Skocz do zawartości
delwin

Magiczna Granica 3150...

Rekomendowane odpowiedzi

Zestaw:

1. Asrock ConRoeXFire-eSATA2 (Intel 945P) [DDR2, PCI-E] 329.00

2. Intel Core2 Duo E6300 1.86 GHz bulk (LGA775, 64bit) 737.00

3. Arctic Freezer 7 Pro 81.00

4. DDR2 1024MB PC-667 Goodram 475.00

5. Seagate 250 GB Barracuda (ATA/300, 8MB, 7200, NCQ, RoHS) ST3250820AS 307.00

6. GeForce PCI-E 7900GS Galaxy DDR3 1,2ns Zalman 256 MB TV-out / DVI BOX (256-bit) 819.00 (nie zamierzam czekać na kartę z DX10 i kupować czegoś słabszego - pograć chcę teraz a tańsze karty z Dx 10 to będą najwcześniej za rok. Zresztą trzeba by się przesiąść na Vistę czego na razie nie planuję.

7. Akasa Amber AK-183-L2B (120 mm) 43.00 (wyciągajac wentyl)

8. ToPower TOP-450P3 (450W) 328.00

 

W sumie 3119 brutto (magiczna granica to 3150 zł - wymogi podatkowe odnośnie kosztów na ten rok). Czy da się ewentualnie coś z tego obciąć (aby starczyło np. na dodatkową pamięć) ?

Wszystko w Znaku - i tam musi zostać. Własna obudowa (modecom fresh), drugi dysk, nagrywarka DVD, FDD

 

Wymogi:

- w miarę cichy (malutkie dziecko w domu :-));

- wystarczajacy na ewentualne ograniczone OC - wiem na ile stać Asrocka (może wystarczyłby wtedy box-owy wiatrak ? Nie wiem tylko jak z hałasem)

- głównie do pracy (biurowa), oglądania filmów i trochę do gier (na tyle ile jeszcze starczy czasu ;-) - jak jest kasa na sprzęt to nie ma już czasu...).

 

Przy okazji: czy są przejściówki aby kartę PCI wetknąć w PCI-Express x1 ? Do wstawienia mam 4 karty PCI (tuner TV, SB Live, WIFI i modem (tak na wszelki wypadek)) a płyty główne zwykle mają tylko 3 sloty PCI.

 

Zastanawialem się też nad AMD X2 3800 (lub 3600) i DFI zamiast platformy C2D - wyszłoby nieco taniej ale chyba nie warto.

Edit: literówki

Edytowane przez delwin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma sensu x2 zestaw bardzo fajny odnosnie wyciagajacego wentyla lepiej fandera ale nie wiem czy sa w znaku do tego masz cos wysokie ceny chocby 7900gs jest na allegro za 740zl

Wiem, że taniej ale wolę kupować w miejscu gdzie mogę pójść z awanturą jakby co. Jaki Fander ? W Znaku jest kilka typów.

Edytowane przez delwin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja np. zmienilbym na topower 400w oem i zostaloby na lepsza plyte:)

 

mozna by tez zrezygnowac z freezera, a z czasem dozbierac do scythe

Edytowane przez homzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja np. zmienilbym na topower 400w oem i zostaloby na lepsza plyte:)

 

mozna by tez zrezygnowac z freezera, a z czasem dozbierac do scythe

ChrisG - Jaką różnicę Gigabyte robi w o/c (ten S3 - do DS 3 nie chcę już dopłacać - tak jaki pisalem raczej nie będę za dużo kręcił - jeśli w ogóle)- o ile wyższe FSB ?

 

NeoMagNet - cache 8 MB a 16 MB w hdd nie robi chyba aż takiej różnicy z tego co wiem.

 

Homzik - na zasilaczu to wolałbym nie oszczędzać ;-) - choć myślałem o Topower SPW-480W EZA.

 

Edit: literówki

Edytowane przez delwin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...