasne oczy widzialem jak eksploduje athlon 64 3500+ na plycie asusa am2 po zlozeniu kompa w sklepie odpaony i po paru sekundach bum wywalilo caly socket razem z wentylem i procem ^^ komp byl na 16 wiec trzeba bylo go rozebrac i wsadzic nowe mobo a te do producenta odeslac z opisem

Wybacz ale renoma sklepu nie ma to nic do powiedzenia. Grafie odpadlo cosik. W MSI(czyli EVR Systems) od razu byla by adnotacja:"z winy klineta" i status NR , klient dostalby to bez naprawienia. W Gigabyte tez tak moze byc. To wina klienta i nie wazne jest to jak zostalo wykonane i czy jest trwale lub nie(w MSI pracowalem , w Gigabyte robi brat wiec mowie z doswiadczenia).A sklep ci nie wymieni bo to zalezy od producenta. Ponadto to hurtownicy maja wymieniane najpierw wi pozniej pikusie dostaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale renoma sklepu nie ma to nic do powiedzenia. Grafie odpadlo cosik. W MSI(czyli EVR Systems) od razu byla by adnotacja:"z winy klineta" i status NR , klient dostalby to bez naprawienia. W Gigabyte tez tak moze byc. To wina klienta i nie wazne jest to jak zostalo wykonane i czy jest trwale lub nie(w MSI pracowalem , w Gigabyte robi brat wiec mowie z doswiadczenia).A sklep ci nie wymieni bo to zalezy od producenta. Ponadto to hurtownicy maja wymieniane najpierw wi pozniej pikusie dostaja.

Jeśli masz ten kondensator to idż do serwisu gdzie naprawiają sprzęt agd typu telewizory inne,za piwko na 100% Ci to przylutują w 5min.Ja tak miałem kiedyś z mobo,naraz odpadły 2 kondensatory:/

Za dwa tyskie pracownik serwisu przylutował mi to ,i nawet nie było śladu :D Po jakimś czasie padł kontroler sata ,oddałem mobo na gware i dostałem nową :lol2: Producent się nie kapnął że płyta była "naprawiana".Możesz tez spróbować wyczyścić to miejsce,tak żeby nie było śladu po tym kondensatorze,niektóre sklepy wymieniają sprzęt od razu gdy nie zauważą uszkodzeń mechanicznych :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale renoma sklepu nie ma to nic do powiedzenia. Grafie odpadlo cosik. W MSI(czyli EVR Systems) od razu byla by adnotacja:"z winy klineta" i status NR , klient dostalby to bez naprawienia. W Gigabyte tez tak moze byc.

Co do serwisów to MSI ma chyba najgorszy potem Gigabyte i Galaxy z lepszych to Saphhire. Z tym, że 80% sprzętu serwisowanego i tak nie idzie do właściwego (autoryzowanego) serwisu a diagnozowane-naprawiane jest w "serwisie" dystrybutora.

Tak, więc nie licz na to, że uznają ci reklamacje, bo takie działanie mija się z dobrym interesem. Napraw to gdzieś w serwisie za parę złoty i oszczędź nerwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Co do serwisów to MSI ma chyba najgorszy potem Gigabyte i Galaxy z lepszych to Saphhire. Z tym, że 80% sprzętu serwisowanego i tak nie idzie do właściwego (autoryzowanego) serwisu a diagnozowane-naprawiane jest w "serwisie" dystrybutora.

Tak, więc nie licz na to, że uznają ci reklamacje, bo takie działanie mija się z dobrym interesem. Napraw to gdzieś w serwisie za parę złoty i oszczędź nerwy

Mylisz sie. Obecnie na bielanach jest centrum sewisowe.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...